Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do 300zł?Infinity Alpha 20 plus sub.


conan1891

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jak w temacie.Planuję zakup takich kolumn wraz z subem.Cel zakupu:konfiguracja 2.1 do muzyki(rock,metal,punk) i filmów.

Czy w takie cenie można dostać jakiś wzmak do napędzenia tych kolumn?

Czy ma to w ogóle sens?

Na tą chwilę grają u mnie Microlaby Solo9c i jestem zadowolony z dźwięku niestety 10 miesięczna córeczka zaczyna się mocno kolumnami interesować i muszę coś wykombinować,stąd ten pomysł.

Pozdrawiam.Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nowymi kolumnami nie będzie sie interesowała?Moja ma 22 miesiące i dalej myśli że jest to w głównej mierze wystrój pokoju a bez maskownic grają jak jej nie ma w mieszkaniu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Temat do przeniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nowymi kolumnami nie będzie się interesowała?Moja ma 22 miesiące i dalej myśli że jest to w głównej mierze wystrój pokoju a bez maskownic grają jak jej nie ma w mieszkaniu :)

Wiesz ostatecznie takie monitory mogę powiesić na ścianie i mam spokój a tak to jak nie zabawa maskownica to wkładanie rączek w bass reflex :-)

 

Radark a można pod niego podłączyć sub?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conan - z tymi kolumnami na ścianie to nie chodzi tylko o Br z przodu czy z tyłu.. to ogólnie jedno z najgorszych miejsc cla kolumn.. no chyba że dla kolumn ściennych :)

 

przede wszystkim podaj wymiary pokoju w jakim miałoby to stać.. jeśli pokój nie jest duży jakiś to suba bym osobiście odpuścił sobie na Twoim miejscu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pokój jakieś 14m2.Czyli tylko podstawki zostają?

 

powiem tak, nie znam tych kolumn, ogólnie jestem raczej laikiem i mało sprzętu słyszałem.. ale wolałbym na Twoim miejscu poczytać/ odsłuchać i wybrać kolumny podstawkowe grające dobrym basem , niż kupować od razu suba.. bo musiałbyś dobrać go odpowiednio do kolumn, tak, by dzwięk był spójny.. by basowy głośnik uzupełniał pasmo a nie wychodził "przed nie" . poza tym przy źle dobranym subwooferze efekt może byc naprawde kiepski. bas zamiast byc róznobarwny bedzie wszedzie taki sam i będzie dudniący..

Poza tym musiałbyś kupić albo wzmacniacz mający specjalne wyjście na subwoofer albo kupić subwoofer z wejściem high-level

 

powiem tak, ja mam budżetową yamahę - a500 (wzmacniacz) i podłaczałem do niej kilka par kolumn różnych.. ogólnie gra ona głębokim, różnobarwnym basem - aż mnie pod tym kątem zadziwiła.. z początku było go mało bo byłem przyzwyczajony do technicsowego basu- łomotu który wszędzie jest taki sam ;) ale im dłuzej słuchałem tym to wrażenie ustępowało innemu wrażeniu, jak rózny i jak niski może być bas.

gdy podłaczyłem altusy 110 (które są badziewne) to po prostu trzesło chatą- wniosek? odpowiednie kolumny w moim przypadku i basowiec jest zbędny.

 

z kolei mój kumpel ma zestaw yamahy (kino- ale z podłogowymi kolumnami jako fronty) za kilka tyś i zanim nie kupil suba, basu nie mial po prostu wcale (na każdym rysunku był sub w instrukcji) i jak dokupił basowy głośnik sytuacja o niebo albo o 2 sie poprawiła.. ale słuchając ostatnio u niego i tak zdało mi się że w każdej muzycę ten bas ma jakąs taką samą barwę - ale to tylko moje obserwacje takie- musiałbym więcej posłuchać tego sprzętu :)

 

Na Twoim miejscu poszukałbym wzmacniacza w tej kwocie 300zł, nawet taką yamaszkę (a500 lub lepiej a700), czy coś z Harmana Kardona, np pm 645 czy może coś denona np. i zainwestował w jakieś niezłe podstawkowce bądz małe podłogówki , np Mission m73.

