Skocz do zawartości
IGNORED

DSD DA-niska cena/wysoka jakość.XLR-y preferowane.Znak czasów.


triode
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

stawka celna na dac to 3,7%+23%VAT-w Polsce.

Przygotuj:

1.oświadczenie(dostałeś w mailu)

2.zrzut ekranu ze strony sklepu z LKS

3.fakturę od sprzedawcy

4.potwierdzenie płatności z Paypal

Wszystko prześlij mail-em do osoby,która się z tobą kontaktowała.

Niestety w przypadku przesyłki DHL cło się płaci-nie ma odwołania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ,spokojnie jak baranek na rzeź jeszcze zdążysz ,szukaj priv . Coś trzeba będzie zapłacić ale nie od razu wszystko przesyłka jest ciężka i duża więc kłuje w oczy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym roku dołożyłem do budżetu całkiem sporo.

oclili mi nawet szprychy do roweru,które kupiłem dla syna za 30usd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak k….fa bo obiadki sobie kupują po 1500 pln to trzeba na nich dużo płacić , jak tylko można to staram się nie dawać im dymać i okradać. Bo tak to wygląda oni myślą jak tu z nas by więcej kasy wyrwać jaki by tu jeszcze podatek dołożyć i swoją kieszeń napchać a nie co zrobić dla dobra kraju.

Bismark powiedział że szara masa nie ma prawa wiedzieć jak się robi politykę i parówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misio1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę nie w temacie za co z góry przepraszam.

Zakupiłem LKS poprzez stronkę shenzhenaudio. Dzisiaj otrzymałem maila z DHL, że ze względu na zadeklarowaną wartość (50$) przesyłka wymaga indywidualnej odprawy celnej.

Czy macie w tym temacie doświadczenie? O co chodzi? Jak do tego tematu podejść? Z czym to się wiąże?

DHL prosi o przesłanie paru dokumentów m.in. dokumentów potwierdzających wartość towaru. Znajoma mi mówiła, że DACi są zwolnione z cła - nie dopytałem i nie potrafię sam tego znaleźć. Próbowałem znaleźć kalkulator celno podatkowy ale coś się nie udaje. Niektórzy z Was to już przerobili i dlatego właśnie w tym miejscu o to pytam.

Proszę o Waszą pomoc.

 

A skąd się wzięła wartość 50 usd? Shenzhenaudio audio taką wstawiło? Wiadomo, że przy sprzęcie elektronicznym i takiej wadze Urząd Celny to zakwestionuje. Myślę, że gdyby było 500 usd to nie byłoby problemu. Zapłaciłbyś więcej ale połowę tego co cała kwota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dyzio4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa linia produktów z Tajwanu: Monitor Acoustics Glory a/agr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę nie w temacie za co z góry przepraszam.

Zakupiłem LKS poprzez stronkę shenzhenaudio. Dzisiaj otrzymałem maila z DHL, że ze względu na zadeklarowaną wartość (50$) przesyłka wymaga indywidualnej odprawy celnej.

Czy macie w tym temacie doświadczenie? O co chodzi? Jak do tego tematu podejść? Z czym to się wiąże?

DHL prosi o przesłanie paru dokumentów m.in. dokumentów potwierdzających wartość towaru. Znajoma mi mówiła, że DACi są zwolnione z cła - nie dopytałem i nie potrafię sam tego znaleźć. Próbowałem znaleźć kalkulator celno podatkowy ale coś się nie udaje. Niektórzy z Was to już przerobili i dlatego właśnie w tym miejscu o to pytam.

Proszę o Waszą pomoc.

I jak się skończyła sprawa? LKS doszedł? Bardzo mnie interesuje brzmienie tego urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A skąd się wzięła wartość 50 usd? Shenzhenaudio audio taką wstawiło?

Wiadomo, że przy sprzęcie elektronicznym i takiej wadze Urząd Celny to zakwestionuje. Myślę, że gdyby było 500 usd to nie byłoby problemu. Zapłaciłbyś więcej ale połowę tego co cała kwota.

 

Zazwyczaj te firmy wpisuja taka kwote jako wartosc przesylanego towaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj te firmy wpisuja taka kwote jako wartosc przesylanego towaru.

Dziękuję za informację. Jak się zdecyduję to napiszę do nich żeby wystawili bardziej normalną kwotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym prawie celnym towar do wartości 50 $ nie podlega cleniu, oni o tym wiedzą bo nie jeden Polak o to prosił.

 

Wszystko się zgadza tylko czy warto dla kilku stówek ryzykować około 3kzł.

W przypadku uszkodzenia przesyłki przez firmę spedycyjną, dochodzisz o odszkodowanie na zadeklarowaną wartość. Wiem że takie przypadki zdarzają się rzadko ale zdarzają. Może trafić się też mądry i zorientowany celnik (też rzadkość ale jednak) dochodzi wtedy próba oszustwa, wyłudzenie podatku i cła, co z tego że sprawę w taki czy inny sposób można wygrać, jednak pokażcie mi takiego co wygrał z UC i z US i napiszcie ile to kosztowało zdrowia.

