Skocz do zawartości
IGNORED

Zastosowanie płyt granitowych pod sprzęt


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

A też prawda :) Jednak najgorszy przypadek to niski wzrost na niskiej kanapie.

Dochodzi więc kwestia uwarunkowań genetycznych, których zmienić się nie da i nowy trend - ''sound sofa system''

 

 

Wtedy gruba granitowa płyta z poduszką u góry pod dupsko - mamy dwa rodzaje tłumienia i parametr wysokości się wyrównuje;-)

Z poduszką to oczywiście sprawdzone!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Osobiście mam trochę inne poczucie estetyki, aniżeli ładowanie płyt nagrobnych do pokoju... ;)

wiesz-zależy kto i jak to wykona.Ja zamówiłem już dawno takie płyty,i jako standy i jako platformę(ale nie antywibracyjną he he)i mi się to bardzo podoba.Powiedział bym że wygląda majestatycznie he he.Taki ku...wa lans rzekł bym i nic więcej.Oczywiście bez srebrnych stożków ,podkładek,i loga firmy na nich nie mogło by się obyć-i właśnie wtedy to wygląda fajnie.( tak rozumiem tobie nie musi ale mi się podoba,każdy ma swój gust i upodobania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam końcówkę która waży 63kg .

Przy max głośności przy jakiej słucham ( Kef R900 potrafia przyj... ) pod ręką nawet nie drgnie.

Końcówka stoi w szafce a że to klasa A postanowiłem ja nieco podnieść i powiercić dziury po bokach dla lepszego chłodzenia .

Wybór padł na granit 3cm gruby bo nie chciało mi się kombinować z cieciem i oklejaniem płyty .

Po wtaszczeniu końcówki na ten granit bas stał się krótszy i bardziej punktowy . Pojawiła się lepsza przejrzystość i wyraźniejsze mikrodetale .

Taka masa powinna sama w sobie tłumić drgania , a jednak człowiek uczy się całe życie .

 

A co z resztą mebli - nie ma zakłóceń :) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz-zależy kto i jak to wykona.Ja zamówiłem już dawno takie płyty,i jako standy i jako platformę(ale nie antywibracyjną he he)i mi się to bardzo podoba.Powiedział bym że wygląda majestatycznie he he.Taki ku...wa lans rzekł bym i nic więcej.Oczywiście bez srebrnych stożków ,podkładek,i loga firmy na nich nie mogło by się obyć-i właśnie wtedy to wygląda fajnie.( tak rozumiem tobie nie musi ale mi się podoba,każdy ma swój gust i upodobania)

 

Ja tam nie zaprzeczam, może i coś słychać. A co do wyglądu, to akurat z pewnymi zabawkami po prostu pasuje taki stolik. Gdybym miał Klocki z górnej półki to też bym pewnie taki zamówił. Niektóra elektronika to prawie dzieła sztuki. Tak jak to okresliłeś majestatycznie wygląda. Ale na 99,99% bym nic nie usłyszał. Takie już te uchi drewniane mam :) ... Ale przynajmniej bym mógł sobie pokój umeblować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie kolce od kolumn nie będą rysować paneli zastosowaniu płyty granitowej. Ponadto jeśli kolumna ma za nisko głośnik wysokotonowy, to można w ten sposób sprawę naprawić :) (np. jesli kupi się wyższą kanapę - piszę z autopsji).

Tez kiedys tak mialem. Obecne kolumny sa wyzsze i granity pojechaly do kogos z forum.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z resztą mebli - nie ma zakłóceń :) ?

Lubię samochody z dużymi silnikami i nadmiarem ( jest coś takiego ? :) ) mocy i sprzęt który nie tylko zagra pitolenie ale potrafi czysto przyłoić.

