Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 1500zł


dinamo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam namowic kumpla sluchajacego rapu na przejscie na hi-fi z jakiegos Creative 5.1. Co polecacie z jak najtanszych uzywek (wzmacniacz i kolumny)?

Ciekawy zestaw jak na początek i cena do przyjęcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że nigdy w życiu nie miałem "lepszego" sprzętu, również moje doświadczenia odsłuchowe są praktycznie zerowe, dlatego stąd post na tym forum i moja próśba o pomoc.

 

Szukam zestawu stereo za kwotę 1000-1200 zł - wzmacniacz, kolumny. Co do źródła to wciaż sprawa otwarta, w przyszłości chciałbym aby to był gramofon, ale póki co starczy zwykły odtwarzacz cd (tym zajme się później).

Pokój ma 23m2. Muzyka jakiej słucham to głównie rock i jego odmiany/muzyka filmowa/czasem pop. Lecąc przykładowymi zespołami : The Who, RHCP, Foals, Foster The People,The xx, Pink Floyd, Oasis, Kult, Pixies,Neil Young itp.

 

Czytałem "trochę" tematów/postów na tym czy innych forach. Byłem w kilku sklepach muzycznych popytać się o te czy inne sprzęty, (chociaż tam niewiele się dowiedziałem) i oto co wywnioskowałem.

 

Wzmiacniacze

- Grundig Fine Arts V3 (naczytałem się chyba najwięcej pozytywów na jego temat dlatego wydaje mi się być 1. na liście)

- Nad C350 (cena raczej zbyt wysoka?) C320BEE, C315BEE

- Denon PMA - 350SE

- Rotel Ra-971, Ra-931

- Marantz PM6003, Marantz PM-50

- Kenwood KA-7020

 

Kolumny

- Quadral Odin

- Quadral phonologue mk2

- Quadral shogun mk iv

- Kef q35, q55

- Avance Omega 503

- Dali 400; 350

- Canton fonum 600/601

Mniejsze

- Mission 701

- Tannoy m2/m3

 

Czy np. takie zestawy mogłyby się sprawdzić ?

- Rotel Ra-971 + Avance Omega 503

- Grundig Fine Arts V3 + Quadral Pholongue mk2 / Kef q35 / Quadral Odin

 

Warto się nimi zainteresować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Zdaję sobie sprawę, że te moje zakupy, mogą wydawać się troche pozbawione sensu. Rozstrzał zarówno wzmacniaczy jak i kolumn jest duży, a ja opieram się głównie na tym co przeczytałem, no ale mimo wszystko chciałbym znać waszą opinie :).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez OczkOo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,otóż szukam sprzętu stereo do mojego pokoiku.Jestem laikiem w tym temacie w ostatnim czasie posiadałem jakis altusy 75 140 itp lecz to nie grało tak jak miało.

Muzyka głównie jakieś sety klubowe,electro house house ,trochę nowości z radia i rap polski i zagraniczny no i czasami raz kiedyś jakis film odpale.

Lubie basik taki miękki ale także wysokie tony też muszą być.

Zestaw oczywiście używany cenowo 800-1300 lecz gdy będzie warto to lekko może sie zwiększyć np o te 100-150.

Przeczytałem już dużo tematów lecz nie znalazłem nic dla siebie.

 

Jedyne co mi wpadło w oko to

tannoy m3 /m4

 

proszę o pomoc w zakupie sprzętu.

 

W załączniku wymiar i rozkład pokoju głośniki by stały albo obok stolika pod telewzior lub w lewym i prawym narożniku w oby dwóch przypadkach blisko blisko ściany

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sinduis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Miałem kiedyś Altony tonsilowskie. Służyły ze 25 lat. Wymieniałem głośniki i grały dalej. Nawet membrany do wymiany kupiłem, ale chęci brakło.

Wzmacniacz był jakiś Onkyo podrzędny. Skusiłem się na Tannoy M3 angielskiej produkcji.

To już jest zupełnie inna klasa niż tonsilowskie stare wyroby. Onkyo wymieniłem na Rotel RA-931 i teraz jest jazda.

Zestaw gra u mnie w firmie i jestem zadowolony, ale chcę spróbować coś z jeszcze lepszego więc, zmienię Rotela.

Teraz można fajne sprzęty w dobrych cenach kupić, a Tannoy M3 to fajne głośniki i warte swej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Doberek,

 

Szukam pierwszego zestawu stereo.

Długo na niego czekałem...a kasy jak nie było tak nie ma.

Klamka zapadła.

 

Im więcej czytam - tym głupszy, więc od czegoś trzeba zacząć.

Wyczytałem, że trzeba od kolumn, więc piszę coś więcej i liczę, że uzyskam wskazówki.

 

Budżet - mały - 1000-1500.

Miejsce odsłuchu - pokój prostokątny 3,5x4,5m.

Sprzęt będzie stał na krótkiej ścianie, centralnie - odsłuch - kanapa lekko po skosie.

Stawiam na stereo - ale są dzieci i technika, więc dobrze by było podpiąć też TV, PS3, kompa/mp3.

