Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw do podłączenia do PC - muzyka (rock) i gry


popkorn1

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym użytkownikiem forum więc w pierwszych słowach chciałem serdecznie się przywitać :D

Napisałem ta wiadomosc kilka dni temu, ale moderator jej chyba nie zaakceptowal bo (tak mysle) byla w zlym dziale.

 

Potrzebuję pomocy w złożeniu stosunkowo niedrogiego zestawu do podłącznia do PC.

Postaram się podać jak najwięcej faktów, aby pomóc fachowcom mi pomóc :d

Głośniki muszą niestety stać na biurku (dość duże biurko, po środku monitor)

karta dźwiękowa w PC - XONAR DX

pokój około 15 m kw.

Zestaw będzie słuzył głównie do odtwarzania muzyki/dźwieków z gier komputerowych oraz do słuchania muzyki ( w 80% rock - muzyka, która preferuje to np Pink Floyd, Lao Che, Rage Against the Machine)

 

Wybrałem sobie czytając przez tydzień różne fora:

głośniki: Indiana Line DIVA 255

wzmacniacz: Yamaha A-S500

CD: Yamaha CD-S300

 

podliczyłem wszystko i wychodzi około 4500 zł. Mogę naciągnąć budżet o około 1000 zł

Nie jestem tez pewien czy nie będą mi potrzebne jakieś dodatkowe elementy ( np DAC, choć wybaczcie - nie do końca ogarniam jego rolę)

Nie jestem tez jakoś strasznie przekonany do wybranych przeze mnie komponentów - to tylko wynik googlania :)

 

Docelowo do zestawu chciałbym dokupić tuner radiowy ( podobno zestaw tuner plus wzmacniacz daje lepsza jakość dźwieku niz amplituner) i słuchawki więc chętnie wysłucham sugestii także co do tych elementów.

 

Z góry dziekuje za wszelką pomoc.

 

popkorn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pierwsza sprawa to określenie funkcjonalności nowego systemu. Jeśli system będzie stał przy komputerze, pomyśl o stworzeniu konfiguracji, która będzie wykorzystywała tylko komputer jako bardzo dobre źródło dźwięku. Komputer pozwala Ci na dostęp do setek stacji radiowych, tak więc nie rozumiem, po co Ci tuner radiowy. Przemyśl także kwestię odtwarzacza CD. Jeśli nie masz ogromnej kolekcji płyt, proponowałbym kolekcjonować pliki muzyczne. Zresztą płyty możesz dobrze zripować do postaci pliku. Nie wspomnę już o serwisach streamingowych, które w najbliższym czasie wprowadzą także usługi dostępu do muzyki w jakości płyty CD (prawdopodobnie w Polsce WIMP będzie pierwszy, trwają już testy).

Zakładając taka konfiguracje, proponowałbym dobry wzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem i optymalne kolumny. Moim zdaniem idealnym dla Ciebie rozwiązaniem byłby system oparty na wzmacniacz NuForce DDA-100 lub NAD D3020 z kolumnami Amphion Ion+.

Jeśli bardziej klasycznie, to proponuję wzmacniacz zintegrowany Marantz PM6005 z asynchronicznym konwerterem M2Tech Hiface Two oraz kolumny Q Acoustics Concept 20 lub Indiana Line Diva 255, ewentualnie Amphion Helium 410.

W takich konfiguracjach komputer łączysz ze wzmacniaczem za pośrednictwem kabla USB, komputer widzi Twój system audio jako zewnętrzna karta muzyczna. Pozostaje tylko dobre oprogramowanie (np. bezpłatny Foobar2000) i masz naprawdę poważny system audio.

 

Jest jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie, oparte na dobrym przetworniku cyfrowo/analogowym z wbudowanym przedwzmacniaczem np, Audiolab Q-DAC oraz aktywnych monitorach Genelec G Two.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, wszystkie rozwiązania mamy fizycznie w naszym salonie, tak wiec serdecznie zapraszam na prezentacje, odsłuchy i rozmowę na temat doboru optymalnej dla Ciebie konfiguracji.

W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki muszą niestety stać na biurku (dość duże biurko, po środku monitor)

 

żeby to miało sens z pełnowymiarowymi monitorami to powinieneś się od nich znajdować w odległości minimum 1,5-2 metry więc kupowanie pełnowymiarowego zestawu stereo żeby go słuchać z odległości pół petra nie za bardzo ma sens. Z drugiej strony pokój 15m2 i ograniczanie się do jakichś biórkowych bziczków to trochę marnotrawstwo, zwłaszcza przy całkiem konkretnej kwocie do wydania na zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole jednak bardziej klasycznie i konfiguracja:

wzmacniacz zintegrowany Marantz PM6005 z asynchronicznym konwerterem M2Tech Hiface Two oraz kolumny Q Acoustics Concept 20 lub Indiana Line Diva 255, ewentualnie Amphion Helium 410.