Meble mam bo to 18m sypialnia . Komody mam dość ciężkie a z tyłu wyklejone matami bitumicznymi żeby płyt nie wyrwało ;)

 

Co do granitów pod kolumny to uważam że kolce powinny twardo być wbite w stabilne podłoże .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do granitów pod kolumny to uważam że kolce powinny twardo być wbite w stabilne podłoże .

 

Ja preferuję wbite na wylot stropu i zagięte w 3/25 długości - oczywiście za pozwoleniem sąsiada z dołu :-)

jak nie ma możliwości to pozostają kolce na podkładkach - ale faktycznie ta płyta nie była na kolcach !!! - Koszmarne granie musiało być :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję wbite na wylot stropu i zagięte w 3/25 długości - oczywiście za pozwoleniem sąsiada z dołu :-)

jak nie ma możliwości to pozostają kolce na podkładkach - ale faktycznie ta płyta nie była na kolcach !!! - Koszmarne granie musiało być :-/

Udajesz głupiego , czy chcesz być zabawny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że nie - dostosowałem się do was :) pozdrawiam.

Idź pod sklep z tanimi trunkami i tam się dostosuj .

Gadane masz to i przyjmą Cie jak swojego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rodzicami nie mieszkam od 19 lat.

Parkietu nie mam . Pod wykładziną mam panele i nie zależy mi na ich stanie .

Jak się kiedyś dorobisz sprzętu minimum klasy średniej to być może jak nie zrozumiesz to się przekonasz o pewnych zjawiskach czego Ci serdecznie życzę .

A do tego czasu zamiast zaniżać poziom tego forum czytaj , ucz się a jak nie jesteś czegoś pewien - sprawdź samemu , zanim napiszesz o czymś o czym pojęcia nie masz .

Kawiarnianą inteligencję wylewaj w innym miejscu .

 

Dla tych co mają sprzęt wysokiej klasy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam nie sprawdzałem ale mam kontakt z kilkoma obcymi sobie osobami spoza tego forum stosującymi te dziwactwa i potwierdzającymi te same zmiany po ich zastosowaniu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dałem wam szansę nawet podnieść poziom tego forum - aż do momentu gdy chyba się poddałeś / nie wiem

Brak argumentów najłatwiej skwitować ''udajesz głupiego'' + kolega, który ewidentnie się wychylił z wysokim poziomem ''chyba nie udaje''

dzięki temu poziom został podniesiony - to oczywiste i widoczne gołym okiem.

 

To, że rozmowa jest prowadzona w luźny sposób nie oznacza, że musi mieć niski poziom. Nie przypominam sobie w tym wątku abym Cię obraził do tej pory.

 

OK mniejsza o parkiet - zakładamy, że to sala odsłuchowa. Pytam więc co daje wbicie kolców w parkiet / panel - jak to się przekłada na wibracje. Skoro widzę, że jesteś konstruktorem kolumn i wzmacniaczy to masz chyba głębszą wiedzę i możesz to uzasadnić. Ja to przyjmę do wiadomości.

 

Rozmawiamy o wbiciu nie kolców kolumn tylko płyty na której stoi swobodnie kolumna. Podnosimy poziom forum dzięki Twojej / Waszej szerokiej wiedzy. Tak przynajmniej miało to wyglądać.

 

Płyta średnio ma logiczne uzasadnienie w Polskim budownictwie - Bo masz posadzkę betonową - jak ją wyszlifujesz to masz ''prawie'' granit. Tak przynajmniej ja rozumuję ale mogę być w błędzie i Ty jako osoba podnosząca poziom forum to rozjaśnisz. Chyba mam prawo mieć mniejszą wiedzę od Ciebie.

 

Lepiej chyba jest prowadzić rozmowę z głupimi żartami niż ''folozować'' o tym co ''se'' kupiłem z kijem w dupie.

 

Może i się dorobię - Jak każdy dorobkiewicz.

