Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory a stopa perkusji.


Paweł Zając

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje monitorów, które ładnie zagrają mi perkusje. Chodzi tylko i aż o mocną stopę perkusji Odsłuchiwałem paradimy v7 mini, i nie znalazłem tam choćby namiastki 'kowadła', ale ładnie nawet bardzo zagrała reszta tego wspaniałego instrumentu. Może mam szukać suba? Kolumn podłogowych nie zmieszcze w 3,5x3,5m. Brak tego efektu młotka dyskwalifikuje głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma pomysłu to podłogówki można rozpatrzyć, podłogówki nie stojące na podłodze:( to nie przejdzie. Nie wiem ile powiedzmy 2tys, chciałbym szybko zamknąć temat audio u siebie. Jeśli dostane coś extra za większe pieniadze to moge poczekać z zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

W takim metrażu to tylko 2way, a tu rozróżnienie no monitory czy podlogowki czesto jest iluzoryczne bo konstrukcje takie maja podobny litraż. Do monitorów musisz dokupić jeszcze standy czyli ok 500zl . Wg mnie , wymagane przez Ciebie kryterium spełni każda konstrukcja z 18ką scan speaka, pod warunkiem, że będzie wysterowany (rotel może polec...) Tylko nie wiem czy za 2tys uda sie kupić.

 

W takim metrażu to tylko 2way, a tu rozróżnienie no monitory czy podlogowki czesto jest iluzoryczne bo konstrukcje takie maja podobny litraż. Do monitorów musisz dokupić jeszcze standy czyli ok 500zl . Wg mnie , wymagane przez Ciebie kryterium spełni każda konstrukcja z 18ką scan speaka, pod warunkiem, że będzie wysterowany (rotel może polec...) Tylko nie wiem czy za 2tys uda sie kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do monitorow za 2 tys to standy za 200 wyrtarcza. Tylko skoro autor nie moge podlogowek postawic na podlodze to pewnie te monitory beda wcisniete na jakis regal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma pomysłu to podłogówki można rozpatrzyć, podłogówki nie stojące na podłodze:( to nie przejdzie. Nie wiem ile powiedzmy 2tys, chciałbym szybko zamknąć temat audio u siebie. Jeśli dostane coś extra za większe pieniadze to moge poczekać z zakupem.

 

Może pomyślisz że się mądrze ale tematu audio nie da się szybko zamknąć, choć doskonale wiem co masz na myśli. Nie pomogę Tobie w doborze monitorów choć kilka miałem u siebie - rocka zawsze grały lepiej podłogówki nawet niewielkie rozmiarowo. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basreflex z tyłu, przysunąć do ścian, okablowanie 4mm2 albo Audioquest, popracować nad akustyką. Poza tym w 12m2 też można włożyć podłogówki, znajdą się takie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Zwróć uwagę na te: http://allegro.pl/kolumny-paradigm-studio-20-v-4-i4100141289.html. Kilka lat temu odsłuchiwałem ten sam model kolumn z Rotelem RC971/RB951 (2x50) i okablowaniem Resona (sygnałowe i głośnikowe). Stopa brzmiała jak wystrzał. Pierwszy raz uwierzyłem w opis recenzenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basreflex z tyłu, przysunąć do ścian, okablowanie 4mm2 albo Audioquest, popracować nad akustyką. Poza tym w 12m2 też można włożyć podłogówki, znajdą się takie.

 

Bardzo słuszne uwagi, sam słucham w 12m i wcześniej też na podłogowych więc wiem o czym mowa, próby, próby i jeszcze raz próby - zachęcam do eksperymentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to, że chcesz słyszeć tę stopę czy czuć. Pierwsza opcja z monitorami możliwa, druga też, ale kasa zdecydowanie większa.

Pomieszczenie znamy, jaki wzmacniacz i jakie źródło.

W każdym razie pomieszczenie mniej więcej jak moje, czyli port basrefleksu na froncie, co bardzo zawęża wybór. Są na allegro Paradigmy Studio 20V4, B&W CDM 1NT. Można wybrać coś mniejszego i dobry subwoofer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc.

 

Na początku nie wiedziałem czego chce, miało być z przytupem. Teraz wiem że chce mieć jak najwierniej odwzorowane instrumenty grające z 5m przede mną, tylko dla mnie. Koncert na życzenie po włożeniu płyty, marzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chce mieć jak najwierniej odwzorowane instrumenty grające z 5m przede mną, tylko dla mnie. Koncert na życzenie po włożeniu płyty, marzenia.

