Skocz do zawartości
IGNORED

Test wzmacniaczy w ostatnim HFiM


krzys_mak

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim numerze HFiM znajduje sie test czterech wzmacniaczy stereo w cenie od 8500zl do 13989zl. Z opisu wynika, ze do testu uzytko malych podstawkowych kolumn Dynaudio Audience 42 kosztujacych okolo 3000zl. Szczegolnie zabawne jest zestawienie tych kolumn z dzielonym wzmacniaczem Rotela o mocy 2x200W za 13989zl. Czy na podstawie takiego testu mozna wyciagnac jakiekolwiek sensowne wnioski o tym wzmacniaczu ?

Ciekaw jestem czy ktokolwiek uzywa w domu zestawu w ktorym kolumny kosztuja przykladowo 3 razy mniej niz wzmacniacz , oraz czy ktos kupuje drogie wzmacniacze dzielone o duzej mocy aby napedzic nimi malutkie i relatywnie tanie kolumny podstawkowe .

 

pozdr.Krzysiek

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/11472-test-wzmacniaczy-w-ostatnim-hfim/
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio Audience 42 to kawał bardzo dobrego głośnika,wart więcej niż cena za niego żądana.

Nie ma absolutnie nic śmiesznego w takim zestawieniu.

Smieszne są raczej ceny tych wzmacniaczy w stosunku do ich możliwości.

Zresztą radziłbym wpierw posłuchać wyrobów tej szacownej firmy przed wygłaszaniem tak zdecydowanych opinii.

Może i ktoś prywatnie używa takiego zestawu - różne są gusta i oczekiwania wobec sprzętu, ale recenzent w "fachowym" piśmie do testów wzmacniaczy powinien użyć kolumn które będą w stanie w pełni pokazać cechy testowanych wzmacniaczy. Małe, podstawkowe kolumny za 3000 zl absolutnie nie pokażą możliwości 200-watowej końcówki mocy kosztującej powyżej 10000 zl. Może za miesiąc HFiM opublikuje testy 1000W koncowki mocy Krella na kolumnach Tannoy M1 ?

 

pozdr.Arkadix

autor watku chce sie upewnic ze hfim jest do d....?

no to pisze :hfim jest do d..., ale mi to zwisa bo nie kupuje:)

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

I KoRnik i jozwa maryn testują sprzęt na swoich zestawach głośnikowych. Kolumny są dobrane do pomieszczeń, pewnie spełniają wymagania recenzentów i na pewno znają oni ich ograniczenia.

Wydaje mi się, że łączenie drogiej elektroniki z tanimi kolumnami nie jest tak bezsensowne jakby się wydawało. Wtedy naprawdę pokazują maksimum swoich możliwości. Sam mam Eposy ES-14, które kosztowały ok.4000zł (kupiłem używane sporo taniej) i najlepiej grały z kilkakrotnie droższym McIntoshem MA-6500.

Gorzej byłoby testować tanie wzmacniacze na kilkakrotnie droższych i wymagających kolumnach.

Dynaudio Audience 42 to dobre kolumny, lecz ze wzgledu na ograniczone pasmo przenoszenia, nie pozwola na stwierdzenie jak te wzmacniacze radza sobie z najnizsza jego czescia. Wzmacniacze te moga wykazac zupelnie inny charakter brzmienia po podlaczeniu powiedzmy srednio efektywnych trojdroznych kolumn podlogowych.

I do tego jeszcze jako źródło NAD 541i, które też jest w teście końcówek mocy. Do kabelków też mam trochę zastrzeżeń. No i jeszcze recenzje płyt ale to już inna zakładka.

 

Ale jak recenzja "wysokich" B&W to już i kabelki podchodzące pod cenę kolumn:)

 

Pzdr.

do Papamek =>

Piszesz, że tanie kolumny w połączeniu z drogimi kolumnami pokazują swoje możliwości. Zgoda, tylko, że test dotyczy nie kolumn, ale wzmacniaczy. Aby uzyskać informacje o możliwościach wzmacniacza należy zastosować odpowiednie kolumny. Po prostu żadna mała, nawet najlepsza kolumna podstawkowa nie pokaże możliwości wzmacniacza w zakresie basu i dynamiki.