Najwięcej czasu służyć będzie do TV i odsłuchu muzyki.

Muzyka - jazz ( Miles Davis), blues ( B.B.King,RollingStones ), rock ( Metallica ) ale też jaram się Joe Satrianim.

Ogólnie to nie oczekuję chyba ostrości, ale raczej dokładności, wyczulenia, delikatności.

Najbardziej chyba tego, żeby czuć jak włosy dęba stają :-)))))

Sprzęt - nie mam nic ( ampli Diory+stare kolumny to jak nic, a na studiach były Altusy podpięte pod kompa - czyli też nic )

 

Zaczynamy od kolumn - więc -

Preferuję podłogowe - jakoś tak psychicznie mi leżą bardziej od podstawkowych, ale jak ktoś mnie przekona, to spróbuję.

Ojciec ma Jamo studio 180 pod jakimś Pioneerem i zawsze były ok - to był mój pierwszy strzał, ale jak zacząłęm czytać to jakoś odchodzę od tego pomysłu.

 

Obecnie na tapecie mam Tannoy M3 vs Wharfedale crystal 30. Czy to jest dobr opcja?

No i czym się różnią crystal30 od crystal2-30? W jakimś rankingu kolum do 1000 zł crystal30 są wysoko - ale czy to te z membraną bierną, czy z KB?

 

Druga opcja to Tannoy M1 / M2 ale czy te podstawkowe mnie zadowolą?

 

No i co potem pod to dokupić biorąc pod uwagę ww wymagania?

 

Trochę tego dużo, ale jakiś początek musi być.

Liczę na pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m@sZ3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000-1500 na kolumny i tylko tannoy m3?

To juz co najmniej V4 bym brał mialem takie w takich samych wymiarach pokoju i było super..kolumny dużo lepsze od m3 a mozna dorwać używki spokojnie za tysiaka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000-1500 na kolumny i tylko tannoy m3?

To juz co najmniej V4 bym brał mialem takie w takich samych wymiarach pokoju i było super..kolumny dużo lepsze od m3 a mozna dorwać używki spokojnie za tysiaka...

 

No tak, tylko, że to budżet raczej na wszystko ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Znalazłem na allegro taki zestaw.

Nad 340 - 650zl

Nad 310 - 160zl

Mission 74 - 700zl

albo

Tannoy f4 - może za 700-750 pojdzie.

 

Sorry, że nie podałem linków, ale piszę z telefonu i nie mam teraz czasu. Jak znajdę chwilę to wkleje.

 

Mam w domu podobny zestaw i gra to całkiem ładne. Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tannoy F4, które widziałem dziś rano już zniknęły. Są inne za 800zl, ale to trochę ponad budżet wiec nie wklejam.

 

Cd 510 za 160 juz sprzedany, jest aukcja na 521, może udałoby się wyrwać w rozsądnej cenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

chciałbym jakiś sprzęt do pokoju 16m2 za około 1500-2000 zł może być używany.

50% muzyka 30% film 20% gry. Muzyka to głównie rock i metal ale słucham też różnej np: Drum and bass (lubię głęboki bas)

Muzyka "leciałaby" z komputera. Chciałbym podłączyć komputer, tuner sat i konsole. Fajnie jakby było wi-fi i/lub bluetooth ale to już nie jest takie konieczne. Najważniejsze to oczywiście dźwięk... Biorę pod uwagę Denon D40 (chyba że jest coś lepszego). Zastanawiam się czy amplituner + kolumny nie były by lepszą dla mnie opcją? Sprzęt był by włączony dość często więc chciałbym żeby... "to" nie żarło też dużo prądu...

Wiem że za te pieniądze to szału nie ma ale max co można za taką kwotę kupić najlepszego?

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że za te pieniądze to szału nie ma ale max co można za taką kwotę kupić najlepszego?

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Za 1500 zl nic lepszego niz KEF Egg sie nie kupi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hej.

Przeglądam nieco forum, ale nie widzę tutaj jakoś specjalnie klocków które posiadam. Głównie zdobyczne, lub kupowane okazyjnie (albo i nie). Tak to bywa gdy się zaczyna zabawę z tematem o którym się nie wie nic.

Klocki które posiadam to:

- Technics SU - A 700 mk3

- Jamo Cornet 145

- Technics SB - CH 570

- Mission 761i (z dwoma wooferami)

- Pioneer S - L5V - K

- Creative SB 1095

Moje pytanie jest następujące, czy da się z tego złożyć coś sensownego? Chyba przy takich klockach nie ma co mówić o preferencjach gatunkowych.

W tej chwili problemem jest ogromny brak dołu (żeby uzyskać jakikolwiek bass musiałem zmieniać ustawienia equalizera w karcie dźwiękowej) środek jest wg mnie dobry, a góra zbyt ostra ( tutaj też wspomogłem się SB ).

Nie jestem audiofilem, ale gdy jakiś czas temu przy kosmetycznych pracach w samochodzie uzyskałem fajne efekty dźwiękowe zacząłem zwracać uwagę na to jak dany sprzęt gra.

