Skocz do zawartości
IGNORED

Zastosowanie płyt granitowych pod sprzęt


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o rezonanse to ja wiem - tylko budynek tak czy siak ''chodzi''

 

Poza tym popatrz na tych wykonawców, których słuchasz ( jeśli akurat masz taki gust ) - czy któryś z tych artystów pomyślał o tobie i gitarę trzyma w jakimś ścisku na statywie żeby było perfekt ? NIE bierze w łapę wiosło i gra po prostu muzykę. Nic nie jest doskonałe.

 

Z jednej strony się naśmiewam a z drugiej trochę zazdroszczę - bo warto mieć jakiegoś bzika.

Jak będę miał taki sprzęt jak wy to też sobie kupie granity bo na szklanym stoliku RTV ciulowo to się prezentuje - tak samo reszta gadżetów po prostu wg mnie robi fajny klimat.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są do tego menhiry,to już nawet Obelix wiedział.

 

Hehe.. chętnie przetesuję takiego menhira. Bedzię wyglądał fajniej od krzyża...

 

w temacie kolcow i płyt nagrobnych w domach - przytocze swoją wczesnejszą wypowiedź: Witam. Już tłumaczę po co są kolce. Typowa podłoga w angielskich domach jest zrobiona z nieheblowanych desek, na które przybija się 5 centymetrowy "dywan" czyli wykładzinę. Jedynym sensownym sposobem postawienia na tym magicznym podłożu kolumn jest zamontowanie pod spodem głośnika kolców i pieprznięcie tym kilka razy o podłogę aż się to przebije i wbije. Jest to jedyny powód dla którego to wymyślono, a my, jako te małpki które kopiują bezmyślnie z zachodu co się da, podpatrzyliśmy ten pomysł dorabiając antywibracyjną teologię.

Dodam jeszcze po co wymyślili półtonowe podstawki pod kolumny (z kolcami rzecz jasna - by się nie przewróciły). Otóż pod warstwą nieheblowanych desek daje się warstwę słomy i kolejną warstwę desek i tynku, i tak na wszystkich piętrach budynku - podłoga jest sufitem. Pan Smith, na suficie którego Pan Wilson pracowicie wbił kolumny, ma przyjemność słyszeć muzykę Pana Wilsona głośniej niż Pan Smith, bo całość zachowuje się jak gitara akustyczna. Postawienie głośnika Pana Smitha na ciężkim klocu betonu lub stali rozwiązuje problem wibracji więc Pan Wilson może spać spokojnie.

Jak można się domyślać z podobnych powodów ulubionym typem głośnika są w tym kraju małe monitorki. Podłoga i sufit dorabia brakujący bas. Duży głośnik w tym zaawansowanym wytworze inżynierii budowlanej (oni w większości domów mają pojedyncze szyby w oknach i oddzielne krany dla zimnej i gorącej wody) powoduje hm... Problemy. Delikatnie nazywając. Znam przypadek że spadł komin. Z autopsji. Trzeba było przypalić głupa....

Fakty te zrozumieć może tylko ktoś, kto zna angielską specyfikę :P

 

Ale: Wibracje mają wpływ na jakosć dźwięku. Granit może wibracje zmienić. Rożne drogi do tego samego celu. Ja lubię jak gra drewno więc mam wszystko drewniane. Nie wiem czy uwierzycie, ale 30 z hakiem letnie cd-ki Sonego mają w środku fabryczne maty bitumiczne, miedziane ramy i inne elementy wpływające na wibrację. W nadach, tych bardzo starych też widziałem. Nie zawsze eliminacja wibracji pomoże w poprawie odbioru - na przykład mam w pokoju jedną drewnianą ścianę oklejoną kartonem z gipsem, ta ściana gra, wystarczy ją postukać ręką i powstaje wyraźny dźwięk. Myślałem że to będzie przeszkadzać, i ze zdziwieniem odkryłem że dzięki te ścianie dopiero się fajnei słucha muzyki, ustawiłem przed nią fotel i głosniki grają na nią. Pokój mam genialnie wygłuszony - dużo mebli, wszystkie ściany w obrazach, dywan, rzeźbione meble itd, ściana ożywiła pozytywnie odbiór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o budownictwo drewniane to właśnie też poruszałem to w dziale akustyka ale nikt nie odpowiedział. UK tak samo całe USA, Kanada, Skandynawia - to są domy z drewna. Większość świata to są kurniki. My mamy tradycję ZSRR - W pałacu kultury podobno dali taki beton i współczynniki bezpieczeństwa, że alkaida nawet nie ma po co tu kierować samolotów - bo najwyżej figurkom nosy odpadną. Dlatego wybrali WTC. A my ich kopiujemy i skarpetką z wąsem stroimy kolumny za 20.000PLN - ja pitole.