 

Kolega rafal735r zmienił na wyższe kolumny i pewnie wyższej klasy ale oddał podkładki - dlaczego nie zwiększył wysokości odsłuchu zostawiając granity ? nie wiadomo - jego sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8688d34273c56dd7.html

ha ha Ale się ku...wa uśmiałem.Dajcie spokój bo nie wyrabiam.Muda nie wiem co miał na myśli z wbijaniem kolcy,może zażartował albo ja nie rozumiem.Co do tego że kolumny stoją na granitach to po pierwsze jak mamy pływającą podłogę (brak wylewki i dechy na legarach np) to wtedy granity się znakomicie sprawdzają żeby dudnienie i drżenie pozostałych mebli wyeliminować.A po drugie to po prostu fajnie wygląda.(przynajmniej dla mnie) i to tyle co ja na ten temat mam do powiedzenia.A z tymi myszami ha ha ha to ku...wa już totalne przegięcie.Czy wy ku...wa we wszystko wierzycie-łykacie te wszystkie brednie jak surowy boczek.Kupuję te pierdoły,typu platforma,kolce,podkładki,loga sobie zamawiam ale to ku...wa wszystko dla lansu,wyglądu bo lubię te gadżety i wszystko,ale nie że mysz postawię na kolumnie i s cena mi się poprawi czy ch..j wie co jeszcze ha ha ha.Ja pindole paranoja. ;)

 

8688d34273c56dd7gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoły dążenia do celu są różne .

W dążeniu do max czystości i wierności przekazu uważam że powinny grać głośniki a nie obudowa . Głośnik powinien być max sztywno zawieszony ( srednica i woofer ) .

Wtedy słychać dynamikę , czystość , kontur i szybkość każdego dźwięku . Kolumny mimo wagi dziesiątek kg i tak drgają , wibrują . Dlatego powinny być solidnie podparte na podłożu na którym stoją a które je dodatkowo przed wibracjami zablokuje .

Jednocześnie poprzez punktowe podparcie drgania kolumn nie powinny być przenoszone na podłogę.

Na powyższym zdjęciu to granit z panelami powinien być sprzężony kolcami a między granit i kolumny kolce albo cienki pasek " klejącej się gumy " łączącej możliwie spójnie spód kolumny z granitem .

Na takim twardym " stawianiu " zyskuje bas ( szybkość , dynamika ) i precyzja z resztą pasma .

Gorzej jak podłoga jest ze stropem drewniana , ale to już inna historia ...

 

Czy wy ku...wa we wszystko wierzycie-łykacie te wszystkie brednie jak surowy boczek

Przesadzasz z tymi przekleństwami . Niemiło się to czyta.

Czy chcesz czy nie wszytko wpływa na brzmienie - WSZYSTKO .

Im lepszy sprzęt i wierniejsze brzmienie tym bardziej słychać wpływ choćby kabli czy gadżetów . Do ceny się nie odniosą bo są chore .

W pewnym zakresie cenowym i sprzętowym doszlifowanie brzmienia ogranicza się już takimi pierdołami . To słychać .

 

Postaw sobie na swoich kolumnach coś ciężkiego i sam się przekonaj .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

08711ffae98e4e15gen.jpg

 

08711ffae98e4e15gen.jpg

oczywiście to tylko dla wyglądu(klocek w tyg ma przyjechać) ale oczywiście jak różnicę wyczuję że na platformie jest lepiej niż na samej szafce to wam skrobnę. ha ha ha

 

sorry za bluzgi,nie odbieraj tego zle,po prostu lubię czasami ale to z humorem .Co do dociążenia,to już kilka razy czytałem i widziałem (na foto) że ludzie to robią i nawet to słyszą.Ale ja to mogę dociążyć,kamieniem

9zwykłum z pola ) ha ha,granitem,a ktos nawet miał kilka naście miesięczników AV-położonych.Ale nie worek z myszą za kilka set zł.Od jutra szyję wory,napełniam kulkami od łożysk,wyszywam złote loga i na alledrogo ha ha

 

muda-a druga sprawa,ile to dociążenie ma ważyć.Bo jak ktoś z ciężarem przegnie-szlak trafi coś w kolumnie(obudowie pod naciskiem ciężaru) to gwarancja nie obejmie.A może by poszyć te worki z dozownikami(więcej dosypiesz materiału do dociążenia scena szersza,mniej dosypiesz scena bardziej w głąb.Trzeba by spraktykować ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotnij pas cienkiej gumy powierzchni na jakiej będzie się stykała ta podstawka z tym co jest pod nią. Wtedy to ma sens.

