Skocz do zawartości
IGNORED

jbl + hk vs TAV 606 + onkyo


randy_93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

nadszedł moment w którym zarabiam konkretne pieniądze i chce przestać korzystać z Altusów taty i kupić coś swojego. Dużo gram w gry i oglądam filmy, wiec chce subwoofer i dlatego kupuje ampli a nie wzmacniacz. Pokój 25 m2, muzyka to rock i czarny rap, muzyka filmowa ( coś jak z finałowej walki neo z agentem w Matrixie).

zastanawiam się nad dwoma wariantami

1 jbl es 80 + hk 3700 - ok 3, 5 tys

2 taga tav 606 (opłaca się dopłacać do wersji se?) + onkyo 8020 - ok 2 tys

słuchałem obu kolumn i nie uważam tagi za gorszą,grają inaczej ale nie wiem czy gorzej. cięzko tak korespondencyjnie oceniać.

słyszałem coś ze do harmana nie trzeba dobrej karty dźwiękowej bo w sobie ma dac tak ?

nie chciałbym przyoszczędzić i być niezadowolony, z drugiej strony nie chciałbym wydać bóg wie ile na sprzęt audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od elektroniki - wymieniłeś dwa wyraźnie różniące się pod względem wyposażenia urządzenia. Onkyo TX-8020 to bardzo dobry w swoim przedziale cenowym amplituner, HK 3700 lub model wyższy HK 3770 to urządzenia sieciowe, czyli umożliwiające korzystanie ze źródeł sieciowych, dysków NAS, dostępu do setek stacji radiowych internetowych itp. Z wymienionych amplitunerów Onkyo ma wejścia cyfrowe optyczne i coaxialne, natomiast w przypadku marki Harman Kardon takie wejścia ma dopiero model flagowy HK 3770.

Tak więc musisz zastanowić się, jakie wyposażenie jest dla Ciebie optymalne. W przypadku amplitunerów sieciowych poza dwoma modelami Harman Kardon, w podobnym przedziale cenowym masz jeszcze świetne Onkyo TX-8050 oraz Yamaha R-N500.

 

Kwestia kolumn - Taga TAV-606 oraz Jbl oferują brzmienie dynamiczne, mocne, koncertowe (szczególnie Jbl). Taga jest ostrzejsza, bardziej twarda, moim zdaniem lepiej sprawdza się w kinie domowym niż w muzyce. Do twoich gatunków raczej sugerowałbym Jbl. Ewentualnie zwróć proszę jeszcze uwagę na polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 25.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplituner stereo jest mi potrzebny tylko do podpięcia subwoofera. nie będe słuchał radia, nie potrzebne mi są wejścia.

jeśli chodzi o same brzmienie to harman 3700 jest lepszy od onkyo 8020 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,

brzmieniowo Onkyo TX-8020 i HK3700 to podobna klasa, Harman ma po prostu bogatsze wyposażenie czyli funkcje sieciowe.

W takim razie rozsądniejszą opcją wydaje się Onkyo TX-8020.

 

 

amplituner stereo jest mi potrzebny tylko do podpięcia subwoofera. nie będe słuchał radia, nie potrzebne mi są wejścia.

jeśli chodzi o same brzmienie to harman 3700 jest lepszy od onkyo 8020 ?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie słuchasz radia to po co ci cherlawy amplituner. Kup wzmacniacz z wyjściem na suba i kolumny. Te kolumny są tak mocne na basie i może okazać się, że nie potrzebny będzie ci sub. Dodatkowo wzmacniacz będzie o niebo lepszy brzmieniowo od tych ampli. No i słuchanie rocka i rapu przez amplituner z pomocą suba to porażka. Mam podłączone wszystkie urządzenia pod wzmaciacz stereo (tv, tuner, konsolę, a nawet bezprzewodowe słuchawki do pre aut). Jeśli nie chcesz 5.1 i nie słuchasz radia nie ładuj się w amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zarzuć jakiś wzmak z wyjściem na subwoofer

"No i słuchanie rocka i rapu przez amplituner z pomocą suba to porażka" to są moje pieniądze i moje kolumny i chce mieś sub i koniec dyskusji. przesłuchałem wiele kolumn, przemyślałem to i chce zestaw z subwooferem bo taki mi odpowiada. oczekuje pomruku niskiego basu w silniku Lambo podczas gry w nfs, chce usłyszeć basowy chuk granatu w Battlefieldzie, a słuchałem już moich ulubionych kawałków w zestawach z subem i jeśli się go odpowiednio ustawi to nie psuje a poszerza brzmienie. takie jest przynajmniej moje zdanie. wydam konkretne pieniądze na sprzęt i nie chce iść w pół środki, i być dalej niezadowolonym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wzmacniacze z wyjściem pre-out a jest ich mnóstwo, np. Audiolab 8200a, Nad 326 BEE, CA651a. Do wyboru do koloru. Jeśli słuchałeś zestawów kolumny i amplituner to masz rację potrzebny jest sub. Ale jeśli do wzmacniacza stereo podłączysz przyzwoite 3drożne paczki schodzące do okolic 30Hz to żaden sub w twoich 25m2 nie poszerzy ci brzmienia, co najwyżej je spieprzy. Mam salon 35m2 i z ciekawości podłączyłem rel T5 do mojego zestawu i jakiejś większej potęgi pomruków basowych nie uświadczyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to ma być nowy sprzęt czy używany. Ja kupiłem ponadrocznego w idealnym stanie Audiolaba 8200a z gwarancją za ok. 2tys. A nowy kosztuje dwa razy tyle. Poszukaj czegoś na Aledrogo z wyjściem na sub na pewno do 1500zł coś sensownego znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce mieś sub i koniec dyskusji.

wydam konkretne pieniądze na sprzęt i nie chce iść w pół środki, i być dalej niezadowolonym

 

Jeśli tak Ci zależy na tym basie, to uważaj przy zakupie subwoofera, żebyś nie kupił byle pierdziawki, od której niżej schodzą fronty. Używany będzie kosztował w okolicach 1500. Biorąc pod uwagę budżet, na resztę zostaje jakieś 2k.

 

Aha.. no i poza tym, wzmacniacz/amplituner nie musi mieć wyjścia na subwoofer, bo przecież można podłączyć suba wejściami wysokopoziomowymi

 

jeśli je ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.