 

Inna sprawa, że skoro Jackowski umie latać do czarnych dziur i widzi na 100lat do przodu to i ja mogę kiedyś usłyszeć kolory. Nie wszystko da się zbadać.

 

Wszystkie te kity prawdopodobnie wymyślili amerykańscy naukowcy - jak ktoś chce niech przeczyta całość, bo chyba ma sporo wspólnego z ekstremalnym Hajendem - a na końcu jest ''puenta''

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście w naszych dociekaniach - nie może zabraknąć profilu ''Rasowego Hajendowca'' :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

maniekn274 - Grunt to zdrowe podejście do życia i brak zaparć w swoim systemie - jaki by nie był :))

pozdrawiam :)

 

A temat o kablach się nie przyjął - trochę szkoda - jest w ''bocznicy'' - o wymownej nazwie ''Jak strollować - rozpieprzyć forum''. To są dobre i zdrowe tematy - miłe w odbiorze.

1290789773_by_kedavra_600.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę z tymi 50 zł przesadziłeś

Oj byś się zdziwił .

W moim LCD Samsunga za 12000zł były w zasilaczu elektrolity najtańsze jakie na rynku znalazłem po 20gr sztuka !

Zresztą była akcja w USA i podanie Samsunga do sądu za te elektrolity po których padały zasilacze w " wyznaczonym " czasie .

W moich Kefach za 14000zł w zwrotnicach siedziały polipropyleny po 6zł w DETALU. Koszt zwrotnic to max 200zł .

Ile obudowa ? Robiłem w detalu wypasione po 2500zł . Głośniki w hurcie z 1000zł tak więc na dużą skalę koszt wyniósł max1500 - 2000zł .

Reszta to podatki i zarobek pośredników .

 

Poza tym popatrz na tych wykonawców, których słuchasz ( jeśli akurat masz taki gust ) - czy któryś z tych artystów pomyślał o tobie i gitarę trzyma w jakimś ścisku na statywie żeby było perfekt ? NIE bierze w łapę wiosło i gra po prostu muzykę. Nic nie jest doskonałe.

Nie rozumiesz tematu.

Gitara to instrument , ma pudło i gra jako całość. Musi rezonować .

Kolumny mają przekształcić sygnał elektryczny w akustyczny jak najwierniej . Ale jak grają głośniki i rezonują obudowy to to co słyszysz jest nałożeniem się fal z głośników i zniekształcających obraz fal z tego co drga .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta to podatki i zarobek pośredników .

Pisząc tą przykrą prawdę, załamałeś mnie, nie wiedziałem że to aż takie zdzierstwo.

Odkładam na zmianę kolumn, ale powoli mi się odechciewa, tyle wyrzeczeń, żeby

nabić kieszenie ludzi, którzy nawet nie wkręcili żadnego wkręta w kolumnę, i ręce

mają spracowane tylko od liczenia pieniędzy.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob Roy

(Konto usunięte)

W moich Kefach za 14000zł w zwrotnicach siedziały polipropyleny po 6zł w DETALU. Koszt zwrotnic to max 200zł .

Ile obudowa ? Robiłem w detalu wypasione po 2500zł . Głośniki w hurcie z 1000zł tak więc na dużą skalę koszt wyniósł max1500 - 2000zł .

