Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podstawkowe 1000zł


michalxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę kryteria zakupu się zmieniły mogę zapłacić 1300 zł i mogę kupić używane, rozumiem, że lepiej jest kupić używane?

 

Jeszcze jedno pytanie laika ;). Lepiej kupić za 1300 zł podłogowe czy podstawkowe ( Przypominam wielkość pokoju 12 m2)

 

Nic nie stoi na przeszkodzie aby w takim metrażu postawić kolumny podłogowe. Trudniej znaleźć kolumny dopasowane brzmieniowo do własnych preferencji zwłaszcza, że raczej odsłuchy nie wchodzą w grę.

 

Mnie zaciekawiły takie propozycje gdybym szukał tego co Ty:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W tej cenie na dzień dzisiejszy wybór jest jeden:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobre diy, którego koszt budowy jest znacznie większy.

 

Wydaje się fajna propozycja ale bez odsłuchu bym nie zaryzykował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie na dzień dzisiejszy wybór jest jeden:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobre diy, którego koszt budowy jest znacznie większy.

 

Znacznie czyli mniej więcej o ile?

Zakup nowych głośników ok. 900zł + zwrotki ok. 300zł + budy ok. 300zł = ok. 1.500zł

Koleś chce za używane DIY 1.350zł? Chyba go pogięło i to całkiem nieźle.

Jak po ich sprzedaży chociaż koszt głośników mu się zwróci, to niech się chłopak cieszy,

a i to jest mocno wątpliwa kwestia biorąc pod uwagę po jakich cenach schodzi używane DIY.

Nie twierdzę, że to złe kolumny, tylko ta cena, to tak chyba raczej w kategoriach pobożnych życzeń :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie czyli mniej więcej o ile?

Zakup nowych głośników ok. 900zł + zwrotki ok. 300zł + budy ok. 300zł = ok. 1.500zł

Koleś chce za używane DIY 1.350zł? Chyba go pogięło i to całkiem nieźle.

Jak po ich sprzedaży chociaż koszt głośników mu się zwróci, to niech się chłopak cieszy,

a i to jest mocno wątpliwa kwestia biorąc pod uwagę po jakich cenach schodzi używane DIY.

Nie twierdzę, że to złe kolumny, tylko ta cena, to tak chyba raczej w kategoriach pobożnych życzeń :)

 

Tak trochę nie do końca. Koszt samych głośników to ponad 1000zł. Koszt budy to raczej 300złx2 no i koszt zwrotnic też troszkę przekroczy 300zł. Całość jeszcze trzeba było złożyć bo sprzedający zamówił kolumienki od firmy i zapłacił marżę i VAT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że warto kupować używane kolumny bez odsłuchu? Ja boje sie kupic kolumny przez przesylke, nie wiadomo tez jak poczta polska sie z tym obchodzi. A co do nowych kolumn macie jakies typy w cenie okolo 1300 zl?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie czyli mniej więcej o ile?

Zakup nowych głośników ok. 900zł + zwrotki ok. 300zł + budy ok. 300zł = ok. 1.500zł

Koleś chce za używane DIY 1.350zł? Chyba go pogięło i to całkiem nieźle.

Jak po ich sprzedaży chociaż koszt głośników mu się zwróci, to niech się chłopak cieszy,

a i to jest mocno wątpliwa kwestia biorąc pod uwagę po jakich cenach schodzi używane DIY.

Nie twierdzę, że to złe kolumny, tylko ta cena, to tak chyba raczej w kategoriach pobożnych życzeń :)

Mógłbym się z Tobą spierać, ale nie ma sensu. Jakbym był zainteresowany takim zestawieniem, to nie chciałoby mi się spędzać czasu na robienie nowej konstrukcji jeżeli wizualnie by mi pasowała. Szkoda czasu i pieniędzy. Fajnie się liczy głośniki plus budy, zwroty gra. A później dochodzą takie pierdoły jak terminale, bry, okablowanie, jakieś drobne śrubki, kleje, papiery ścierne, a to cynę trzeba kupić i takie pierdoły to tyle co jeden głośnik.

