Skocz do zawartości
IGNORED

DSD DA-niska cena/wysoka jakość.XLR-y preferowane.Znak czasów.


triode
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dołaczam do klubu fenga Mx-1 bez pro , dzisiaj dotarł i docieram go :) język już opanowałem albo był opanowany :) bo zakup był za pośrednictwem ushera Roxy ,testuje go ze 4h na dwóch dac hegel hd25 i produkt diy dac konstruktora 3lite z forum diy na AS ,zrobiony na amanero z AK4490 , pierwsze problemy jakie napotkałem to z hd25 nie potrafił odczytac plików z twardego po usb na jednym z odtwarzaczy bo mam wrażenie że są dwa :) i na tym z duzymi wyswietlaczami wskazówkowymi nie chciał pracować natomiast bez zegarów hasał na 96kbps tak mi wyswietlał dac hegla , pirwsze wrażenia mimo wszystko bardzo pozytywne w porównaniu z moim wczesniejszym laptopem mysle że duży progress ,muzyka gra bardzo czysto precyzja czarne tło mega , separacja oddech niesamowity i ten klar no swietnie , potem przyszła pora na amanero i tutaj jest chyba jescze lepiej na usb cały czas mówię latam i tutaj ten odtwarzacz z wskażnikami działa normalnie ,zauwazyłem większe otwarcie więcej detali niz na heglu ale tylko chyba zaznaczam chyba na tym odtwarzaczu ze wskazówkami , bo na tym drugim trybie jest jak by za ostro mniej czysto , oczywiście jescze nie wiem jak ogarnąć tidala spotify i myślę że może warto mu wgrać np foobara -próbowaliście juz foobara na tym ? mimo wszystko potrzebowałbym wsparcia i wszelka pomoc w instalacji by sie przydała i może macie jescze jakieś wskazóki bo przyznaję sie bez bicia całego wątku nie przeczytałem :( może na poczatek jakies ustawienia nie wiem jest tu coś takiego jak wgrywanie sterowników itp ? bo oba daci widzi no miał na poczatku problem z amanero ale samo się jakoś ułożyło , mam jescze kilka pytań ale to może już z kimś na priv bo litanie takie wyjdą że wam się odechce mi pomagać :)) pytania banalne pewnie dla was ale ja dopiero pierwszy stremer mam i tutaj nie bardzo kumam np w ustawieniach mogę maksymalnie ustawić 192kbps a ponoć ma 32/384 i amanero obsługuje raczej takie parametry a w menu max 192 ?

 

A co tam popisze sobie , następnie zawiesił mi się już dwa razy podczas odsłuchu bez żadnych kombinacji przy ustawieniach itp ,dalej te pcm ustawienia nie bardzo wiem jak mam to ustawic te gapless itp ? pilot fajny z wyglądu i sam feng reaguje dość szybko troszke mógłby być sygnał z tego pilota silniejszy bo czasami muszę go kierunkować troche za bardzo ,ale zbudowany jest z dobrych materiałów ,to akurat mały szczegół bo i tak za chwilę go omine logitechem harmony one .właśnie ktoś juz programował pilota logitech do fenga pytam czy jest w bazie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zakup był za pośrednictwem ushera Roxy

 

Rozwiejmy ten mit, bo ja nie jestem pośrednikiem czy handlowcem. Moja rola ogranicza się jedynie do tego, że przekazuje nr tel. do Chińczyka będącego dystrybutorem na PL Fenga.

 

Jeśli chodzi o resztę, to za kilka dni już fever minie i będzie dobrze. Możesz tam wgrywać wszystkie playery akceptujące Androida. W grudniu ma być JRiver na Androi, co jest super wiadomością jeśli tylko będzie można go zakupić bezpośrednio ze strony lub przez Amazon. Ma super sterowanie i czyta ISO.