 

To faktycznie trzeba miec cos z glowa aby przeplacac 12 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

muda- ja ci wierzę,to ze wszystkim tak jest,tv,wz,kolumny,syszarki itd.Ja tak napisałem że przesada z tymi 50 pln ,bo oprócz kondensatorów,rezystorów itd są jeszcze kości,procki który na pewno nie kosztuje 20-30 pln.Ale przyznaj sam że takie tanie części a jak to ładnie potrafi zagrać he he.Ja też mam nie najtańszy tv ,fakt że plazmę Panasa i też pięknie świeci.Ale co w niej jest i za ile to nie wnikałem.Ale pewnie też coś za grosze.Ale naj jest to że potrafi oddać piękny obraz.Co do cen wszystkiego,to po prostu nas wykańcza najpierw dystrybutor a potem poprawia diler.Taka prawda.Każdy towar jestem w stanie kupić 20-30 oczek taniej niż jest cena katalogowa-i po tym rabacie i tak diler ma spory zarobek.Więc pomyśl ile jest naliczane marży na starcie(ceny katalogowe).To jest chore,no ale taki rynek,jednemu dadzą rabat 30 oczek innemu tylko 5 oczek i tak w sumie na całości wyjdą dobrze.Ja rozumiem,że lokal trzeba opłacić,pracowników,transporty jak przy przedpłacie oferują gratis ,prąd,woda itd.I niestety to nigdy się nie zmieni.Tak to właśnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz tematu.

Gitara to instrument , ma pudło i gra jako całość. Musi rezonować .

Kolumny mają przekształcić sygnał elektryczny w akustyczny jak najwierniej .

 

Myślałem, że rezonans = rezonans.

 

Tyle że tu zniwelować a tam zachować - Oba elementy to pudła rezonansowe. Przecież ściskając z różną siłą wygaszasz zawsze to ''COŚ'' ( tak jak myszka na kolumnie ).

 

Drewno jest świetnym rezonatorem. Dlatego pudło gitary jest z drewna. Samo nie rezonuje tylko od siły zewnętrznej w postaci palca ręki X brzdąkającego struny a ta brzdąka cząsteczki powietrza - każdy to wie nawet muzyk.

 

Kolumna jest hajendowym paździerzowym pudłem ale też rezonuje choć już ''ciut'' gorzej pod wpływem siły zewnętrznej w postaci głośnika zasilanego i wprawiającego w ruch cząsteczki powietrza - każdy to wie.

 

Gdzie tu jest jakaś wielka różnica? Myszka ściska kolumnę a Muzyk ściska gitarę. Tyle, że muzyk używa raz większej siły a raz mniejszej a myszka nie potrafi.

 

Każdy wie, że elementy w domu mają częstotliwości rezonansowe. Których prawdziwy audiofil nie słyszy bo jest ''zfocusowany'' na kolumnę.

 

 

Jak bedziesz w UK, to sprawdz jednak :P

 

A byłem dziękuję za sugestie ( stropy, ściany, sufity ) chyba, że ktoś mieszka na ulicy to faktycznie same mury. Skandynawia też byłem. Do USA za daleko ale wierze na słowo kolegom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze na kable te OPASKI?

 

Tak na kable zarówno sieciowe, jak IC i działały różnie w zależności od miejsca ich zapięcia;-)

Ale nie na każdych drutach pewnie to słychać...

 

Wielopunktowo powiadasz, Kolega stosował już takie wielopunktowe łączenie na Blue-Tac ?

 

PS , Oby nie za wiele tych punkcików :)

 

Myślałem o niewielkiej ilości np.: idąc od A żeby dojść do G ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda- ja ci wierzę,to ze wszystkim tak jest,tv,wz,kolumny,syszarki itd.Ja tak napisałem że przesada z tymi 50 pln ,bo oprócz kondensatorów,rezystorów itd są jeszcze kości,procki który na pewno nie kosztuje 20-30 pln............

 

bo inwestycja w produkcje (hala,chińczyki,transport,łapówki,itd) + Reklama + Badania nad tymi elementami ( amerykańskich naukowców? ) - pochłonęły dość dużo - i nie może kosztować tyle co autentyczny koszt - to się musi zwrócić w najgorszym wypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

a kolumn y do płyty na Blue Tac (wielopunktowo)

 

Wielopunktowo powiadasz, Kolega stosował już takie wielopunktowe łączenie na Blue-Tac ?

