Skocz do zawartości
IGNORED

JBL XTI 100 Sluchal ktos?


chory10

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z tymi kolumnami jest jeden. Mianowice głośniki mają piankowe zawieszenie, które po pewnym czasie może zacząć się kruszyć. Możliwe, że już się kruszy, więc trzeba to koniecznie obniuchać przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Słucham xti100 od kilku lat. Nie jestem zachwycony. Brzmienie jest wg. mnie specyficzne. Zaznaczam, że jestem mało osłuchany w brzmieniach innych głośników, więc moja opinia jest na zasadzie" wydaje mi się".

1-Wydaje mi się, że bas jest duży, nieźle kontrolowany( nic więcej ponad nieźle ) ale podbarwiony, jakby "bułowaty". Ta "buła" towarzyszy każdemu rodzajowi muzyki. Czyli niezmienna barwa basu. W niektórych nagraniach jest to fajne, nadając ciężaru, ciała instrumentom np: kontrabasowi, bębnom. Ale często tempo jest wolniejsze i nieczytelne.

2-Wydaje mi się, że wyższa średnica jest wycofana, co też pogarsza barwę i czytelność. Często słucham muzy "dopalając" średnie tony z dodatkowego głośnika średniotonowego napędzanego z osobnego wzmacniacza. Jest duuużo ciekawiej.

3-Wydaje mi się, że wysokie tony są ok choć często tez je "dopalam " i jest fajniej.

Generalnie "wydaje mi się", że xti100 to żadna rewelacja i spore ryzyko, że może się nie spodobać. Oczywiście mają też dużo zalet. Moim zdaniem, jeśli są w bardzo dobrym stanie to są warte najwyżej 1000pln. Dodam jeszcze bardzo istotną kwestię: na pewno mam za mały pokój(ok. 20m2) i kiepskie proporcje wymiarów, więc pewnie mam sporo podbić i rezonansów. Elektronika też jest taka sobie, przypadkowo i prawdopodobnie źle dobrana: cyrus dad1 i nad c370( zdecydowanie za mocny). Dlatego moja opinia może być mocno wypaczona. Aha. Jeśli chodzi o piankowe zawieszenie- u mnie nie ma żadnych problemów ale nie słucham ich głośno. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, czy ktoś może ma specyfikacje tych głośników, które siedzą w xti100? Szczególnie interesują mnie woofery a2108-h. A może ktoś spotkał się z pomiarami tych kolumn. Ja szukałem ale bez skutku. Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę sprostować to, co napisałem dwa posty wyżej o xti100.

Wydaje mi się, że ś r e d n i c a jest wycofana a nie wyższa średnica. Być może jest to spowodowane niezbyt trafionym podziałem miedzy wooferem a średniakiem. A może średnica jest w dużej części reprodukowana przez niezbyt wyrafinowane woofery i tu powstaje problem z czytelnością i rozdzielczością...

Swoją drogą muszę kiedyś poeksperymentować z tą zwrotnicą i podziałami. Może jakieś sugestie od madrzejszych:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ma co wyrokowac o brzmieniu tych kolumn na wzmacniaczu NADa. Tego jestem pewien. Sluchalem ich dawno temu, odebralem ich brzmienie bardzo pozytywnie, jako wyrownane i naturalne w odbiorze, bardzo uniwersalne. Maja tez sporą dynamike, dobre do rockowej muzyki. Oczywiscie pod wzgledem detalicznosci ustepuja pola typowym hiendowym kolumnom, typu np. Focal, JMlab ale wstydu za te pieniadze nie ma, powiedzialbym ze to wrecz doskonala oferta. Dostajemy porzadnie wykonana i spora kolumne made in Denemark, trzeba sie tylko przyjrzec piankowym resorom glosnikow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

GT, masz absolutną rację w kwestii nad-a i tych kolumn! Właśnie stałem się posiadaczem klona pre accu 2810 w wykonaniu Nerwowyx-a i... wciąż nie mogę zebrać szczeny z podłogi! Podpiąłem do końcówki mojego nad-a c370 ten pre i... o matko jedyna! Te kolumny rzeczywiście nie są złe. W przeciwieństwie do przedwzmacniacza w nad-zie c370.

Przepraszam wszystkich, których wprowadziłem w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma co oceniac kolumn słuchając tylko na jednej elektronice. Miarodajny odsłuch to tylko kilka systemów różnej klasy elektroniki i różne opcje ustawień, pomieszczeń itp. A teraz najlepsze :) Nad c370 jest przyzwoity na początek jako takie preludium do hi-fi, ale spróbuj kiedyś podpiąc jakas specjalistyczną koncówkę mocy... ;) Nie musi to byc od razu Mark Levinson czy Audio Research, ale jakiś tanszy Metaxas, Pentagon, Threshold lub mocna lampka lub właśnie coś DiY i dobre źródło. Możliwości tych JBL-i (jak i wielu innych serii Ti, TiK, LS itd. kończą się wiele, wiele dalej niż możliwości NAD-a). Dopiero zobaczysz jaki wspaniały dźwięk możesz miec w domu - żal będzie wyłączac sprzęt!:) Nawet niższa seria Studio L (L890) potrafi tak zagrac z dobrą elektroniką, że kapcie spadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie "wydaje mi się", że xti100 to żadna rewelacja i spore ryzyko, że może się nie spodobać. Oczywiście mają też dużo zalet. Moim zdaniem, jeśli są w bardzo dobrym stanie to są warte najwyżej 1000pln.