Aluminiaki to rocka będą pasowały, zwrotka wygląda na wykonaną poprawnie, więc bym się nie zastanawiał. Aczkolwiek nie ukrywam, że chciałbym posłuchać przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słucham rocka i metalu od lat, trochę sprzętu przewaliłem i powiem Ci tak:

jak podłogówki do tego metrażu to bierz jbl e80-stworzone do takiej muzyki a jak podstawki to focal chorus 706, w obydwu przypadkach zmieścisz się w cenie, dali odpuść nie nadają sie do rocka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że warto kupować używane kolumny bez odsłuchu? Ja boje sie kupic kolumny przez przesylke, nie wiadomo tez jak poczta polska sie z tym obchodzi. A co do nowych kolumn macie jakies typy w cenie okolo 1300 zl?

 

Jeśli nie ma innej możliwości to czasami warto. Co do stanu technicznego i wizualnego to zdajesz się na sprzedawcę, jeśli jest uczciwy to problemu nie ma, trzeba tylko zachować trzeźwy umysł i być ostrożnym a przesyłka kurierem jest zwykle ubezpieczona do 5000zł. Co do nowych za 1300zl to sprobój szukać na stronach salonów audio promocji lub wyprzedaży np.http://www.koris.pl/p2833,epos-epic-2-czarne-wyprzedaz-kolumny-podstawkowe-poznan.html . Co do nowych godnych polecenia do 1300zł to ciężki orzech. Jeśli masz możliwość to posłuchaj Indiana Line Tesi 260C,Dali Lektor 1, Dali Zensor 1 ale czy one spodobają ci się w muzyce rock… Za ok. 1200 zł polecę ci AE Aelite 2. Pisałem o nich tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz nawet jakbyś jeszcze sporo dołożył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Trochę kryteria zakupu się zmieniły mogę zapłacić 1300 zł i mogę kupić używane, rozumiem, że lepiej jest kupić używane?

 

Jeszcze jedno pytanie laika ;). Lepiej kupić za 1300 zł podłogowe czy podstawkowe ( Przypominam wielkość pokoju 12 m2)

na 12 m2 to chyba jednak podstawki, hmm, chyba stać Cię już na Zensor 3 po negocjacjach, te już warto posłuchać. Podłogówki, no może być za ciasno z dźwiękiem, wśród używek ciężko znaleźć "małe", z nowych chyba tylko Pylon Pearl przychodzą mi do głowy w tej cenie, może jakieś Indiany. Podobno zaskakująco dobre są Pure Acoustics Noble II (są w euro)

 

słucham rocka i metalu od lat, trochę sprzętu przewaliłem i powiem Ci tak:

jak podłogówki do tego metrażu to bierz jbl e80-stworzone do takiej muzyki a jak podstawki to focal chorus 706, w obydwu przypadkach zmieścisz się w cenie, dali odpuść nie nadają sie do rocka

ciekawe jak mamy inne uszy, dla mnie focale odpadają w rocku, dali jak najbardziej, choć są lepsze;p

 

http://q21.pl/pl/paradigm-mini-monitor-v-7.html?gclid=COf2x8mI5r0CFe6WtAodHDQAnQ

gdybyś jakieś Paradigmy w tym stylu (starsze) wyhaczył byłoby git, ideał do Twojej muzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym się z Tobą spierać, ale nie ma sensu.

Ale ja nie chcę się spierać, tylko pozwalam sobie zauważyć, że jeszcze żadne kolumny DIY jakie miałem czy widziałem

nie osiągnęły w odsprzedaży na rynku wtórnym ceny wyższej niż ta, za którą zostały kupione głośniki, które w nich siedziały.

Zakładając czysto teoretycznie maksymalny koszt wytworzenia tych kolumn powiedzmy nawet niech to będzie 2.000zł

co i tak jest sumą wziętą z sufitu, to cena 1.350zł za używane jest finansową abstrakcją.

Pomijając już to, że w Polsce DIY jest praktycznie nie odsprzedawalne (no chyba że za grosze, aby tylko się pozbyć)

to pragnę również zauważyć, że nawet firmowe kolumny jako używane nie osiągają w odsprzedaży takich cen.

Zazwyczaj jest to 40-50% ceny katalogowej, a w przypadku DIY o którym mówimy, to jest pi razy drzwi jakieś... 60-70% !!!

