Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do 1500zl, specyficzne wymagania


Bumpalump

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyslalem ze moze juz czas posmakowac czegos lepszego niz sony tak wiec szukam wzmacniacza lepszego/innego ale o identycznych walorach brzmieniowych.

 

Wzmacniacz powinien dysponowac moca przynajmniej 120w w 4r i odznaczac sie ponadprzecietna wydajnoscia pradowa aby w pelni wysterowac zestawy kolumn ktore posiadam

 

zero oznak jakiegokolwiek mulenia i ocieplenia pomimo tego ze wszystkie kolumny mam na metalowych wysokotonowcach, wzmacniacz powinien byc neutralny ew. Lekko rozjasniony ale w zadnym wypadku nie ciemny

 

stylistycznie musi pasowac do klockow sonego z lat 90

 

moglby budowac glebsza i szersz scene niz sony

 

prosze nie pisac ze takie rzeczy tylko w erze bo te kryteria spelnia sony za 600zl

chce wzmacniacz o takim samym brzmieniu i mocy z lepsza scena i mam na to 1500zl, zrodlo to sony cdp 970 oraz sony cdp 790 z sony dtc 57es

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pma 1560 byl wyraznie jasniejszy na 2 parach moich kolumn a sony ss f 7 es sa jeszcze jasniejsze wiec odpada, kolumny daja rade, a kupno podobnych ale znacznie lepszych to juz pewnie ze 4 tysie za uzywki

 

cos z rotela albo marantza? Pm 80 se mk2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wysterować te swoje Sony :)

Moim zdaniem trzeba będzie poszukać specyficznego i dość wiekowego pieca. Myślę także, że wszelkiej maści japońskie popularne marki możesz sobie odpuścić. Szybciej zastanowiłbym się nad układem preamp - końcówka. Z integrą może być w tych pieniądzach kłopot. Cały czas mam na uwadze maksymalną kwotę.

Z elastyczności prądowej słyną produkty Harman Kardon, ale zdaje się, że nie takiego brzmienia szukasz. W sumie przychodzi mi do głowy tylko NAD 319, straszny brzydal ale o pięknym sercu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Pomyslalem ze moze juz czas posmakowac czegos lepszego niz sony tak wiec szukam wzmacniacza lepszego/innego ale o identycznych walorach brzmieniowych.

 

Wzmacniacz powinien dysponowac moca przynajmniej 120w w 4r i odznaczac sie ponadprzecietna wydajnoscia pradowa aby w pelni wysterowac zestawy kolumn ktore posiadam

 

zero oznak jakiegokolwiek mulenia i ocieplenia pomimo tego ze wszystkie kolumny mam na metalowych wysokotonowcach, wzmacniacz powinien byc neutralny ew. Lekko rozjasniony ale w zadnym wypadku nie ciemny

 

stylistycznie musi pasowac do klockow sonego z lat 90

 

moglby budowac glebsza i szersz scene niz sony

 

prosze nie pisac ze takie rzeczy tylko w erze bo te kryteria spelnia sony za 600zl

chce wzmacniacz o takim samym brzmieniu i mocy z lepsza scena i mam na to 1500zl, zrodlo to sony cdp 970 oraz sony cdp 790 z sony dtc 57es

chyba ta moc dla Ciebie ważna, przetestuj AMC, te nówki (np. salon soundpower warszawa), myślę, że mogą Cię zadowolić, są ciut niedocenianie, a miałem go wypożyczonego i był rewelacyjny. A one mają taki ciut oldskulowy wygląd. Ze starszych to jak koledzy, preamp-końcówka może być fajnym wyjściem, HK, Nad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wyglądać jak sony, ma mieć parametry jak sony, ma grać jak sony - tylko lepiej. Może sony, tylko wyższy model? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi wygladac jak sony, tylko aby pasowal w miare do reszty klocków

Najwyzszy Sony na Bipolarach to 700ES ale on sie prawie dzwiekiem nie rozni od 570 wiec po co przeplacac

770 juz idzie w ciemniejsza strone.