 

Z softów możesz wgrać i testować USB Player, Foobar 2000, Bubble Upnp i wiele innych. Poczytaj lepiej wątek wpierw, pograj, poklikaj i pograj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na coś takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Triodę to do ciebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE, masz teraz kontakt bezpośredni i Chińczykowi możesz zgłaszać wszelkie uwagi, najlepiej emailem po angielsku ... z prośbą o ich uwzględnienie w trakcie kolejnej aktualizacji przez producenta :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie jestem żaden wielki guru czy magik :)

bawię się w to bo jestem ciekaw,a jak portfel niezbyt zasobny to trzeba mocno główkować.

pochlebia mi,że ten wątek już dawno przekroczył ćwierć miliona wyświetleń. :)

oznacza to,że jest zapotrzebowanie na tani i dobrze grający sprzęt.

Ceny markowych produktów już dawno odleciały w kosmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE, masz teraz kontakt bezpośredni i Chińczykowi możesz zgłaszać wszelkie uwagi, najlepiej emailem po angielsku ... z prośbą o ich uwzględnienie w trakcie kolejnej aktualizacji przez producenta :)

To daj tego emaila bo mu nie będę mulił przez telefoń :)

i faktycznie trzeba ich cisnąć bo potencjał mają :) tylko jak by leniwi są bo żeby tidala i spotify nie wrzucić do softa (aktualizacji) hmm na owe czasy straszne lenie hee

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj tego emaila bo mu nie będę mulił przez telefoń :)

i faktycznie trzeba ich cisnąć bo potencjał mają :) tylko jak by leniwi są bo żeby tidala i spotify nie wrzucić do softa hmm na owe czasy straszne lenie hee

 

Twój streamer ma zaliczony fabryczny reset. Zrobiłeś aktualizacje? W nowych wersjach jest już preintalowany Tidal i Spotify. Ja nie korzystam z ichniejszych softów. Zacznij od Amazon story i bubble :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie albo zna pod inną nazwą jak jfeng urządzenie które działa na tych samych pilotach lub podobnych ? bo w bazie logitecha nie znalazłem streamera pod nazwą jfeng ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie albo zna pod inną nazwą jak jfeng urządzenie które działa na tych samych pilotach lub podobnych ? bo w bazie logitecha nie znalazłem streamera pod nazwą jfeng ?

 

Pilot w Fengu jest w zasadzie bezużyteczny i po co jeszcze Logitecha uczyć.

 

Na androidzie przez bubble pięknie sterujesz Tidal czy Spotify przez smartphone .

 

Ja osobiście zrobiłem wreszcie u siebie Nas Synology i przy uruchomionym bubble upnp swietnie sie steruje Fengiem aplikacjami Lumin czy Linn Kazoo ( ze wskazaniem na ten drugi) na ipad .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teź chciałem kupić logitecha ale zostałem przy smartfonie. Wszystko śmiga bardzo dobrze. Gram z synology bez problemu.Kupiłem teraz drugi mx 1 teraz wersję pro. Jak za te pieniądze to bardzo dobry a najwaźniejsze moim zdaniem rozwojowy streamer. Miałem sotma i auralica i jakoś się nie wstrzelił u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach testów trafił do mnie T+A - zobaczymy czy wyruguje ze stanowiska XiangSheng - na razie jest inaczej, ale nie można jednoznacznie powiedzieć, że lepiej, jednak nie wybrałem jeszcze optymalnych ustawień filtrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sotma i auralica i jakoś się nie wstrzelił u mnie.

 

Miałem i Auralic jak i Bluesound i ten drugi wg mnie lepszy .

 

Problemem jak i zaletą Fenga jest otwarty ma droidzie soft. W dzisiejszych czasach nie jest to problemem . Brzmieniowo cały komplet Feng-a jest naprawdę b.dobrze i sam się tego nie spodziewałem. W zasadzie miałem kupic sam streamer Feng do odczytu plików ISO ale z DAC -iem firmowym MX DAC tworzy naprawdę zgraną całość odtwarzającą wszystko włącznie z DSD.

