Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze filmy i bajki 3D..............


Yodas

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat wiedząc , że jest wielu przeciwników tej formy oglądania .....

Zakładam go świadomie w zakładce " kino domowe ", bo chodzi mi o filmy 3D , które oglądamy w naszych małych , prywatnych ( mniej lub bardziej doskonałych ) kinach mieszczących się najczęściej w salonach lub pokojach spełniających wiele funkcji ;)

..... Na pewno istnieją zwolennicy 3D którzy używają tego " trybu " i chciałbym abyśmy się dzielili spostrzeżeniami , który film lub bajka najbardziej was urzekła swoimi efektami 3D....

......Załóżmy, że efekty możemy podzielić z grubsza na :

- Głębia Obrazu ( skala 1-10 ) ( skrót "GO")

- Efekty Wychodzenia Elementów z obrazu ( nie pamiętam jak to się fachowo nazywa, POP-UP, czy coś tam ) ( skala 1-10 )( skrót " EWE" )

 

 

Wpisujmy tytuły i podawajmy skalę , gdzie "1" to nic ciekawego , a "10" niesamowite efekty....

 

 

Więc rozpocznę to zestawienie co warto a co nie warto ( wg naszego, mojego zdania ) obejrzeć w tej technologii :)

.... "MADAGASKAR 3" - dla mnie niesamowita bajka ............GO-9......EWE-10

.... "AVATAR" -...... stary ale jary........GO-8....EWE-2

....." HUGO"-.....niesamowita głębia...... GO-9......EWE-2

....."Legendy Przestworzy".......GO-9.......EWE-10

 

 

P.S. Oczywiście nie oceniamy tu fabuły...interesują nas efekty tej technologii :)

 

Wiem też ,że właściciele projektorów mają największą frajdę z oglądania 3D...

Jak wszyscy wiemy dla tej technologii podstawą jest jak najwięcej cali....

 

Inne moje spostrzeżenie to znaczna różnica (w jakości i głębi obrazu ) w oglądaniu tego samego materiału 3D na okularach pasywnych i aktywnych (migawkowych )

.... oczywiście na korzyść tych drugich ( mniej zdrowych ) ... Ale to jest moje odczucie....

.. Oczywiście nie zmieniałem tylko okularów oglądając ten sam tv :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar powinien dostać 9 lub 10 z EWE.

Jako jeden z niewielu zrobił na mnie takie wrażenie w 3d,obraz wychodzi na cały pokój:D

Pod tym względem lepszego nie widziałem,no chyba że pod uwagę weźmiemy IMAX-owskie produkcje dedykowane pod 3d

typu Życie Oceanów,Stacja Kosmiczna..itd..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar powinien dostać 9 lub 10 z EWE.

Jako jeden z niewielu zrobił na mnie takie wrażenie w 3d,obraz wychodzi na cały pokój:D

Pod tym względem lepszego nie widziałem,no chyba że pod uwagę weźmiemy IMAX-owskie produkcje dedykowane pod 3d

typu Życie Oceanów,Stacja Kosmiczna..itd..

Panowie cieszę się ,że mój zabieg " wbicia kij w mrowisko " się udał (sprawa dotyczy AVATARA :) )

Wybrałem ten tytuł celowo,poniewaz wiedziałem ,że kazdy Kinomaniak lubiący 3D zaczął swoją przygodę 3d od tego właśnie tytułu ( tak przypuszczam ), a zaniżenie skali EWE było celowe..... Nie zawiodłem się na Was ;)

.... Czekam na dalsze tytuły... Piszcie...piszcie

P.S. ...przyznam się szczerze, że po tylu sceptycznych głosach dotyczących 3D wygłaszanych na tym szanownym forum ( które śledzę od bardzo dawna )...obawiałem się ,że założony powyższy temat będzie mało popularny i zrobiłem ten numer z EWE w AVATARZE... A jak wiemy WBICIE KIJ W MROWISKO zawsze działa ;)

... oczywiście ten temat nie bije żadnych rekordów popularności ( jest dopiero kilka postów )... ale mam nadzieję ,że się troszkę rozrośnie i bedziemy się wymieniać spostrzeżeniami co warte jest obejrzenia w 3D....

