Skocz do zawartości
IGNORED

AE Aegis One w pokoju 9m2 - z Yamahą a-500 -ma to sens?


emsiq111

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Przechodzę od razu do sedna, żeby nie nudzić ;p

 

Posiadam budżetową yamahę a-500 spiętą w tej chwili z Wharfedalami 9.o. (po małym tuningu).Gra mi to w pokoju ok 9mkw, tak zwanej kiszce (prostokątny pokój), kolumny stoją na dłuższej ścianie, (poniżej wrzucę schemat). te wafelki naprawdę fajnie, muzykalnie grają

(nawet jakąś tam scenę potrafią odtworzyć), nie mam doświadczenia zbyt dużego, ale w porównaniu do poprzednich moich kolumn (sony ss-e420), grają z większa przestrzenią, stereofonią, a także bardziej dźwięcznie i detalicznie - w sumie nie dziwne :) Jednak jeśli chodzi o reprodukcję basu no to wiadomo, fizyki się nie oszuka - nie zagrają z racji rozmiarów z jakimś wielkim wykopem, ani najniższym basem-a że słucham sporo rocka to jednak chciałbym je zmienić.

 

Niektórzy z Was podsuwali mi pomysły, by np rozejrzeć się za małymi podłogówkami, jeszcze inni by dokupić subwoofer, jeszcze inni twierdzili że do takiego pokoju tylko monitory ;)

 

ta Yamaszka potrafi tąpnąć nisko- gdy trzeba, dlatego też myślałem początkowo faktycznie o podłogówkach małych, a że mój budżet to jakieś 450-500zł - pomyślałem o Galach 3030 - bo są tanie, chwalone tutaj nawet i mają BR z przodu (niestety u mnie kolumny nie mają wiele przestrzeni dla siebie), ale teraz jakoś zacząłem myśleć o Acoustic'ach Energy Aegis One. i teraz moje pytanie do Was:

 

Czy te kolumny sprawdzą się w odsłuchu z bliskiej odległości, np. ok 1,5 metra?

 

Wiem że to mało ale niestety taki mam pokój a to optymalne ustawienie, bo jest dość dobrze z odsłuchem i przy biurku i na łożku (trochę kombinowałem z ustawieniem innym ale tak jak jest teraz jest najlepiej).

 

Jak w końcu jest z Basem w Aegisach 1?

sprawdzą się one z yamahą a-500?

 

dodam że słucham bardzo róznej muzyki, rocka, czasem nawet mocniejsze brzmienia, muzyki filmowej, spokojnych damskich wokalów, jak Souad Massi, Sade, zdaży się czasem nawet coś elektronicznego jak Jarre. a czasem nawet i O.S.T.R. ;) -więc głośniki muszą być maksymalnie uniwersalne bo ja naprawdę większości gatunków słucham chyba ;p

 

Czy Aegisy się sprawdzą?

 

Powiem Wam że Jarre i Souad Massi z wymienionych grają super a tych małych wafelkach i zależy mi na tym by utrzymać lub polepszyć ten efekt brzmieniowy, wzbogacając go jednocześnie o trochę większy, bogatszy i bardziej niski i mięsisty bas i o pewną dynamikę.

 

a może jednak Gale? możecie coś o nich też powiedzieć?

 

albo jakieś inne propozycje może?

 

Poniżej daje schemat pokoju (kolumny stoją na tej samej wysokości)

 

planuje przemeblowanie więc postaram się w przyszłości ustawić wszystko lepiej.

 

Czekam na rady i sugestie i z góry za nie dziękuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AE Aegis One nie sprawdzą się, tym bardziej z Yamahą. Metalowe membrany wspomagają generowanie twardego, suchego brzmienia w nich.

Zainteresuj się jakimiś podstawkowymi firmy Paradigm, słyną z mocnego basu, konturowości która może Cię zadowolić.

 

 

Ale, zanim rzucisz się na inne kolumny, proponowałbym kupić inny wzmacniacz. Miałem kiedyś tę Yamahę i moim zdaniem ona tłucze płytkim basem, a ogólna barwa jest sucha i wyostrzona.

