Skocz do zawartości
IGNORED

BD ASUS BDS-700


janunio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Z tą naprawą HTPC to też chyba nie tak do końca. Jak pójdzie płyta główna to niewiele pozostanie do naprawiania.

Wydałem 740zł z dostawą. Napęd, używka BD to 200-300.

Na napęd mam kasę ekstra którą zarobiłem na Asusie:-) Zapłaciłem za niego 600zł a oddali mi 830zł.

Zobaczymy co sprzęt potrafi. Jak nie będzie znaczącej różnicy na korzyść MED-a, to wróci przecież do sprzedawcy.

Sam będę się mógł przekonać jakie są różnice.

Asusy po 500zł są jeszcze dostępne. Nie wykupią mi do przyszłego tygodnia.

Boję się tylko, że mimo że jest to sprzęt bardzo funkcjonalny i prawie jak za darmo, to jednak mój przykład pokazał, że awaryjny. Ma swoje humory. Wolałbym coś stabilniejszego.

A że mam okazję wypróbować inny wariant to z niego korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą naprawą HTPC to też chyba nie tak do końca. Jak pójdzie płyta główna to niewiele pozostanie do naprawiania.

płyta nie pójdzie, jedyne wady tych modeli to karty graficzne a ich przegrzanie da się z grubsza zweryfikować przy zakupie (2 oddałem, 3 był full sprawny). Ja sprzętu nie zgrzewam a jakby zdechła to układ kosztuje koło 40 zł. Więc śpię spokojnie :)

 

Boję się tylko, że mimo że jest to sprzęt bardzo funkcjonalny i prawie jak za darmo, to jednak mój przykład pokazał, że awaryjny. Ma swoje humory. Wolałbym coś stabilniejszego.

Ja susów nie lubię ale ze względu na płyty główne i laptopy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Mede8er 800X3D Wifi dotarł.

Fajna zabawka. Bardzo fajne,proste menu. Przejrzyste i czytelne. Sprzęt też bardzo szybko reaguje na polecenia. Bawiłem się nim na razie krótko ale na pewno radzi sobie z większą ilością plików w porównaniu z Asusem. Na duży plus też jest to, że po podpięciu twardego dysku zewnętrznego Asus nie widział rozróżnienia pomiędzy plikami z filmami czy zdjęciami. Tutaj zaraz po podpięciu dysku filmy lądują w swoim katalogu, zdjęcia w swoim a muzyka w swoim. Sprawniej to działa. Ilość ustawień bardzo duża. W Asusie było tego sporo mniej. No i net po WiFi stabilny i wszystko działa.

Dźwięk też bez problemu w DTS HD MSTR idzie. Na razie super. Tego czego chciałem to chyba te MED800 ma.

Ale na razie zabawa trwała wczoraj z godzinę, więc dam jeszcze znać jak trochę go potestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ale ma też swoje plusy.

Wydaje mi się, że przy słabszym materiale ma lepszą obróbkę video. Jednak ten Marvell Qdeo jest ekstra.

Na plikach w jakości HD to oczywiście nie ma znaczenia, ale jak się zapuści coś słabego to Asus pokazywał klasę.

No i Asus ma dekodery dźwięku HD na pokładzie. Med800 nie. Asus ma dwa wyjścia HDMI, Med jedno.

Ale szybkość obsługi plików filmowych, ciężkich i stabilność przy takiej pracy, to przepaść na niekorzyść Asusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby materiał to kwestia softu i sprzętowego dekodera. RTD1186DD jest jednym z tańszych układów i robi jako zwykły sprzętowy dekoder a nie zaawansowany skaler, wydajnością też nie powala więc tuning programowy może nic nie dać.

