Skocz do zawartości
IGNORED

Hobbit - bitwa pięciu armii


lolek126

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam BluRay'a, a nie chcę zmieniać napędu w komputerze, bo na nim najczęściej oglądam (ciszej niż w salonie, a gdy oglądam nie lubię, jak ktoś przyjdzie drzeć ryj, chociaż w pokoju obok mam 11-letniego brata, który naparza na Skype'ie jak szalony). A BR jest 2-3x droższy niż DVD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam BluRay'a, a nie chcę zmieniać napędu w komputerze, bo na nim najczęściej oglądam (ciszej niż w salonie, a gdy oglądam nie lubię, jak ktoś przyjdzie drzeć ryj, chociaż w pokoju obok mam 11-letniego brata, który naparza na Skype'ie jak szalony). A BR jest 2-3x droższy niż DVD.

Spoko rozumiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po seansie Hobbita w kinie ( 3d/48 kl.) i tak jeśli chodzi o techniczne sprawy wszystko było tak jak należy – wszystko ostre, płynne ( choć jak dla mnie to taki lekki teatrzyk ale po 15 min ja się przyzwyczajam do tego) tak jak sobie tego każdy widz życzy. Chociaż denerwują mnie trailery filmów puszczanych w 3d przed filmem gdzie i tak nie działają okulary, więc nie widzę sensu ich puszczania ale…

Jeśli chodzi o film to mi podobał się i uważam że jest to najlepsza część Hobbita. Generalnie z tym filmem mam taki problem że w porównaniu np. do LOTR tam wiedziałem która mi się najbardziej część podobała, a która najsłabiej. W Hobbicie pewne rzeczy podobały mi się lepiej w I cz, a pewne np. w II cz i nie jestem w stanie tak obiektywnie na 100% powiedzieć że np. II cz. mi się podobała lepiej od I cz. i na odwrót.

W ostatniej części bez wątpienia akcji jest dużo, film ma dynamikę ( jak ja to mówię jest moc), a to co najbardziej mnie drażniło to lekkość pokonywania przeciwnika w bitwie. Choć efekty specjalne jak i sama batalia, sposób pokazania jej w filmie jak dla mnie jest dobra ale inaczej ukazuje jak w LOTR, jest mniej dramaturgii i z góry człowiek może przewidzieć kto ją wygra – orki i inne dziwactwa Śródziemia pokazane są jakby były z miejsca na straconej pozycji co w efekcie może się nie wszystkim podobać… Momentami jednak walka z przeciwnikiem już nie jest tak jednostronna i widać lekkie emocje podczas walki, a najbardziej jak giną pewni bohaterowie tego filmu co przełożyło się na łzy dziewczyny która obok mnie siedziała :-)

Jak w każdym filmie tak i tutaj są sceny niemożliwe do zrealizowania w realu (ja osobiście traktuję to z przymrużeniem oka, myślę że Tolkien pisząc tę opowieść jak i inne również nie zastanawiał się czy jest to możliwe czy też nie…) Choćby szybko zestrzelony Smaug ale z drugiej strony co miał PJ wymyślić, pułk artylerii przeciwlotniczej miał ściągnąć do filmu żeby wyglądało bardziej wiarygodniej??? Druga rzecz która mi osobiście wpada w oko w porównaniu do LOTR to że aktorzy są za czyści w tych bitwach itp. sytuacjach, jest to za mało realne – choć w III cz i tak są troszkę brudni :-) patrząc np. na I cz. Nie żeby mi to jakoś super przeszkadzało ale jednak ( coś mi przypomina Bonda który przewraca się , biega, spocony koleś na maxa , a koszula biała jakby szedł na bal … ale i tak Bonda lubię :-)

Tak jak pisałem ja nie porównuję Hobbita do LOTR , specjalnie napisałem pewne porównania dla tych co nie widzieli filmu, a oglądali LOTR.

PJ miał inną wizje pokazania tego i przede wszystkim to co mówił w dodatkach że nie chciał kręcić tego filmu bo wiedział że filmy będą do siebie porównywane - duża część osób to robi co można wielokrotnie przeczytać, a sam reżyser powiedział że to inne historie i inaczej będą ukazane w filmie.