Proponuję posłuchać Twoich kolumn z Philips'em FA-960 albo Luxman'em L410.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale, zanim rzucisz się na inne kolumny, proponowałbym kupić inny wzmacniacz. Miałem kiedyś tę Yamahę i moim zdaniem ona tłucze płytkim basem, a ogólna barwa jest sucha i wyostrzona.

 

dzięki 54139 za odpowiedź.

 

tzn co do wafelków z innym wzmacniaczem, możesz mieć rację, ja doświadczenia nie mam, miałem tylko technicsa kiedyś i jeszcze gorszego kenwooda. (+słyszanych kilka sprzętów). Ta yamaha i tak bije je na głowę jakością dźwięku :)

Ogólnie jej brzmienie nawet mi się podoba i czasem wciąga.

 

z tym że nie ma niskiego basu to się nie zgodzę, wystarczy włączyć tak kawałek jak np. "Power of Denial" z płyty z soundtrackiem z "American Beauty"- tam słychać niski, potężny, mięsisty bas, z tych niskich odmian właśnie. Z reszta cała płyta brzmi super. Nawet wafelki całkiem nieźle to przetwarzają jak na swe rozmiary. Ogólnie w niektórych kawałkach ta yamahą potrafi zagrzmieć.

 

Ale z 2strony masz rację, tzn dla mnie brakuje jej basu takiego średniego, np jak się włączy "O.S.T.R'ego"

gdzie bas jest wyższy ale z takim kopem, to tego kopa brakuje i jest takie" puk puk" raczej płytkie.

co do góry to cięzko mi się wypowiedzieć, bo w wielu momentach mi się podoba :)

 

a co myślisz o Yamaszę A960?

bo może bede mógł wymienić swój wzmak na taką - z dopłatą ;)

Myślisz/ Myślicie, że AE nie zagrają lepiej od tych Wharefedali? (9.0)

Mogłbym je kupić, a potem zmienić wzmak może w przyszłości jakoś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej "dziupli" tylko słuchawki zagrają poprawnie.

Dzięki Genesis.

tak słuchawki to też jest jakieś wyjście, no ale niestety nie przepadam za słuchaniem na słuchawkach... często ktoś wpada do mnie, lubię jak coś tam pogrywa w tle.. a w takich sytuacjach przecież nie będę słuchał sam :D ;)

poza tym wydaje mi się że słuchanie na słuchawkach jest jednak trochę męczące na dłuższą metę.

Oczywiście rozumiem dlaczego tak napisałeś- słuchawki wyeliminują niedoskonałości akustyczne pokoju, związane min z metrażem, złe ustawienie itp. i tu jest jakaś metoda i racja, niemniej jednak, wolałbym głośniki.. wiem że nic nie zagra super w tym pokoju.. ale naprawde czasem te wafelki potrafią urzeknąć, w spokojniejszych nagraniach... zależy mi na podobnym dźwięku, jednak z lepszą podstawą basową, wykopem i dynamiką. Także jak poprzednik twierdzisz że Aegis One to zły pomysł z tą yamahą w tym pokoju?

a może jakieś inne pomysły?

nikt o tych galach nic nie pisze.. 3030.. możliwie to gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeszcze jedno mi się przypomniało w tym temacie, a mianowicie do tak małego pokoju trzeba moim zdaniem poszukać kolumn, żeby miały bass reflex z przodu. W takim pomieszczeniu ustawienie kolumn z bass reflexem z tyłu będzie skutkowało prawdopodobnie dudniącym basem. Będzie ciężko ustawić takie kolumny. Proszę na to zwrócić uwagę.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeszcze jedno mi się przypomniało w tym temacie, a mianowicie do tak małego pokoju trzeba moim zdaniem poszukać kolumn, żeby miały bass reflex z przodu. W takim pomieszczeniu ustawienie kolumn z bass reflexem z tyłu będzie skutkowało prawdopodobnie dudniącym basem. Będzie ciężko ustawić takie kolumny. Proszę na to zwrócić uwagę.

Pozdrawiam.