 

Co prawda jestem głównie biernym uczestnikiem tego forum, ale tego typu posty "fachowców od cen" są po prostu rozbrajające. Więc postanowiłem się wtrącić.

Marrek100 - skoro wg Ciebie te kolumny są warte najwyżej 1000 zł (pomijam całkowicie ich zalety czy wady) to sprzedaj je autorowi posta za 1200. Ty zarobisz ekstra dwie stówki, zainteresowany zaoszczędzi 600. Przecież warte są 1000, kupisz kolejne i Ci jeszcze na single malta do spokojnego słuchania zostanie. Nie chcesz za tyle sprzedać? To nie opowiadaj głupot, że są warte 1000 zł. Warte są tyle, po ile chodzą na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładziu.

Poczułem się wywołany do tablicy:) Nie jestem specjalistą w kwestii sprzętu i brzmienia. Nie chcę rozpętywać jakiejś ostrej dyskusji o tych kolumnach. Parę postów wyżej ukorzyłem się publicznie, przyznałem do błędu ( w kwestii brzmienia). Co do wartości tych kolumn... Mam je od ok.10 lat. Wyjąłem kiedyś wszystkie głośniki, zwrotnice... Powtarzam, nie znam się, ale nie podejrzewam,żeby nowe, markowe odpowiedniki tych przetworników kosztowały więcej niż tysiąc zeta. Nowe, zaznaczam! Dodać trzeba wartość obudowy, która nie jest zła ale też nie jest mistrzostwem świata. Dlatego nadal uważam, że te kolumny, powiedzmy 10-cio letnie są tyle warte. Albo inaczej: ja za takie 10-cio letnie kolumny nie dał bym więcej niż tysiak, jeśli były by w dobrym stanie. Oczywiście może się znaleźć ktoś, kto da nawet 3 tysie, ale czy to oznacza, że są one realnie tyle warte? Ja mogę sprzedać za tysiąc ale czy znajdzie się chętny? Trochę podrapana obudowa, grzebane w środku( wymieniłem okablowanie, odizolowałem kosze głośników od obudowy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładziu.

Poczułem się wywołany do tablicy:)

 

Tak już trochę (nawet bardzo) OT - ja bym za porsche 911 nie dał więcej niż 10 tysiaków, bo po co mi w sumie samochód, który pali jak smok, a nie mogę nim zabrać rodziny na wakacje. Napiszę potem na forum, że taki wózek jest warty najwyżej 10 tysi (bo tyle mogę dać, żeby zaspokoić próżność), a niech autor posta teraz się głowi, gdzie po tyle je sprzedają.

A spadło akurat na Ciebie (przepraszam. nic osobistego), bo post nie jest pierwszy w tym rodzaju. Zwłaszcza w wątkach "wzmacniacz do xxx, cd do xxx" są porady - kup takiego a takiego rotela za trzy stówki. I ten, który się pyta tak naprawdę nie ma co po tej odpowiedzi zrobić, bo albo za trzy stówki kupi co innego, albo to co mu radzą osiąga na aukcjach pięć stów. Tylko tu post nie ciągnie się na kilkaset stron, może ktoś zauważy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko, iż dyskutujemy o realnej wartości jbl xti100, produkcie masowym, przeciętnie wykonanym( plastikowe kosze wooferów uginające się w czasie dokręcania do obudowy). Rozmawiamy o kolumnach, które technologicznie tkwią w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Przypomnę też, że cena tych kolumn- nowych, zaznaczam- 10 lat temu oscylowała w przedziale 3000 do 3500 (ja kupiłem za 3500). A słysząc "jbl xti 100" nikomu nie przejdą ciarki po plecach w odróżnieniu od " porsche 911". Toteż użycie przykładu porsche 911 w tej dyskusji to ekwilibrystyczna retoryka. Proponuję raczej posłużyć się przykładem forda, jakiegoś przeciętnego forda. Jestem posiadaczem 10-cio letnich jbl xti100 i 15- letniego forda i wiem , co to jest przeciętność i jaka jest jej realna wartość. I nie mam zamiaru poprawiać sobie humoru wmawiając sobie, że to , co mam, ma wyższą wartość niż rzeczywista. Podtrzymuję swoje zdanie, co do wartości kolumn, o które pytał autor wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.