Nie ma złotego środka z dociążaniem , ustawianiem itd . Każdy zestaw , pomieszczenie itd jest inny. Zbyt wiele zmiennych .

 

Ciekawym sposobem na zmiany brzmienia jest obracanie wtyczek w gniazdku ( zamiana fazy z zerem ) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie nie napadaj ale mam znowu trochę pytań. Przysięgam, że nie neguję efektów brzmieniowych nawet tego nie próbowałem.

 

1. Dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na pomysł obłożyć kolumn granitem na kej ? - idealne usztywnienie ( oprócz części frontowej ) - producent by projektował wymiary kolumny uwzględniając zwiększenie wymiaru zewnętrznego kolumny żeby nie zakłócić akustyki. Zresztą sam projektujesz kolumny w swoim zakresie. Obklejasz i masz święty spokój.

Od razu mówię, że po prostu nie wiem czy w tym momencie drewno przestaje mieć swoje właściwości? nie sprawdzałem tego.

 

2. Skoro płyta granitowa jest na podkładce gumowej nawet na klej. To guma jest materiałem sprężystym. Taka kolumna teoretycznie skacze jak piłka.

 

jeszcze coś dopiszę ale musze w piecu napalić bo pi....jest zimno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Tylko mnie nie napadaj ale mam znowu trochę pytań. Przysięgam, że nie neguję efektów brzmieniowych nawet tego nie próbowałem.

 

1. Dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na pomysł obłożyć kolumn granitem na kej ? - idealne usztywnienie ( oprócz części frontowej ) - producent by projektował wymiary kolumny uwzględniając zwiększenie wymiaru zewnętrznego kolumny żeby nie zakłócić akustyki. Zresztą sam projektujesz kolumny w swoim zakresie. Obklejasz i masz święty spokój.

Od razu mówię, że po prostu nie wiem czy w tym momencie drewno przestaje mieć swoje właściwości? nie sprawdzałem tego.

 

2. Skoro płyta granitowa jest na podkładce gumowej nawet na klej. To guma jest materiałem sprężystym. Taka kolumna teoretycznie skacze jak piłka.

 

jeszcze coś dopiszę ale musze w piecu napalić bo pi....jest zimno.

ha ha ha.Kolego z tą gumą to faktycznie masz rację he he he,z kont ty te pytania czerpiesz ha ha,daj już spokój, ha ha audio to takie voo-doo że nie da się wszystkiego wytłumaczyć.To tak jak byś biblie czytał-a w sporo rzeczy nie wierzył .ha ha.Dobry kolo jesteś. ha ha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie materiałów ma sens. Ja właśnie zamówiłem granitowe płyty o grubości 5 cm, głównie żeby podnieść kolumny. Będą one pomiędzy standem (solidny ok 30 kg sztuka, na regulowanych kolcach, stojących na podkładkach metalowych wyklejonych od dołu b. twardym filcem) a kolumnami i planuję pomiędzy stand a kolumny dać matę z cienkiej twardej gumy, a kolumn y do płyty na Blue Tac (wielopunktowo)

 

Mnie "myszy" też bawią, ale nie naśmiewam się, miałem u siebie opaski Entreq'a i działały, a są tu rozsądne osoby które nabyły myszki i sobie chwalą.....