Dzięki vitatas..

wcześniej miałem kolumny sony z BR z tyłu- mie było tak źle.. bas był nawet fajny, ta Yamaha ma tąpnięcie, nie ma podbitego średniego basu, i raczej jakoś tam nie dudniło .. ale także wolałbym Br z przodu, teraz te wafelki moje tak mają ;)

dlatego o Galach 3030 myślałem :) ale nikt o nich nie pisze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się sugeruję w tak małych pomieszczeniach słuchawki.

Dobre słuchawki i wzmacniacz słuchawkowy np. lampowy nie męczą ani słuchu ani uszu od trzymania ich na głowie.

 

Zapewne nikt jeszcze nie posłuchał tych rad, dlatego proponuję Ci zostawić kolumny jakie masz a popróbować innych wzmaków, chociaż Sony 550ES.

Yamaha A960 to fajny sprzęt, ma wadę na zasilaniu o ile się nie mylę, ale gra dużo lepiej niż A500. Mimo wszystko to dalej charakter dźwięku yamahy...

 

 

P.S

Gale mogą grać ciekawie, inaczej, ale w takim metrażu wolnostojące to chyba problem się robi z miejscem i dobrym ustawieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Załączony rysunek już chyba gdzieś widziałem i pisałem.

Kolumny na krótszą ścianę.

 

 

<br />AE Aegis One nie sprawdzą się, tym bardziej z Yamahą. <br />

 

Choć to było dawno , Aegis One grały z Yamahą AX-596 i nie bylo wcale żle.

<br /> Metalowe membrany wspomagają generowanie twardego, suchego brzmienia<br />

Opowiesci z" mchu i paproci " nie przypominam sobie suchości.

Takie np monitory Infinity Beta-20 , głośniki posiadają mieszankę metalu z ceramiką , a nie jedna celuloza / inny polipropylen nie zagra tak przyjemnie dla ucha.

 

Emsiq111 twoje zmiany kolumienek to takie skok lekko w bok co najwyżej.

Ustaw inaczej kolumny!

Pozdrowko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Rydz ma 100 % racji, ustaw na krótkiej ścianie albo przynajmniej bliżej głośniki, taka odległość jak na schemacie jest za duża dla takich małych głosników...u mnie podłogówki stoją w odległości 1,7 m i to jest jedyne ustawienie jakie się sprawdza...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wspomniane w temacie kolumny u siebie w pokoju o podobnym metrażu. Są to moje pierwsze prawdziwe kolumny. Wcześniej grały u mnie space'y 86 wiec nie mam za bardzo porównania. Źródło komputer z audigy w środku. Wzmacniacz unitra pw 9013( wiem gówniany wzmacniacz ale mnie jak narazie jego dźwięk się podoba). Na brak basu nie narzekam te kolumny potrafią nieźle przyłoić. Bas jest wyrazisty nisko schodzi( oczywiście jak na monitory) W moim metrażu nie potrzeba mi nic więcej więc myślę że te monitory powinny Ci się spodobać. Minusem jest BR z tyłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiesci z" mchu i paproci " nie przypominam sobie suchości.

 

haha no Rydzu nie wiem skąd Wy te Porównania bierzecie ale rozbawiłeś mnie dziś jako drugi :D pierwszy był McGyver z podaniami ludowymi :D ;)

 

oczywiście w 200% pozytywnie to odbieram :)

 

Rydzu.. próbowałem ustawić tak wafelki na krótszej ścianie tam gdzie drzwi, ale bez przemeblowania co prawda.. kurczę.. dzwięk zbyt mocno traci jednak na przestrzenności (mimo że kolumny są dalej od ścian niż w poprzednim ustawieniu..

ale tak, zrobiłem takie testy o jakich tam Kolega Ziko wyżej pisze- zmniejszyłem odległość (na tej dłuższej ścianie) miedzy kolumnami, oczywiście proporcjonalnie.. i usiadłem nie przy biurku, ale na szafce- tej za nim która stoi przy przeciwległej ścianie.. i chyba było lepiej, odczułem także różnice w basie, był delikatnie głębszy, ale nie wiem czy to kwestia siedzenia tyłkiem na meblach czy mimo wszystko tego że to jednak pół metra dalej.. mimo wszystko stawiam na 2 :)

 