 

Ja między asusem a HTPC widzę różnicę w skalowaniu, odszumowaniu i ostrzeniu. Nie jest to duża różnica ale widać że asus robi to gorzej, za to w stosunku do innych odtwarzaczy Blu Ray jakie miałem radzi sobie lepiej. Nie można też wszystkiego wrzucić do jednego worka, pierwszy HTPC jaki miałem skalował ładnie ale tak podbijał kontrast i szumy że się nawet 1080 oglądać nie dało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście czekam na taką zabawkę ( powinna być jeszcze w tym roku )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8854-0-99545800-1413525344.jpg

post-8854-0-68471500-1413525350.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiele wiem o urządzeniu . ma być dostępne w Q4 ( chyba chodzi o usa , na tamtejszym rynku za 199 $ ) ma mieć rozbudowaną ( stosunkowo ) sekcję wzmacniacza słuchawkowego , dekodowanie C/A na CS 4398 i z tego co sam się przyglądam bez HDMI ( !?) natomiast z USB 3.0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz prawdopodobnie via komp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ciekaw jestem czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją. Mam kilka dysków 2,5 oraz 3,5 cala wszystkie mają USB3. Kabli mam jeszcze więcej, jako dodatkowe. Wszystkie te dyski oprócz jednego- 500GB, USB3 Toshiba, gratis od Tepsy, niezależnie na którym kablu, są widziane przez przedni port USB. Natomiast poprzez tylny port USB widziana jest także Toshiba-gratis. Dlaczego tak się dzieje, czym różnią się od siebie te dwa wejścia USB?

Po stwierdzeniu powyższego zachowania sformatowałem dysk Toshiby ( NTFS, bloki 4K, na kompie zWin7 pro). Niestety dalej to samo. Dysk nie jest widziany przez przednie gniazdo USB w BDS-700. Czy ktoś zna rozwiązanie tego zjawiska?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź może być banalna - Toshiba potrzebuje więcej prądu na start (stary dysk-dlatego gratis) a przednie

USB nie ma takiej wydajności i dysk nie startuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oczywiście kabelek w wersji z podwójnym zasilaniem pasujący do Toshiby. Sprawdzę i odpowiem, w moim przypadku jest potrzebny jeszcze przedłużacz. Mam ale tylko w wersji USB2.

 

BoDeX@, niestety po podłączeniu Toshiby poprzez kabel USB z podwójnym zasilaniem, przednie gniazdo USB BDS_700 w dalszym ciągu nie widzi dysku. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrób tak, aby zasilanie szło z "przodu", a dysk był podłączony do "tyłu".

 

Koledze nie startował dysk z TV - robił to tak : podłączał raz, rozłączał i ponownie podłączał ... dysk się pokazywał ! :)

Gdy dysk już się kręci, to aby podjąć normalną pracę nie potrzebuje wiele. W Twoim przypadku nie ma pewności,

że tylne gniazdo "pomaga" podczas rozruchu. Może ew. przód obsługuje tylko FAT, ale to mało prawdopodobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Fergusonie ariva 150DVDHD są 2 porty USB HOST zasilane po 1000mA i nie które dyski odtwarzacz widzi a nie których nie ale z własnym zasilaniem dyski nie mają problemu nawet do 2TB działają normalnie producent u mnie zaleca dyski z własnym zasilaniem.Mam zamiar kupić dysk 500GB Externi500GB 2(AHV620-500GU3-CBK) miał ktoś z was do czynienia z tym dyskiem będę nim odtwarzał obrazy BD po 40GB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BoDeX@ tak jak proponujesz: zasilanie z przodu.. robiłem tylko odwrotnie. Tj. zasilanie dodatkowe z tyłu a dysk z przodu. U mnie ten jedyny dysk nie chce być wykryty w przednim gnieździe USB. Ta Toshiba z tyłu jest wykrywana bez potrzeby dodatkowego zasilania. Jeszcze jedno, po włączeniu dysku z przodu, diody migają i czuć że kręcą się dyski. I nie jest wykrywany. Przypomniałem sobie, że na stronie SUPPORTU Asusa

 

była lista z zalecanymi HDD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update

Był tam WD ELEMENTS SE 1TB.