 

PS , Oby nie za wiele tych punkcików :)

 

Myślałem o niewielkiej ilości np.: idąc od A żeby dojść do G ;-)

 

Hehe , nie wiem co masz na myśli ale , jeżeli nie stosowałeś jeszcze tej plastycznej masy uważaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem do mocowania oczywiście;-)

Chodziło mi o to żeby dolna ściana kolumny była stabilnie umocowana i wyeliminowana z drgań..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Stosowałem do mocowania oczywiście;-)

 

Czego mocowania?

 

Chodziło mi o to żeby dolna ściana kolumny była stabilnie umocowana i wyeliminowana z drgań..

 

Dpmyślam się że do mocowania kolumny ze stendem , bo pisałeś o tym .

Opiszę moje doświadczenia z mocowaniem monitora do podstawy Blue-Tac, już się śmieję jak to piszę :)

Uformowałem w palcach cztery kulki wielkości "cukierka " groszka ,położyłem w czterech punktach podstawy , monitor na to ustrojstwo , docisnąłem lekko i git.

Monitory zostały przykryte z wierzchu dopasowanymi płytami z granitu , zagrało panie jak tra-lala :)

Minęło jakieś pół roku i chcę zdjąć kolumny ze stendu ha ha hahaha ,nie mogę no :)

Ani drgnie ,stend między uda ,techniką skrętną próbuje ,ani drgnie hahaha ,skręt w lewo / prawo ,stend między udami się kręci , wołam kobitę trzymaj powiadam hahaaaaaahaha , nie mogę .

Panowie!! potrzebny był chłop by utrzymać stend , dopiero się udało !

 

Tak że uważaj wit-told . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pomyśl ile jest naliczane marży na starcie(ceny katalogowe).To jest chore,no ale taki rynek,jednemu dadzą rabat 30 oczek innemu tylko 5 oczek i tak w sumie na całości wyjdą dobrze.Ja rozumiem,że lokal trzeba opłacić,pracowników,transporty jak przy przedpłacie oferują gratis ,prąd,woda itd.I niestety to nigdy się nie zmieni.Tak to właśnie działa.

 

Też jestem tego zdania:

Ciekawe też jak jest to uzgodnione z producentem. Dystrybutor przecież nie mógłby sam sobie robić kosmicznych cen z palca bo obniża popyt. Ale jeśli Hajend ma być czymś mało dostępnym to oni nawet nie mogą zejść bo zaniżają klasę. Musisz na to pracować!!! to jest Psychologia a nie tylko Ekonomia i Technika

 

Czytałem historię właścicielki firmy kosmetycznej - nie znam się na tym i zapomniałem firmę. Opowiadała swoje początki wręcz w śmiesznych warunkach. Prosta receptura kremu, która była dobra ALE uznała, że produkt Musi być drogi żeby działał lepiej !!! ludzie chcą tego - gdyby dała niską cenę nie byłby tak skuteczny i POŻĄDANY. Coś co jest trudno osiągnąć dla większości daje Ci frajdę. Proste.

 

Wiadomo, że fabryki chodzą cały czas i jest jakiś ''odpad'' Ciekawe co z tym robią? Wsadzają w M-Audio i mówią klasa niższa ? Jest dużo pośrednich kosztów, których się nie uwzględnia włącznie z niskim kursem naszej waluty. Te nasze Hajendy można sobie do garażu wstawić np. w Norwegii. Tyle są warte patrząc ekonomicznie. Na podstawowy wzmak zarabiasz jeden dzień jako robol a jeśli coś umiesz to te NAIM /NAD / SRAD itd oglądasz jak myszki w komputerowym. Dla nas Kosmos jakiego nawet producenta Hajendu nie uwzględnia - ale nie może zaniżyć do naszych zarobków bo Całymi tirami by za granice wywozili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpmyślam się że do mocowania kolumny ze stendem , bo pisałeś o tym .

Opiszę moje doświadczenia z mocowaniem monitora do podstawy Blue-Tac, już się śmieję jak to piszę :)

Uformowałem w palcach cztery kulki wielkości "cukierka " groszka ,położyłem w czterech punktach podstawy , monitor na to ustrojstwo , docisnąłem lekko i git.