Też kupowałem na chińskich portalach i nie zabiegałem o wpisanie zaniżonej wartości, trzeba było to zapłaciłem i miałem spokojną głowę o uszkodzenia czy też inne szykany ze strony urzędów. Nie zapominajcie Panie i Panowie że żyjemy w Państwie w którym obywatel nie ma szans urzędami zajmującymi się braniem haraczy od obywateli. Potwierdzone wieloma przykładami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko czy warto dla kilku stówek ryzykować około 3kzł.

W przypadku uszkodzenia przesyłki przez firmę spedycyjną, dochodzisz o odszkodowanie na zadeklarowaną wartość. Wiem że takie przypadki zdarzają się rzadko ale zdarzają. Może trafić się też mądry i zorientowany celnik (też rzadkość ale jednak) dochodzi wtedy próba oszustwa, wyłudzenie podatku i cła, co z tego że sprawę w taki czy inny sposób można wygrać, jednak pokażcie mi takiego co wygrał z UC i z US i napiszcie ile to kosztowało zdrowia.

Też kupowałem na chińskich portalach i nie zabiegałem o wpisanie zaniżonej wartości, trzeba było to zapłaciłem i miałem spokojną głowę o uszkodzenia czy też inne szykany ze strony urzędów. Nie zapominajcie Panie i Panowie że żyjemy w Państwie w którym obywatel nie ma szans urzędami zajmującymi się braniem haraczy od obywateli. Potwierdzone wieloma przykładami.

 

Stąd też powyżej napisałem, że prawdziwy koszt sprowadzenia tego urządzenia będzie oscylował w granicach 7K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd też powyżej napisałem, że prawdziwy koszt sprowadzenia tego urządzenia będzie oscylował w granicach 7K

 

Właśnie o to chodzi nie wiem jak inni ale ja szanuję swoje pieniądze i zdrowie. Owszem może się zdarzyć że się uda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne sytuacje należy przewidywać-w przypadku przesyłki kurierem niestety nie ma odwołania,procedury są szczelne.na pociechę jest fakt,że realny czas dostarczenia przesyłki to 4-5dni.

można oczywiście zaoszczędzić na przesyłce i przeliczeniu walut.

Wsad materiałowy w przypadku LKS i YSDZ:D-3 wykracza poza,poziom cen-wystarczy pooglądać fotki gazetowych faworytów za podobne pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsad materiałowy w przypadku LKS i YSDZ:D-3 wykracza poza,poziom cen-wystarczy pooglądać fotki gazetowych faworytów za podobne pieniądze.

 

To akurat nie ulega wątpliwości. Też zastanawiam się nad jednym z przetworników do których linki podałeś.

Jeśli to nie problem napisz proszę, może być na PW czy miałeś okazję porównać go np. z jakimś przetwornikiem znajdującym się na pokładzie odtwarzaczy Ayona ja mam akurat Ayona CD2 jednak ze sprzętem nie mam w zwyczaju brać ślubu. A kto wie czy nie wyszłoby kupić taki przetwornik+transport i pliki. Ponieważ ostatnio więcej słucham z plików niż z CD

(wygodniej).

No i jaki był Twój rzeczywisty koszt ściągnięcia takiego urządzenia.

Pozdrawiam,Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś bardzo chciałem cd Ayona ale jak przywlokłem do domu było lekkie rozczarowanie.Kupiłem Krell kav280cd i ten odtwarzacz towarzyszy mi do dzisiaj.

Rzeczywisty koszt sprowadzenia YSDZ:D-3 to było 1050euro.Jestem bardzo zadowolony z tego przetwornika i nie sądzę aby w zbliżonych pieniądzach coś tak działało(bezproblemowo) i dawało taką jakość dżwięku po xlr.Przypominam ponieważ nie gram po rca,a nawet nigdy nie podłączyłem.

W przypadku ES9018 zawsze należy spytać o system-czy twój system jest w stanie pokazać zalety tego przetwornika i czy czysto tranzystorowy dżwięk-szybki,dynamiczny,rozdzielczy bez upiększania i maskowania jest dla ciebie strawny.?Ten dżwięk moim zdaniem jest neutralny i prawdziwy.Nie ma w nim ostrości ani beznamiętnego ``mielenia bitów``.

W przypadku plików ten dżwięk łagodnieje,nabiera nieco analogowej maniery- a użycie przyłączy cyfrowych:AES/EBU,I2S,USB -nieco go różnicuje.

Jest do dyspozycji procesor DSP oraz filtry cyfrowe-celem lepszego dopasowania do systemu-dla tych którzy to lubią robić.

Rewelacyjnie działa regulacja głośności i bezproblemowo można podłączyć bezpośrednio do końcówki.

Nie jest to oczywiście najlepszy dac na świecie i kilka drobnych rzeczy jest do poprawienia-gniazda są przeciętnej jakości,niezbyt dobrze jest pomyślane mocowanie górnej pokrywy.W tej cenie nie widzę problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam że w moim systemie lks wypadł dużo lepiej od hegla hd25 . Bardzo ciekawie wypadło też podłączenie go marketowym światłowodem do telewizora (do tv jest cyfra+po hdmi ) , przy takim podłączeniu hegel wypadał tragicznie natomiast lks robi w tym połączeniu świetne wrażenie ale jednocześnie to nie świadczy o tym jaki jest całościowo hd25 a jedynie po tym łączu. Jednocześnie po usb lks też jest lepszy.