Chłopaki, Rydzu.. a może kupić te Aegisy?- mam opcję być może za ok 450zł i po prostu sprawdzić? gorzej niż na waflach nie powinno być co? co do przemeblowania i przestawienia kolumn to planuje to jak tylko będzie finansowa możliwość i kupie jedną szafkę wyrzucając to co mam na ścianie na przeciw biurka ;)

 

co do Br z Tyłu to Kolega Khazad też pewnie ma rację. w takich pomieszczeniach BR z przodu zazwyczaj sprawdza się lepiej- wiadomo :)

 

Ale co Rydzu, warto spróbować generalnie zamiany?

bo wiesz, ja mogę ustawić wafelki inaczej, lepiej, ale one mi raptem większym- niższym basem raptem mimo wszystko chyba nie zagrają? a na tym także mi zależy bo do szybszego, ostrzejszego rocka to one generalnie nadaja się średnio.. choć spokojna muzyka, wokale potrafią urzec z 2 strony .. no i właśnie..

Chłapaki, dzięki za rady i sugestie ,czekam na następne!

 

Pozdrawiam, Miłego Weekendu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie dawno szukałem wzmacniacza do właśnie takich kolumn AE Aegis One (pokój 15m2) i użytkownik "54139" doradził mi Philipsa FA-960. Kupiłem i nie żałuje. Kolumny są dobrze kontrolowane, dźwięk ocieplony a bas schodzący nisko. AE Aegis One to dobre kolumny za mała kwotę tylko trochę trudne do wysterowanie przez słaby i niedobrany wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)
<br /> AE Aegis One to dobre kolumny za mała kwotę tylko trochę trudne do wysterowanie przez słaby i niedobrany wzmacniacz. <br />

 

Masz "chopie " rację , ja jestem już znudzony opowieściami o zaletach tych kolumienek , mezaliansem nie będzie podłączenie ich do wzmacniacza za większe pieniążki , o dziwo wyciągnąć z nich można zaskakujący dżwięk.

Ale sam wzmacniacz + żródlo + kolumny to nie wszystko.

LOKUM + ustawienie.

Siemano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie dawno szukałem wzmacniacza do właśnie takich kolumn AE Aegis One (pokój 15m2) i użytkownik "54139" doradził mi Philipsa FA-960. Kupiłem i nie żałuje. Kolumny są dobrze kontrolowane, dźwięk ocieplony a bas schodzący nisko. AE Aegis One to dobre kolumny za mała kwotę tylko trochę trudne do wysterowanie przez słaby i niedobrany wzmacniacz.

Masz "chopie " rację , ja jestem już znudzony opowieściami o zaletach tych kolumienek , mezaliansem nie będzie podłączenie ich do wzmacniacza za większe pieniążki , o dziwo wyciągnąć z nich można zaskakujący dżwięk.

Ale sam wzmacniacz + żródlo + kolumny to nie wszystko.

LOKUM + ustawienie.

Siemano.

 

Dzięki chłopaki .

Rydzu, ja doskonale to rozumiem, tyle że mi chodziło o konkretną odpowiedz, czy AE mają szanse zagrać u mnie lepiej niż wharfedale 9.0 - chodzi mi o całe Pasmo z Podstawą basowa włącznie.. jeśli macie inne sugestie to ja jestem otwarty, jeśli wg większości z Was one zagrają kiepsko no to ja wierzę.. co do przemeblowania i innego ustawienia to tak jak pisałem planuje je. chodzi mi po prostu póki co o dobór lepszych kolumn.. możliwe także że będą one (te jakieś tam nowe kolumny) grały z a520ką - bo będę miał opcję posłuchać i wymienić na swoją a500 (wiem że to nie awans żaden, no ale choćby posłuchać i porównać warto).

 

Jeśli Yamahy naprawdę sięnie poleca do AE A ONE to co prócz philipsa tego? nie stać mnie teraz na wzmak, a chciałbym troszkę mocniejszym- nie gorszym brzmieniem się po cieszyć :) nawet nie że z innego wzmacniacza, bo wiem że stać go na trochę więcej niż zdołają przetwarzać moje małe wafelki. pewnie i na wzmacniacz przyjdzie pora kiedyś ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.