 

Moim zdaniem set Fenga zamyka na przynajmniej kilka lat temat plików a pózniej to niewiadomo co będzie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ładny systemik :)

 

ja doszkalam się z polskiej kablologii:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ładny systemik :)

 

ja doszkalam się z polskiej kablologii:

 

 

Co do całej "kabeologii" to polecam jak zawsze rozsądną i badającą swoje produkty szwedzką firmę Supra.

 

Niegdyś już poleciałem w "stratosferę" kablową jak i sprzętową ...Moim zdaniem nie warto .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem bliższe kontakty z Suprą..nie przepadam.

natomiast kupiłem i być może Mikołaj przyniesie:kable tajwańskiego MPS-a.

kabel usb , rca , sieciówkę..rzecz jasna zdam relację.

 

kable Ziggiego,chwalone w mediach mają dać odpowiedź na pytanie:czy w rozbudowanym torze plikowo-lampowym warto wydać więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Suprą to ja pamiętam jaki był śmieszny numer z ich listwą za niemałe pieniądze - jeden z przypadków audiofilskiego powietrza. Ale to lata temu, teraz już pewnie wyrośli z takich głupot.

Ja mam wielki szacunek dla firmy QED - nie mają tabu, nie robią voodoo, tylko przyzwoite kabelki za sensowną cenę.

A sieciówki robię sobie sam, z przewodów ofc ślicznie miedzianych 3x2,5mm lub 3x1,5mm - mięciutkie, łatwo się układają do tego przyzwoite wtyczki Oyaide z dobrymi śrubami do kabli i opędzam nimi wszystkie urządzenia.

 

A T+A na SPDIF na razie góruje nad XiangSheng w zakresie wysokich tonów (szczególnie wybrzmienia perkusji talerzy i czyneli), ale w niskich XiangSheng ma więcej do pokazania, może z gorszą kontrolą, ale z większą ilością masy i "substancji". Średnica baaaaaardzo porównywalna. Aż jestem w szoku, bo spodziewałem się dużej (przepastnej wręcz) różnicy, a tu zaskoczenie. Przez większą dokładność wysokich ciuteczkę, ale to odrobinkę zyskała stereofonia (i tak już nie najgorsza), właściwie to jest zmiana na progu percepcji, albo tylko moje nastawienie. Ciut więcej się poprawiła pozorna trójwymiarowość (ale to jest słyszalne w bezpośrednim porównaniu). Tak się zastanawiam, czy to jeszcze słychać, czy to już moja podświadomość i oczekiwanie w stosunku do 10x droższego urządzenia.

 

Za to po włączeniu materiału DSD "opadła mi kopara" - muszę poszukać więcej takich materiałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam współczesne nagrania dsd a nie remasterowane stare kluchy. Nicki parrot, Lyn Stanley, Susan wong, Simone kopmajer, Robert len, Holly cole, Alexis cole. Wszystko do znalezienia w sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Suprą to ja pamiętam jaki był śmieszny numer z ich listwą za niemałe pieniądze - jeden z przypadków audiofilskiego powietrza.

 

Jesli chodzi o listwę Supra to jest jeden model od lat produkowany , teraz zrobili z DC blocker. Mimo wszystko cena normalna od lat . "Audiofilskie powietrze" to chyba ostatnia firma . Poleć w Gigawatt -y , Furutech -y czy tuziny DIY , pewnie polepszą brzmienie i "jakość " prądu ;)

 

miałem bliższe kontakty z Suprą..nie przepadam.

 

 

Na początku też tak myślałem po czym wróciłem do ich kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zaczyna się od gniazdka w ścianie..

jedyne rozwiązanie jakie mogę polecić to wydzielony obwód tylko pod audio.

robiąc remont nakułem się betonu-ale warto było..

co do listwy,mam starą Badę...z nowszych interesuje mnie G&W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam osobne wydzielone zasilanie tylko pod pokój odsłuchowy do którego prosto z trafa kablem po ziemi leci prąd .

Badę miałem jak i Furutechy, Gigawatt i różne DIY. Mam (tamią) Supra md 06 i na tym koniec tematu .

