Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podstawkowe 1000zł


michalxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Łączna wartość samych głośników w zakupie ponad 4.000zł a złożonych kolumn za 4.500zł nie może od roku sprzedać.

Bo chce 4,5kzł za sztukę a nie za parę... :) Do tego wyglądają jak kloce i widać jak łączone są płyty... Nie dziwie się, że nie sprzedaje mu się to :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chce 4,5kzł za sztukę a nie za parę... :) Do tego wyglądają jak kloce i widać jak łączone są płyty... Nie dziwie się, że nie sprzedaje mu się to :)

 

Dokładnie, jakieś 2 miesiące temu bez problemu sprzedałem takie Thory w ładniejszej, czarnej wersji kolorystycznej za 5000zł, aukcja utrzymała się niecałe 3 dni.

 

A jeśli chodzi o problem założyciela wątku, to ja bym pewnie kupił to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W rocku żaden w wymienionych tutaj modeli im nie podskoczy, 30cm na basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jakieś 2 miesiące temu bez problemu sprzedałem takie Thory w ładniejszej, czarnej wersji kolorystycznej za 5000zł

No dobra, niech Ci będzie, tylko może dokończ opowieść i podaj chociaż w przybliżeniu całościowy koszt ich wytworzenia,

ba na moje oko po zakupie samych głośników (nowych u dystrybutora po cenach z katalogu) to z tych 5.000zł nic nie zostało.

To o ile się pomyliłem pisząc, że kolumny DIY przy odsprzedaży są warte maksymalnie tyle ile kosztują w nich same głośniki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, niech Ci będzie, tylko może dokończ opowieść i podaj chociaż w przybliżeniu całościowy koszt ich wytworzenia,

ba na moje oko po zakupie samych głośników (nowych u dystrybutora po cenach z katalogu) to z tych 5.000zł nic nie zostało.

To o ile się pomyliłem pisząc, że kolumny DIY przy odsprzedaży są warte maksymalnie tyle ile kosztują w nich same głośniki?

 

Prawda jest taka, że dobrze zrobione DIY (wykończenie i elementy) ma szansę się sprzedać w cenie 70% kosztów wytworzenia. Moje Thory były zrobione na poziomie nawet wyższym niż niektóre firmowe konstrukcje (profesjonalna firma do obudów i fachowiec do składania, wszystko robione w DE), koszt wyniósł ponad 10.000zł. Tylko, że to było parę lat temu i nie ja zlecałem wykonanie, ja je odkupiłem jakiś rok temu za niecałe 5.000zł i po paru miesiącach sprzedałem za 5.000zł. Więc zakup używane DIY to nie zawsze wtopione pieniądze, jestem pewny, że gdybym wziął na wstrzymanie i nie dogadał się szybko z bardzo miłym kupcem to pewnie poszły by za cenę wiele wyższą. Jeszcze miesiąc po zakończeniu aukcji miałem telefony w ich sprawie i jak mówiłem, że za 5tyś sprzedałem to się ludzie dziwili, że za tanio. Wszystko zależy od jakości wykonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt wyniósł ponad 10.000zł.

ja je odkupiłem jakiś rok temu za niecałe 5.000

i po paru miesiącach sprzedałem za 5.000zł.

I wszystko w temacie :)

A tutaj pan z aukcji wydał na budowę 1.550zł i chciałby dostać z powrotem 1.350zł

na co ja parskam gromkim śmiechem, a koledzy twierdzą - no co ty, to super okazja.

Super okazja, to by było kupić te kolumny za 750zł, a nie za prawie dwa razy tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od jakości wykonania.

 

I tym zdaniem zakończmy dyskusję :) Masz parantulla swoją wizję sprzedaży i się tego trzymaj. W moim odczuciu wygląda to trochę inaczej. A jeszcze lepiej byłoby jakbyś zobaczył co i za ile sprzedaje Pan z Sonus Oliva... Jedna wielka załamka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś porównanie zasadził, faktycznie załamka :)

Pomijając wszystko, to Sonus Olivy zawsze komuś sprzedasz, bo to jest znana marka,

a i tak nie dostaniesz za nie nawet połowy ceny, jaką wcześniej Witkowi zapłacisz.

Ostatnio gościu dwa lata sprzedawał SO na revelatorach i w końcu musiał zejść do 3.000zł, żeby ktoś to wziął.

Za nowe kolumny wcześniej zapłacił prawie 8.000zł i przez dwa lata nie mógł ich sprzedać ani za 4.000zł, ani za 3.500zł

Z litości sam już chciałem je od niego zabrać, tym bardziej że rzut beretem miałem, ale były tak paskudne, że masakra.