W sklepie jest nowsza wersja: WD ELEMENTS 2TB USB3. Zaryzykowałem, oczywiście działa z przednim wejściem USB i wydaje mo się, że filmy które się zacinały na innym hdd, na tym odtwarzają się bez zacięć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASUS BDS-700;

Dziś zmieniałem strefę BD.

Działa:

przypominam instrukcję:

1. Power on the player.

2. Move the cursor to SETUP and select it.

3. Keep cursor highlight on Playback.

b. Key in the number 0123456789 in sequence by using the

number keys on the remote control.

4. A dialog window pops up showing the current BD/DVD region

code setting. Pressing the left/right key on the remote

control to change it.

5. Press the return key back to SETUP menu.

6. It is done!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu podjąłem decyzję - Miałem już zamawiać tego Asusa ale nigdzie go nie idzie zobaczyć na żywo w moje wsi do tego stylistycznie jednak mi nie pasuje no i w końcu padło na Panasa BDT500 - był po prostu w sklepie RTV euro AGD w cenie internetowej no i jakiś tam film ponoć gratis po zarejestrowaniu jest - jakiś impuls i powiedziałem poproszę no i jest.

Co mogę powiedzieć - wygląda to jak przystawka do mojego Phlipsa dvd962sa dobrze, że ma ten aluminiowy pasek dzięki temu jakoś razem się komponują i jeden na drugim są prawie tak wysokie jak stojący obok Denon.

Póki co odsłuchałem te jelita - nawet grają zarówno pojedyncze jak i cue. MP# też ładnie i z aparatu avchd oraz mpg bez problemu.

Fajny pokaz slajdów można jednocześnie podłożyć muzyczkę z tego samego dysku.

DVD tez gra.

Z płyt blu ray mam aż jedną Kult- Unplugged -wszystko OK tylko status na tej płycie nie pokazuje ani track ani chapter ani czasu (na płycie dvd pokazuje) wyświetlacz wyświetla play, tak śmiesznie to wygląda no ale przerzucanie nagrań na kolejne działa a jak sie chce przeskoczyć od razu 5-6 dalej to tylko z listy utworów.

Ciekawe jak to będzie na innych płytach bo chyba to nie jest standard?

Obraz no cóż nawet nie zakłądałem ż ebedzie zły bo i z dekodera satelitarnego jest doskonały plazma Szajsunga daje radę. Odtwarzacz ma dodatkowo kilka opcji obróbki obrazu.

Dziwne że domyślnie nie było włączone HD Audio trzeba było włączyć w ustawieniach. Po załączeniu mój Denon zajarzył oczo..bnym niebieskim napisem HD-Audio na wyświetlaczu przeszkadza to nieco oczom- w tej opcji nie da się już włączyć symulacji Denona typu rock arena itp.

Za to dźwięk jest bardzo wyrazisty nawet jak się słucha ciszej jak to w nocy.

 

Próbowałem tych symulacji dźwiękowych lampowych panasa ale nie czuć żadnego efektu no ale nie wiem czy w opcji HDMI to w ogóle ma działać czy tylko po analogu -jeszcze zgłębiam instrukcję zasadniczo na początek musiałem obejrzeć koncert i zeszło do 1:00...

Polecę do MM bo jest wyprzedaż Led Zeppelin Celebration Day -BR+2 CD i U2-360d... - weekend chyba będzie deszczowy więc zapowiada się koncertowo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w wątku ASUS BDS-700 piszesz o produkcie f-my Panasonic.

 

" nigdzie go nie idzie zobaczyć na żywo w moje wsi "

 

Masz już na forum AV 98 postów.

 

To typowe pisanie na zlecenie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z płyt blu ray mam aż jedną Kult- Unplugged -wszystko"

Kup sobie i nam opisz kilka jeszcze SACD / HD Audio.

 

@fetek

Co to jest "gwarka" ?

Limitowana gwara regionu południowo-zachodniego ?

 

Pierwszy raz spotyka mnie rzeczownik GWARKA.