 

pozdr.

Arkadix

  • Redaktorzy

Hi

mam podobne zastrzeżenia natury merytowycznej co moi poprzednicy i już to kuriozum opisywałem na bocznicy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oczywiście Dynaudio to dobre skrzynki i NAD też nie jest zły, tylko to nie taliga. O ile na źródło można przymknąć oko, to 52-ki po prostu sie nie nadają ze względu na brak najniższego basu.

Możliwe,że testujący wziął przykład z KI (Ken Ishiwata) , ale to był test wzmacjiaczy a nie sprawdzian ile da się wycisnąć z budżetowych bądź co bądź skrzynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Szanuję Dynaudio, a Audience mi sie podobały, jednak myślę, że recenzent w swej pracy powinien użyć także nieco bardziej "pełnopasmowych" kolumn, że o bardziej wysublimowanym źródle nie wspomnę. No i jeszcze te kabelki - szczególnie w przypadku lampowców (przynajmniej tych, z którymi miałem do czynienia) potrafią czasem baaardzo zmienić charakter brzmienia.

Czego by jednak nie mówić, recenzje KoRnikowi wychodzą coraz lepiej, poziom idzie w górę, więc i tak, mimo zastrzeżeń, uważam, że jest to dobry kawałek roboty. W ogóle ten numer "Hifa" jest naprawdę ciekawy (może tylko dodam jeszcze, że jest to subiektywne spostrzeżenie, tak, by nie narazić się na miażdżącą, niczym drogowy walczyk, krytykę).

Panowie, z całym szacunkiem, mylicie się. Po pierwsze, stosowanie pełnopasmowych kolumn wcale nie jest koniecznym warunkiem przy testowaniu wzmacniacza. Cała prawda o urządzeniu wychodzi na jaw już przy dobrych monitorach, a Dynaudio na pewno do takich należą. Naprawdę nie muszę mieć dziesięcu głośników, żeby stwierdzić, czy wzmacniacz ma podbarwienia, cyz jest przejrzysty, czy zamulony, przetrzenny itd. A zresztą zastanówcie się sami, czy kiedy macie zamiar kupić nowy wzmacniacz, to biegacie po mieście w poszukiwaniu sześciodrożnych landar, żeby go przestestować "w pełnym paśmie"? Wątpię.

Po drugie każdy w miarę osłuchany audiofil wie, że wzmacniacze o dużych i bardzo dużych mocach doskonale sprawdzają się też z niewielkimi monitorami - szeroki oddech, powietrze, kontrola, swoboda dźwięku - chyba nie muszę nikogo przekonywać. Sam zresztą jestem zwolennikiem takiej szkoły. Jest wiele monitorów, które mają tragiczne spadki impedancji i przeraźliwie niską skuteczność. Nieważne, że rozmiary małe - bez stuwatowego wzmaka o dużej wydajności prądowej nie ma co próbować. Miałem Dynaudio dwa lata i wiem, że te kolumny po prostu kochają duże ilości prądu.

I w końcu po trzecie - zejdźcie na ziemię, o jakim mezaliansie tu mowa? To, że urządzenia kosztują 10 tysięcy to tylko radosna twórczość dystrybutora/producenta. Niekoniecznie ma to przełożenie na jakośc dźwięku. Przedstawione w teście urządzenia to tylko lepsza bądź gorsza klasa średnia. Słuchałem większości z nich - do hi-endu żaden się nie zbliża.

Pzdr.

  • Redaktorzy

KoRnik - skoro koniecznie chciałeś testować na monitorach to nie lepiej było wziąć jakieś Haberthy, Rogersy albo stare dobre Spendory?

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

gutten-> Czy uwazasz, ze wszyscy beda uzywac te wzmacniacze z malymi monitorami. Wzmacniacz, ktory da rade sobie z malymi monitorami, niekoniecznie da sobie rade z kolumnami, ktorych opornosc spada ponizej dwoch omow. Czy mozesz powiedziec na podstawie testu z Dynaudio Audience 42 czy wzmacniacze te dadza sobie rade z Thiel 3.6 czy tez Magnepan 3.6?