 

Masz parantulla swoją wizję sprzedaży i się tego trzymaj. W moim odczuciu wygląda to trochę inaczej.

No ale jak inaczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że warto kupować używane kolumny bez odsłuchu? Ja boje sie kupic kolumny przez przesylke, nie wiadomo tez jak poczta polska sie z tym obchodzi. A co do nowych kolumn macie jakies typy w cenie okolo 1300 zl?

 

Z używanych kolumn godne uwagi są jeszcze Epos m12.2 . Nie bedę sie tu o nich rozpisywać możesz w opiniach poczytać tu na Audio stereo o nich . Myślę że do 1300 zł wyrwiesz używki aczkolwiek cieżko coś ostatnio o nie ale nieraz można trafić . Ja mam je już pół roku i jestem zadowolony a też głównie słucham rocka/metalu tylko nie wiem jak Eposy by się z tym twoim wzmakiem spasowały . U mnie grają w 17m2 i spokojnie nagłaśniają pomieszczenie a przede wszystkim nie męczą ucha . Jak masz możliwość posłuchaj Eposów nowszych Epic / epic 2 i zobacz czy Ci brzmienie Eposa podpasuje . Też nie miałem mozliwości odsłuchu przy zakupie epos m12.2 i wziąłem je w ciemno tylko że u mnie sa spasowane z Creek Evo 2 co jest według niektórych "bezpiecznym" połaczeniem i ja się teraz z tym w pełni zgadzam .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu masz tez troche o nich .

 

PS : co do poczty , uzgadniasz z gościem żeby wysłał je kurierem i z dyni .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy na pewno te wszystkie wymienione używane kolumny będą lepsze od nowych polskich produktów z firmy Tonsil, STX, Pylon, Akkus ? Nawet na tym forum jest wiele pozytywnych opinii na temat rodzimych produktów a szczególnie podkreślany jest bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny w porównaniu czego z czym na przykład?

Akurat Tonsil, STX czy Pylon, to jest tanie dziadowo i cała ich zaleta polega tylko na tym, że są tanie.

Akkus za 1.300zł może co najwyżej zrobić Ci obudowy, do których za drugie 1.300zł kupisz sobie głośniki.

A co do "pozytywnych opinii na temat rodzimych produktów" to zalecałbym jednak daleko idącą ostrożność.

Połowę z nich piszą młodzi ludzie, dla których to są zwykle pierwsze kolumny po przesiadce z miniwieży Daewoo,

a drugą połowę piszą sami producenci tych kolumn bądź ich dystrybutorzy lub wynajęci w tym celu naganiacze.

Tak czy siak realna wartość tych opinii jak dla mnie jest praktycznie zerowa.

W audio cudów nie ma (chociaż wielu w nie wierzy) i niska cena detaliczna produktu musi z czegoś wynikać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny w porównaniu czego z czym na przykład?

Rozumiem że użytkownicy forum w ten sposób przekazują informację że np. taki Tonsil Siesta jest

pod względem brzmienia porównywalny z np. o ~1000 zł droższym MA BX5 lub innymi w tej cenie.

Jeżeli tak nie jest to oczywiście takie stwierdzenie jest puste i bezzasadne.

A które modele kolumn tych polskich firm słuchałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że użytkownicy forum w ten sposób przekazują informację że np. taki Tonsil Siesta jest

pod względem brzmienia porównywalny z np. o ~1000 zł droższym MA BX5 lub innymi w tej cenie.

Rozumiem, że użytkownicy forum w ten sposób zdobywają wiedzę na temat konkretnych kolumn?

Po pierwsze co to masz konkretnie na myśli pisząc "porównywalny" bo można to rozumieć różnie.

Dla jednego obraz ze starego DVD Pioneera jest "porównywalny" do obrazu z nowego Bluray Panasonica,

a dla innego jazda osiemnastoletnim Passatem jest "porównywalna" do jazdy nowym Golfem na przykład

i na takiej zasadzie można sobie wszystko z wszystkim "porównywać" wyciągając dowolne wnioski.

Druga kwestia, to jak przed chwilą sprawdzałem, różnica w cenie wynosi jakieś 500zł a nie 1.000zł

i już na pierwszy rzut oka dość dobrze widać, że różnica w cenie jest jak najbardziej uzasadniona.

