Skocz do zawartości
IGNORED

Trójdrożny monitor - obudowa zamknięta - jakie głosniki.


zoller

Rekomendowane odpowiedzi

EMiL zdaje sobie sprawę z możliwościami pomieszczenia. Z całym szacunkiem, w życiu pewnie radzę sobie przeciętnie, ale ze zwrotnicami zdecydowanie lepiej. Pamiętam jak zrobiłem pierwszą zwrotnicę zgodnie ze sztuką, zasadami i jak najbardziej prawidłowo zaprojektowaną - tyle, że jazgotało, że łeb chciało urwać. Właśnie zdałem sobie sprawę, że od tamtej pory minęło hm..27 lat. Szlag.

Miłego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam. Odkopuję temat i mam kilka pytań. Podoba mi się dźwięk ART Emotion-jest kit w Klang und Ton. Ciekawy jednak jestem wsadzenia takiego Seasa do obudowy zamkniętej. Może być to również konstrukcja 3 drożna. Mam tylko dwa warunki 8 ohm i w miarę wysoka efektywność. Objętość obudowy w miarę dowolna 70 litrów nie robi problemu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiomor skoro już zechciałeś tu napisać co bardzo mnie cieszy, masz może jakieś doświadczenia lub przyglądałeś się może głośnikom SB acoustic?

Bardzo podoba mi się od nich woofer SB34NRXL75-8. Czy na bazie tego głośnika dałoby się opracować trójdrożny zestaw, łatwy do prowadzenia przez 25 watowy wzmacniacz.

Pozdrawiam.

 

Jest jeszcze trochę mniejszy kolega powyższego SB ACOUSTICS SB29NRX75-6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SB Acoustics nic jeszcze nie robiłem.

 

Monitora w OZ się raczej nie zrobi na żadnym z w.w., co do trójdrożnej kolumny do napędzenia słabym wzmakiem to raczej ten większy z racji znacznie wyższej efektywności. Będzie on jednak wymagał sporej obudowy, a ze wzmakiem 25W zwykły CA26RFX (w obudowie BR typu 55 - 60 litrów strojonej do 27Hz) powinien mieć jeszcze rezerwy wytrzymałości mocowej i dostarczyć podobne SPL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoller,

Daj sobie spokój z dużym 3way, w takim pokoju zrób sobie bezkompromisowy monitor, podłączysz pod dobry wzmacniacz i będzie super.

 

Zresztą budżet masz na dobre 2way. Kto Ci zrobi zwrotkę 3way?

 

Tu się zgodzę,ponieważ sam posiadam takie monitory na scan speakach revelatorach.

Pieknie grają sa dwudrożne i w moim pokoiku odsłuchowym 18 metrow w pełni daja radę.

Jestem zadowolony na maxa.

Droższe przetworniki w/g mnie lepiej grają i przyjemniej sie takich głosników słucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten Morel supreme jest super, tym bardziej że okazało się że mam szanse na prywatny import z Izraela po bardzo atrakcyjnej cenie. Jest bardzo poważnie brany pod uwagę. Ta Wifa też ciekawa, tylko jak brzmi...

 

Proszę pomysleć o małym revelatorze wysokotonowym scan speaka 9700 jest znakomity.

Stosowany do tej pory w róznych modelach kolumn i nie kosztuje wiele-proszę sprawdzić jego parametry.

Do dwudroznej konstrukcji jak znalazł,podobne i jednoczesnie teżznakomite parametry ma esotar,lecz cena jego jest wysoka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średniotonowy do CA26RFX to już rzecz gustu. Ja bym sugerował któregoś 18cm Seasa (jednak nie metalowego) i w miarę niski podział, poniżej modu własnego woofera przy 500Hz. A może zgra się z 15W853xK01 (powlekany albo nie - 0 lub 1 w miejsce x).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seas ma jeszcze wynalazek A26re4 który do zamkniętej się jakoś tam nadaje .

 

 

Na średnio tonowy to chyba tylko sensowny z ich oferty ER18RNX lub dużo droższe nextele .

 

Z tańszych 17cm SBA - SB17NRXC35 (pewnie lepsze od seas w zastosowaniu średniotonowym )

lub droższe satori które są lepsze od revelatorów a tańsze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resonance frequency - fs: 48 Hz

Equivalent volume - Vas: 16 liter

 

Qms 1,73

Qes 0,4

Qts 0,33

 

Nominal impedance - Zn 8 Ohm

DC resistance - re: 5,3 Ohm

 

Effective cone area - Sd: 96 cm2

Compliance – Cms: 1,24 mm/N

Mechanical resistance – Rms: 1,55 kg/s

Moving mass – mms: 8,9 g

Inductance 1 KHz – Le: 0,12 mH

Force factor – Bl: 6 N/A

 

Winding height – Hc: 6 mm

Air gap height – Hg: 13 mm

Nominal power – Pn: 120 W

 

Acceleration factor: 674

Efficiency – SPL: 89 dB

A czy taki głośnik na średnicę byłby dobry?

Wiem że potraficie dużo odczytać z pomiarów więc czy taka piętnastka mogłaby być w kręgu mojego zainteresowania?

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB Acoustics mają dość nieciekawe zafalowania SPL w okolicach 1.5kHz. To może słabo się zgrywać z dyfrakcją na ściance 29cm szerokiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że chodziło o Audiotechnology. Mój post odnosił się do wypowiedzi Raven'a 1985.

 

Napęd Audiotechnology z krótką cewką w długiej szczelinie zmierzył Zaph w swoim porównaniu głośników 6.5" - 7" (robiony na zamówienie model 18H520613SD z napędem jak w tym 15cm). Tragedii nie było ale rewelacji też nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.