 

Slyszal ktos denona POA 2400 z dedykoanym pre? czy to ta sama szkola brzmienia co PMA 1560 i 860?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz powinien dysponowac moca przynajmniej 120w w 4r i odznaczac sie ponadprzecietna wydajnoscia pradowa aby w pelni wysterowac zestawy kolumn ktore posiadam

 

zero oznak jakiegokolwiek mulenia i ocieplenia pomimo tego ze wszystkie kolumny mam na metalowych wysokotonowcach, wzmacniacz powinien byc neutralny ew. Lekko rozjasniony ale w zadnym wypadku nie ciemny

 

stylistycznie musi pasowac do klockow sonego z lat 90

 

moglby budowac glebsza i szersz scene niz sony

 

prosze nie pisac ze takie rzeczy tylko w erze bo te kryteria spelnia sony za 600zl

Nawet w erze takie coś by było marzeniem .

Zapomnij .

Sam bym z chęcią przegarnął coś co wygląda jak topowe klocki Pioneera , Sony czy Denona z tamtych lat grające na dobrym poziomie w cenie nawet 10 000zł .

Chcesz wyraźnie lepszy wzmak ?

Krell KAV300i za 3500zł . Brzydki ale gra .

Dobra końcówka i pre za 1500zł?

Nie ma czegoś takiego chyba że do swojego wzmaka zaadoptujesz za te 1500zł forumową Ugodę czy klon Naima lub Accuphase

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyzszy Sony na Bipolarach to 700ES ale on sie prawie dzwiekiem nie rozni od 570 wiec po co przeplacac

Idziesz w tą ślepą uliczkę w którą wchodzi wielu początkujących w audio - myślisz że jak zmienisz jeden element w systemie to osiągniesz lepsze brzmienie. To zupełnie tak nie działa !!! Lepszy Krell zagra gorzej z Altusami niż najtańszy kiepski Kenwood. Dlaczego ? Bo system gra tak jak mu pozwala jego najsłabszy element. Możesz długo szukać lepszego wzmacniacza, przewinie ci się kilka znanych końcówek, ale wszystkie będą grały podobnie, albo różnice w brzmieniu będą na tyle małe że nie będziesz widział sensu dopłacać do droższego sprzętu. A po jakimś czasie dojdziesz do wniosku że wszystko gra tak samo albo że ni end to wymysł marketingowców. Dlaczego ? Bo prawdopodobnie kolumny ustawiły ci poziom dźwięku na takim a nie innym poziomie. I chodźbyś mieszał wzmacniaczami jak szalony - to i tak tego poziomu nie przeskoczysz. Chcesz budować nowy system - buduj go od podstaw - a nie metodą wymiany poszczególnych elementów, bo to ślepa uliczka.

Dlaczego tak sądzę ? Sony 700ES to całkiem przyzwoity wzmacniacz klasy średniej. Sony 570 to tania budżetówka. Jeżeli w swoim systemie nie słyszysz tej różnicy - to znaczy że najsłabszy element ci to uniemożliwia. I wymiany kolejnych wzmacniaczy nic ci nie dadzą.

Wymyślony przez ciebie Marantz Pm 80 to zaprzeczenie brzmienia którego poszukujesz ...

Chcesz jasno grający dobry wzmacniacz - Rotel RA-1060 czy 1070. Tylko nie zdziw się jeżeli dźwięk nie będzie spełniał pokładanych w nim nadziei - bo wielkość sceny to nie musi być wina wzmacniacza ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslalem ze moze juz czas posmakowac czegos lepszego niz sony tak wiec szukam wzmacniacza lepszego/innego ale o identycznych walorach brzmieniowych.

 

 

EE.. Znudziło mi sie masło szukam więc margaryny która smakuje jak masło.

 

A tak na powaznie - Sony ma tę cechę że gra zawsze conajmniej poprawnie - czyli ani dobrze ani zle. Taki solidny sredniak. Za to jest znakomitym materiałem do tuningu - i proponuje iść ta ścieżką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 1500 zł polecam AMC XIA uważam że w tej klasie cenowej ma dużo do zaoferowania, jak by co zapraszam do Zielonej Góry na odsłuch tego wzmaka.