Trzecia sprawa, to patrząc na rodzaj zastosowanych w obu konstrukcjach przetworników

jakoś nie chce mi się w to wierzyć, żeby oba zestawy mogły brzmieć "porównywalnie".

Owszem, jedne i drugie jakoś tam grają i pod tym względem oczywiście są "porównywalne"

ale potencjalnemu kupcowi na jedne bądź drugie kolumny, określenie "porównywalne" nic nie mówi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 15.04.2014 - 08:39

Do takiego pokoju Usher S-520 i ciepło grający wzmacniacz do tego.

Fajne , miło i ciepło grające kolumny .

Warto też poszukać B&W . Brzmienie ich to przeciwieństwo powyższych Usherów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga kwestia, to jak przed chwilą sprawdzałem, różnica w cenie wynosi jakieś 500zł a nie 1.000zł

i już na pierwszy rzut oka dość dobrze widać, że różnica w cenie jest jak najbardziej uzasadniona.

Trzecia sprawa, to patrząc na rodzaj zastosowanych w obu konstrukcjach przetworników

jakoś nie chce mi się w to wierzyć, żeby oba zestawy mogły brzmieć "porównywalnie".

 

 

I tu widać, że parantulla" budżetówką" się nie interesuje...

Jeżeli chodzi o oficjalne ceny dystrybutorów, to MA BX5 są jednak o tysiaka droższe od tonsilowskich Siest, w których zastosowano podobnej klasy przetworniki (midwoofery są nawet lepsze), więc...

Ale w kosztujących tysiaka Premium zastosowano jeszcze lepsze głośniki - i to w tej chwili chyba najlepsze w cenie do dwóch i jedne z najlepszych w cenie do trzech tysiaków kolumny na polskim rynku.

Zamiast Usherów S-520 można kupić znacznie lepsze (a kosztujące niewiele więcej) Nextony M-100 od STXa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeżeli ktoś uważa, że w kolumnach Tonsila montowane są kiepskie głośniki - to niech rozkręci kosztujące podobnie (lub nawet trochę więcej) Indiany, Rothy, Dali, Kefy, Jble...

Wnioski (przynajmniej dla niektórych) będą zaskakujące...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lepsze", "chyba najlepsze", "jedne z najlepszych", "znacznie lepsze" ...

Czy mógłbym poprosić o jakieś konkrety? Lepsze w czym od czego i dlaczego?

Katalogowa cena Siest to prawie 2.000zł a Monitor Audio niecałe 2.600zł

 

Ups.

Przepraszam, faktycznie jest teraz jakaś promocja na Siesty i rzeczywiście są o tysiaka tańsze.

Nie zmienia to jednak tego, że "lepszy, najlepszy i jeszcze lepszy" nic nikomu nie mówi.

Patrząc na dane katalogowe widzę np. różnicę -10dB w paśmie przenoszenia oraz -1dB w efektywności,

dlatego tak dopytuję w czym ta "najlepszość" Siest się objawia poza tym, że praktycznie basu nie mają

i po czym wnosisz, że głośniki w Siestach są lepsze od tych drugich? W czym są lepsze i z jakiego powodu?

Że mają membrany z innego materiału? No mają i co z tego? Sama membrana nie powoduje lepszości :)

Znasz jakieś szczegóły techniczne i różnice w budowie tych głośników z których by można wywnioskować,

że jedne są lepsze od drugich? A skoro jednak są, no to chyba nie mogą być ze sobą "porównywalne".

No tak czy nie? Właśnie oto mi chodzi. Napisać coś jest bardzo łatwo (a propos internetowych opinii)

znacznie trudniej jest obronić głoszone poglądy, zwłaszcza gdy przyjdzie do konkretów.

Jeden coś napisał, drugi to powtórzył, trzeci trochę ubarwił i tak właśnie powstają baśnie z mchu i paproci,

że to lepsze od tego, tamto porównywalne do tamtego, a jeszcze inne najlepsze od wszystkiego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy maleńkie budżetowe MA BX5 Twoim zdaniem mają?

Ale co "mają" bo chyba nie chwytam :)

 

Przecież dla Ciebie wszystkie budżetowe kolumny ("tanie dziadostwo") grają kiepsko.

Nic takiego nie napisałem.

Odniosłem się tylko do tego wpisu

Panowie, czy na pewno te wszystkie wymienione używane kolumny będą lepsze od nowych polskich produktów z firmy Tonsil, STX, Pylon, Akkus ? Nawet na tym forum jest wiele pozytywnych opinii na temat rodzimych produktów a szczególnie podkreślany jest bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

a zwłaszcza do fragmentu o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny, który w przypadku polskich budżetowych kolumn

wynika głównie z tego, że są wykonane byle jak z byle czego (mówiąc wprost) a wcale nie grają dużo lepiej od zagranicznej konkurencji.

