Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
16 minut temu, jaxcek napisał:

Tak, tak. Widziałem w postach. Zastanawiam się w jakiej konfiguracji stworzy to najlepsze połączenie.

Myślę,  że połączenie dwóch Lebenów to jest najlepsza konfiguracja, w końcu były strojone pod siebie, fakt tanio nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

U mnie Leben przeszedł przeżył sporo różnych źródeł. Na starcie był NAD C658, od niego się zaczęło,

potem (moje subiektywne spostrzeżenia z wykorzystaniem nieaudiofilskiego słuchu):

AURALIC ALTAIR G2.1 - dziwne zachowanie w sieci, generalnie sporo prób połączeń z zasobami w Chinach, przy moim dość restrykcyjnym podejściu do komunikacji dom-świat wykluczyło go z dalszej zabawy i w sumie niewiele wniósł w stosunku do NAD. No i jeszcze te dźwięki przy przełączaniu źródeł i głośności....

ROSE 150/250 - kolorowe, aż za bardzo, dźwiękowo bez rewelacji, no może poza niezłą implementacją AppleMusic

Lumin T2 - aplikacja-nie mogłem się przemóc, dźwiękowo fajniej, scena urosła

NAIM Uniti Atom HE - aplikacja słaba, ale dla mnie w połączeniu z Lebenem zrobił super robotę, wniósł trochę pazura do grania i został na dłużej

W międzyczasie doszło źródło na Philips CD880 oraz AudioTechnikę zastąpił Technics SL1600mk2, przewinęły się różne interkonektory RCA (Oyaide, Siltech-te zostaną, Acrolink, Belden itd...), kable głośnikowe (od Melodiki, przez Suprę, Nordost... skończyło się na Duelundach).

Generalnie  zawsze coś chciało by się zmienić i ciężko powiedzieć czy to co w tej chwili gra to konfiguracja docelowa 🙂 

PS. Jedynie Leben chyba będzie dłużej niezmienny, chociaż jednej rzeczy mi w nim cholernie brakuje: PILOTA 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

W kupionym przeze mnie RS28CX po dwóch latach zaniemógł selektor źródeł.

Podczas przełączania zanikał jeden kanał w niektórych pozycjach i pojawiało się trzeszczenie w tychże.

Pre odesłałem do naprawy gwarancyjnej, problem zarzegnany. Po powrocie przez niecałe kolejne dwa lata było ok.

Teraz znowu to samo. Serwisant, stwierdził, że selektory budżetowe i zaproponował wymianę przełączników na nowe w oparciu o srebro. Ma wyeliminować problem na lata.

Warto to zrobić? Pomoże jak przekonuje serwis?

_______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2024 o 08:28, GB napisał:

W kupionym przeze mnie RS28CX po dwóch latach zaniemógł selektor źródeł.

Podczas przełączania zanikał jeden kanał w niektórych pozycjach i pojawiało się trzeszczenie w tychże.

Pre odesłałem do naprawy gwarancyjnej, problem zarzegnany. Po powrocie przez niecałe kolejne dwa lata było ok.

Teraz znowu to samo. Serwisant, stwierdził, że selektory budżetowe i zaproponował wymianę przełączników na nowe w oparciu o srebro. Ma wyeliminować problem na lata.

Warto to zrobić? Pomoże jak przekonuje serwis?

_______________
Pozdrawiam
Grzegorz
 

Kup kontakt do styków, otwórz górną pokrywę, możesz też dolną i prysnij z kilku stron na ten selektor z boku, tam widać te styki które zwierają, poruszaj kilka razy w prawo w lewo i po problemie. Wiem, bo to już przerabiałem 🙂

received_1489553385240463.jpeg

Edytowane przez adamek_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kup kontakt do styków, otwórz górną pokrywę, możesz też dolną i prysnij z kilku stron na ten selektor z boku, tam widać te styki które zwierają, poruszaj kilka razy w prawo w lewo i po problemie. Wiem, bo to już przerabiałem
received_1489553385240463.thumb.jpeg.46730e8b0afc670e20ca020b50695397.jpeg
Się właśnie zastanawiam. Może wymienię na te srebrne i zobaczę czy warto. Jak po kilku latach będzie ok to zrobię tak samo we 600tce.

_______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, GB napisał:

Się właśnie zastanawiam. Może wymienię na te srebrne i zobaczę czy warto. Jak po kilku latach będzie ok to zrobię tak samo we 600tce.

_______________
Pozdrawiam
Grzegorz
 

Jaki koszt i gdzie to zrobią?

Edytowane przez adamek_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do użytkowników Leben'a.

Posiadam u siebie przedwzmacniacz RS28CX, który połączony jest ze wzmacniaczem CS600X - pracującym w trybie końcówki mocy.

Zanoszę się z zamiarem kupna lamp KT88 do CS600X.

Pytanie:

Czy po wymianie lamp z EL34 na KT88 będzie odczuwalna zmiana charakteru dźwięku, kiedy CS pełni funkcję końcówki mocy?

Czy jednak charakter brzmienia systemu nadal będą nadawały lampy z RS28CX?

_______________
Pozdrawiam
Grzegorz



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, GB napisał:

Czy po wymianie lamp z EL34 na KT88 będzie odczuwalna zmiana charakteru dźwięku, kiedy CS pełni funkcję końcówki mocy?

Czy jednak charakter brzmienia systemu nadal będą nadawały lampy z RS28CX?

Zmiana lamp w końcówce mocy także wpływa na brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KT88 zakupione i zaaplikowane. Czy jest lepiej?

Nie czuje znaczącej poprawy dźwięku w stosunku EL34. Nie powaliło mnie nic na ziemie, że stwierdził bym o tak warto było wydać tą kasę.

Zupełnie dobrze grało to na EL34. Może jakieś min. różnice, ale nie podejmuję się ich opisywania.


_______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.