 

Piszesz jako kolejna osoba w wątku ASUS od produkcie PANASONIC.

Macie swoje wątki.

 

Podaj link do wątku BD PANASONIC.

Będziemy od teraz pisać tam o ASUS bez ukochanej PANASONIC CINAVCIA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

PANASONIC CINAVCIA.

?

Pierwszy raz spotyka mnie rzeczownik GWARKA.

A może chodziło Ci o to, że to pierwszy raz Ty spotkałeś się z takim rzeczownikiem?

Głupio trochę wytykać innym błędy w zdaniu, które jest dalekie od poprawności językowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotyka mnie rzeczownik GWARKA.

 

sprawa druga:

PANASONIC CINAVCIA.

 

Nic w tej sprawie nie ma ?

To żart ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotyka mnie rzeczownik GWARKA.

 

sprawa druga:

PANASONIC CINAVCIA.

 

Nic w tej sprawie nie ma ?

To żart ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

sam kaleczysz język nie "CINAVCIA" jak to jest u ciebie tylko "CINAVIA"

 

z tego co widzę na DVDfab widnieje że 500 ma cinavie jak i te modele Panasa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu można sprawdzić jakie modele BD i filmy posiadają cinavie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś Wielki !

 

Dzięki z pomoc.

Ale czy Ty sprawdziłeś ?

 

Wg. mnie to jest tak:

 

BD PLAYERY PANASONIC wszystkie mają zaszczepiony KODEK CINAVIA.

I bardzo dobrze, bo kasa się należy Twórcom.

Wniosek taki, że z terrencików ani HD AV ani HD Audio na panasach i sony nie pójdzie.

 

KUPUJCIE ASUS BDS-700 CINAVIA FREE !

Zwłaszcza po USB i ex. HDD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam producent w manualu 500 podaję że produkt wykorzystuję cinavie i są ograniczenia i nie odtworzy nieautoryzowanych kopi.przeczytaj notatkę z boku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie wszystkie ja mam 45 i nie ma cinavii nie wiem jak z innymi starszymi bo nowe na pewno większość ma albo będzie miała po aktualizacjach.Jak widać sony najwięcej rypie tego u siebie bo sama do tego dąży.Panasa ma wielu użytkowników różnych modeli najlepiej niech sprawdzą u siebie potem się wypowiedzą i będzie jasne

 

Czy ktoś się orientuję czy wgrywanie takiego nie oficjalnego softu w przyszłości złamie cinavie która będzie fabrycznie? bo na pewno dodaje wiele nowych funkcji swego czasu maiłem nie oficjalny wgrany w fergusonie 150hd i był użyteczniejszy niż oryginalny

Moim zdaniem piractwa się nie wytępi jak to jest z grami programami prędzej czy później złamią i to.najprościej to kupić multimedialny playerhd+dysk i po kłopocie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BD PLAYERY PANASONIC wszystkie mają zaszczepiony KODEK CINAVIA.

I bardzo dobrze, bo kasa się należy Twórcom.

Wniosek taki, że z terrencików ani HD AV ani HD Audio na panasach i sony nie pójdzie.

Zabezpieczenie w pakiecie, po instalacji CFW znacznie rozbudowana funkcjonalność, znaczne przyspieszanie, region free i cinavia free, dochodzi też nfs itd czyli funkcjonalność większa od Asusa.

 

Na mnie bardzo duże wrażenie zrobiła prędkość, gotowość do pracy w 2 sekundy i zero opóźnienia podczas użytkowania.

 

Czy ktoś się orientuję czy wgrywanie takiego nie oficjalnego softu w przyszłości złamie cinavie która będzie fabrycznie?

tak

niestety to dodatkowy koszt i tracisz gwarkę (czyli gwarancje), była chyba też wersja darmowa z ograniczonymi funkcjami sieciowymi

 

Mimo wszystko jak planujesz zmianę, to proponowałbym asusa, nie masz tutaj dodatkowych inwestycji a sam odtwarzacz jest już bardzo tani, po za tym w moim odczuciu asus generuje lepszy obraz nawet z plików 1080, nie testowałem plików 480p ale tutaj różnica powinna być jeszcze większa.