Pod względem jakości dźwięku, to jest ta sama budżetowa półka. Pod względem wykonania często gęsto niebo a ziemia

i stąd się biorą różnice w cenach. Nie bardzo rozumiem co w tym takiego dziwnego, przecież wystarczy spojrzeć na jedne i drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij sobie, w którym momencie edytowałeś post...

 

Szczegóły konstrukcyjne i parametry głośników są ogólnodostępne nawet w sieci (przynajmniej jeżeli chodzi o produkty Tonsila i STXa).

Wiem, że niektórych "wynalazków" stosowanych w niższych seriach (nawet "uznanych" producentów) nie sposób zidentyfikować, ale kto jak kto - ale Ty chyba nie wierzysz w "lepszość" tandetnie złożonych przetworników na koszach z cienkiej, blaszanej wytłoczki "napędzanych" maleńkim magnesikiem - chyba nikt już nie daje się nabrać na imitację korektora fazy (ten "zaawansowany" element widać z zewnątrz).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wierzysz w "lepszość" tandetnie złożonych przetworników na koszach z cienkiej, blaszanej wytłoczki "napędzanych" maleńkim magnesikiem

Ale to nie jest kwestia wiary, tylko parametrów technicznych.

Patrząc na średnicę głośników w Monitor Audio oraz na dane w karcie katalogowej nie mam powodów nie wierzyć,

że przynajmniej w kategorii BAS te kolumny wypadają znacznie lepiej niż Tonsile, a nie tylko "porównywalnie".

 

chyba nikt już nie daje się nabrać na imitację korektora fazy (ten "zaawansowany" element widać z zewnątrz).

Kiedy Tonsil stosował ten "zaawansowany" element w swoich głośnikach, to wszyscy się nad nimi spuszczali,

a kolumny wyposażone w ten głośnik, kosztowały 7.000zł (Classic 2 na przykład, które zresztą u siebie miałem)

i brzmiały jak nie powiem co, żeby nie robić przykrości osobie, która je ode mnie kupiła i być może teraz to czyta.

Za 7.000zł można było wtedy kupić JAMO Concert 11 z wyprzedaży na najdroższych i najlepszych głośnikach Seasa,

przy których te bidne Tonsile mogły wzbudzać jedynie salwy śmiechu ze swoją idiotyczną ceną i przechwałkami ich twórców.

 

"Imponujące" te 12-kilowe MA...

Nie twierdzę, że są imponujące, ale z pewnością przynajmniej trzy razy ładniejsze, a za to też się płaci :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę

GDNy z Premium i Excellence:

... i jak przy nich wyglądają te pierdziawki z MA BX...

 

Ale dobry Kubuś jesteś - niedawno pisałeś, że Classic grały tylko trochę gorzej od Jamo Concert (no ale wtedy je sprzedawałeś, więc mogłeś...)

Chodziło mi o to, że w tych tańszych, "markowych" pudłach korektor fazy to imitacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16753-0-63924500-1398513542_thumb.jpg

post-16753-0-53016000-1398513554_thumb.jpg

post-16753-0-74617100-1398513572_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gościu dwa lata sprzedawał SO na revelatorach i w końcu musiał zejść do 3.000zł, żeby ktoś to wziął.

Zgadza się, ale to nie grało. Sam byłem zainteresowany zestawem początkowo, ale obudowa mi nie leżało i tylko dlatego nie wziąłem. Zwrotkę zrobiłbym sobie sam, ale jak ktoś szuka na Scanach kolumny a nie grają mu ze względu na złą aplikację, to później ma więcej problemów niż przyjemności że kupił tanio Scany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę

GDNy z Premium i Excellence:

... i jak przy nich wyglądają te pierdziawki z MA BX...

Człowieku, przecież to Ty twierdzisz, że GDN-y są lepsze, a ja tylko dopytuję w czym konkretnie.

Ze zdjęcia czego można się dowiedzieć? Możesz objaśnić? Bo ja tu nie widzę nic specjalnego.

 

Ale dobry Kubuś jesteś - niedawno pisałeś, że Classic grały tylko trochę gorzej od Jamo Concert (no ale wtedy je sprzedawałeś, więc mogłeś...)

Ale bzdety sadzisz kolego, aż głowa boli.