Gdzie kto kiedy widział takie przeliczniki przy sprzedaży używanego sprzętu audio, o wyrobach DIY nawet nie wspominając.

Oczywiście, że gdyby ktoś się nosił z zamiarem budowy identycznych kolumn, a tutaj ma gotowe już poskładane,

to wtedy jest całkiem inna rozmowa, ale to jest tylko teoria i fantazjowanie, bo jak dotąd nikogo takiego nie widać.

Także przestańcie chłopaka namawiać, bo tylko wtopi kasę, której nigdy nie odzyska, a firmowe to firmowe,

zwłaszcza na początek, gdzie w razie czego jak mu coś nie przypasuje, to w każdej chwili sprzeda dalej bez żadnej straty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 12 m2 to chyba jednak podstawki, hmm, chyba stać Cię już na Zensor 3 po negocjacjach, te już warto posłuchać. Podłogówki, no może być za ciasno z dźwiękiem, wśród używek ciężko znaleźć "małe", z nowych chyba tylko Pylon Pearl przychodzą mi do głowy w tej cenie, może jakieś Indiany. Podobno zaskakująco dobre są Pure Acoustics Noble II (są w euro)

 

 

ciekawe jak mamy inne uszy, dla mnie focale odpadają w rocku, dali jak najbardziej, choć są lepsze;p

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gdybyś jakieś Paradigmy w tym stylu (starsze) wyhaczył byłoby git, ideał do Twojej muzy

 

nie napisałem że focal do rocka jest idealny bo nie jest ale w tej cenie z podstawkowych ciężko coś znaleźć na przyzwoitym poziomie co zagra lepiej, ogólnie jestem zwolennikiem podłogówek do takiej muzyki dlatego polecam głównie jbl od zawsze panowała opinia że są to kolumny pod muzykę rockową konstruowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

nie napisałem że focal do rocka jest idealny bo nie jest ale w tej cenie z podstawkowych ciężko coś znaleźć na przyzwoitym poziomie co zagra lepiej, ogólnie jestem zwolennikiem podłogówek do takiej muzyki dlatego polecam głównie jbl od zawsze panowała opinia że są to kolumny pod muzykę rockową konstruowane

zgadzam się, są na allegro dobre jbl w tej cenie i będą ok, czy lepsze od Paradigmów? Nie sądzę, miałem i do ostrej muzyki nie ma lepszych!!! Teraz mam Dali Zensor 5 (sąsiedzi, rozmiar itp) i powiem tak, w tej najostrzejszej muzie czegoś nie mają, Paradigmy były ciut lepsze, ale w kategorii "wykop", co jest oczywiście superważne. Ale równowaga tonalna, detaliczność itp dla Dali Zensor. Ogólnie uważam, że sprawują się świetnie, choć do samego metalu tylko Paradigmy!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę się spierać, tylko pozwalam sobie zauważyć, że jeszcze żadne kolumny DIY jakie miałem czy widziałem

nie osiągnęły w odsprzedaży na rynku wtórnym ceny wyższej niż ta, za którą zostały kupione głośniki, które w nich siedziały.

Zakładając czysto teoretycznie maksymalny koszt wytworzenia tych kolumn powiedzmy nawet niech to będzie 2.000zł

co i tak jest sumą wziętą z sufitu, to cena 1.350zł za używane jest finansową abstrakcją.

Pomijając już to, że w Polsce DIY jest praktycznie nie odsprzedawalne (no chyba że za grosze, aby tylko się pozbyć)

to pragnę również zauważyć, że nawet firmowe kolumny jako używane nie osiągają w odsprzedaży takich cen.

Zazwyczaj jest to 40-50% ceny katalogowej, a w przypadku DIY o którym mówimy, to jest pi razy drzwi jakieś... 60-70% !!!

Gdzie kto kiedy widział takie przeliczniki przy sprzedaży używanego sprzętu audio, o wyrobach DIY nawet nie wspominając.

Oczywiście, że gdyby ktoś się nosił z zamiarem budowy identycznych kolumn, a tutaj ma gotowe już poskładane,

to wtedy jest całkiem inna rozmowa, ale to jest tylko teoria i fantazjowanie, bo jak dotąd nikogo takiego nie widać.

