Skocz do zawartości
IGNORED

Czy jest sens dokładać HK980, gdy JBL ES80 zasila avr HK 255?


Yodas

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie.. Chodzi mi głównie czy będzie duża poprawa w stereo przy JBL-ach ES80 ( które nie są za bardzo odpowiednie do stereo wg. różnych opinii, chociaż mnie spokojnie wystarczają).. Mój avr HK255 ma wyjścia pre-out to pod nie bym podłączył hk980 a do niego z kolei te moje cieniutkie ES80.... I miałbym zestaw i do kina i do stereo....

Czy nie ma to sensu i zostać przy tym co jest teraz ?...

Zaznaczam że głośników nie zmienię , chociaż bym chciał , bo wiecie ŻONA...

I czy wogóle zadziałają ze sobą te dwa harmany, Chodzi mi o te wyjścia Pre-out z 255, bo do tego chyba tam są....i nie wiem czy HK980 ma jakieś wejscia do tego typu połączeń.....

Czekam na wasze porady...

Oczywiście mam cały zestaw 5.1 JBL-a ES....

P.S. Czy ten pomysł to przerost formy nad treścią bo i tak w stereo będzie wielkie G...o....

a moje kino jest na stronie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie lepiej, ale według mnie się nie opłaca. Chyba, że coś innego używanego zamiast 980.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens , ale niekoniecznie musi być HK 980 . Odsłuchaj w sklepach jak najwięcej wzmacniaczy zintegrowanych stereo , dobrze byłoby gdyby taki wzmacniacz miał " przystosowany do współpracy z KD "

Post nr . 5 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i te kolumny frontowe odsuń jeszcze więcej od ściany , a centralną skieruj na uszy słuchacza podnosząc tył do góry . Możesz jeszcze wytłumić pokój .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przypadku hk980 ,zbyt duży koszt w stosunku do uzyskanej poprawy w stereo....

 

i te kolumny frontowe odsuń jeszcze więcej od ściany , a centralną skieruj na uszy słuchacza podnosząc tył do góry

Kilka dni temu odsunąłem jak zmieniałem kable do nich, teraz stoją 40 cm od ściany... dalej już nie mogę odsunąć.... a z centralnym zrobię tak jak radzisz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Nie, nie opłaca się. Nie sądzę żeby HK980 zagrał dużo lepiej. Miałem go. Dobry by był HK990, bo ma wejście processor i przyzwoite DACi na pokładzie. Do tego wyjście na dwa suby. I tutaj byłby Pan zadowolony. Ale to inny budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszałem temat wyjścia pre-out tego amplitunera kilka razy na forum. mam nadzieje, że się nie obrazisz ale jest to jeden z najgorszych pre jakie słyszałem. Kombinowałem ze wzmacniaczem i końcówkami mocy.

 

Od kilku lat wykorzystywanie pre-out w tanich amplitunerach mija się z celem. Zakup dodatkowego wzmacniacza nie wnosi właściwie nic oprócz troszkę większej mocy. Rozumiem gdy zależy na bezpośrednim podłączeniu do wzmacniacza przez wejście na końcówkę mocy i pominięcie amplitunera przy odsłuchach muzyki z CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem mam z głowy. Zostaję przy starej konfiguracji...

Dziękuję za wasze opinie....

Szczerze mówiąc to tak właśnie myślałem ,że nie ma to sensu... Ale od czego ma się Forum Pasjonatów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przypadku hk980 ,zbyt duży koszt w stosunku do uzyskanej poprawy w stereo...

Akurat tak składa się , że miałem HK 980 i został on dostarczony przez kuriera na adres kumpla który miał AVR 255 i kolumny frontowe JBL ES monitory , no i był odsłuch porównawczy i stwierdził , że jest lepiej .

Jednak rozejrzyj się za jakimś używanym .

 

Szczerze mówiąc to tak właśnie myślałem ,że nie ma to sensu... Ale od czego ma się Forum Pasjonatów :)

Nie rozumiesz , tu pomijasz pre - out amplitunera przy odsłuchu stereo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podłączę się pod temat .

 

Mam HK AVR 370 i zestaw Klipsch RF 62II . Co proponujecie do poprawy stereo ?

Pod ewentualny wzmacniacz podłączę serwer muzyczny ( a wypadałoby , aby wzmacniacz miał wejście coaxial)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak składa się , że miałem HK 980 i został on dostarczony przez kuriera na adres kumpla który miał AVR 255 i kolumny frontowe JBL ES monitory , no i był odsłuch porównawczy i stwierdził , że jest lepiej .

