Skocz do zawartości
IGNORED

BD ASUS BDS-700


janunio

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w wątku ASUS BDS-700 piszesz o produkcie f-my Panasonic.

 

" nigdzie go nie idzie zobaczyć na żywo w moje wsi "

 

Masz już na forum AV 98 postów.

 

To typowe pisanie na zlecenie ...

 

No to żeś pojechał - gdzie mam się zgłosić po kasę?

Ile z tych moich postów wychwala Panasonica? A tak w ogóle to czy ja go wychwalam?

Zajrzyj do wątku o plazmach wszyscy Panas i panas a ja sobie chwalę plazmę Szajsunga więc trafiłeś jak kulą w płot.!

 

 

Dla Twojej informacji to marzyłby mi się Denon DBT-3313 niestety cena blisko 3 tysiące nie to, że mnie nie stać ale mam inne priorytety i niestety zakup taki miałby sens o ile wymieniłbym całość jaką posiadam.

Inaczej to byłoby tak jak z Pendolino - pociag jest a torów do jazdy nie ma. Mój sprzęt jest przyzwoity ale nie aż tak.

 

 

O danych technicznych nie pisałem wierzę że Asus ma dużo zalet tu opisanych dlatego się nim też interesowałem, podobnie jak Samsungiem F7500 bo też ma podwójne HDMi i wyjścia analogowe wielokanałowe (a propo tv mam Samsunga nie panasa głupio skoro zlecenia dla Panasa realizuję prawda?) ale tegoż Samsunga też na półce brak a ze zdjęcia trudno powiedzieć czy spasuje do reszty zestawu czy nie.

 

Myślę że brak sprzętu na półkach sklepowych to straty dla producentów. Nie każdy potrafi kupować przez internet.

 

Na koniec bez zlecenia napiszę, że Asus BDS-700 to świetna oferta (zwłaszcza za 499 PLN + przesyłka) i ma mnóstwo fajnych funkcji.

Natomiast o zakupie tego czy innego sprzętu nie decydują same dane techniczne.

 

Obejrzałem dane techniczne wiele modeli m.in. Pansa BDT-700 który nawet 4k ma obsłużyć ale też pomimo jego lepszości nie zdecydowałem się bo czarny, droższy i filmów w 4K na płytach i tak nie ma.

Po zastanowieniu uznałem ze zależy mi po prostu na odtwarzaczu który odtworzy na przyzwoitym poziomie obraz i dźwięk bo dla koncertów to podstawa i który nie będzie miał zbyt wielu ograniczeń połączeniowych a przede wszystkim będzie bezawaryjny i spasuje do obecnie posiadanego sprzętu stylistycznie.

Asus jak mnie tu poinformowano jest tylko czarny - Panas ma aluminiowy pasek i na szklanym froncie - mój stary philips ma aluminiowy szczotkowany panel a denon lakier premium silver

czyli pasuje to po japońsku JAKO TAKO.

 

Trochę się rozwodziłem w kwestii region free - najtańsza opcja to ten ASUS właśnie ale póki co nie mam płyt z USA i szybko miał nie będę.

Pytanie czy "w razie W" jakieś Firmware może to zmienić?

 

Licytować się nie będę, który ma lepszy obraz czy dźwięk itd - kryterium mam jedno - ma mi się podobać na moim zestawie i spełniać moje wymagania - zawsze jest coś lepszego lub gorszego.

O moich wrażeniach na temat Panasa napisze jak go lepiej poznam i oczywiście w innym wątku dla ludzi szukających czegoś dla siebie takie opisy są pomocne - podobnie ten wątek był dla mnie pomocny bo Asus był w kręgu moich kandydatów i pytałem o niego w tym wątku wcześniej.

Skoro dokonałem wyboru takiego nie innego, skoro są ludzie w sytuacji podobnej jak ja to dlaczego nie wymienić się doświadczeniami?

Oczywiście nie na zlecenie napiszę OBIEKTYWNIE z punktu widzenia konsumenta - daję słowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrka za moją błędną nad-interpretację.

mimo wszystko to ja napisałem bubla, a o gwarze nie pomyślałem.

 

Czy nfs oznacza obsługę zewnętrznych pamięci (HDD/PEN) formatowanych NTFS ?

Network File System - czyli praca na plikach w sieci.

 

To szczególnie ważna dla mnie opcja, bo wykorzystuję brak jakichkolwiek zabezpieczeń w systemie NTC/DVB-T i nagrywam na pendrive (64 GB NTFS) z TVP 1/2 HD oraz TVN HD. Powstają pliki większe niż 4 GB. Wtedy nie są dzielone !

ale w czym konkretnie masz problem ? asus radzi sobie z dużymi dyskami, NTFS i plikami rzędu 30GB.