Także przestańcie chłopaka namawiać, bo tylko wtopi kasę, której nigdy nie odzyska, a firmowe to firmowe,

zwłaszcza na początek, gdzie w razie czego jak mu coś nie przypasuje, to w każdej chwili sprzeda dalej bez żadnej straty.

 

Zgadzam się z tym, używanych kolumn DIY też bym raczej nie kupił...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, używanych kolumn DIY też bym raczej nie kupił...

 

A czemu nie? Jeśli posiadają dobre przetworniki, są dobrze zestrojone, budy nie rozlatują się a przede wszystkim brzmienie jest dobre w 100% wpisuje się w preferencje słuchacza to co stoi na przeszkodzie. Zarówno DiY jak i markowe zrobione są przez ludzi. Co za różnica czy ktoś używał DIY czy markowych a są one w idealnym stanie. Do tego trzeba dodać, że DIY są czasami niepowtarzalne i w cenie zakupu używanych za tą samą cenę są zwykle lepsze niż markowe robione masowo na odwal się gdzieś tam na dalekim wschodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z linków proponowałeś Focale 705V. Do takiej muzyki jak opisałeś - zdecydowanie polecam.

Świetne, bardzo przestrzenne granie z genialnymi wokalami. Basu tyle, ile potrzeba do małego pomieszczenia. Do tego stosunkowo mało czułe na błędy w ustawieniu. Kiedyś miałem ten model, kolumny stały kilka cm od ściany i było bardzo OK - do odpowiedniego efektu wymagały tylko właściwego kąta względem punktu odsłuchowego. Podstawki zbędne.

Przed zakupem porównywałem je m.in. z podstawkowcami Monitor Audio BX/RX, polecanymi w prasie Magnatami, Dali Zensor i Focale po prostu zmiażdżyły konkurencję. Kupowałem pod kątem podobnej muzyki - zwłaszcza Floydów.

Do tej pory trochę żałuję, że się ich pozbyłem (byłyby świetną podstawą systemu do sypialni).

 

Małe Dali też są bardzo fajne (byłem bardzo zaskoczony tym, co potrafią miniaturowe Zensory 1), jednak trochę brakuje im "masy" dźwięku.

 

Jedna uwaga - małe Focale to dość jasne kolumny, więc warto łączyć je z ciepłą elektroniką (u mnie fajnie grały z NADem, podłączone wcześniej do Marantza były odrobinę jaskrawe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci sprzedać Arcusy AS4.

Monitory na 20cm wooferze vify i kopułce seasa, forumowicze na pewno znają.

Do rocka są super, w 16mkw

Wysyłkę zrobiłbym w cenie kolumn, jeśli Ci się nie spodobają przesyłam kuriera pod Twoje miejsce zamieszkania, który zabiera kolumny i zwracam po tym koszty zakupu ( pomniejszone o 25zł za zwrot ).

Myślę, że uczciwa propozycja, w razie czego tracisz tylko 25zł a jesteś bogatszy o odsłuch, choć mam nadzieje, że nie będzie potrzeby.

Mi wchodzą w ekran i niestety muszę je wymienić na coś mniejszego.

 

Widzę, że nikt się nie dopytał z czym to ma grać a jest to unitra ws503.

Za resztę obowiązkowo wzmacniacz do wymiany bo z tą ws co masz to nie wiem czy coś zagra dobrze.

 

PS: Na allegro bez problemu je znajdziesz wpisując model arcus as4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie? Jeśli posiadają dobre przetworniki...

Kup za 1.350zł i spróbuj je komuś odsprzedać, to się dowiesz czemu nie :)

Jak sprzedawca zejdzie z ceną do powiedzmy 900zł to pewnie że "czemu nie", ale nie za tyle co on tam chce.

Ostatnio facet ponad rok czasu wystawiał podłogowe DIY na Excelach, może ktoś widział? Z wyglądu niemal identyczne

 

thor-1.jpg

 

Łączna wartość samych głośników w zakupie ponad 4.000zł a złożonych kolumn za 4.500zł nie może od roku sprzedać.

Ten tutaj na głośniki wydał 950zł a za kolumny chce 1.350zł, a widziałem poprzednio 1.500zł za nie wołał. Okazja jak nic.