 

Takie coś nie przejdzie z wciśniętymi w półkę kolumnami za 2 koła i 40W rotelem. Zacznij od zorganizowania miejsca na podłogówki, w takim metrażu osobiście stanowczo odradzam BR, tylko LT (np. T+A ze starej serii Criterion, te by na rotelu jeszcze zagrały, są łatwym obciążeniem) albo OZ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zorganizowania miejsca na podłogówki, w takim metrażu osobiście stanowczo odradzam BR

... odradzasz BR, ale radzisz podłogówki - sensu w tym nie widzę, bo:

 

- prawdziwie sensowne podłogówki (min 2,5 drogi-3 drogi) w praktyce, zwykle wymagają odsłuchu z większej odległości ... a w małym pomieszczeniu oznacza to relatywnie znaczne zwiększenie zawartości fal odbitych od ścian, wzgl. fal bezpośrednio emitowanych z kolumn (docierających do miejsca odsłuchu)

- BR ma charakterystykę impulsową gorszą od kolumny zamkniętej, ale wśród BR są kolumny lepsze i gorsze pod wzgl. przetwarzania impulsów (np. ADAM A7X są całkiem szybkie i dynamiczne). Natomiast w kolumnach zamkniętych, gorzej o niskie zejście z niewielkim spadkiem SPL (pomijam wyjątek w postaci Unity Audio The Rock MK2, które schodzą poniżej 40 Hz ze spadkiem poniżej 3 dB wzgl. średniego SPL, więc wezmę za przykład ATC SCM40, które jak na trójdrożne podłogówki, schodzą do marnych 48 Hz -6 dB)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś graniczy z cudem znaleźć dobre kolumny w obudowie zamkniętej czy linię transmisyjną, w ogóle, ta druga w takim pomieszczeniu to nieporozumienie. Szukać podłogówek z bas reflexem na 12-15cm głośniku, lub monitorów z bas reflexem z tyłu i eksperymentować z ustawieniem. Tutaj nie ma filozofować, trzeba działać. Same kolumny nie rozwiążą tego problemu, musi być przemyślane działanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wezmę za przykład ATC SCM40, które jak na trójdrożne podłogówki, schodzą do marnych 48 Hz -6 dB)

 

Najmniejsze SCM7 schodzą do 51 Hz przy -6dB (39Hz -10dB) więc nie sądzę żeby SCM40 miały tylko 48 Hz przy tym samym spadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejsze SCM7 schodzą do 51 Hz przy -6dB (39Hz -10dB) więc nie sądzę żeby SCM40 miały tylko 48 Hz przy tym samym spadku.

No nie ukrywam że przemalowuję to co jest na stronie producenta, a rzeczywistość może być inna. No tak czy inaczej, przy SCM7 napisali 60Hz -6 dB, a przy SCM40 48Hz -6dB. Swoją drogą zwróć uwagę, że woofer w SCM40 , jak na podłogówkę trójdrożną, jest mały (164mm = ledwie 6,5"). Szkoda, że nie pokusili się o głośnik 200mm< przy tych trzech drogach.

 

Oglądam teraz pomiary na stereophile ATC SCM7 - masz rację, że schodzą do ~50 Hz -6dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś graniczy z cudem znaleźć dobre kolumny w obudowie zamkniętej czy linię transmisyjną, w ogóle, ta druga w takim pomieszczeniu to nieporozumienie. Szukać podłogówek z bas reflexem na 12-15cm głośniku, lub monitorów z bas reflexem z tyłu i eksperymentować z ustawieniem. Tutaj nie ma filozofować, trzeba działać. Same kolumny nie rozwiążą tego problemu, musi być przemyślane działanie.

Przy takich wymiarach pokoju i bas refleksem z tyłu, nie ma szans na dobry, a nawet sensowny bas. Sam mam podobny pokój i tylko monitor wentylowany z przodu się sprawdzi. Pomyśl sobie 3,5 na 3,5 m, nie dosyć, że kwadrat! Jak chcesz ustawić kolumny z wylotem z tyłu w pokoju w którym się także żyje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj, o co autorowi wątku chodzi. Szuka kopa na basie.

Nie kopa na basie tylko chce słyszeć młotek na bębnie basowym a to różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.