 

wygląda kusząco. Teraz jednak nastapi seria pytań, która raz na zawsze udowodni że jestem całkowitym dyletantem w tej dziedzinie :)

- co to znaczy "wzmaczniacz zintegrowany"?

- czy M2Tech Hiface Two to konieczny element zestawu? Wybaczcie pytanie, ale jaka właściwie jest jego rola? Czy jeśli okaże siękoniecznym, to czy można go dokupić w przyszłości ( tak żeby nie naruszac górnej granicy budżetu póki co)

- kolumny - bardzo mi sie podobają wizualnie Indiana Line. To żaden wyznacznik, wiem, ale odsłuchać naprawde nie mam gdzie ( do Q21 mam 600 km). Q Acoustic wygladaja na zdjęciu jak głośniki typowo komputerowe, ale domyślam się, że są raczej porównywalne z Indiana Line bo inaczej nie byłyby dla nich alrternatywą. Odległość od głośników to będzie około 1,5 metra ( póki co, bo może uda sie jakos przemeblować kiedyś)

- przekonaliście mnie, żeby spróbować FLAC zamiast CD, ale mam trochę płyt i może kiedyś w przyszłości zdecyduję się na odtwarzacz CD - rozumiem, że do takiego zestawu mogę spokojnie kiedys podłączyc cd?

- no i jeszcze jedno - rzeczywiście odległość do komfoetowego słuchania muzyki może byc za mała. MOże jakieś słuchawki dodatkowo? Jakies sugestie? Przy czym mimo że to podłączany do PC zestaw to nie wchodzi w gre kupno słuchawek z mikrofonem.

- czy moja karta dzwiekowa wystarcza?

 

uff to tyle. Wybaczcie zapewne głupie pytania, ale kiedys trzeba zaczac sie uczyc :D

 

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- co to znaczy "wzmaczniacz zintegrowany"?

 

pierwsza moja rada to sprawdzanie tak podstawowych pojęć na google ;)

 

W każdym razie wzmacniacz zintegrowana albo poprostu zazwyczaj "wzmacniacz" to urządzenie składające się z przedwzmacniacza i końcówki mocy. Jest to ważne o tyle o ile monitory aktywne to kolumny z wbudowaną końcówką mocy więc potrzebują przedwzmacniacza do sterowania głośnością a tu najlepszym rozwiązaniem (na pewno finansowo) jest DAC ze zintegrowanym przedwzmacniaczem.

 

czy M2Tech Hiface Two to konieczny element zestawu? Wybaczcie pytanie, ale jaka właściwie jest jego rola? Czy jeśli okaże siękoniecznym, to czy można go dokupić w przyszłości ( tak żeby nie naruszac górnej granicy budżetu póki co)

 

Konwerter sygnału z usb na spdif, potrzebny kiedy DAC nie ma wejścia USB, więc jak rozumiem Marantz PM6005 nie ma wejścia USB. Moim zdaniem prościej te 600 zł dołożyć do kupna sprzętu z wejściem USB.

 

Odległość od głośników to będzie około 1,5 metra ( póki co, bo może uda sie jakos przemeblować kiedyś)

 

półtora metra od każdego z głośników do słuchacza?

 

- przekonaliście mnie, żeby spróbować FLAC zamiast CD, ale mam trochę płyt i może kiedyś w przyszłości zdecyduję się na odtwarzacz CD - rozumiem, że do takiego zestawu mogę spokojnie kiedys podłączyc cd?

 

tak, musisz tylko zadbać o to żeby twój DAC miał wejście optyczne i spdif a CD który kiedyś kupisz wyjście spdif lub optyczne. Niemniej najporościej odtwarzać cd równiez na kompie albo poszukać jakiegoś innego transportu (odczytuje dane z płyty ale nie posiada DACA którego nie potrzebujesz bo już przecież masz), a tu się w sumie nie orientuje czy ktoś w swojej ofercie ma coś odpowiednio tańszego w stosunku do pełnego odtwarzacza CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jesli dobrze rozumiem wystarczy kupic M2Tech HiFace Two a nie jest mi potrzebny caly zestaw jaki widze w sklepie q21 Beresford TC-7533 Bushmaster + M2Tech HiFace Two + Beresford TRC-222?

