Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do wnęki... obecnie mission 700


grzegorzk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie używam denona rcd 100 plus kolumn mission 700. Zmieniłem mieszkanie i z tej racji zmuszony byłem postawić swoje kolumny do wnęki obok telewizora. No i dźwięk się znacznie pogorszył... buczy dudni itp. Wyjście jest teoretycznie jedno postawić gdzie indziej najlepiej na standach no ale pokój jest tak zagospodarowany że jedyne miejsce wolne to ta wnęka ewentualnie parapet. Nie mogę zbytnio ingerować w rozmieszczenie mebli itp w pokoju bo wynajmuje i ma być tak jak jest...

 

Ale to sedna, czy są jakieś kolumny które zagrają przyzwoicie we wnęce ? W moich misionach jest br z przodu więc i tak jest to na plus ale mino wszystko kolumny grają z całą szafą. Limit 500 zł na nowe kolumny. Ewentualnie może trzeba poszukac całkiem innego zestawu ? czegoś mniejszego ? typu pionocraft ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Żadne kolumny nie zagrają dobrze w takich warunkach. Można by próbować ewentualnie jakieś vintage kolumny "biblioteczne" które projektowane były z uwzględnieniem tego, że będą leżeć na regale między książkami, np. Acoustic Rsearch AR3, AR2 itp. może jakieś stare Yamahy. Ale dostać takie w dobrym stanie jest bardzo ciężko, trzeba je też umieć zestawić z resztą sprzętu. Poza tym sprzęty te mają wartość kolekcjonerską co zawyża ich cenę, która w wielu przypadkach nie jest (w moim odczuciu) adekwatna do jakości dźwięku.

Pisze to o tych głośnikach raczej jako dygresję, bo realne rozwiązanie problemu masz tylko jedno: kupić standy, wcisnąć je w tą wnękę, a przed każdym odsłuchem wysuwać je od ściany.

Dodatkowo możesz też dla próby zatkać otwór BR gąbką, skarpetką i sprawdzić czy jest lepiej. Ja spróbowałbym wymienić wewnętrzne wytłumienie na mate bitumiczną z filcem, koszt 20zł, operacja w pełni odwracalna, a też może wyeliminowywać buczenie i poprawić ciut dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.