 

Jeżeli zaś piszesz o dodanych przez CFW funkcjach, to wymieniłeś właściwości, które akurat ASUS posiada.

No i nie trzeba czekać dwa lata i płacić jak za dwa ASUSy (koszt CFW).

Taka drobna wartość dodana w przypadku posiadania ASUS BDS-700.

zgadza się, jedyna różnica to praca w sieci której asus nie ma.

 

Podstawa to jednak mieć możliwość wyboru.

Chyba jednak lepiej na źródle sygnału (BD player).

TV ma więcej suwaków :P

 

Czas na kluczowe pytanie:

Czy ten Panas też tak ma ?

zapomnij ;]

 

Ja miałem najpierw używanego panasa potem nie swojego ale nowego asusa za bardzo fajną kasę. Jakbym miał wybierać to zdecydowanie asus.

 

Daj większe fotki, miniaturki wyglądają całkiem ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po zastanowieniu uznałem ze zależy mi na odtwarzaczu który odtworzy na przyzwoitym poziomie obraz i dźwięk."

RRWELACJA !!!

Jesteś BOGIEM AV.

Wszyscy Cię wspieramy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po zastanowieniu uznałem ze zależy mi na odtwarzaczu który odtworzy na przyzwoitym poziomie obraz i dźwięk."

RRWELACJA !!!

Jesteś BOGIEM AV.

Wszyscy Cię wspieramy.

 

Cóż nie wiem z czego wynika Twoja agresja i zaczepki.

Tak dla koncertów muzycznych wymagam głównie przyzwoitego poziomu w kwestii obrazu i dźwięku jednocześnie - co w tym dziwnego? Mam do tego prawo?

Ktoś chciał żeby czytał co tylko możliwe ja chcę, żeby odtwarzacz Blu-Ray odtwarzał płyty BR jak należy i pliki z dysku USB zadeklarowane w danych technicznych - tylko tyle.

No ale dzięki za wsparcie.

Z mojej strony temat tytułowego Asusa jest już EOT, życzę bezawaryjnej pracy urządzenia i zadowolenia z niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Daj większe fotki, miniaturki wyglądają całkiem ciekawie.<br /> <br /> <br />

Problem polega na tym, że nie potrafię wykonać fotki ekranu TV oddającej cechy obrazu.

Mam aparat Panasonic FZ 50. Tylko, że jestem totalnym amatorem i korzystam tylko z automatyki.

Chętnie posłucham Waszych porad co do nastawów.

 

Zabawa parametrem gamma zdumiała mnie. Okazało się, że ma pozytywny wpływ na jakość obrazu (PQ).

Jako źródło wybrałem BD I,ROBOT.

Ale podpięte foty nie pokazują właściwie efektu i raczej są antyreklamą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,od dłuższego czasu śledzę ten wątek bo jestem przed zakupem jakiegoś bd playera, obstawiałem na jakiegoś panasonica ale nie wiedziałem do niedawna że posiadają one blokadę w postaci cinavii, a że ciągnę dużo torrentów w dobrej jakości to chciałbym to móc obejżeć też na playerze, i teraz pytanko , bo wszystko z torrentów oglądam na moim st60 i jest dobry obraz, ale gdzieś czytałem że odtwarzacz w st60 jest gorszej jakości niż w odtwarzaczu bd stacjonarnym(wiadomo na czymś muszą zarobić ), i wracając do pytania to czy ten asus będzie miał lepszy obraz po usb niż po usb z st60, porównywał to ktoś? no i drugie pytanko czy obraz z płyty bluray na asusie i np. panasonicu bdt 460 są na porównywalnym poziomie? Nie ukrywam że jestem bardziej skłonny do tego asusa ze względu na brak cinavii i możliwość odpalanie prawie wszystkiego na tym odtwarzaczu, z drugiej strony jeśli obraz z płyty bluray jest dużo lepszy na panasonicu niż asusie to jestem skłonny dalej oglądać torrenty przez usb w st60 i kupić bdt 460, pozdrawiam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Pod względem funkcjonalności, procesora obrazu i ceny, Asus nie ma konkurencji. Tylko niestety ma też swoje ograniczenia. Miałem go i mam teraz odtwarzacz sieciowy. Jednak obsługa plików, tych które dużo ważą, szybkość działania w odtwarzaczu, jest dużo lepsza.

Kup go w sklepie w necie i wypróbuj samemu. Zawsze możesz oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki HQ150 za odpowiedź! no czytałem że miałeś jakieś zagwozdki z tym asusem, posiadasz też chyba plazmę Panasonica wiec spytam czy robiłeś porównanie obrazów po usb z tv ,a usb z asusa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że ASUS obsługuje ISO z pełną funkcjonalnością menu.