To juz cenowo lepiej. Jak dokladnie dziala M2Tech HiFace Two? Czy podłaczeniu tego do portu USB jest uzywana moja karta dźwiekowa? Konweter do USB i tyle? Czy zestaw jaki wymienilem albo DAC ( np Audio-Gd NFB-5.2/NFB-5.32) bylby dobry elementem takiego zestawu? ( przyznam, że tak to zrozumialem, ze przy podlaczeniu DACa juz wcale nie potrzebuje karty dzwiekowej, a dodatkowo jesli DAC zawiera wzmacniacz sluchawkowy to poprawia wspolprace ze sluchawkami)

 

Co do odleglosci - po zmierzeniu 1metr od kazdego z glosnikow jesli akurat gram. Jesli chodzi o sluchanie muzyki moge odsunac fotel i jest ponad 1,5m od kazcdego z glosnikow.

Bardzo Wam dziejuje za szybkie i pomocne odpowiedzi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz bo jestem w robocie i nie mam mozliwośći googlania każdego z tych urządzeń.

 

Generalnie chodzi o to, że DAC generuje sygnał analogowy z sygnału cyfrowego. DAC może być wewnętrzny, wtedy to jest karta dźwiękowa, i może być zewnętrzny, wtedy to jest "DAC". Dodatkowo od karty dźwiękowej DAC różni się tym, że nie ma żadnych dekoderów dźwięku, przerabia zwykły sygnał muzyczny PCM na sygnał analogowy. Tak więc DAC nie jest najlepszym rozwiązaniem dla graczy ponieważ tam w grę wchodzą różne rodzaje obróbki dźwięku, dolby, eax itp., emulacja tego śmego itd. Ja gram bez tych bajerów i nie odczówam braku, ale może ktoś się na nie zawzinać straszliwie, wtedy można np. skonfigurować sobie sprzęt tak, że muzyka wychodzi na DAC przez usb, a dźwięki w grach z karty dźwiękowej na wzmacniacz analogiem.

Być może odpowiednio przerobione efekty dźwiękowe da się wysłać z karty dźwiękowej typu xonar asusa również cyfrowo, czyli np. optykiem, wtedy można komputer połączyć optykiem i usb do DACa i cieszyć się i świetną jakością dźwięku i wszystkimi efektami - ale nie wiem, nie wgryzalem się w temat.

Natomiast zostanie przy samej karcie dźwiękowej pozwoli kożystać z różnych efektów w grach, ale jakość muzyki będzie generalnie "słaba" (przy reszcie zestawu za 4k będzie stanowiła wyraźne wązkie gardło).

 

Generalnie najlepszą opcją do odtwarzania muzyki jest DAC z asynchronicznym wejściem USB. Tego typu wynalazki jak M2Tech HiFace Two umożliwiały jeszcze parę lat temu podłączenie komputera do DACa który nie miał asynchronicznego USB. Np. ktoś sobie kupił jebitnego DACa parę lat temu, żeby mu współpracował z odtwarzaczem CD, a potem dokupuje sobie tą przejściówkę i może też podłączyć komputer bez konieczności wymiany DACa - ale jak się zaczyna od zera to najlepiej kupić odrazu DACa z asynchronicznym USB i nie męczyć się z kosztownymi przejściówkami.

 

Nie wiem jak te konkretne modele audio gd które wkleiłeś, ale generalnie to ich wybór daców jest tak duży, że spokojnie można znaleźć sam DAC, DAC ze wzmacniaczem sluchawkowym, DAC z przedwzmacniaczem oraz DAC ze wzmacniaczem sluchawkowym i przedwzmacniaczem.

 

Kwestia jest taka czego tak naprawdę potrzebujesz, bo jeśli kupujesz wzmacniacz zintegrowany z wyjściem słuchawkowym to nie potrzebujesz tych funkcji w DACu. Warto sprzęt zestawić tak, żeby się te funkcje nie dublowały, po co dwa razy płacić za to samo. Generalnie q21 sugeruje ci ciekawe rzeczy i jak rozumiem każdy z tych zestawów jest już tak pomyślany, żeby funkcji nie dublować.

 

Co do odleglosci - po zmierzeniu 1metr od kazdego z glosnikow jesli akurat gram. Jesli chodzi o sluchanie muzyki moge odsunac fotel i jest ponad 1,5m od kazcdego z glosnikow.