 

Żeby się wypowiadać, trzeba przetestować w odpowiednim systemie.... a kolumn z twardych i ciężkich materiałów to jest trochę na rynku;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napalone.

1. Bo jeszcze jest inna kwestia. Taka guma może być jednak plastyczna - jak plastelina za 5zł w kiosku i jest git. -->Tylko po co wtedy wkręcać 4 kolce, pakować je na podkładki granitowe ( czyli usztywniamy jak cholera ) żeby 5cm niżej ( kolec+płyta) to wszystko zamortyzować ? to nie lepiej od razu przykleić gumę po kolumnę ?

 

2. Zresztą cały panel jest na piance i ładnie tam amortyzuje. Nie wiem czy jest w produkcji audiofilska pianka pod parkiet.

 

3. Ci co mieszkają na wsi to mają luzik ale w mieście to autobusy wprowadzają takie drgania w budynkach, że szok ( ja tego nie słyszę chyba, że mocne i blisko przejeżdża ) Ogólnie tego nie czuć ale budynek non stop pracuje. dzień i Noc. One są dużo większe od drgań wytwarzanych przez kolumnę. Skoro cały budynek ( porównaj grubość stropu i masę konstrukcji budynku do tej płyty granitowej ) - to jakie ona tam ma znaczenie - nawet na oko Bolka. Chyba, że już całkiem się trafi ekstremalny audiofil to da podkładki w fundamentach :)) ale to i tak wielkie G pomoże bo to grunt pracuje pod budynkiem.

 

4. Te myszy może same z siebie nie drżą - ale czy działają to chyba trzeba mocno wierzyć. Co taki worek z wąsami ma do takiej kolumny. To jest taka proporcja jakbyś wszedł na dach domu drewnianego ( kolumna ) i powiedział że go usztywniłeś - I to dając fory myszom (Bo dom nie jest tak sztywny). Piasek w skarpetę dorabiasz wąsy i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla tych co mają sprzęt wysokiej klasy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam nie sprawdzałem ale mam kontakt z kilkoma obcymi sobie osobami spoza tego forum stosującymi te dziwactwa i potwierdzającymi te same zmiany po ich zastosowaniu .

muda, uwazalem cie za troche... inteligentniejszego. Nie robmy k... JAJ. Jak macie zamiar takie gowna tu wklejac to idz z tym do Hi-Endu. Tam moze cie zrozumieja i przyklepia ci racje. Sorry, ale dla mnie to wor piachu - nic wiecej. Trzeba byc (mowiac delikatnie) nie mądrym zeby na to wydac 450zl/sztuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Łączenie materiałów ma sens. Ja właśnie zamówiłem granitowe płyty o grubości 5 cm, głównie żeby podnieść kolumny. Będą one pomiędzy standem (solidny ok 30 kg sztuka, na regulowanych kolcach, stojących na podkładkach metalowych wyklejonych od dołu b. twardym filcem) a kolumnami i planuję pomiędzy stand a kolumny dać matę z cienkiej twardej gumy, a kolumn y do płyty na Blue Tac (wielopunktowo)

 

Mnie "myszy" też bawią, ale nie naśmiewam się, miałem u siebie opaski Entreq'a i działały, a są tu rozsądne osoby które nabyły myszki i sobie chwalą.....

 

Żeby się wypowiadać, trzeba przetestować w odpowiednim systemie.... a kolumn z twardych i ciężkich materiałów to jest trochę na rynku;-)

to że sobie chwalą to inna bajka.A co ma koleś powiedzieć,że nic nie dało a 1000 pln wydał.Ja kolego przynajmniej jestem szczery do bulu i mówię że też kupę kasy(za leży co dla kogo jest kupę) wydaję na pierdoły,gadżety-ale dlatego że je lubię a nie że coś poprawią.Ale wam to wszystko się wmówi a z tego koncerny żyją.Wystarczy że do koszulki na kablu głośnikowym kierunkowość zaznaczy producent -mimo że to ten sam kabel który wcześniej tej strzałki nie miał i też różnice słyszycie ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega rafal735r zmienił na wyższe kolumny i pewnie wyższej klasy ale oddał podkładki - dlaczego nie zwiększył wysokości odsłuchu zostawiając granity ? nie wiadomo - jego sprawa.