.... dla mnie EWE w AVATARZE to 8...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas,

Jeśli nasiona świętego drzewa latają 10-15 cm od nosa i dostaje on od Ciebie EWE 8 to napisz jak wygląda EWE 10?

Po prostu te nasiona latają koło nosa nie 20 % filmu a "trochę" dłużej.....

... Czas trwania EWE tez jest chyba wazny... im dłuzej tym lepiej :)

 

polecam obejrzeć "Legendy Przestworzy"...

 

...a takze płytę demo samsunga "samsung tv demo collection,2012 2nd half"... są tam dwa króciutkie filmiki: "delicious fight" i "time magician"... zdaję sobie sprawę ze to pokazówki a nie filmy... ale warto mieć ją u siebie w kolekcji, bo sprowadza niedowiarków i przeciwników 3D na ziemię... Niestety osobom które mają wadę wzroku utrudniającą prawidłowe postrzeganie 3D nic nie pomoże, bo po prostu nie widzą głębi jak nalezy... a jest ich dość sporo i dlatego czasem wypowiadają się ze 3D to nic ciekawego ;) bo nie widzą tego..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z posiadanych przez mnie tytułów oceniłbym:

-Avatar GO 8 EW 9,5

-Iron Man 3 GO 6 EW 7

-Merida Waleczna GO 7 EW 7

-Paranorman GO 6 EW 6

-Uniwersytet Potworny GO 8 EW 8

-Hobbit Niezwykła Podróż GO 7 EW 6,5

-Człowiek Ze stali GO 7 EW 7

-Prometeusz GO 7 EW 7

-Men In Black 3 GO 6 EW 6,5

-Piraci z Karaibów na nieznanych wodach GO 6 EW 6

-Niepamięć GO 7 EW 7,5

-Avengers GO 7,5 EW 8 (z tymże efekt 3D bardzo nierówny względem całego filmu)

-Startrek.W ciemnność GO 6,5 EW 7

-The Amazing Spiderman GO 5,5 EW 6

-Epoka Lodowcowa Wędrówka Kontynentów GO 7 EW 6,5

 

Życie Pi GO 7,5 EW 7,5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z posiadanych przez mnie tytułów oceniłbym:

-Avatar GO 8 EW 9,5

-Iron Man 3 GO 6 EW 7

-Merida Waleczna GO 7 EW 7

-Paranorman GO 6 EW 6

-Uniwersytet Potworny GO 8 EW 8

-Hobbit Niezwykła Podróż GO 7 EW 6,5

-Człowiek Ze stali GO 7 EW 7

-Prometeusz GO 7 EW 7

-Men In Black 3 GO 6 EW 6,5

-Piraci z Karaibów na nieznanych wodach GO 6 EW 6

-Niepamięć GO 7 EW 7,5

-Avengers GO 7,5 EW 8 (z tymże efekt 3D bardzo nierówny względem całego filmu)

-Startrek.W ciemnność GO 6,5 EW 7

-The Amazing Spiderman GO 5,5 EW 6

-Epoka Lodowcowa Wędrówka Kontynentów GO 7 EW 6,5

Nareszcie konkrety i o to chodzi..

.. nie wiedziałem ze" Niepamięć" jest 3D jeśli jest to nie ma wydania polskiego.. Chyba ;)

....ode mnie drinek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki Gatsby GO 6,5 EW 6,5

 

Niepamięć kupiłem 3D normalną polską wersję w Media

Całkiem przyjemnie się ogląda:)

 

Czekam teraz na Thor Mroczny Świat, też może być całkiem fajnie zriobiony

 

Zakupiłem jeszcze ostatnio Pacific Rim i Elizjum ale jeszcze nie oglądałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze moja pomyłka,aż poszedłem i sprawdziłem mam zwykłą wersję blu-ray. Musiałem tytuły pomylić.