Po pierwsze o Classic 2 napisałem cokolwiek dopiero po tym jak je już sprzedałem,

a po drugie na pewno nie napisałem, że grały "tylko trochę gorzej od Jamo Concert".

A nawet jeśli użyłem takiego określenia (teraz już nie pamiętam) to jednak grały gorzej, a kosztowały tyle samo.

No i do czego się teraz przyczepisz :)

 

Chodziło mi o to, że w tych tańszych, "markowych" pudłach korektor fazy to imitacja.

No przecież wiem. Dokładnie identyczny był w Classic 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że użytkownicy forum w ten sposób przekazują informację że np. taki Tonsil Siesta jest

pod względem brzmienia porównywalny z np. o ~1000 zł droższym MA BX5 lub innymi w tej cenie.

'parantulla' źle mnie zrozumiałeś, to nie jest moja opinia o Tonsil Siesta i MA BX5, tylko na przykładzie tych kolumn wyraziłem przypuszczenie co mają na myśli inni użytkownicy forum pisząc

o "bardzo dobrym stosunku jakości do ceny"

To określenie jest też często nadużywane w prasie o tematyce audio.

 

Po pierwsze co to masz konkretnie na myśli pisząc "porównywalny" bo można to rozumieć różnie

Nie wiem jak można to zrozumieć różnie. Ale wyjaśnię...

"Porównywalny pod względem brzmienia", dla mnie w tym wypadku znaczy tyle

że różnica w cenie około 1000zł nie przekłada się na różnice w brzmieniu a dźwięk z

Tonsil Siesta i MA BX5 jest "podobny" i adekwatny dla półki cenowej MA BX5.

 

Druga kwestia, to jak przed chwilą sprawdzałem, różnica w cenie wynosi jakieś 500zł a nie 1.000zł

i już na pierwszy rzut oka dość dobrze widać, że różnica w cenie jest jak najbardziej uzasadniona.

Trzecia sprawa, to patrząc na rodzaj zastosowanych w obu konstrukcjach przetworników

jakoś nie chce mi się w to wierzyć, żeby oba zestawy mogły brzmieć "porównywalnie".

Miałem nadzieję że to nie jest kwestia Twojej wiary i przypuszczeń tylko po prostu odsłuchałeś

te kolumny polskich i zagranicznych producentów i na tej podstawie wygłaszasz opinie.

 

Pod względem jakości dźwięku, to jest ta sama budżetowa półka.

Pod względem wykonania często gęsto niebo a ziemia i stąd się biorą różnice w cenach.

Nie bardzo rozumiem co w tym takiego dziwnego, przecież wystarczy spojrzeć na jedne i drugie.

Czy to znaczy że jednak znaczących różnic w brzmieniu nie ma? Bo głównie chodzi mi o brzmienie.

 

wynika głównie z tego, że są wykonane byle jak z byle czego (mówiąc wprost) a wcale nie grają dużo lepiej od zagranicznej konkurencji.

Czy to znaczy że jednak mimo różnicy w cenie polskie kolumny grają trochę lepiej od zagranicznych?

 

Bardzo zależy mi na konkretnej informacji.

Czy dysponując budżetem 1000-2500 zł jest sens przeznaczać czas i pieniądze na odsłuchy

polskich kolumn czy od razu nastawić się na uznane produkty zagraniczne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zależy mi na konkretnej informacji.

Czy dysponując budżetem 1000-2500 zł jest sens przeznaczać czas i pieniądze na odsłuchy

polskich kolumn czy od razu nastawić się na uznane produkty zagraniczne ?

Od razu nastawić się na uznane produkty zagraniczne w porównywalnej cenie, ale używane z drugiej ręki.

W cenie 2.000-2.500zł można nabyć wysokie niegdyś modele kolumn, kosztujące jako nowe po ok. 5.000zł.

Wystarczy trochę poszukać i na pewno coś się znajdzie. Przynajmniej ja bym tak zrobił dysponując takim budżetem.

Przykład pierwszy z brzegu (wyszukane w trzy sekundy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może być? Miałem u siebie i te i mniejsze D-570 i z czystym sumieniem mogę polecić jedne i drugie

ze wskazaniem jednak na D-590, które mają wszystko większe i budę i głośniki, no i cenę też przy okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'parantulla' bardzo dziękuję za pomoc. To zaczynam poszukiwania.... na popularnym portalu aukcyjnym:)

Te D-590 piękne ale muszę kupić czarne i trochę mniejsze, szczególnie w głębokości, max 25cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.