Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz (amplituner) do Tonsil Maestro II 180 - pomoc.


Adrian123

Recommended Posts

Witam, mam zamiar kupić kolumny podłogowe Tonsil Maestro II 180 (jest to mój super faworyt i by się zmienił ziemia musiałaby się zatrząść). Proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza lub amplitunera pod te kolumny. Myślę o sprzęcie urzywanym w granicach max. 800zł. Lubie dźwięk ciepły, kontrolowany ale nisko schodzący bas, nieblaszane wysokie tony (ogólnie przyjemny dźwięk w całym paśmie). Słucham klasycznego rocka psychodelicznego i progresu, czasem jazzu. Sprzęt będzie podłączony w moim pokoju (ok.22m2) pod odtwarzecz sony cdp-991 (kiedyś go zmienie). Zależy mi na czymś o czystym i przyjemnym dźwięku.

 

Co sądzicie o tym (

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) sprzęcie do Tonsilowych kolumn? Czy 800zł to aby nie za drogo?

 

Bardzo dziękuję wszystkim za rady.

Link to comment
Share on other sites

Kolumn oczywiście odsłuchałem wiele, ale wiem też że inaczej w sklepie zagrają a inaczej u mnie, dlatego szukam czegoś uniwersalnego, a Tonsile mają dobre recenzje i grają też super.

 

justas32 - jestem trochę zielony z dziedziny dobrego sprzętu i dlatego mam pytanie, dlaczego Rotele?; mają charakterystykę ogólnie dobrą dla Tonsilowskich kolumn czy słyszałeś tą kombinację sprzętu i po prostu grają tak jak powinny (czyli dobrze)?

Link to comment
Share on other sites

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

cholera. rzadkie się ostatnio zrobiły na ebay-u. Zapolujesz to w 2-3 tygodnie kupisz parę za 50-100 funciaków. Warte każdych pieniędzy. Maestro przy nich to... y..... jakby je tyłem postawić.

Link to comment
Share on other sites

Coś rzadkie te Rotele. Po ile tak mniej więcej wypatrywać Roteli RA970 i RA971 ? Czy Rotel RA970 BX to to samo co bez tego BX?

 

Co do Rogers'ów LS55 to chyba nie mam aż tyle odwagi. Wierzę że grają super, ale nigdy ich nie słyszałem, kupie i okaże się że klasyczny dźwięk angielski w ich wykonaniu (lub ogólnie) coś mi nie leży i lipa. Podobno też kłucą się z "nowszymi" wzmacniaczmi i potrzebują połączenia bi-wire oraz trudno skompletować resztę sprzętu do nich tak by grało prawidłowo (tyle zdążyłem wyczytać, a przed zakupem raczej nie posłuchałbym ich, niestety).

 

Rzeczywiście uważacie że Tonsile Maestro to nie najlepszy wybór ?

Link to comment
Share on other sites

Co uważacie o Marantach do Tonsili? Rafal735r polecał mi modele PM68, 78, 7000, 7200. Wiem że dźwięk to sprawa strasznie subjektywna, ale czy ogólnie można stwierdzić że Rotele i Marantzy to to czego Tonsil do szczęścia potrzebuje i z nimi stanie się spełnioną kolumną z uśmiechniętą membraną?

 

Jak to w Waszym przypadku wygląda z kupnem używanego wzmacniacza, czy szukacie tylko czegoś w pobliżu by odsłuchać u siebie w domu? Czy może kierujecie się raczej charakterystyką sprzętu i doświadczeniami innych? Wiem że to drugie to kupno w stylu caveat emptor i może się zemścić, ale nie mam możliwoście by dopaść (do wypróbowania) jakiś z upatrzonych modeli, porównać go z innymi z listy i wybrać najlepszy.

 

Co sądziecie o tym -

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , cena jest adekwatna czy ostro przesadzona?

 

A o tym -

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , też dobry piniondz chcą, czy może tyle trzeba za to dać?

Link to comment
Share on other sites

Miałem jakiś czas Marantza PM7000 połączonego z Tonsilami Maestro 130 pierwszej generacji.Zestaw ten w tym samym pomieszczeniu ale ustawiony na dwóch różnych ścianach zagrał na dwa skrajnie odmienne sposoby: pierwszy dla mnie nie do zniesienia - sucho , ostro i metalicznie , ustawiony inaczej - ciepło , barwnie , z głęboko schodzącym basem , czasami wręcz za słodko.Piszę to po to , aby podkreślić po raz n-ty , że nawet jeśli ktoś poleci pewne połączenie klocków , to u kogoś innego zestaw może zagrać zupełnie inaczej.Wracając jednak do pytania na temat wyżej wymienionych Marantzów uważam , że są to jedne z lepszych budżetowych klocków ostatnich kilku-kilkunastu lat.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, dużo się dowiedziałem. Do Tonsili Maestro II 180 wybiore jakiś z wymienionych modeli Rotela lub Marantza (obydwie firmy są równoważne - co się akurat pokaże po cenie właściwej będzie moje). Tonsile to też fajne kolumny w swojej cenie, może mi zagra. Trzeba spróbować by mieć jakieś doświadczenie, jak uda mi się wypróbować to super jak nie to nie.Podajcie jeszcz, proszę, ile według Was to powinno kosztować (tak orientacyjnie):

 

Marantz PM68 600-700zl

Marantz PM7000 700-800zl

Marantz PM7200 ???

Rotel RA 970 700-800zł ???

Rotel RA 971 ???

 

Czy miał ktoś może, oprócz Pedros'a, styczność z takimi kombinacjami (lub inny piec i ten model Tonsili), jak tak to jakie wrażenia?

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Około tydzień temu kupiłem wzmacniacz (Marantz pm 68), zamiast Tonsili mam Avance v9 (grają nieporównywalnie z Tonsilami,a mogłem je kupić w fajnej cenie). Całość gra naprawdę super, myślę że z Tonsili też bym się cieszył, ale różnica w czystości dźwięku jest kolosalna. Już wiem dlaczego polecaliście mi kolumny urzywane, a nie Tonsile. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.