Oglądałem chyba na symulowanym 3D i dlatego mi się pochrzaniło :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z "elizjum" ...Zakupiłem ale 2d ,,3d nie spotkałem...... Ale może źle szukam

..UFFFFFFFFFFFF no to jestem spokojny bo myślałem ze mam wadę wzroku i nie widzę 3d ( filmów na półkach w MM ) hahaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jestem "sokole oko" dopiero z okularami (na codzień krótkowidz) ale w żadnym stopniu nie ogranicza to u mnie postrzegania trójwymiarowości. Otóż jest to ciekawe, ale wyłącznie w wersji kinowy IMAX. W realiach domowych 3D jest żałosną namiastką i parodią otaczającego nas trójwymiarowego świata, w stylu tandetnego bazarowo-jarmarcznego efekciarstwa.

 

Najlepszym dowodem, że na świecie 3D jest w totalnym odwrocie na pełnym froncie, w USA jedna za drugą stacje telewizyjne, niedawno również BBC, wycofują się z tego. Nic też nie słychać o UHD w wersji 3D.

 

Przepraszam, że się wtrancam (błąd w pisowni zamierzony) w wątku miłośników 3D, założonym dla wystawiania laurek poszczególnym produkcjom w trójwymiarze. Chciałem tylko odpowiedzieć na powyższy wpis-zaczepkę @Yodasa, który imputuje że każdy kto nie kocha 3D cierpi na wadę wzroku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo 3D uzyskiwane w naszych domowych warunkach czy kinach nie można nazwać obrazem w pełni trójwymiarowym.

Obraz taki powinien nas otaczać,idealne 3d powinno generować obiekty którym możemy przyjrzeć się z każdej strony,obejść je..itd..

Niestety na takim poziomie stoi ta technologia w produktach komercyjnych.

Jednakże warto potraktować możliwość obejrzenia filmu 3d w domu jako odskocznię,urozmaicenie zwykłego 2D...i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto potraktować możliwość obejrzenia filmu 3d w domu jak odskocznię, urozmaicenie zwykłego 2D

 

Czemu nie. Jeśli kogoś to bawi. Ja się do nich nie zaliczam.

 

Co do reszty Twojego wpisu: pełna zgoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jestem "sokole oko" dopiero z okularami (na codzień krótkowidz) ale w żadnym stopniu nie ogranicza to u mnie postrzegania trójwymiarowości. Otóż jest to ciekawe, ale wyłącznie w wersji kinowy IMAX. W realiach domowych 3D jest żałosną namiastką i parodią otaczającego nas trójwymiarowego świata, w stylu tandetnego bazarowo-jarmarcznego efekciarstwa.

 

Najlepszym dowodem, że na świecie 3D jest w totalnym odwrocie na pełnym froncie, w USA jedna za drugą stacje telewizyjne, niedawno również BBC, wycofują się z tego. Nic też nie słychać o UHD w wersji 3D.

 

Przepraszam, że się wtrancam (błąd w pisowni zamierzony) w wątku miłośników 3D, założonym dla wystawiania laurek poszczególnym produkcjom w trójwymiarze. Chciałem tylko odpowiedzieć na powyższy wpis-zaczepkę @Yodasa, który imputuje że każdy kto nie kocha 3D cierpi na wadę wzroku.

...źle to odebrałeś Bobcat, ale to nic nowego (śledzę to forum i często masz odmienne ,wręcz zaczepne zdanie ;) )

 

..i założyłem ten wątek nie dla wystawienia laurek....

...przeczytaj dokładnie , nie wybiórczo ....

... i nie jest to wątek miłośników 3D.... Chociaż ja lubię obejrzeć dobrze zrobiony film lub bajkę w tej technologii to jednak nie jestem miłosnikiem, ale jak dla mnie to ta technologia wnosi coś nowego pod nasze dachy, zwłaszcza dzieci bardzo żywo reagują na elementy wychodzace z obrazu ..... Ich śmiech i radość pokazują jednak że nie jest to "żałosna namiastka i parodia "....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czas trwania EWE tez jest chyba wazny... im dłuzej tym lepiej :)

Jasne że tak ale zdecyduj się o co Ci tak naprawdę chodzi.