 

Trzeba pamiętać konieczności ręcznego wyboru systemu TV NTSC/PAL.

PAL gdy film 25 fps.

NTSC gdy 30 fps.

24 fps idzie z automatu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wracając do pytania to czy ten asus będzie miał lepszy obraz po usb niż po usb z st60, porównywał to ktoś

 

Po USB to ja najczęściej oglądam filmy z dekodera satelitarnego za ok. 300 PLN, który też po tym USB może nagrywać i to w formacie TS - czyli wraz z obrazem wszystkie ścieżki dźwiękowe i telegazetę

W zasadzie najlepszym odtwarzaczem tych wszystkich wynalazków z sieci jest komputer i nie ma sensu w tym celu kupować odtwarzacza blu-ray!

Odtwarzacz blu-ray ma sens tylko dla tych, którym zależy na najlepszej jakości obrazu i dźwięku z płyt - odczyt po USB to tylko miły dodatek.

Owszem jest kwestia podłączenia kommputera do TV żaden problem kiedy jest karta z wyjściem HDMI - wpinamy do amplitunera kina domowego i mamy obraz oraz dźwięk.

Kto ma możliwości sieciowe wi-fi itd. itp. ma jeszcze więcej możliwości np komputer może być w zupełnie innym pomieszczeniu.

Tytułowy ASUS jako region free ma sens dla ludzi, którzy maja płyty z USA itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie zgodzę się.

Nie masz racji. Komp do obsługi plików i odtważania płyt BD owszem jest O.K., jednak pod warunkiem, że jest zbudowany i skonfigurowany tylko w tym celu i jest podpięty pod nasze kino domowe. Czyli typowy HTPC. W przeciwnym wypadku używanie domowego PC-ta jako źródła filmów, jest niewygodne, czasochłonne i nieporęczne.

Co do WiF to TV ma ten sygnał z kompa odebrać? I będzie działał płynnie z plikami po 40GB i wypuści nam sygnał po HDMI z formatami dźwięku HD?

Możesz mi wskazać jaki dekoder satelitarny za 300zł obsługuje pliki, obrazy ISO płyt BD i wypuszcza dźwięk w formatch HD 7.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę.

Może by umożliwić zmiany stref BD ?

 

Regułą jest, że BD player sam , z automatu rozpoznaje i wydala Hz dopasowany do treści.

Koncerty są prawie wszystkie 30 fps.

Znikoma ilość BD ma 25 fps. Filmy europejskie / koncerty.

Ale brak korelacji fps z NTSC/PAL skutkuje brakiem płynności.

Nie mylimy z judderem 24 fps.

 

Pamiętamy jakie były problemy z wydaniem na USA serii BBC PLANET EARTH.

BBC rejestrowała w 25 fps. Wersja BD na USA miała 30 fps. I to widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie sądzę.

A jak sądzę.

Obecnie nawet tani TV bezbłędnie rozpoznaje sygnał jaki otrzymuje. Nie widzę powodu dla którego po rozpoznaniu materiału odtwarzacz nie może sam wybrać PAL/NTSC. Dlaczego ja mam szukać jaki to materiał, wchodzzić do menu i samemu przełączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten ausus odtwarza obrazy iso płyt BD 40GB i większe bez zacięć i jak jest z obsługą dysków od 1 do 3tb bez dodatkowego zasilania mam dyski a-daty z serii hv620 czy nie ma problemów z tymi dyskami?

Czy po podłączeniu dysku asus pokazuję gołe foldery czy można ustawić okładki i czy ma funkcję która pyta użytkownika czy chcę wejść w strukturę płyty i ręcznie odtworzyć film z pliku m2ts czy może odpalić cały katalog jako płytę BD?Czy również pokazuję szczegółowe informacje o odtwarzanym pliku jak maediaplayery?Zamierzam się do zakupu odtwarzacza hd usb jak byście go porównali z tym asusem potrzebny mi tylko jest do odtwarzania obrazów iso moich oryginalnych płyt bd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Kup odtwarzacz plików.

Asus przy ciężkich plikach potrafi się zawiesić, przy przewijaniu mogą być problemy. Jego czas reakcji jest dużo dłuższy niż Mede8era którego mam teraz. W Asusie bardzo denerwowało mnie to, że po podpięciu dysku twardego z plikami filmów, zdjęć i muzyki nie wkładał ich do poszczególnych katalogów. Dla niego każdy plik to było to samo. Ręcznie trzeba było wybierać co się chce odtworzyć. W katalogu filmy była też muzyka i zdjęcia. Może było to posegregowania ale np. Med8er po podpięciu tego samego dysku z tą samą zawartością od razu muzykę ma w muzyce a filmy w filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętamy jakie były problemy z wydaniem na USA serii BBC PLANET EARTH.