Monitory zostały przykryte z wierzchu dopasowanymi płytami z granitu , zagrało panie jak tra-lala :)

Minęło jakieś pół roku i chcę zdjąć kolumny ze stendu ha ha hahaha ,nie mogę no :)

Ani drgnie ,stend między uda ,techniką skrętną próbuje ,ani drgnie hahaha ,skręt w lewo / prawo ,stend między udami się kręci , wołam kobitę trzymaj powiadam hahaaaaaahaha , nie mogę .

Panowie!! potrzebny był chłop by utrzymać stend , dopiero się udało !

Masz rację! dlatego pisałem "wielopunktowo" żeby nie popełnić takiego błędu, bo ta masa skleja i troszkę sztywnieje, więc chciałem użyć niewielkich ilości tego-czegoś, coby w razie potrzeby mieć możliwość "rozwodu" ze standem oczywiście;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie trzeba miec cos z glowa aby przeplacac 12 tys.

Kef serią R dokonał dużego kroku w jakości brzmienia kolumn i stosunek ceny do brzmienia jest wyśmienity . Teraz pomyśl ile przepłaca się gdzie indziej.

Całe swoje życie tak przepłacasz i przepłacać będziesz . A im coś jest robione w mniejszych ilościach tym narzut większy .

Kiedyś czytałem wypowiedź pewnego konstruktora dotyczącej nowych kolumn a właściwie nowej wersji.

Pierwsze kosztowały 40 000zł , drugie 60 000zł . Jak to stwierdził , ludzie chcą płacić za prestiż i w tej cenie lepiej idą :)

 

Myślałem, że rezonans = rezonans.

 

Tyle że tu zniwelować a tam zachować - Oba elementy to pudła rezonansowe. Przecież ściskając z różną siłą wygaszasz zawsze to ''COŚ'' ( tak jak myszka na kolumnie ).

Instrumenty maja mieć rezonans a Ty masz słuchać ten nagrany rezonans , bez dodatkowego w postaci nałożonych czy odjętych rezonansów .

 

muda- ja ci wierzę,to ze wszystkim tak jest,tv,wz,kolumny,syszarki itd.Ja tak napisałem że przesada z tymi 50 pln ,

Napisałem - części w środku - elektronika bez trafa czy obudowy . I nie przesadzam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a co niektórzy z Was wiedzą o granicie ?

Rosjanie za czasów ZSRR schrony obkładali płytami granitowymi . Dlaczego obkładali , to nietrudno domyślić się . Te właściwości materiału można zastosować do Audio ( ja nie stosuję , bo mój sprzęt prawie niskobudżetowy ) , ale gdybym miał tani wzmacniacz lampowy postawiłbym go na płycie granitowej ze względów estetycznych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrumenty maja mieć rezonans a Ty masz słuchać ten nagrany rezonans , bez dodatkowego w postaci nałożonych czy odjętych rezonansów .

 

No to doszliśmy do punktu wyjścia. Bo właśnie o tym mówiłem, że muzyk się nie przejmuje tym, że dodatkowe rezonanse wprowadza. Masz to w nagraniu i nie zniwelujesz tego. Tylko o to mi chodziło.

 

A rezonans kolumny jak najbardziej też jest - ale macie świra z tymi podstawkami po prostu. Górna czapa na kolumnę na pewno pomaga ( na takiej samej zasadzie jak obudowa komputera brzęczy = położysz książkę i cisza ) ale te myszy to powinni w EZO.TV reklamować - skąd możesz wiedzieć jakiego dociążenia potrzebujesz ? mają te skarpety modelami kolumn posegregowane? Czy masz tak po jednej dokupować aż coś będzie lepiej ( oby się zmieściły na kolumnie )

 

Gadżety pod kolumnę to dorobiliście teorię - postaw komputer na płytę i posłuchaj czy przestał brzęczeć = Czy chociaż w 0,0001% mniej?. Postaw Na biurku ( strop drewniany ) zwiększą się ? chyba tak

 

Meble inne pierdoły - Amplitunery / Wzmaki / Komody - też są pudłami i pewnie wpadają w rezonans - więc też coś z nimi trzeba zrobić - Podłoże Szkło czy granit jeden pies bo nie ma tu nic do rzeczy grubość materiału tylko jego rodzaj. Docisnąć ale jak ? chłodzenie od góry jest więc uznaliście że tam myszek nie trzeba stawiać.