Najpierw piszesz o głębokości w przestrzeni efektów trójwymiarowych a za chwilę piszesz o czasie trwania tego efektu.

 

Wiadomo 3D uzyskiwane w naszych domowych warunkach czy kinach nie można nazwać obrazem w pełni trójwymiarowym.

Ależ owszem, jest w pełni trójwymiarowy.

Gdy oglądamy film widzimy trójwymiar ograniczony ramką telewizora, to tak jakbyś oglądał świat będąc wewnątrz pomieszczenia przy lekkim cofnięciu do tyłu względem okna, ramy tego okna są ramką telewizora, czy ten naturalny trójwymiar w ramie okna jest niepełny - no bez jaj.

 

Druga sprawa:

Znów mylisz pojęcia, otóż, w naturalnym świecie (zauważ) gdy nie ruszasz głową masz taki sam trójwymiar jak ten opisany powyżej.

Gdy ruszysz szyją zmienia się kąt patrzenia ale trójwymiar pozostaje ten sam w każdym kierunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta technologia wnosi coś nowego pod nasze dachy

 

Raczej jest kolejnym niewypałem i ślepą uliczką rozwoju technologii w obszarze audio video. Każdy z nas, interesujących się tą tematyką, może wskazać na pęczki podobnych przykładów. Dowodem jest wspomniane przeze mnie wycofywanie się kolejnych nadawców z emisji w 3D, jak też praktyczna nieobecność tematyki 3D na ostatnim CES w Las Vegas.

 

Czytałem bardzo interesującą statystykę jakie regiony świata w jakim stopniu są zainteresowane domowym 3D. W czasach gdy wchodziła ta technologia i wydawało się, że zawojuje rynek światowy, stając się powszechnym standardem pytano ludzi czy będą chcieli z niej korzystać. Prym w odpowiedziach na "tak" wiedzie Zatoka Perska. Wiadomo: naftowe nowobogactwo. Listę zamyka z praktycznie zerowym wynikiem - nie zgadniesz - Japonia. A na przedostatnim miejscu (tylko o przysłowiowy włos więcej) jest Skandynawia.

 

zwłaszcza dzieci bardzo żywo reagują na elementy wychodzace z obrazu ..... Ich śmiech i radość pokazują jednak że nie jest to "żałosna namiastka i parodia "....

 

Dzieci z definicji żywiołowo reagują na bardzo wiele rzeczy i nie świadczy to o niczym. Takie prawo wieku. Natomiast lekarze przestrzegają, że 3D (zwłaszcza w wersji aktywnej z migawkowymi okularami, ale nie tylko) jest generalnie niezdrowe, a dla dzieci stanowczo niewskazane. Bo to nie jest normalna praca naszych zmysłów, a więc de facto mózgu, lecz (na siłę) oszukiwanie tegoż mózgu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci z definicji żywiołowo reagują na bardzo wiele rzeczy i nie świadczy to o niczym. Takie prawo wieku

Ale to jest świadectwo że coś im się podoba i fascynuje..... reagują żywiołowo bo nie są tak zakłamane jak swiat dorosłych, w którym wszystko oparte jest na przemysleniach ( i za i przeciw )..

Nie interesuje mnie co na świecie słychać w sprawie 3D.. mnie się to podoba i kropka... Tobie Szanowny kolego nie i koniec tematu.... Moze Ty zbierasz znaczki ,których ja nie nawidzę.... każdy jest inny i co innego lubi...

Cały swiat jeżdzi nowymi samochodami ,ja mam starego merca z mocnym dieslem (18-letniego) i nie zamienie go na żadną nówkę ( bezawaryjny i co wazniejsze nie zbudowany w oparciu o ekologię )... Więc nie pisz mi co na świecie słychać... bo świt ma nas w du..ie....nawet nie wiedzą gdzie leży taka Polska... A jak chcą Polskę wydymać to oczywiście znajdują ją na mapie i wracają po kamienice...

