Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw do 5000 zł


zalewaja

Rekomendowane odpowiedzi

panowie o panie eksperci.

trzeba mi zestawu stereo. mój budżet to 4500 maks. 5000 zł.

pokój 4x4 ale może będzie większy.

jestem wszechstronny :) muzycznie ale na pewno lubię głośno i czysto bo metalu słucham i na pewno bedę. audiiofilskie określenia dźwięku na razie brzmią mi jak nazewnictwo smakoszy whisky dla denaturowaca. oczekuję więc przede wszystkim dźwięku czystego i cięzkości ale bez garażowego basu wczesnego blackmetalu.

słuchać będę z komputera. nie ta sama jakość co z cd ale mnie wystarcza.

koleś w sklepie proponował mi amplituner onkyo TX 8030 (jako, że najbardziej odpowiedni do komputera) oraz głośniki klipsch icon KF 26 (mówił, że te rozstawić mozna w takim pokoju jak mój i że dźwięk rozchodzi się na zewnątrz bez obawy o zasłonięcie kolumny z tyłu czy boku).

brzmiało w porzo ale to przecież nie mój pokój i nie mam doświadczenia w ocenie zestawu. co o tym myślicie? czy takie kolumny nie za duże, a jeśli nie to może tańsze jbl es 80???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z Twojego opisu wynika, że szukasz zestawu o brzmieniu z podbitym skrajami pasma. Można zostać przy marce Onkyo, jednak znacznie lepszym wyborem będzie amplituner Onkyo TX-8050, alternatywą Yamaha R-N500. Amplitunery te można połączyć z wysokoskutecznymi kolumnami Klipsch serii Icon czyli KF-26 lub jeśli będziesz miał pomieszczemie około 30m2 - model KF-28.

Drugą opcją, lepszą jakościowo, oferującą brzmienie równejsze, znacznie lepiej wypełnione ale mnej efekciarskie, może być system, oparty na wzmacniacz NAD C326 BEE oraz kolumnach Kef C7, Monitor Audio MR6 czy Melodika BL40.

 

Przyjrzyj sie moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsluchy, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koles nie doradził Ci najgorzej. Poluj jednak na serie Reference możesz ja dostać w dobrej cenie. kolega tu z forum chce sprzedać RF 83 pogadaj z nim ile by za nie chciał.

 

Jako wzmak z mojej Strony Yamaha RN500, Lub NAD 326 jednak wtedy musisz dokupic jakis prosty przetwornik DAC podpinany pod USB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i sugestie!!

jeżeli możesz napisz proszę co znaczy efekciarskie brzmienie? chciałem krótko opisać moje oczekiwania i widzę, że zrobiłem to zbyt krótko. jestem juz oldboyem i choć mam metalowe upodobania i lubię głośno to na pewno nie kur...sko głośno i bez basowego, męczącego łupania. generalnie lubię rockowo, elektronikę a nie przepadam za jazzem. chciałbym zestawu zdolnego czysto zagrać głośno chociaż na co dzień nie słucham tak wiele.

co do amplitunera facet polecał mi onkyo jako najbardziej odpowiednie do komputera spośród reszty predysponowanej do odtwarzacza choć przyglądałem się wcześniej yamasze.

 

jeszcze raz dzięki!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.