BBC rejestrowała w 25 fps. Wersja BD na USA miała 30 fps. I to widać.

 

 

Coś kojarzysz, ale mylisz fakty.

 

Planet Earth kręcono jako 50i (czyli niby można nieszczęśliwie złożyć do 25p )

I z tych 25p amerykanie zrobili sobie 23.976, co w końcu poskutkowało wrzawą u tych co widzieli szarpanie.

Tytuł dawał na tyle zarobić, że zostali zmuszeni do wydania nowej wersji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To ta wersja ma 29.97

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz więc asus odpada bo ma to samo co typowe BD. Mam 3BD i też jest to denerwujące po podłączeniu dysku foldery są rozpieprzone i trza ręcznie szukać i odpalać plik z filmem jak jest utworzony obraz iso płyty albo zawartość całej płyty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wypuszcza dźwięk w formatch HD 7.1?

 

Jakoś nie miałem szczęścia oglądać filmu w tym formacie a nawet jeśli to i tak mam tylko 5 głośników więc 7.1 póki co odpuszczam.

Niemniej zgoda najlepiej mieć dedykowany komp albo centrum multimedialne.

Zależy na co kto się nastawia ja lubię odtwarzać po prostu płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to denerwujące po podłączeniu dysku foldery są rozpieprzone i trza ręcznie szukać

 

Jak ktoś ma burdel na dysku, to tak może być. :)

A nie prościej zrobić sobie na dysku foldery FILM, MUZYKA, FOTKI i w nich utrzymywać porządek ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burdelu nie mam człowieku zrozum jak BD nie ma funkcji segregacji ani nie pyta się jak odpalić film pliku m2ts czy jako cały katalog płyty bd to nic nie zrobisz innego tylko trza ręcznie wskazać plik z filmem(wywali ci zawartość płyty BD kilka struktur katalogowych i szukaj) poza tym ja nie ściągam filmów które mają jeden plik tylko robię kopie swoich płyt BD a tam są struktury katalogów i więcej plików m2ts niż jeden do odpalenia

Na dysku trzymam tylko obrazy iso muza i foty mnie nie interesują dla tego szukam playera który się będzie pytał jak chcę odpalić dany obraz albo zawartość płyty bo typowy BD tego nie ma

 

Po za tym jak robię obrazy płyt to całej zawartości nie kastruję jej i nie wyciągam tylko pliku m2ts z filmem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko robię kopie swoich płyt BD a tam są struktury katalogów i więcej plików m2ts niż jeden do odpalenia

 

Na kompie robi się wirtualny napęd odczytu płyt i wczytuję z dysku działa jak odtwarzacz.

Tem2ts to mi aparat pasikonika zapisuje w kompresji avchd faktycznie tych plików tam sporo nie wiem po co bo kliknięcie bezpośrednio na plik filmu go otwiera.

Domyślam się że te dodatkowe pliki są właśnie dla odtwarzaczy AVCHD i BR.

Tak czy inaczej w moim bdt-500 muszę wybrać z menu czy chcę oglądać z dysku czy z płyty czy film czy coś innego i potem z dysku wskazać folder.

Oczywiście foldery i pliki mam logicznie uporządkowane więc problemu nie ma - ten pilot z dotykowym panelem świetnie się sprawdza a tak to krytykowali w testach.

 

BTW czym robisz kopie? Myślę nad tym na wypadek gdyby z płytką coś się stało.

Trzeba pokonać jakieś zabezpieczenia?

A swoją drogą to czy dystrybutor płyty nie powinien zapewnić kopii bezpieczeństwa? Kiedyś słyszałem o czymś takim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam do kopiowania DVDFab Platinium 9.1.7.6 on jest płatny z tymi płytami oryginalnymi co mam nie miał problemu z zabezpieczeniami jest jeszcze wersja gold programu jej nie miałem

 

za czasów dvd robiłem kopie clone i on się sprawdzał nie wiem czy działa też na nośniki BD i zapisuję sklonowany obraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcę odpalić dany obraz albo zawartość płyty bo typowy BD tego nie ma.

 

Człowieku ... :) Umknęła Ci ważna informacja - tylko ASUS i starsze modele DUNE (Smart-Max) pozwolą na

odtworzenie ISO w całości, wraz z MENU ! Aktualne playery po prostu tego nie potrafią - takie są akt. wymogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylka Asus potrafi się zawiesić przy ciężkich plikach jak pisał HQ150 więc szukam małego hd playera który nie będzie miał z tym problemu i będzie miał te funkcje o których pisałem.Te playery które są lepsze na Sigmie czy Realteka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.