 

 

Wracając do tematu witku_z ..... to powiedz mi jeżeli na cały film będziesz miał jeden,dwa super efekty EWE , trwające kilka sekund to dasz im wysoką notę ? Przecież były i to super... Dla mnie EWE 10 to jest wtedy jak co kilka minut coś przyleci do mnie na kanape z mojej plazmy, a mój syn chce to złapać, lub się uchyla żeby tym czymś nie dostać..

 

Natomiast lekarze przestrzegają, że 3D (zwłaszcza w wersji aktywnej z migawkowymi okularami, ale nie tylko) jest generalnie niezdrowe, a dla dzieci stanowczo niewskazane. Bo to nie jest normalna praca naszych zmysłów, a więc de facto mózgu, lecz (na siłę) oszukiwanie tegoż mózgu.

Bobcat doskonale wiem ,że jest to niezdrowe tym bardziej dla rozwijających się zmysłów dziecka... ale nie katuję mego syna 3D non stop ,zazwyczaj robimy sobie taki seans raz w tygodniu w sobote wieczorem jak jest zupełnie ciemno.... nie używam kompletnie sztucznej konwersji (2D do 3D),dla mnie to nic ciekawego... Jeżeli materiał źródłowy jest w 3D to chętnie obejrzę co tam nowego wyleci mi z tv....

 

...Inna sprawa to ( wspominałem o tym) jest rozmiar danego tv.. czym większy tym lepszy do 3D ( i do 2D )... Może jak za kilka miesięcy będę robił malowanie mojego kącika KD .to przemaluję go na ciemno specjalną farbą i wstawię projektor i ekran ( tylko do filmów ), ale będę musiał zaczarować żonę..... :)

 

 

.. I doskonale wiem Bobcat, że masz panasa 42" bez 3D i wystarcza on Tobie w zupełności, ale nie piszę Ci kolego ze trendy światowe idą w większe rozmiary..... ;)... I mając te 42" raczej nie interesuje Cię , gdzie zmierza swiat jesli chodzi o cale.. No może troszkę się interesujesz calami bo pisałeś o 4k (nic ciekawego dla Ciebie, półśrodek) , natomiast 8K ( byłeś na tak ).. Ale 8K ma sens przy rozmiarach 80" i więcej...... i dobrze o tym wiesz ;)

 

 

Ja bym tylko chciał zeby 3D się rozwijało i było coraz lepsze ( i bardziej zdrowe :) )... I podstawowa sprawa nie kazdy gatunek filmu nadaje sie do tej technologii...

 

a więc de facto mózgu, lecz (na siłę) oszukiwanie tegoż mózgu.

A czy codziennie nie oszukują naszego mózgu wiadomości z różnych stacji telewizyjnych.. ze jest ach i och w naszym kraju.. a sami widzimy co się tu wyprawia... ( tylko już to jest w 2D :) ) ...NIE..... przepraszam... to jest głównie w 3D ..wystarczy wyjrzeć za okno... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trendy światowe idą w większe rozmiary

 

Byłbym ostrożny z tego typu argumentacją w sytuacji gdy statystyki światowe dowodzą, że 58% sprzedaży telewizorów to rozmiary do 40".

 

czy codziennie nie oszukują naszego mózgu wiadomości z różnych stacji telewizyjnych

 

Rozumiem, że napisałeś to wyłącznie w celach polemicznych gdyż doskonale wiesz jaka jest różnica pomiędzy zakłamaną propagandą a sztucznym manipulowaniem pracą zmysłów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas zdecyduj się w końcu co chcesz opisać w tym EWE.

Trzeba w takim razie rozszerzyć to EWE a o czas trwania efektów 3D i "głębokość" tych efektów ale musisz pamiętać też że owa głębokość zależy od tego gdzie znajduje się kamera w filmie bo jeśli akcja dzieje się w otwartej przestrzeni (pustynia) to próżno w takim filmie szukać jakiejś nadzwyczajnej trójwymiarowości co nie znaczy że film jest słaby w dziedzinie 3D - on po prostu jest tak nakręcony jak jest w naturze a więc paradoksalnie ocena powinna być również wysoka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>yodas

A tak z ciekawości. Opinię bierzesz z kina, czy z domu? Tzn. jakim sprzętem się posługujesz? Bo chyba nie telewizorkiem 60 calowym?