 

Ot rozterki gracza, zrób to co ja, kup pelnowymiarowe stereo, telewizor 47 cali i graj tylko w gry które obsługuje się padem, będziesz sobie siedział dwa metry od głośników podczas grania i za 3 podczas śluchania muzyki ;)

 

Jak jednak musisz siedzieć tak blisko kup zestaw do sluchania muzyki z bliska, najprościej DAC z przedwzmacniaczem i monitory aktywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jednak musisz siedzieć tak blisko kup zestaw do sluchania muzyki z bliska, najprościej DAC z przedwzmacniaczem i monitory aktywne.

 

tak tez mi sugerowano juz kiedys - DAC i dobre sluchawki :) Szczerze mówiąc nie jest to najgorsze rozwiązanie, ponieważ co do gier to mam już zestaw lepszy niz plastkiwe głośniczki: stary wzmacniacz Pioneer A 502R z jakimis nieznanymi mi kompletnie kolumnami Pure Acoustic Supernova 1F - do gier wystarcza, co do muzyki mam mieszane uczucia. Poza tym co jakis czas przerywa jeden kanal, musze zmienic wejscie we wzmacniaczu, po kilku tygodniach problem sie powtarza na nowym wejsciu i tak w kolko. Ale dorzeczy - może rzeczywiście z racji na nieduża odległość od głośników lepszym rozwiązaniem do słuchania muzyki z PC byłby DAC + słuchawki albo DAC + monitory aktywne?

Moglibyście polecic jakies zestawy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konstruktywną odpowiedź na mój temat. Jestem coraz bliższy podjecia decyzji. Choc serce podpowiada aby wybrac tradycyjne rozwiązania, to jednak wielkośc mojego pomieszczenia, moja odległośc od głośników i fakt, że najczęściej będzie odtwarzany dźwięk z PC wybiorę cyfrowe rozwiązanie. Wybór ograniczam do proponowanych przez Q21 rozwiązań:

NuForce DDA-100 lub NAD D3020

 

Tu pytanie - czy to wszystkie elementy potrzebne do podłączenia zestawu do PC? Musze kupić kompletny zestaw, więc bardzo prosze o pomoc w okresleniu co jeszcze będzie potrzebne ( kable np). Czy wystarczy moja średniej klasy karta dźwiękowa, czy potrzebowałbym innej?

 

Chciałbym mieć tez mozliwość podłączenia słuchawek - czy do tego zestawu da sie podłączyc słuchawki ( z tego co zrozumiałem do NAD-a da się), a jeśli tak, to jakie polecacie?

 

Co do glosnikow - maksymalny pulap cenowy, na jak w tej chwili moge sobie pozwolic to okolo 1800 za pare. Wyszkukalem sobie Dali Zensor 3 - beda dobre do wymienionych wzmacniaczy?

Wyczytałem, ze NAD ma wejscia analogowe. Czy to znaczy ze bede mogl w przyszlosci podlaczyc do niego CD?

 

Czy gdybybym zdecydował sie na inne rozwiązanie ( DAC z przedwzmacniaczem) to czy w takiej konfiguracji da sie podłączyć słuchawki ( rezygnujac poki co z kolumn - odsluch wylacznie ze sluchawek) ? - domyślam się, że tak, bo widziałem DACi ze wzmacniaczem słuchawkowym - co sądzicie np o Cambridge Audio DacMagic Plus?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak cała jakosc koncowo rozbije sie o kolumny

 

bym nie brał zadnych yamah 500 plus mtechow plus diva255

tylko zintegrowane rozwiazanie w postaci aps aeon plus xonar stx -(i to o ile dx przestanie satysfakcjonowac choc z budzetem 5k mozna to rozwazyc odrazu)

 

bez najmniejszego praktycznie watpienia bedzie lepiej niz na klockach takiej sobie jakosci -ograniczanych i tak kolumnami

 

ps

wszystki te zeqwnetrzne dace maja sens kiedy jest na czym je odsłuchiwac - przy tego typu kolumnach sens jest "zaden" - zreszta budzetówka zewnetrznych daców wcale nie jest zauwazalnie lepsza od stx - czesto gorsza a drozsza

inwestowanie we wszystko zostawiajac kolumny na dosc niskim poziomie nie ma zadnego sensu

 

 

jako ze poza rozwiazaniami aktywnymi nie istnieja sensowne kolumny typou monitor - to praktycznie nie ma czego rozwazac jak dla mnie bo nie ma na rynku podstawy

- sensownych monitorów pasywnych - to co jest to jest "dno"

nawet usher 601 to "dno" do aps aeon - a to co rozwazasz jest ponizej ushera

 

wydasz duzo a stosunkowo mało usłyszysz ze swojego wydatku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.