Skocz do zawartości
IGNORED

nufrce air dac czy odtwarzacz CD?


kamil17

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zamierzam wymienić w swoim systemie źródło. Odtwarzacz CD, który posiadam odmawia posłuszeństwa. Myślałem nad zakupem odtwarzacza CD do 700 zł. bądź zakupem przetwornika nuforce air dac (podoba mi się wizja bezprzewodowego przesyłania dźwięku z komputera).

Czy według Was jakość, jaką oferuje nuforce air dac, jest porównywalna z używanymi odtwarzaczami CD w cenie do 700 zł?

W związku z tym, że Nuforce air dac nie jest jedynym przetwornikiem, nad którym się zastanawiałem, mam kolejne pytanie.Czy tani odtwarzacz bluray, np. taki do 500 zł., będzie wystarczającym transportem do przetwornika w cenie do 700 zł., np takiego Nostromo 4? Czy słabość wyjścia cyfrowego bluray będzie słyszalna w moim systemie: Yamaha ax590, Tannoy m3 oraz np. Nostromo 4?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

przetwornik NuForce AirDac będzie porównywalny z nowym odtwarzaczem CD brzmieniowo w przedziale cenowym około 1200-1500 zł., tak więc wybór jest zdeterminowany raczej kwestią brzmienia, które będzie lub nie będzie Ci odpowiadało - kwestia odsłuchu.

Jeśli natomiast bierzesz pod uwagę klasyczny system, oparty na transporcie i przetworniku, oczywiście wybór odpowiedniego transportu ma znaczenie.

 

Za dużo niewiadomych, nie podałeś Twoich preferencji brzmieniowych dlatego trudno jest podać konkretne rozwiązania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Potrzebuję źródła grającego raczej neutralnie, na pewno nieocieplonego.

szukaj używanego arcama rdaca, porównywałem 3 - arcam, ca i nuforce. CA dla mnie jak zwykle wielki zawód, Arcam znacznie lepszy od Nuforce i właśnie na maxa neutralny - rewelacja!!!!

 

Ale to jeśli koniecznie DAC. Ja zawsze stoję po stronie CD, na allegro masz kilka fajnych arcamów alpha i REGA PLANET 2000 za 750 ziko - brałbym :). Jest też fajne Sony po tuningu na allegro (wpisz tuning w cd). Roksan kandy kc-1 mkiii za 800 zł, świetne marantze cd-52 mkii za 200 zł nawet. Pomyśl nad tym, może lepiej kupic fajny cd z łatwo dostępnym laserem i kiedyś podpiąć do tego daca.

 

A n 1 na allegro to chyba Rotel rcd-971 dla Ciebie

 

Cześć,

zamierzam wymienić w swoim systemie źródło. Odtwarzacz CD, który posiadam odmawia posłuszeństwa. Myślałem nad zakupem odtwarzacza CD do 700 zł. bądź zakupem przetwornika nuforce air dac (podoba mi się wizja bezprzewodowego przesyłania dźwięku z komputera).

Czy według Was jakość, jaką oferuje nuforce air dac, jest porównywalna z używanymi odtwarzaczami CD w cenie do 700 zł?

W związku z tym, że Nuforce air dac nie jest jedynym przetwornikiem, nad którym się zastanawiałem, mam kolejne pytanie.Czy tani odtwarzacz bluray, np. taki do 500 zł., będzie wystarczającym transportem do przetwornika w cenie do 700 zł., np takiego Nostromo 4? Czy słabość wyjścia cyfrowego bluray będzie słyszalna w moim systemie: Yamaha ax590, Tannoy m3 oraz np. Nostromo 4?

od tego jest DAC by dźwięk poprawić, tak co do zasady bdp jest ok, np. Pioneer bdp-150, ale naprawdę przemyśl czy połączenie bdp+dac za razem ponad tysiaka zagra lepiej niż cd w tej cenie:), wątpię, cd ma swój zasilacz, inną dynamikę po prostu. Arcam rdac świetnie separuje, ale "mocy" dostaje dopiero przy zasilaczu tomanka za kolejne 6 stów. Najlepiej zrób tak - wypożycz do domu marantza cd 5004 z salonu lub Pioneera PD-30 oraz Arcama rdaca. Słuchaj słuchaj słuchaj i porównaj cd w konkurencji z bdp+dac. Sam ustalisz co dobre, a to co gorsze odeślesz lub odeślesz oba jeśli cd wygra i będzie za drogi .Wtedy pójdziesz w lepszy, tańszy używany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kupie jakiś używany odtwarzacz CD oraz niedrogi DAC żeby czasem pograć bezpośrednio z plików. Niestety przetwornika arcama raczej nie znajdę do 700 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, akurat tak się składa ze mam tego DACa od NuForce i sobie go bardzo chwalę. Dodam że zastąpił DAC od Nostromo (wersja 3H upgradowana), którego używam w pracy.

Brzmieniowo jest delikatna różnica, ale nie w kategoriach lepiej/gorzej. Ten NuForce jest z pewnością neutralny.

Pozostałe komponenty systemu to Marantz 7000 i Tannoy m2 + sub Jamo (do wymiany), więc generalnie podobnie jak u Ciebie.

Dodam, że długo rozważałem zakup tego NuForca. Jednak pozytywnie mnie zaskoczył no i ta wygoda nie posiadania żadnego kabla jest niesamowita!:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też polecam Nuforca - wygoda niesamowita, czysty neutralny dzwięk z szeroką sceną. za tę kasę to naprawdę remedium na problem ze źródłem i Daciem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że o to pytałem, ale chciałem się upewnić. Czy transport sygnału cyfrowego poprowadzonego do DAC ma aż takie znacznie? Rozumiem, że w systemach drogich i dobrych to słychać, ale czy na moich kolumnach - tannoy m3, będzie możliwość wychwycenia różnicy, pomiędzy sygnałem cyfrowym puszczonym do DAC z odtwarzacza CD, taniego odtwarzacza bluray, telewizora czy odtwarzacza plików multimedialnych? Chodzi mi oczywiście o wyjście optyczne lub spdif. Celowo pytam jedynie o kolumny, bo mój wzmacniacz niebawem zostanie wymieniony na lepszy. Mam też świadomość, że najlepiej byłoby wszystkiego posłuchać, ale nie bardzo mam taką możliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
<br />Witaj,<br />przetwornik NuForce AirDac będzie porównywalny z nowym odtwarzaczem CD brzmieniowo w przedziale cenowym około 1200-1500 zł., <br />

 

do NuForce AirDac jak dokupimy odpowiednią przystawkę to możemy z Ipada czy iphona słuchać Spotify w bardzo wygodny sposób, czy jest podobne urządzenie na rynku lub inny sposób aby też wykorzystać Ipada czy iphona do słuchania Spotify ale jakość żeby była nie z przedziału CD 1200-1500 zł a z ok 5-6tyś zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostudzenie zapału:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.