 

ps. swoją drogą to nie dziwi mnie pustka w rozrywkowych filmach, gdzie akcję zastąpiono - ku uciesze gawiedzi (bez urazy) - efektami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>yodas

A tak z ciekawości. Opinię bierzesz z kina, czy z domu? Tzn. jakim sprzętem się posługujesz? Bo chyba nie telewizorkiem 60 calowym?

 

ps. swoją drogą to nie dziwi mnie pustka w rozrywkowych filmach, gdzie akcję zastąpiono - ku uciesze gawiedzi (bez urazy) - efektami.

Słuchaj Panie szczesciąz co posiadasz projektor... nie kazdy ma możliwość montażu takowego finansową i logistyczną... Tak posługuje się 65 calowym telewizorkiem... i przepraszam ze coś napisałem na tym forum Panie wszystko wiedzący i wszystko majacy....

..Oglądaj dalej "Lalkę " , "Krzyzaków " itd....

.. Filmy ogladam żeby się wyluzować a nie namysleć ( tego dużo mam w pracy )...

P.S.

... Widzę , że szpan to twój Pan.... Co chciałeś udowodnić tym postem...?

 

...i wiele osób posługuje się takim "śmiesznym" rozmiarem telewizorka i nie wiem czy wiesz ale istnieją jeszcze mniejsze.... i takimi postami obrażasz ich wszystkich...

 

Byłbym ostrożny z tego typu argumentacją w sytuacji gdy statystyki światowe dowodzą, że 58% sprzedaży telewizorów to rozmiary do 40"

Nie chodzi mi co się najlepiej sprzedaje..ale o wyścig kto zrobi więcej cali..

 

Pamiętaj Meloman ..zawsze znajdzie się ktoś co ma więcej i lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a kiedy już ochłonąłem po twoim poście Meloman..................

.... to uważasz, że moje opinie dotyczące 3D , są nic nie warte skoro opieram je na monitorku 65 calowym....?

.... 3D na tym tv jest naprawdę ciekawe ( a jeszcze ciekawsze jest po kalibracji )....

....i przeczytaj sobie cały temat, to będziesz wiedział, że zdaję sobie sprawę iż na projektorze jest ciekawiej i w temacie 3D i 2D..

.......Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ owszem, jest w pełni trójwymiarowy.

Gdy oglądamy film widzimy trójwymiar ograniczony ramką telewizora, to tak jakbyś oglądał świat będąc wewnątrz pomieszczenia przy lekkim cofnięciu do tyłu względem okna, ramy tego okna są ramką telewizora, czy ten naturalny trójwymiar w ramie okna jest niepełny - no bez jaj.

 

Druga sprawa:

Znów mylisz pojęcia, otóż, w naturalnym świecie (zauważ) gdy nie ruszasz głową masz taki sam trójwymiar jak ten opisany powyżej.

Gdy ruszysz szyją zmienia się kąt patrzenia ale trójwymiar pozostaje ten sam w każdym kierunku.

 

Oj kolego nie masz racji.

Zaproponowałeś jako przykład okno,przypuśćmy więc że oglądasz podwórko przez otwarte okno siedzać przy lekkim cofnięciu na fotelu i wpada ptak dotykając Ci prawie głowy.Osoba stojąca z boku bądź Ty gdybyś mógł zatrzymać na chwilę czas dojrzałbyś tego ptaka z boku bądź też z innej perspektywy. Na telewizorze,projektorze tego nie doznasz więc nie jest to pełnoprawny trójwymiar.

 

Mniej więcej w ten sposób niedoskonałość 3D tłumaczyli ostatnio w jakimś programie uczniowie z łódzkiej filmówki apropo jej rozwoju i przyszłości..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.