 

Co innego fajans w UK czy USA a co innego u nas. Kamień na Kamień - To jest już Bluźnierstwo i Masochizm :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meble inne pierdoły - Amplitunery / Wzmaki / Komody - też są pudłami i pewnie wpadają w rezonans - więc też coś z nimi trzeba zrobić

I w sprzęcie wysokiej klasy robi się.

Osobne komory w kolumnach na zwrotnice , specjalne nóżki czy obudowy we wzmacniaczach czy odtwarzaczach.

Np NAIM CDX gdzie elektronika jest wsuwana w obudowę a ta nie wspiera sie na płycie z elektroniką tak jak i napęd jest zamontowany punktowo na jednej ośce .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to popatrz, że wspólnymi siłami na forum byśmy w końcu sami budżetowego hajenda zbudowali - bez tych odkryć amerykańskich naukowców i prowizji ;-))

 

Z tą grubością to oczywiście przesadziłem (szkło,granit) ale są one na tyle zbliżone, że nie rzutuje to na rezonans ani wytrzymałość. Na szkle hartowanym RTV stawiasz 50kg i nawet nie zajęczy - jest tak samo ( bardziej ) sztywne. Mówimy o rezonansie mechanicznym.

 

moduł ściśliwości --> granit (2.7-3.3) szkło zwykłe (5.0)

moduł ścinania --> granit (1.5-2.4) szkło zwykłe (2.5)

gęstość --> granit (2.2) szkło zwykłe (2.4-2.8) .... hartowane jeszcze lepsze

 

Warunki konieczne do zajścia rezonansu mechanicznego:

1) zbliżona częstotliwość drgań własnych układów ( kolumna / drewniany strop są podobnymi ośrodkami ... kolumna / głośnik - niezależnie na czym stoi bo i tak to głośnik wali w kulki --> dociskając materiał można powiedzieć, że go ''zagęszczasz'' = tworzysz naprężenia ściskające i w ten sposób usztywniasz = zmieniasz częstotliwość rezonansową tego układu )

2 ) istnienie mechanicznego połączenia między układami. ( pewnie dlatego są kolce = minimalny możliwy styk ) --> Wbijając kolce w parkiet = tworzysz połączenie mechaniczne ( jeśli być takim perfekcjonistą ) --> co i tak nie ma znaczenia ale niech wam będzie, że to słyszycie.

 

chyba, że coś popierdzieliłem.

 

Mam nadzieję, że mimo głupich pytań nie zaniżam poziomu forum.

Ale mówi się też, że nie jest głupi ten co nie wie ... tylko ten co nie chce wiedzieć.

Pożartować zawsze można.

Pozdrawiam ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a co niektórzy z Was wiedzą o granicie ?

Rosjanie za czasów ZSRR schrony obkładali płytami granitowymi . Dlaczego obkładali , to nietrudno domyślić się . Te właściwości materiału można zastosować do Audio ( ja nie stosuję , bo mój sprzęt prawie niskobudżetowy ) , ale gdybym miał tani wzmacniacz lampowy postawiłbym go na płycie granitowej ze względów estetycznych .

 

Właśnie cały wątek jest o granicie i audiofilskich właściwościach, które próbujemy rozgryźć ... chwilami burzliwie :-)

Schrony wiadomo, równie dobrze mogli dać stal ale była potrzebna na wojnę i poza tym koroduje , za dobrze przewodzi itd.

Też bym ładny klocek ustawił na takim stoliku, który do niego pasuje. Antyki nie pasują do obory a świnia nie pasuje na salony :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schrony wiadomo, równie dobrze mogli dać stal ale była potrzebna na wojnę i poza tym koroduje , za dobrze przewodzi itd.