Znaczy sie mialem wsadzic tatkie same granity pod kanape? :D

 

Postaw sobie na swoich kolumnach coś ciężkiego i sam się przekonaj .

Wór piachu w ladnym aksamitnym materiale za 450zl?

 

ha ha ha.Kolego z tą gumą to faktycznie masz rację he he he,z kont ty te pytania czerpiesz ha ha,daj już spokój, ha ha audio to takie voo-doo że nie da się wszystkiego wytłumaczyć.To tak jak byś biblie czytał-a w sporo rzeczy nie wierzył .ha ha.Dobry kolo jesteś. ha ha :)

Troche duzo tego "haha".

 

Mnie "myszy" też bawią, ale nie naśmiewam się, miałem u siebie opaski Entreq'a i działały, a są tu rozsądne osoby które nabyły myszki i sobie chwalą.....

Rozumiem ze na kable te OPASKI?

 

Nie neguje tego typu pierdolek. Kazdy kupuje co lubi. Mam to gdzies. Ale smiech mnie ogarnia jak czytam ze wor piachu za 450zl czyni cuda. A niby wszyscy tacy wykształceni Ą Ę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Napalone.

1. Bo jeszcze jest inna kwestia. Taka guma może być jednak plastyczna - jak plastelina za 5zł w kiosku i jest git. -->Tylko po co wtedy wkręcać 4 kolce, pakować je na podkładki granitowe ( czyli usztywniamy jak cholera ) żeby 5cm niżej ( kolec+płyta) to wszystko zamortyzować ? to nie lepiej od razu przykleić gumę po kolumnę ?

 

2. Zresztą cały panel jest na piance i ładnie tam amortyzuje. Nie wiem czy jest w produkcji audiofilska pianka pod parkiet.

 

3. Ci co mieszkają na wsi to mają luzik ale w mieście to autobusy wprowadzają takie drgania w budynkach, że szok ( ja tego nie słyszę chyba, że mocne i blisko przejeżdża ) Ogólnie tego nie czuć ale budynek non stop pracuje. dzień i Noc. One są dużo większe od drgań wytwarzanych przez kolumnę. Skoro cały budynek ( porównaj grubość stropu i masę konstrukcji budynku do tej płyty granitowej ) - to jakie ona tam ma znaczenie - nawet na oko Bolka. Chyba, że już całkiem się trafi ekstremalny audiofil to da podkładki w fundamentach :)) ale to i tak wielkie G pomoże bo to grunt pracuje pod budynkiem.

 

4. Te myszy może same z siebie nie drżą - ale czy działają to chyba trzeba mocno wierzyć. Co taki worek z wąsami ma do takiej kolumny. To jest taka proporcja jakbyś wszedł na dach domu drewnianego ( kolumna ) i powiedział że go usztywniłeś - I to dając fory myszom (Bo dom nie jest tak sztywny). Piasek w skarpetę dorabiasz wąsy i tyle.

Za ostatnie zdanie masz u mnie szklaneczkę ha ha ha.Aż się popłakałem a kobita razem ze mną ha ha.ze śmiechu ma sie rozumieć ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na pomysł obłożyć kolumn granitem na kej ?

Granit jest

- twardy - trudny w obróbce

- drogi

- ciężki - drogi transport

- ma inne rezonanse .

W bardzo drogich kolumnach stosuje się kompozyty , aluminium , obudowy kanapkowe a w nieco tańszych choćby wieńce czy maty bitumiczne .

Najlepsze jest łączenie różnych materiałów.