Jednak rozejrzyj się za jakimś używanym .

 

 

Nie rozumiesz , tu pomijasz pre - out amplitunera przy odsłuchu stereo .

Rozumiem doskonale ,cd wpinam bezpośrednio pod hk980 nie w ampli..... Tylko kino 5.1 ( a dokładnie dwa fronty) będzie szło przez pre avr 255... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ewentualny wzmacniacz podłączę serwer muzyczny ( a wypadałoby , aby wzmacniacz miał wejście coaxial)

Używany wzmacniacz stereo zintegrowany i oddzielny DAC .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie opłaca się. Nie sądzę żeby HK980 zagrał dużo lepiej. Miałem go. Dobry by był HK990, bo ma wejście processor i przyzwoite DACi na pokładzie. Do tego wyjście na dwa suby. I tutaj byłby Pan zadowolony. Ale to inny budżet.

 

Miałem i to i to jednocześnie i nie mogę się z Tobą zgodzić:)Przy bezpośrednim podłączeniu źròdła HK980 gra znacznie lepiej.O wiele lepsza dynamika,kontrola,stereofonia,ogòlnie o wiele lepiej.Nie tak płasko,plastikowo i bez wyrazu jak to mają zwyczaj grać budżetowe amplitunery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Tylko HK980 nie ma wejścia dedykowanego do kina( main-in, processor), co moim zdaniem wyklucza go jako wzmaka do jednoczesnej obsługi kina i stereo.

A jak będziemy używali pre w ampie do obsługi stereo, to będą nici z zalet które podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Kup starszego Harmana np HK680 ma zdecydowanie lepsze brzmienie od HK680 a do tego bezpośrednie wejscie na końcówkę mocy.

Jesteś pewien?

Bo wydaje mi się, że ma tylko zwory pomiędzy pre-out i main-in. I owszem możemy je wyjąć i wtedy korzystać z samych końcówek mocy, ale nie damy rady wtedy jednocześnie podpiąć np. CD i w stereo używać pre z 680-ki. Tam jest albo/albo. Trzeba by non-stop w zależności od użycia wkładac i wyciągać zwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

HK 680 może pracować jako koncówka i jako integra. Z tyłu wzmacniacza jest przełącznik.

A jak to działa?

Do których wejść wtedy trzeba wpiąć kable z wyjścia pre-out amplitunera a gdzie CD?

Nie trzeba do takiej operacji wyjmować zworek?

Coś mi tu nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable z amplitunera idą do wejścia wzmacniacza MAIN IN (przełącznik ustawiony w pozycji SEPARATED) wzamacniacz pracuje jako koncówka mocy i zasila fronty w KD. CD podłączony do wzmacniacza do wejścia CD (przełącznik ustawiony w pozycji INTEGRATED). Przy odsłuchu CD korzystasz ze wzmacniacza, amplituner wyłączony. Zworek nie używasz. Do tego słuzy wspomniany przełącznik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

No to jest niezłe rozwiązanie. Samo przełączenie włącznika to niewielki kłopot.

Nie będzie kwasu jak ktoś zostawi przełacznik w pozycji integrated i włączy kino domowe?

Ale po co w takim razie są te zewnętrzne zworki, skoro wybranie pozycji Integrated dla przełącznika i tak łączy pre z koncówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli włączysz kino domowe a wzmak będzie w pozycji INTEGRATED, to zagrają wszystkie głośniki oprócz przodów i tyle. Zworek w moim nie było od nowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wzmacniacz stereo zintegrowany typowy ze zworami między pe- out , a main input , gdzie mamy po wypięciu do wyboru przedwzmacniacz , albo końcówkę mocy ,to tam można wstawić przełącznik RCA i przełączać między całą integrą a końcówką mocy .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

vivanco-sbx-4t-548318.jpg

 

Najwięcej wniesie właśnie zmiana kolumn

, ale wciąż będzie je zasilał amplituner KD , który płasko gra .