Może dla jakiegoś leszcza bez pojęcia, to jest jakaś tam okazja, dla mnie to zwyczajne szukanie frajera i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup za 1.350zł i spróbuj je komuś odsprzedać, to się dowiesz czemu nie :)

 

Ty chyba raczej zupełnie nie zrozumiałeś co napisałem. Napisałem, że nie miałbym problemu z zakupem używanych DIY pod warunkiem (patrz wyżej). Do tego nigdzie nie napisałem, że kupiłbym właśnie te, o których mowa ani też za taką cenę (ja ich nie proponowałem). Nigdzie też nie pisałem, że chciałbym takie DIY później dobrze sprzedać. Krótko mówiąc nie miałbym żadnego problemu z docelowym zakupem kolumn DIY. Nigdy niczego nie kupiłem patrząc na to ile bym za to wziął gdybym chciał później sprzedać (dużo używanego sprzętu oddałem po prostu rodzinie i znajomym). W audio liczy się na pierwszym miejscu jakość i charakter brzmienia, którego poszukuję. To czy dany sprzęt wyprodukował Anglik, Chińczyk czy pan Heniek w garażu jest mi jest zupełnie obojętne pod warunkiem, że spełni wszystkie moje warunki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba raczej zupełnie nie zrozumiałeś co napisałem.

Za to Ty chyba raczej zupełnie nie zrozumiałeś o czym jest ten wątek.

Wątek jest o tym co warto kupić w założonym budżecie 1.300zł, a nie o tym dlaczego warto czy nie warto kupować DIY

1.350zł za te konkretne kolumny, to jest przynajmniej o 35% za drogo, niezależnie od tego jak one tam sobie grają.

Chłopak kupi, charakter brzmienia mu nie podejdzie i co z nimi zrobi? Odkupisz je od niego?

A z fabrycznymi tego problemu nie ma. Kupujesz za 1.350zł pół roku słuchasz i za te same 1.350zł sprzedajesz.

Kupujesz kolejne, słuchasz, sprzedajesz. Kolejne, słuchasz, sprzedajesz. I tak do skutku, aż w końcu trafisz.

Cały bajer polega na tym, że jednymi 1.300zł możesz tak obracać w nieskończoność i nic na tym nie tracisz.

Kupisz raz DIY i jesteś ożeniony na wieki albo oddasz za bezcen. Dlatego to wszystko musi mieć jakąś logikę,

a kupowanie wyrobów DIY niemal w cenach ich wytworzenia logiki akurat jest pozbawione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, będę szukał Paradigmów, eposów i Focali na przecenach lub w sklepach gdzieś w Warszawie. A co myślicie o tych modelach?

-WHARFEDALE ONYX 100 (Wyprzedaż)

-WHARFEDALE DIAMOND 9.4 (Wyprzedaż)

- Canton 502 (Wyprzedaż)

- Dali Lektor 1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest o tym co warto kupić w założonym budżecie 1.300zł

 

Wiem o czym jest wątek. Wątek nie jest natomiast jakie kolumny kupić a później bez straty je sprzedać. Zeta-j napisał "używanych kolumn DIY też bym raczej nie kupił..." Odpowiedziałem, że przy pewnych założeniach nie ma żadnych przeciwwskazań. Wolałbym w tej samej cenie dobre DIY niż słabe markowe. Jeśli interesuje cię tylko aspekt finansowy to twoja sprawa i nic mi do tego.

 

1.350zł za te konkretne kolumny, to jest przynajmniej o 35% za drogo, niezależnie od tego jak one tam sobie grają.

Jeżeli grałyby i byłyby wykonane na poziomie np. Spendor SA-I to dałbym za nie żądaną kwotę bez mrugnięcia okiem (oczywiście po odsłuchu).

 

Chłopak kupi, charakter brzmienia mu nie podejdzie i co z nimi zrobi? Odkupisz je od niego?

Jeszcze raz ci mówię, że ja ich nie polecałem. Żadnego diy nie mogę polecić gdyż żadnego nie słuchałem.

 

Ok, będę szukał Paradigmów, eposów i Focali na przecenach lub w sklepach gdzieś w Warszawie. A co myślicie o tych modelach?