Schrony ( między innymi atomowe ) betonowe ze zbrojeniem . Granitem obkładane bo ma właściwości absorbujące energię , drgania itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schrony ( między innymi atomowe ) betonowe ze zbrojeniem . Granitem obkładane bo ma właściwości absorbujące energię , drgania itd.

 

a stal nie ma? - problem w stali jest taki, że energia cieplna, robi kuku stali. W audio aż tak źle nie jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a stal nie ma? - problem w stali jest taki, że energia cieplna, robi kuku stali. W audio aż tak źle nie jest :)

Nie rozumiesz dlaczego obkładane z zewnątrz ? Dlatego , że " chłonie " mechaniczną falę uderzeniową i energia nie przedostaje się duża do dalszej części zabezpieczeń schronu . Granit tłumi " wibrację " Ruskie nie durne , na jakich wyglądają , a Amerykanie drążą schrony wybierając gdzie się da w ternach górzystych skały granitowe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz dlaczego obkładane z zewnątrz ? Dlatego , że " chłonie " mechaniczną falę uderzeniową i energia nie przedostaje się duża do dalszej części zabezpieczeń schronu . Granit tłumi " wibrację " Ruskie nie durne , na jakich wyglądają , a Amerykanie drążą schrony wybierając gdzie się da w ternach górzystych skały granitowe .

 

ale mechaniczna fala uderzeniowa przekształca się również w jaką energię przy absorbcji ? :-) Ruski na pewno nie durne i o tym jest ten wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le mechaniczna fala uderzeniowa przekształca się również w jaką energię przy absorbcji ? :-) Ruski na pewno nie durne i o tym jest ten wątek.

Weź poklaszcz w ręce czytając posty to może zrozumiesz . Nie bądź taki sztywny w tym wątku .

Powiem inaczej . Postaw coś coś drgającego na solidnym kawałku granitu , to będzie mniej drgało niżby stało na stropie i posadzce betonowej . Granit zmniejszy drgania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cię Czester najmocniej ale na serio nie zrozumiałem co mówisz oprócz tego klaskania (zrobiłem)

nie nadaję się na partnera do rozmowy z Tobą - Sorrki :)

 

Weź poklaszcz w ręce czytając posty to może zrozumiesz . Nie bądź taki sztywny w tym wątku .

Powiem inaczej . Postaw coś coś drgającego na solidnym kawałku granitu , to będzie mniej drgało niżby stało na stropie i posadzce betonowej . Granit zmniejszy drgania .

 

OOoo!! edytowałeś - już kumam ( a właściwie nie - mimo, że klaskałem już 3X )

 

Tak ? Ja sprawdzałem i u mnie drgało tak samo - To jak on to robi ?

 

Wziąłem bardziej kontrastowy przykład. Drgania dają pojedyncze impulsy raz po raz. Weźmy jeden taki impuls i niech to będzie kilka stalowa ( jak ten pocisk )

 

U mnie kulka stalowa odbije się od granitu i znowu i znowu i znowu = drgania są jak cholera.

 

A weź worek piachu i puść kulkę --> wchłonie energię

 

A więc mam jeszcze raz pytanie --> Czy Granit zmniejsza drgania tego ''COŚ'' co drży? ( bo tak napisałeś ) - Czy zmniejsza drgania po drugiej stronie granitu ? = Nie przepuszcza energii na drugą stronę?

 

I dlaczego piszesz, że jestem sztywny ? - akurat dostałem tu operd@l, od chłopaków, że sobie jaja robię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOoo!! edytowałeś - już kumam

Edytowałem ponieważ zdarza się , że nie mogę wstawić polskich liter , muszę wyjść z forum wyłączyć przeglądarkę i z powrotem włączyć , edytuję post i są polskie litery .

 

Odbita kulka to pewnie nie to samo co drgania z przyłożenia , tu nie chodzi o twardość materiału od którego odbija się kulka , granit pewnie zamienia drgania w ciepło ( gdy klaszczesz to też wydziela się ciepło tarcie itd. ) .

Postaw drgającego coś na granicie to drgania tego coś drgające zmniejszą się , niżby stało na czym innym .

Po prostu z przyłożenia granit pochlania część drgań i już .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.