Czekam na jakąś opinie czy da się z tego coś wartego poświęcenia czasu i kasy ulepić.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac - czyli karta dźwiękowa? Sound Blaster chyba się nadaje jako tani egzemplaż?

Missiony przesłuchałem dzisiaj na Onkyo tx nr-609 - nawet spoko, chociaż bardzo sucho brzmią. Może i jestem całkiem głuchy, ale Technics który gra razem z Jamo i Technicsami ładniej brzmi.

Na Technicsie oczywiście wcześniej sprawdzałem Missiony - ale to była totalna porażka (wiem wzmacniacz za słaby).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie i proszę o pomoc,

chcę kupić zestaw stereo do konsoli xbox one x. Aktualnie używam głośników Clatronic lb 652 i wzmacniacza Unitra PW-3015 i gra to jak na lajka normalnie. Wzmacniacz mam podłączony z monitorem za pomocą kabla jack 3.5mm - 2xRCA. Mój pokój ma 25m2, sprzęt będzie używany głównie do granią, oglądania filmów jak i odtwarzania muzyki poprzez spotify, głównie rock, pop. Chciałbym w miarę uniwersalnego sprzętu, myślę że różnica będzie ogromna. Chcę przeznaczyć do 1500zł. Trochę poczytałem i dużo osób poleca kolumny Tannoy V4 i wzmacniacz onkyo, harman kardon itp. Sprzęt oczywiście używany. Czy nie lepiej będzie skorzystać ze złącza S/PDIF?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam jestem laikiem w temacie dlatego jestem tutaj. A więc chciałbym zakupić zestaw stereo jak w temacie do 1500 zł wiem że kwota jest mniej niż marna . Troszkę poczytałem i zastanawiam się nad kupnem nowych kolumn jbl arena 130 lub magnata quantum 673 . Pytanie o wzmacniacz aby się zmieścić w cenie koniecznie używany . Pomieszczenie ok. 18m2. Gatunek muzyki różny żona preferuje coś wolniejszego. Ja natomiast wolę od klubowej po hip-hop.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam borykam się z problemem wyboru sprzętu. Czy możecie mi powiedzieć czy jest jakaś istotna różnica w dźwięku między mini wieżą a uniwersalnym amplitunerem stereo w cenach około 2000zł.

Chodzi o to żeby muzykę puszczać z TIDALA pokój około 15m muzyka ma cieszyć ucho a nie naparzać po bębenkach.

Przykładowo wieża Yamaha pianocraft MCR-N470D albo YAMAHA R-N402D plus jakieś głośniki w przyszłości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Pomiedzy moimi micro i hifi jest przepasc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam pytanie,czy ten zestaw jest godny uwagi za ok 1200

 

Nad 3240PE

Nad CD 5220

Kolumny Eltax Linear response 8 MK III

plus do tego deck sanyo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W pomieszczeniu 18m2 posiadam amplituner YAMAHA RX-496RDS i kolumny Wharfedale Diamond 8.4. Słucham różnej muzyki i chciałbym coś zmienić/ulepszyć. W większości sprzęt podłączony do TV a jego źródło to Tuner SAT Vu+ solo SE, ale również odtwarzam Tidal i CD. Brakuje mi szczegółowości dźwięku, szczególnie w górnych pasmach, zastanawiam się nad zmianą i czekam na Waszą poradę czy wymienić wszystko, a może szukać lepszego Amplitunera z możliwościami sieciowymi, np. Denon AVRX1400H, czy szukać innych kolumn, czy może zakupić DAC ?

Budżet ok 1500 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pogadam sam ze sobą :) zakupiłem prosty DAC FiiO D03K TAISHAN, podłączony optykiem bezpośrednio do Tunera SAT i jakość dźwięku znacząco się poprawiła, nie będę rozpisywał się o zaletach tego małego urządzonka, ale polecam każdemu kto odtwarza muzykę z Tunera bądź innego budżetowego odtwarzacza. Na tą chwilę jestem zadowolony i następny krok to pewnie wymiana kolumn i zakup wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byłbyś zainteresowany Yamaha AX550RS + Onkyo 7211 Plus dozuce kabelki go kolumn

Za całość 750zł. Mam na sprzedanie

 

Pozdrawiem

 

wysylka za granice?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Co sądzicie o tych kolumnach NewMildton150? do tego wzmacniacz AKAI AM-47. Kolumny podobno po świeżo po regeneracji, warto brać kolumny za 500 a akai za 300?748150700_5_644x461_kolumny-newmildton-150-altus-alton-zobacz-wzmacniacz-i-amplituner-dolnoslaskie_rev001.jpg748150700_6_644x461_kolumny-newmildton-150-altus-alton-zobacz-wzmacniacz-i-amplituner-_rev001.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny odpusc dzwiekowo nie sa warte tej kwoty akai nie jest zly, ale potrzebuje jasnych kolumn, za 300 zl powinienes kupic wyzszy model, ale jak model sprawdzony i pewny to bierz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez luk1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.