 

Gniazdko w ścianie to normalny Becker a nie Furutech stąd moze listwa Supry "źle" mi działa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam współczesne nagrania dsd a nie remasterowane stare kluchy. Nicki parrot, Lyn Stanley, Susan wong, Simone kopmajer, Robert len, Holly cole, Alexis cole. Wszystko do znalezienia w sieci.

 

Na pewno współczesne realizacje grają lepiej, ale muzyka na pierwszym miejscu, a te stare SACD grają również dobrze. Szczególnie do dosłodzonym Fengu z odpowiednik okablowaniem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni grania na transportach mx 1 . Jak na moje ucho nie ma różnicy w graniu. Na razie nie mam daca z aes ebu więc nie wiem jak gra po tym złączu, ale pewnie z ciekawości zakupię daca j.fenga do kompletu. Jak ktoś chętny na wersję pierwszą - niech pisze:).Kolor czarny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybka piłka - ile Wam się udało natywnie uzyskać sygnału wyjściowego Tidal?

Ja jakbym nie ustawiał (natywnie w trybie exclusiveness) to wychodzi 44,1k. Nawet jak puszczam np. Pink Floyd z albumu 24/96k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomogę a może i nie:) Też miałem przez pewien czas problem z znalezieniem streamera. Zależało mi na usb. Mam daca z amanero więc wskazane było szukać coś z usb. Więc skorzystałem z sotma ( chyba 200 z dedykowanym zasilaczem) -grać grało, ale sterowanie, zawieszanie się, wchodzenie na jakąś stronę, żeby to uruchomić - mnie denerwowało. Potem auralic aries ( taka mydelniczka) według mnie trochę lepiej, sterowanie bezproblemowe połączenie z synology szybko i pewnie, dźwięk fajny( nie umiem opisywać). Mi pasowało lepiej niż sotm, ale cena chyba coś około 4000 zł. Więc z powrotem do mini pc z foobarem i tak grałem sobie przez pewien czas, na zmianę z musicbee( tak ten kolorowy kombajn się nazywa). Mi pasowało można coś zmieniać dodawać i kosztuje niewiele w porównaniu z auralickiem. Chciałem tego cayina spróbować, ale ponoć z nasem słabo współpracuje.I wypożyczyć nie chcieli. Tak grałem, grałem, aż kupiłem j.fenga mx-1. I ten mi spasował czyta wszystko i szybko, wgrywać playery można, platforma rozwojowa, dźwiękowo bo to Ciebie interesuje najbardziej nic gorzej jak sotm czy auralic, do pc nie porównam bo w jednym i drugim ustawiać można wiele. Poza tym tak jak pisałem ja o dźwięku chyba pisać nie umiem. Poza tym ja nie wiem czy streamer jest sercem systemu czy reszta toru?Mi feng pasuje i dlatego kupiłem druga wersję, ale dźwiękowo nie ma różnicy - bo i chyba być nie może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM

TIDAL - jaki sygnał udaje Wam się uzyskać w trybie exclusive na wejściu do DACa. U mnie tylko 44.1k nawet przy nagraniach oznaczonych jak 24/96k np Pink Floyd "The Division Bell"

 

ROZWIĄZANIE!

Aby mieć natywne częstotliwości próbkowania utworów (44.1k / 88.2k / 96k) wystarczy ustawić

Jakość stramingu - Master

Wyjście audio (more settings)

Użyj trybu exclusive - włączony

Narzuć głośność - zdezaktywuje się

MQA - wyłączony

 

Działa na T+A DAC8DSD - pięknie mi na DACu pokazuje zmiany próbkowania, omija wszelkie układy windows i BRZMI!!! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ROZWIĄZANIE!

Aby mieć natywne częstotliwości próbkowania utworów (44.1k / 88.2k / 96k) wystarczy ustawić

Jakość stramingu - Master

Wyjście audio (more settings)

Użyj trybu exclusive - włączony

Narzuć głośność - zdezaktywuje się

MQA - wyłączony

 

 

 

Dotyczy to niestety tylko wersji desktopowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.