Jump to content
IGNORED

Jaka szczoteczka elektryczna?

benek161

Recommended Posts

Mam sonicznego omrona takiego co daje 33 000 drgań (ale jest kilka prędkości do wyboru), do kamienia z tyłu dolnych zębów, coś tam usuwa ale jak nieraz przypadkiem zawadzisz rękojeścią o górne zęby to jest wtedy taki trajkot jak byś się wiertarką wkręcił i na tą rękojeść trzeba uważać bo może wtedy prawdopodobnie nawet odprysnąć krawędź zęba. A jak masz jakąś choćby minimalnie obruszaną większą plombę to radzę się do niej raczej nie zbliżać bo może szybko wyskoczyć ;). A do czyszczenia przednich górnych zębów to jej nie używam bo nie jest to zbyt przyjemne. W tym modelu jest jednak dosyć słaby akumulator i wystarcza może na dwa razy jak używam najszybszej prędkości. Ogólnie na co dzień używam zwyczajnej szczotki bo moim zdaniem znacznie szybciej umyję zęby, jak dla mnie to raczej gadget, ale do kamienia coś tam daje.

Do zwyklej szczoteczki manualnej juz raczej nie wroce, mam w tej chwili podstawowy model brauna ale czas jej zywotnosci dobiega konca. Taka szczoteczka moim zdaniem, sptawdza sie bardzo dobrze. Na szczescie nie mam zadnych plab ani ubytkow. Chodzi mi o to ktora lepiej sprawi sie w codziennym czyszczeniu:)

Ogólnie to ludzie piszą o sonicznych że nie są to szczoteczki którymi zrobisz to szybko w porównaniu z ręczną, trzeba się trochę czasu pobawić (a może techniki nie mam) i podchodzić pod różnymi kątami (a wtedy nieraz zawadzasz o przednie zęby tą drgającą rękojeścia a wtedy zgrzyt jest konkretny !), a zwłaszcza jak ktoś ma małe odstępy między zębami. Obrotowego elektryka nie miałem to się nie będę wypowiadał. A odnośnie manualnych to powiem tylko tyle że może to przypadek a może nie, ale pewne naloty na dolnych zębach dopiero szczyściła mi tania szczoteczka z biedronki (tyle że niby wyprodukowana w szwajcarii) inne markowe coś za bardzo sobie z tym nie radziły, ale może były akurat zbyt miękkie.

makita albo hitachi :-) żadnych słabych zamienników o kiepskich właściwościach sonicznych ;-).

Sam się przekonałem najlepiej. Używałem jakiegoś nupowera na sds i prosssę... terass mam problem ss wymawianiem ss..i sss

Miałem 2 Brauny, padły mniej więcej po półtora roku. Jeśli nie szukasz czegoś haj end. polecam Szcczoteczkę Prokudent kupioną w sieci Rossmann. Mam ją już 3 lata- ze zdziwieniem stwierdziłem napis Made in Switzerland, co jest w dzisiejszych czasach rzadkością. Cena ok 45 zł.

Do zwyklej szczoteczki manualnej juz raczej nie wroce, mam w tej chwili podstawowy model brauna ale czas jej zywotnosci dobiega konca. Taka szczoteczka moim zdaniem, sptawdza sie bardzo dobrze. Na szczescie nie mam zadnych plab ani ubytkow. Chodzi mi o to ktora lepiej sprawi sie w codziennym czyszczeniu:)

Oral B z serii 5000, 3000 lub 2000 wystarczy. Zamiast pasty wypróbuj sodę oczyszczoną polaną wodą utlenioną.Pozdro :)

ja tam nie pamietam dokladnej specyfikacji

kumpel swojego czasu mial te szczoteczki jako "gifty" dla klientow i pare dostalem wiec cala rodzinka sie zelektryfikowala :-)

teraz wiekszosc ma opcje sygnalizowania w razie ewentualnego zbyt duzego nacisku

kiedys to mial tylko najwyzszy model. to jest jedny bajer na ktory warto zwrocic uwage bo wiele ludzi ma tendencje do szorowania a nie mycia...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.