Ja generalnie cieszę się że film został nakręcony (mam na myśli całość Hobbita) bo miał fajne sceny jak i te które mi się nie podobały, ale to tylko film, a właściwie bajka dla całej rodziny która ma uprzyjemnić czas dla tych co lubią takie klimaty, a przy okazji zapomnieć o problemach codziennego życia i pokazanie widzom że mając zaledwie metr wysokości i włochate stopy można wygrać ze złem jak się w to wierzy i ma się grupę przyjaciół którzy równie w to mocno wierzą jak sam bohater tego filmu, a tym bardziej że od początku nie był takim optymistą w tej kwestii:-) Drugi przekaz to zrozumieć że bogactwo w żaden sposób nie przekłada się na to żeby być szczęśliwym w 100% -ym znaczeniu tego słowa – co dobitnie jest pokazane w III cz., bo w wielu przypadkach lepiej być człowiekiem szlachetnym i uczciwym wobec swoich przyjaciół jak i to co im się obiecało niż bogatym a pozbawionym szacunku przez te osoby.

Oceniając całość trylogii miło było spędzić czas i zobaczyć wiele różnych fajnych scen, dobrych efektów specjalnych, krajobrazów, zrobionych fantastycznych budowli, rekwizytów i najlepszego smoka w historii kina jak dla mnie z podrasowanym głosem B. Cumberbatcha.

Czekam do listopada żeby kupić rozszerzoną wersję o 30 min i trzymam kciuki żeby mieć możliwość kolejny raz zobaczyć film w tym klimacie na ekranach kin. Jakby nie patrzeć dla tych co są fanami Tolkiena coś się skończyło w kinie po obejrzeniu III cz. Hobbita i oby tylko na jakiś czas czego sobie i wszystkim zainteresowanym również życzę – gdyż „w szatni” czeka już Silmarillion :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po seansie.

Nie żałuje.

Moim zdaniem najlepsza część z trylogii Hobbita.

Jedynka najsłabsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jestem po seansie.

Nie żałuje.

Moim zdaniem najlepsza część z trylogii Hobbita.

Jedynka najsłabsza.

Mam dokładnie te same odczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli by jednak pierwsze 10 minut, nalotu smoka na miasto, uczciwie pokazać w poprzedniej części.

Byłem w IMAXIE.

Widowisko super !

Film długi ale bez dłużyzn, choć topienie się Theriona w złotej podłodze byłe mocno przeciągniete i jakby nic nie wniosło ukazanie jego mani.

 

Nie mam BluRay'a, a nie chcę zmieniać napędu w komputerze

Nie musisz kupowac Blureja..

Film w postaci pliku iso z BD można również wirtualnie zamontować za pomocą Deamon Tool :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie film nudny,plaski bez zadnych zwrotow akcji. Ogladalem w Imax'ie ale nie pomoglo. Po chwili reflekcji zrozumialem ze nie ma co winic rezysera. W ksiazce prawdopodobnie nie bylo materialu na dorby film akcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale akcji to w tej części to było nie mało... ale każdy ma swój gust i podejście do danego filmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie film nudny,plaski bez zadnych zwrotow akcji. Ogladalem w Imax'ie ale nie pomoglo. Po chwili reflekcji zrozumialem ze nie ma co winic rezysera. W ksiazce prawdopodobnie nie bylo materialu na dorby film akcji.

"Prawdopodobnie" - zdradza wszystko:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie film nudny,plaski bez zadnych zwrotow akcji. Ogladalem w Imax'ie ale nie pomoglo. Po chwili reflekcji zrozumialem ze nie ma co winic rezysera. W ksiazce prawdopodobnie nie bylo materialu na dorby film akcji.

Kolega nie dostał pewnie biletów i po złości wkleił jakiś hejt z Filmwebu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolny kraj każdy pisze to co uważa oby szczerze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie dostał pewnie biletów i po złości wkleił jakiś hejt z Filmwebu ;)

 

Rece mi opadaja i jakos mi nie do smiechu rambo. A tak wogole co to fimlweb?

 

Powiem tak: akcji bylo ale na 90 min a nie 7h. Jak ktos ma sentyment do tworczosci Tolkiena to moze patrzec na Hobbita z innej, bardziej przyjaznej perspektywy.

 

Ja sie tylko pocieszam tym ze dawno, dawno temu przeczytalem Trylogie i niech mi juz taki obraz Srodziemia w pamieci pozostanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rece mi opadaja i jakos mi nie do smiechu rambo. A tak wogole co to fimlweb?

 

Powiem tak: akcji bylo ale na 90 min a nie 7h. Jak ktos ma sentyment do tworczosci Tolkiena to moze patrzec na Hobbita z innej, bardziej przyjaznej perspektywy.