-WHARFEDALE ONYX 100 (Wyprzedaż)

-WHARFEDALE DIAMOND 9.4 (Wyprzedaż)

- Canton 502 (Wyprzedaż)

- Dali Lektor 1

 

Zanim coś sobie wybierzesz poczytaj trochę, zgłąb temat. Wybierasz przypadkowe kolumny ze znalezionych wyprzedaży.

 

WHARFEDALE ONYX 100 absolutnie nie zwłaszcza do rocka pozostałe to już zależy czy masz możliwość odsłuchu. Jeśli masz niezbyt wysokiej jakości wzmacniacz to już zupełnie ciężko powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Ok, będę szukał Paradigmów, eposów i Focali na przecenach lub w sklepach gdzieś w Warszawie. A co myślicie o tych modelach?

-WHARFEDALE ONYX 100 (Wyprzedaż)

-WHARFEDALE DIAMOND 9.4 (Wyprzedaż)

- Canton 502 (Wyprzedaż)

- Dali Lektor 1

wharfedale raczej odpuść, Canton nie znam ale by pokonały Dali, Paradigmy, Eposy i Focale po prostu wątpię, Dali Lektor 1 chyba nie był najlepszym produktem Dali, nie znam szczegółów, ale jakoś parę osób tak sobie mi o nich mówiło. Concept git Zensor bardzo git;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Lektor 1 chyba nie był najlepszym produktem Dali, nie znam szczegółów, ale jakoś parę osób tak sobie mi o nich mówiło. Concept git Zensor bardzo git;p

]

Dali lektor to model wyższy od Conceptów. Z pewnoscią da lepszą jakośc dżwięku niż Wharfedale. Podobno Concepty to tani chiński produkt, Lektory to wejscie juz do pełnoprawnego brzmienia Dali. Dalej jest juz seria Ikon ze wstęgą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Concepty to tani chiński produkt,

 

Jak już pisałem byłem posiadaczem przez kilka ładnych serii Concept i to są bardzo dobre kolumny zarówno pod względem brzmienia jak i wykonania i a z chińszczyzną nie mają nic wspólnego. Tyle, że grały u mnie w pomieszczeniu powyżej 35m2. Ich brzmienie jest niezwykle czyste i płynne ale nie miały tej podstawy i agresywności przydającej się w muzyce rockowej. Może to też trochę wina pomieszczenia i w 12m2 zagrały by też ładnie basem. Serię Concept porównywałem bezpośredni z MA serii brąz, Kef iq70 i c7 oraz jamo c605 i kupiłem Dali właśnie za tą przejrzystość i aksamitność i ciepło. Jamo wydawały się zbyt agresywne ale teraz myślę, że w rocku sprawdziły by się bardzo dobrze. MA i Kef wypadły blado. Ale Jamo c605 raczej ciężko trafić jeśli chodzi o używki.

 

kilka ładnych

kilka ładnych lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę się spierać, tylko pozwalam sobie zauważyć, że jeszcze żadne kolumny DIY jakie miałem czy widziałem

nie osiągnęły w odsprzedaży na rynku wtórnym ceny wyższej niż ta, za którą zostały kupione głośniki, które w nich siedziały.

Widocznie nie były wykonane "firmowo". Ja ze sprzedaniem swojego diy, jak przyszłą ochota na coś lepszego, nie miałem problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że robiłeś sobie paczki za 1.500zł na częściach kupowanych po katalogowych cenach,

a następnie jak przyszła ochota na coś lepszego, nie miałeś problemu, żeby je sprzedać za 1.300zł

Tak mam to rozumieć? Gdybyśmy rozmawiali w realu, to zapytałbym tylko czy jedzie mi tu czołg :)

Zresztą ludzie, chcecie - kupujcie. Przecież nikt nikogo za ręce nie trzyma.

Odpowiedz mi tylko na jedno pytanie: skoro ta cena to taka super okazja i kolumienki też cud malina,

to czemu jeszcze tam stoją? Nie uważasz, że to jest co najmniej dziwne i o czymś jednak świadczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpusc sobie wszystko co nowe bo to nie zagra tak jak powinno, za to spokojnie kupisz juz dobre monitory uzywane lub diy

celowal bym w oversized na 8 cali basie i metalowej kopulce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.