Jeszcze dodam że słucham po rca odkąd mam lampowy wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misio1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając funkcjonalność jak ten Twój dac ma się brzmieniowo do M-DAC-a Audiolaba o ile miałeś możliwość porównać ?

Jest w nim też sensownie zaaplikowane Sabre 9018 i z zasilaczem liniowym Tomanka to całkiem "niezły zawodnik"

 

Pytanie do Triode.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkleisz fotkę LKS-a? ciekaw jestem jak wypada na żywo.

 

Pomijając funkcjonalność jak ten Twój dac ma się brzmieniowo do M-DAC-a Audiolaba o ile miałeś możliwość porównać ?

Jest w nim też sensownie zaaplikowane Sabre 9018 i z zasilaczem liniowym Tomanka to całkiem "niezły zawodnik"

Audiolaba nie znam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotę ok ale jutro , zrobię taką trochę lepszą niż telefonem.

Nie mam porównania do audiolaba ale wiem ,że zasilanie robi cuda . porównywałem LKS tylko do Hegla hd25 ,porównam z rdaciem+teddy i z moon supernowa rs cd. Rdac raczej nie jest dla niego zawodnikiem ale z rdaciem da się już żyć. Hegla oddałem kilka dni temu ale słuchałem go 2 tygodnie więc coś tam pamiętam . A ...to pytanie było do triode ale już nie będę kasował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki triode za odzew i wyjaśnienie kilku spraw. Widzę ze jest nad czym myśleć. Jeśli to nie tajemnica napisz proszę jakiego Ayona "skasowałeś" na rzecz Krella.

Pozdrawiam, Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był Ayon cd1-w czasach gdy Ayony miały xlr-zestawiony z Krell kav-300i przytłaczał mnie.Ayon cd-2 grał nieco cieplej,łagodniej ale ja wolałem 280cd.zdjęcia jeszcze są gdzieś na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z okazji PIANO DAY bezkompromisowo nagrana płyta do pobrania za darmo jako 24wav:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wystraszyłem sprowadzania LKS wg powyższego opisu o problemach z UC i kupiłem Pioneer U-05-S. Właściwie to za połowę tej ceny. Podłączony jest za pomocą AES/EBU i XLR. I napiszę tak: to najlepszy DAC, którego miałem w swoim zestawieniu i w ogóle najlepsze brzmienie jakie całościowo miałem na swoich urządzeniach. Oczywiście wg moich upodobań i gustu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Z okazji PIANO DAY bezkompromisowo nagrana płyta do pobrania za darmo jako 24wav:

http://www.pianoday.org/

 

Odsłuchane :-) ...fajne...

 

Trochę się wystraszyłem sprowadzania LKS wg powyższego opisu o problemach z UC i kupiłem Pioneer U-05-S. Właściwie to za połowę tej ceny. Podłączony jest za pomocą AES/EBU i XLR. I napiszę tak: to najlepszy DAC, którego miałem w swoim zestawieniu i w ogóle najlepsze brzmienie jakie całościowo miałem na swoich urządzeniach. Oczywiście wg moich upodobań i gustu :)

Dyzio...testowałeś go na ciezkich brzmieniach...opisz trochę wrażenia...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten DAC brzmi jak BDP-LX58 to ja go za darmo nie chce

 

Nie wiem, nie słyszałem BDP-LX58. Dla mnie osobiście zagrał najlepiej ze wszystkich, które do tej pory wypożyczałem do odsłuchu lub byłem właścicielem. Pewnie to też kwestia pozostałych urządzeń w torze audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iego Zodiac Platinum DSD DAC,

.kiedyś był to spory hit na rynku,obecnie nieco zapomniany

Podobne możliwości do cd Opery ma Shanling cd3.2

 

kompromis stanowi,moim zdaniem ten J.Feng hdm-03:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer BR wypadł najgorzej, jest stonowany, wokal cofnięty do kolumn, brak dociążenia basu, przy DVD czy SACD się dopiero budzi

 

To ten DAC Pioneera jest przeciwieństwem brzmienia, które opisałeś. Jest muzykalny, wokal przestrzenny, bas mocny i zróżnicowany nawet przy niskich poziomach głośności. Wcześniej słuchałem m.in. audiobyte black dragon, coctailaudio x40, najnowszy musical fidelity CD z DAC wersję 6, CA SM6, Primare 30. I po tym wszystkim wiem na pewno, że muszę mieć DAC z Sabre - to moje brzmienie. Korci mnie ciągle ten LKS i gdybym mógł kupić w Polsce to bym spróbował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z tych wymienionych pioneer wypadl obiekytwnie najlepiej czy po prostu wpasował się w Twój gust? serio wolałeś go od dragona niepatrząc na cenę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.