 

co do pisowni, to każdy wypowiada się jak chce, nigdzie nie jest napisane że wszystkie wypowiedzi mają być polonistycznym majstersztykiem. Można wytykać ale czy jest sens pokazywać całemu światu że jest się zbyt organicznym by rozumieć proste i dość popularne skróty myślowe ?

 

Piszesz jako kolejna osoba w wątku ASUS od produkcie PANASONIC.

Macie swoje wątki.

ok, odnotowałem możemy gadać o innych urządzeniach tylko nie o panasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne.

 

Gwarka to kryptonim gwarancja.

A myślałem, że to od gwary.

Takiej małej, czyli gwarki.

Wtedy wpis ma taki sens:

Jak przestaniesz mówić/pisać gwarą to kup CFW.

Czyli za dwa lata.

Sorrka za moją błędną nad-interpretację.

 

Zmieniam temat !

Piszesz:

" ...region free i cinavia free, dochodzi też nfs itd czyli funkcjonalność większa od Asusa."

 

Czy nfs oznacza obsługę zewnętrznych pamięci (HDD/PEN) formatowanych NTFS ?

 

To szczególnie ważna dla mnie opcja, bo wykorzystuję brak jakichkolwiek zabezpieczeń w systemie NTC/DVB-T i nagrywam na pendrive (64 GB NTFS) z TVP 1/2 HD oraz TVN HD. Powstają pliki większe niż 4 GB. Wtedy nie są dzielone !

 

Jeżeli zaś piszesz o dodanych przez CFW funkcjach, to wymieniłeś właściwości, które akurat ASUS posiada.

No i nie trzeba czekać dwa lata i płacić jak za dwa ASUSy (koszt CFW).

Taka drobna wartość dodana w przypadku posiadania ASUS BDS-700.

 

ASUS potrafi regulować parametr gamma.

To ostatnio modny temat i nikt o tym nie pisał w temacie BDS-700.

Opcja dla pozytywnie zakręconych video fanów.

 

Nie spotkałem nigdy opisów działania parametrów menu video [sPLENDID].

A jest ostra jazda !!!

Otóż nawet w trakcie odtwarzania treści BD po wybraniu z klawisza na pilocie tej opcji uzyskujemy dostęp do bardzo wielu i przydatnych regulacji. Zmiany widoczne w realtime !

Robi wrażenie [gamma], nastaw [Redukcja szumów] czy [Kontrast adaptacyjny].

Bardzo przydatne mogą być presety [Meny Splendid].

Z obrazem w ASUS BDS-700 możemy robić co chcemy.

Powstaje problem czy dać zadanie zaawansowanemu TV czy na odtwarzaczowi BD.

Decyzja zależy od tego czym dysponujemy. To po pierwsze.

Podstawa to jednak mieć możliwość wyboru.

Chyba jednak lepiej na źródle sygnału (BD player).

 

Autorzy softu do tego ASUSa powyciągali do menu mnóstwo parametrów potężnego chipsetu QDEO VIDEO POST PROCESSOR. Mieli więc legalny dostęp do bibliotek SDK od producenta kości QDEO.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

cecba26320737e9em.jpg

 

24cbaae4fd6074f5m.jpg

 

dc45e1de819ea5d3m.jpg

 

A teraz foty (jest nieźle bo dla milionów to pierwszy kontakt z HD Video) z NTC/DVB-T TVP 1 HD:

 

626f8e95a88f6444m.jpg

 

f0551ff0bcbc12e0m.jpg

 

 

Czas na kluczowe pytanie:

Czy ten Panas też tak ma ?

 

ps.:

Czytanie owner manual ma ogromną przyszłość.

Mocno zalecam

Kiedyś tę fazę olewałem, bo szkoda było mi czasu na głupoty.

Dziś już wiem, że to 99% wiedzy o sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.