 

EDYTUJĘ : UWAGA W TAKIM POŁĄCZENIU NIE MOŻNA PODŁĄCZYĆ DO PRZEŁĄCZNIKA BEZPOŚREDNIO ŹRÓDŁA DŹWIĘKU , NIE POMYLIĆ SIĘ I NIE PODŁĄCZYĆ NP . ODTWARZACZ CD , ODTWARZACZ CD PODŁĄCZA SIĘ POD WEJŚCIE WZMACNIACZA STEREO ZINTEGROWANEGO !!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Tylko HK980 nie ma wejścia dedykowanego do kina( main-in, processor), co moim zdaniem wyklucza go jako wzmaka do jednoczesnej obsługi kina i stereo.

Nie wyklucza-wtedy z AV z wyjścia pre podpina się do wejścia IN we wzmaku np AUX i w kinie głośnością frontów sterujesz wzmakiem,a tyły i centralny amplitunerem.

Stereo używasz normalnie-CD podpięty do wzmaka w gniazdo in CD.

 

A jak hk 680 ma taki przełącznik-to tak jak opisał Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszałem temat wyjścia pre-out tego amplitunera kilka razy na forum. mam nadzieje, że się nie obrazisz ale jest to jeden z najgorszych pre jakie słyszałem. Kombinowałem ze wzmacniaczem i końcówkami mocy.

 

Od kilku lat wykorzystywanie pre-out w tanich amplitunerach mija się z celem. Zakup dodatkowego wzmacniacza nie wnosi właściwie nic oprócz troszkę większej mocy. Rozumiem gdy zależy na bezpośrednim podłączeniu do wzmacniacza przez wejście na końcówkę mocy i pominięcie amplitunera przy odsłuchach muzyki z CD.

W zupełności się zgadzam. Miałem niedawno AVR255 i nie byłem z niego zadowolony. Po zakupie Emotivy UMC-1 podpiąłem tego AVR255 jako tymczasową końcówkę mocy i efekt zwalił mnie z nóg. To co zrobił ten procek przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Problem z AVR255 nie polega na braku mocy tylko na słabym przedwzmacniaczu i przetwornikach DAC.

Moja rada - rozejrzyj się za porządnym DAC lub procesorem a amplika wykorzystaj jako końcówkę mocy po pełnym analogu bez przetwarzania sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To bardzo mało wygodne rozwiązanie. Kalibracja kina po użyciu stereo idzie się.....

Próbowałeś już takiego rozwiązania w praktyce?

 

Ja tak jakiś czas miałem, kwestia ustawienia głośności stereo i kalibracji kina, później niestety trzeba zawsze tak samo ustawić głośność stereo.

Później zrobiłem selektor wejścia na końcówkę a teraz już tylko zostanie przekaźnik który automatcznie będzie się przerzucal na kino stereo wyzwalany trigerem z amplitunera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mialem podlaczone z hk970.Glosnosc w z maku na 30 i ponowna kalibracja.Przy stereo dowolna regulacja glosnoscia,w kinie potencjometr na 30.Zaden problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyklucza-wtedy z AV z wyjścia pre podpina się do wejścia IN we wzmaku np AUX i w kinie głośnością frontów sterujesz wzmakiem,a tyły i centralny amplitunerem.

W kinie sterujesz głośnością wszystkich kolumn poprzez amplituner KD , a pokrętło głośności w wzmacniaczu stereo zintegrowanym ma być wciąż ustawione na np. godzinę 12- stą , tak jak była przeprowadzana kalibracja na tym poziomie głośności wzmacniacza zintegrowanego stereo .

 

Ja tez tak mialem podlaczone z hk970.Glosnosc w z maku na 30 i ponowna kalibracja.Przy stereo dowolna regulacja glosnoscia,w kinie potencjometr na 30.Zaden problem.

Oczywiście że żaden .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A noe prościej kupij wzmak stereo i dokupic switch? Switch jest po to zeby dwa wzmacniacz w mogły obslugiwac jedna pare kolumn. Sluchasz stereo przelaczasz na wzmak stereo. Sluchasz kina przelaczasz na kino. Wyjscie z odtwarzacza po chinchach dajesz na stereo a po hdmi na ampli kina. Albo w ogole kupujesz odtwarzscz cd w koncu masz dobre ucho skoro chcesz osobnu wzmak do stereo wiec jak sie domyslam muzyka z bluraya Cię nie zadowololi.

 

Moj kolega tak podlaczyl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że amplituner to nie jest z reguły wydajny element i odciążenie go dodatkową końcówka mocy tylko na dobre mu wychodzi. W tym przypadku wzmacniacz zintegrowany robi za taką końcówkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.