A czy myślisz, że ja sobie mogę je ot tak brać, kiedy mi się podoba? Musiałbym wyraźnie zaznaczyć, że nie biorę ich do testu, tylko jako sprzęt towarzyszący. Ale czy to miało by sens, kiedy do Dynaudio 42 byłem już przyzwyczajony? Czy testy były by bardziej wiarygodne, gdyby recenzent za każdym razem dobierał sobie inne urządzenia towarzyszące? Bo ja na przykład uważam, że lepiej jest testować sprzęt we własnym systemie, który zna się jak własną kieszeń. Zmieniasz wzmacniacz i już jesteś w stanie powiedzieć o nim bardzo wiele. Gdyby tak nagle ktoś zmienił Ci kolumny, musiałbyś je od nowa ustawiać, przyzwyczajać się do ich brzmienia i kilku innych czynników, jak na przykład współpraca kolumn z pomieszczeniem. Może nawet konieczna była by drobna korekcja akustyki. A tak masz własne kolumny, wiesz o nich wszystko i już nic więcej nie kombinujesz, bo i po co? W miarę możliwości staram się tak planować testy, aby częściowo się pokrywały i pozwalały mi lepiej ocenić testowany sprzęt. Mimo to cudotwórcą nie jestem.

>> Parsec

Ależ oczywiście, że mogę powiedzieć. Ktoś, kto ma zamiar kupić Thiele albo Magnepany może użyć każdego wzmacniacza z rzeczonego testu. W roli podnóżka albo stolika na płyty.

Pzdr.

red. nacz. winien cos tutaj zadzialac w kwestii sprzetu domowego red. KorNika :)

KD nie ma, ale sa jakies nalesniki. jak sie pojawialy w innych pismach, to bylo larum

szata graf. ok, al ewidac jeszcze mozna to dobracowac - chyba nieco zachwiane proporcje miedyz textem a foto pod tytulami kolejnych testow na stronach i pare takich. na pewno dopracuja to

Realia są jakie są. Byłoby super mieć "profesjonalne" pomieszczenie odsłuchowe z możliwością zmiany jego kubatury, kilka odtwarzaczy, przedwzmacniaczy, końcówek mocy, kolumn (przynajmniej dwie ;))

Jeszcze raz napiszę, iż jestem, przekonany, że recenzenci znają ograniczenia swoich kolumn.

Fr@ntz -> System jest już ukończony. No, może jeszcze jakieś sieciówki, ale brzmienie jest już na tyle dobre, że zmiany klocków w najbliższym czasie sobie odpuszczę. A co konkretnie? Avance Dana 670AV, NAD C372, Naim CD 5i, Tara Labs Reference II, XLO Pro 600, zworki XLO Ultra, sieciówki DIY. Blisko mojego ideału. Pozdr.

W tym tescie byl tez wzmacniacz lampowy? I kornik wszystkie testowal na tym samym zestawie z Dynaudio?:)

Jaki to pismo ma naklad?:)

Jesli chce sie robic powazne pisemko audio to niedopuszczalnym jest publikowanie opinii o sprzecie na podstawie recenzji jednego gosci ktory na dodatek podpina testowane wzmacniacze do jednego zestawu w ktorym wszystkie nie moga zagrac poprawnie.

 

kornik, wiesz na czym polegaja roznice w projektach kolumn do wzm. lampowych i tranzystrowych?

Gość vasa

(Konto usunięte)

->dht

Ja nie mam pojęcia o różnicach w budowie wzm. tranzystorowych i lampowych, więcej do wymiany żarówki w lampie wołam elektryka.

Nie mam też pojęcia jak można porównać dwa wzmacniacze nie używając jednakowych kolumn. A fakt, że jeden z nich zrobiony jest z lampek jest po prostu rozwiązaniem technicznym. (most stalowy - most żelbetowy, konstrukcja samonośna - konstrukcja ramowa itd)

Mając do dyspozycji skalowalną salę odsłuchową, wiele par kolumn, źródeł i dwa wzmacniacze do porównania mamy robotę na rok i wtedy możemy stwierdzić, że X+Y+Z zagrał lepiej niż P+Q+R tylko co z tego?

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.