 

Skoro płyta granitowa jest na podkładce gumowej nawet na klej. To guma jest materiałem sprężystym. Taka kolumna teoretycznie skacze jak piłka.

Guma jest w pewnym sensie izolatorem hamującym / wygaszającym drgania.

Pewnie że można skleić - zrobisz tak z drogimi kolumnami ?

 

Mnie "myszy" też bawią, ale nie naśmiewam się, miałem u siebie opaski Entreq'a i działały, a są tu rozsądne osoby które nabyły myszki i sobie chwalą.....

Popieram.

Jak kilka osób o czymś zaświadcza to najpierw to sprawdzam zanim zacznę się z tego naśmiewać .

 

2. Zresztą cały panel jest na piance i ładnie tam amortyzuje. Nie wiem czy jest w produkcji audiofilska pianka pod parkiet.

Panele są lekkie i jak nie będą mocno dociążone to będą drgały . Wystarczy popukać w nie palcem . Drgania się przenoszą.

 

3. Ci co mieszkają na wsi to mają luzik ale w mieście to autobusy wprowadzają takie drgania w budynkach, że szok ( ja tego nie słyszę chyba, że mocne i blisko przejeżdża ) Ogólnie tego nie czuć ale budynek non stop pracuje. dzień i Noc. One są dużo większe od drgań wytwarzanych przez kolumnę. Skoro cały budynek ( porównaj grubość stropu i masę konstrukcji budynku do tej płyty granitowej ) - to jakie ona tam ma znaczenie - nawet na oko Bolka. Chyba, że już całkiem się trafi ekstremalny audiofil to da podkładki w fundamentach :)) ale to i tak wielkie G pomoże bo to grunt pracuje pod budynkiem.

Tu chodzi o drgania ścianek pod wpływem modulacji głośników. Drgania te są w fazie czy przeciw fazie nakładając się na sygnał i go zakłócając.

 

4. Te myszy może same z siebie nie drżą - ale czy działają to chyba trzeba mocno wierzyć. Co taki worek z wąsami ma do takiej kolumny.

Masa kolumny skupia się na jej dole. Góra jest bardziej podatna na drgania. To co jest w środku tego ustrojstwa wygasza te mikro drgania .

 

muda, uwazalem cie za troche... inteligentniejszego. Nie robmy k... JAJ. Jak macie zamiar takie gowna tu wklejac to idz z tym do Hi-Endu. Tam moze cie zrozumieja i przyklepia ci racje. Sorry, ale dla mnie to wor piachu - nic wiecej. Trzeba byc (mowiac delikatnie) nie mądrym zeby na to wydac 450zl/sztuka.

Miło mi ...

Jak będziesz piął się do jak najlepszego brzmienia w pewnym momencie dojdziesz do takich gadżetów .

Nie sprawdzałem i na razie unikam tego tematu. Unikałem też tematu kabli sieciowych do czasu jak przyjechał do modyfikacji Xindak DAC20 z sieciówką wartą z 1000zł.

Nie mogłem się oprzeć , podłączyłem i co ?

I cholerstwo wpływa na brzmienie . Na dniach kolega z forum pożyczy mi kilka uznanych kabli sieciowych i przekonam się co do ich wpływu.

Czepiacie się myszy. A czy 1000zł , 5000 czy naście za kabel to mądre ?

A do tego za sieciówkę . Kawał druta i dwie wtyki .

Idąc dalej , myślicie że ile warte są części z Waszego wzmacniacza za powiedzmy 3000zł ?

50 zł ?

Mocno byście się zdziwili co siedzi w Waszych klockach i ile to jest warte .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

trochę z tymi 50 zł przesadziłeś.Nawet po cenie na Warszawskim wolumenie-o ile jeszcze istnieje.Co do kabli też masz rację to chore i dlatego ja za 5 koła nie kupię ale te za 1000 zostaną na bardzo długo nawet jak nowe klocki za jakiś czas zawitają nowe i sporo droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.