 

Ja sie tylko pocieszam tym ze dawno, dawno temu przeczytalem Trylogie i niech mi juz taki obraz Srodziemia w pamieci pozostanie :)

 

Każdy ma swoje zdanie na temat Hobbita i każde trzeba uszanować - nie mniej jednak wielu ludziom jako cała trylogia film się podobał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kurcze, ludzie, przeciez ta cieniutka książka była tylko pretekstem...

 

Nie można sie nie zgodzic :)

Wczoraj Powrót Króla w TVN...mimo ze ogladalem go kilka razy cały czas robi wrazenie. Na Hobbicie mi sie nudzilo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem że masz na myśli oglądanie tego filmu z bluray a nie to co było w tvn, bo w scenach gdzie były pokazane dalekie i szerokie plany to masakra... ciężko nazwać że to hd było...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem że masz na myśli oglądanie tego filmu z bluray a nie to co było w tvn, bo w scenach gdzie były pokazane dalekie i szerokie plany to masakra... ciężko nazwać że to hd było...

 

Jako dziecko ogladalem filmy z odległosci 4m na 21 calowym kolorowym TV z ekranem wygietym jak jajko....

Pozniej w epoce WIDEŁO na podobnych sprzetach ogładało sie np Predatora o jakosci tak marnej ze polowa filmu to były paski i cienie (kto ogladał w tamtych czasach kasety z rynku ten wie :) )

 

Co najwazniejsze...te filmy w zdecydowanej wiekszosci pamientam do dzis.

 

Wiec jakosc obrazu ma u mnie drugorzedne znaczenie.

Liczy sie film.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez takie czasy pamiętam ale teraz jednak już ciężko jest dla mnie oglądać film nie zwracając uwagi na jakość obrazu i dźwięku.. czas robi swoje..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie widziałem jeszcze tej częsci. Czekam az pojawi się na HBO czy Canal. Kradł z sieci nie będę

 

Szacun Kolego - mam wiele szacunku dla takich osób jak Ty..

Na HBO zapewne będzie około grudnia .... tyle że zwykła wersja..

 

Dobrze rozpoznałem masz wzmak Yamahy? Jak się sprawuje z jakimi kolumnami gra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Szacun Kolego - mam wiele szacunku dla takich osób jak Ty..

Na HBO zapewne będzie około grudnia .... tyle że zwykła wersja..

 

Dobrze rozpoznałem masz wzmak Yamahy? Jak się sprawuje z jakimi kolumnami gra ?

 

Zapewne jestem oryginalny ale zarówno muzykę jak i filmy kupuję. Filmów trochę mniej bo az takim kinomanem nie jestem.

Tak obecnie mam zestaw wzmacniacz yamaha AS 700 i CD Yamaha CD S 2000. Cięzko mi pisac o tym wzmacniaczu bo nie miałem okazji z niczym porównac. W mojej okolicy nikt nie kupuje tak "drogiego" sprzętu :) Gra to przestrzennie z umiarkowanym basem , róznicuje płyty i to mi wystarcza. Kolumny to małe Dali ikon 1. Wybrałem swiadomie rezygnując z kiepskich podłogówek (mission 33), dżwięk jest najlepszy z kolumn jakie słyszałem (mission 33, dali concept, wharfedale 10.1, jakies eltaxy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

To ze mną jest chyba coś nie tak.

Po obejrzeniu wszystkich części postanowiłem do ostatniej wrócić po upływie co najmniej dziesięciu lat, jak już wszystko zapomnę:)

Niem mam nic do strony technicznej filmu, tu jest wszystko na najwyższym poziomie. Efekty, i takie tam. Ale ten film w ogóle nie ma... akcji, nic się nie dzieje. W jakim sensie? Owszem - ruch jest, taki, że stale ktoś kogoś gania albo jest ganiany; większość filmu to bitwa z niekończącym się wymachiwaniem bronią, co może jest zrozumiałe w sensie bitwy, ale film to film. To mnie ma wciągnąć, mam to wszystko przeżywać jakbym brał w tym samemu udział albo co najmniej utożsamiał się z którymś z bohaterów... Mam zapomnieć, że to fikcja, mam myśleć, że to dzieje się naprawdę... To wszystko musi do mnie wyjść z ekranu i mną poruszyć... Tymczasem mam wrażenie, że piłem colę z wodą. Za dużo wody, za mało esencji. Brakowało smaku. Co z tego, że opowieść o emocjonujących wydarzeniach skoro opowiedziana monotonnym, usypiającym głosem. Takie samo wypełnienie czasu co w "Modzie na sukces" - cały czas o niczym. Emocje? A jakie mogą być emocje na filmie o kiełkującym ziarnie w czasie rzeczywistym...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.