 

chyba ta moc dla Ciebie ważna, przetestuj AMC, te nówki (np. salon soundpower warszawa), myślę, że mogą Cię zadowolić, są ciut niedocenianie, a miałem go wypożyczonego i był rewelacyjny. A one mają taki ciut oldskulowy wygląd. Ze starszych to jak koledzy, preamp-końcówka może być fajnym wyjściem, HK, Nad

 

Potwierdzam odnośnie AMC produkt niedoceniony a warty każdej wydanej złotówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki za wpisy, @justas32 zmiana kolumn to spory wydatek, dobrej klasy podlogówki, lepsze od tych ktore mam to napewno z 4 tysie moze nawet wiecej, chociaz jakbym sprzedal wszystkie zestawy kolumn ktore mam to stac by mnie bylo na taki zakup

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 1500 zł polecam AMC XIA uważam że w tej klasie cenowej ma dużo do zaoferowania, jak by co zapraszam do Zielonej Góry na odsłuch tego wzmaka.

 

 

 

Potwierdzam odnośnie AMC produkt niedoceniony a warty każdej wydanej złotówki.

W cenie 1500 zł polecam AMC XIA uważam że w tej klasie cenowej ma dużo do zaoferowania, jak by co zapraszam do Zielonej Góry na odsłuch tego wzmaka.

 

 

 

Potwierdzam odnośnie AMC produkt niedoceniony a warty każdej wydanej złotówki.

 

Może i tak, ale pod warunkiem, że już nie "padają" selektory źródeł.

Miałem wzmacniacz AMC i niestety też miał tą przypadłość, w Polpaku powiedzieli, że to się zdarza dosyć często

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale pod warunkiem, że już nie "padają" selektory źródeł.

Miałem wzmacniacz AMC i niestety też miał tą przypadłość, w Polpaku powiedzieli, że to się zdarza dosyć często

powiem tak to bzdura nigdy nie miałem tzn moi klienci nie mieli problemów z tym wzmakiem zresztą teraz zmienił sie dystrybutor i Polpak juz AMC nie posiada ,a oni zawsze mieli jakies problemy zreszta ze wszystkim,jeszcze raz powtarzam w tym przedziale cenowym to mój faworyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się w stronę opinii justasa32; było już parę osób na forum, które dobierały wzmacniacze, CD-ki, złote kondensatory i kable np. do tytanowych Paradygmów czy kopułek Seasa z pasmem do 15 000 Hz. Nie wiem, jak się pokończyły wszystkie te zmagania, ale ja bym sprawdził, jak gra ten Soniacz z kolumnami o innym charakterze. Gdzie jest dobrze zaimplantowana kopułka z innego materiału niż blacha; może to jest naprawdę przyzwoity wzmacniacz, a przyczyna kłopotów z barwą leży zupełnie gdzie indziej.

Może jednak kolumny z takimi przetwornikami nie są wzorcem, do którego należy dopasowywać resztę zestawu.

Życzę owocnych poszukiwań. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzwiek obudow zamknietych i metalowych wysokich to moje granie, majac troche wolnego grosza zawsze mysli sie o upgradzie, temu zestawowi niewiele brakuje, glosniki sa dobrze zaaplikowane, uwazam ze zarowno elektronika jak i kolumny sa niczego sobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz powtarzam w tym przedziale cenowym to mój faworyt

powiem tak to bzdura nigdy nie miałem tzn moi klienci nie mieli problemów z tym wzmakiem

Brakuje opisu branża :)

 

majac troche wolnego grosza zawsze mysli sie o upgradzie

Niestety dobry wzmak kosztuje i jak chcesz usłyszeć wyraźne zmiany to trzeba głęboko sięgnąć do kieszeni .

Dzisiejsze nowe , dobre wzmaki zaczynają się od około dychy - Calyx CTI , Stello Ai500 , Xindak A600P , Krell S300i ...

 

Ps .

Po części dzięki Tobie kupiłem sobie CD Sony 791.

Zawsze podobały mi się takie modele . Cos tam pogrzebię , puszczę po optyku .

Ważne że oko będzie cieszyć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym z chęcią przegarnął coś co wygląda jak topowe klocki Pioneera

Ja przygarnąłem Pioneera SX-1980, poezja dla uszów;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-36039-0-15526400-1397992379_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.