 

to wszystko zależy od tego jeszcze czy chcesz cieszyć się muzykalnym przyjemnym zestawem (w swojej cenie) czy dopiec wrednym sąsiadom i czy to raczej do muzyki czy do kina.

 

tak jak mówiłem nie jestem super zorientowany w temacie audio , ale nak na swoje baaaardzo skromniutkie możliwości, swoje obserwacje poczyniłem no i się dziele, a jeśli się z czymś mylę to koledzy poprawią ;) i nie spiesz się z wyborem

 

Ps. takich tematów było tu kilka, looknij np tutaj

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(temat stary i pewnie ceny inne ale zawsze warto zajrzeć)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną poradę:-)Co do suba to miałby być też Infinity z serii Alpha i tu raczej chodzi tylko o zastosowanie w kinie,muza tylko 2.0.Wzmak wstępnie szukałem właśnie coś z Harmana chociaż przyznam,że zerknąłem już i na inne marki włącznie z modelem który proponujesz.Tego jest tak dużo a opinie tak różne,że można się pogubić a odsłuch sprzętu z drugiej ręki jest mocno utrudniony.

 

Chodzi dokładnie o ten zestaw tyle ze bez centralnego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną poradę:-)Co do suba to miałby być też Infinity z serii Alpha i tu raczej chodzi tylko o zastosowanie w kinie,muza tylko 2.0.Wzmak wstępnie szukałem właśnie coś z Harmana chociaż przyznam,że zerknąłem już i na inne marki włącznie z modelem który proponujesz.Tego jest tak dużo a opinie tak różne,że można się pogubić a odsłuch sprzętu z drugiej ręki jest mocno utrudniony.

 

Chodzi dokładnie o ten zestaw tyle ze bez centralnego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Powiem szczerze że teraz to ja nie wiem - bo patrze na tył tego suba i nie wiem do końca czy jest opcja podłaczenia go pod normalny wzmak(klasyczny stereofoniczny)- bo to jest tak, że łączysz wzmacniacz z subwooferem, normalnie jakbyś podłączał prawą i lewą kolumnę, a dopiero pod suba podpinasz głośniki - to jest połączenie high level. i jest tu niby coś takiego,ale jakoś tu po prostu za mało tych wyjśc głośnikowych, wydaje mi się że ta para terminali głośnikowych to jest po prostu wyjscie dla frontów, a jeśli tak jest, to nie podłączysz tych głośników pod tradycyjny wzmacniacz (taki bez wyjscia na woofer) na dole załącze zdjęcie przykładowego suba który można spiąć z normalnym wzmacniaczem- to może obrazowo zobaczysz jak to wygląda.

 

ale wracając jeszcze.. dobrze że jest to komplet, głośniki te więc są ze sobą spasowane pod względem brzmienia.. ale tak jak piszesz że muzyki chcesz słuchać w klasycznym stereo (2.0) - to myślę że odpada na takim zestawie, bo po prostu nie bedziesz miał basu lub będziesz mieć go bardzo mało, bo zdaje się że zestaw ten jest tak zaprojektowany by wszystkie głośniki grały razem, a woofer uzupełniał pasmo o niskie tony. dobrze byłoby by ktoś się jeszcze wypowiedział :)

 

tutaj masz przykład subwoofera który możesz podłączyć pod zwykły wzmak, tak jak opisałem wyżej:post-52478-0-43164300-1405170262_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sprzedawcy jakiś czas temu i twierdził,że można pod wzmak podłączyć ale najlepiej jakby miał wyjście na suba.

 

tak jak napisałem - nie jestem pewien czy można podłączyć pod wzmak zwykły- myślę że nie. z kolei mało który wzmacniacz w tym przedziale cenowym ma wyjście na sub.. ja bym był jednak przy podłogówkach w takiej cenie raczej został

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.