Skocz do zawartości
IGNORED

NAD C326BEE - problem


maczbik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem wzmacniacz jak w temacie (nowy). Podlączam do niego Cambridge Stream Magic 6 i kolumny Monitor Audio BX2. Gdy SM6 jest podpięty do wejścia CD to wszystko chodzi normalnie. Problem pojawia się kiedy chce zastosować NAD'a jako końcowkę mocy. Wzmacniacz pochodzi wtedy z 20 minut i się wyłącza (przechodzi w tryb standby). Dodam, że nagrzewa się on dość znacznie choć nie stoi on w miejscu zabudowanym więc wentylacje ma. Jak chodzi jako integra to problem nie występuje i mniej się grzeje. Pytanie czy mam go zwrócić do sklepu (mam 10 dni), czy te wzmaki tak mają i muszą się poprostu wygrzać.

 

Następne pytanie:

Czy jak ewentualnie oddam tego nada to jaką końcowkę lub wzmak polecacie do SM6, myślalem o Atoll AM 100SE. Kolumny BX2 też długo u mnie nie pograją więc może macie jakieś propozycje.

 

Pokój ma 9m2, ale w niedalekiej przyszłości 20m2

Na wzmak, końcówkę myślę wydać do 2500zł.

Kolumny do 3500zł

 

Muzyka każda, ale przede wszystkim muzyka filmowa (skrzypce, fortepian, chóry, elektronika).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz włączoną funkcję eko, która wyłącza wzmak przy braku sygnały przez 30 min. Wciśnij jednocześnie STANDBY i MP aby wyłączyć tą funkcję. Przynajmniej w C356 i C375 w nowych rewizjach tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie pracy jako końcówka, Nad działa na max. swojej mocy, choć mimo wszystko nie powinno być takiego efektu. Trudno powiedzieć czemu się wyłącza, obciążenia tam zbyt dużego nie ma przy BX2. Co do kolumn - za tyle to każde będą o klasę lepsze od BX2, zależy co Ci w ich brzmieniu nie odpowiadało i co byś chciał poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz włączoną funkcję eko, która wyłącza wzmak przy braku sygnały przez 30 min. Wciśnij jednocześnie STANDBY i MP aby wyłączyć tą funkcję. Przynajmniej w C356 i C375 w nowych rewizjach tak jest.

 

Ale sygnał jest bo wzmak wyłącza sie podczas słuchania. Naciskam STANDBY i MP przez 5 sekund, ale nic się nie dzieje (powinien być chyba jakiś znak). Widocznie nie mam tej funkcji.

 

Co do kolumn - za tyle to każde będą o klasę lepsze od BX2, zależy co Ci w ich brzmieniu nie odpowiadało i co byś chciał poprawić.

Cześć

Dużo pochlebnych opini slyszałem o Audio Academy Phoebe, i podobno ładnie graja z tym nadem. W tej kwocie można jeszce kupić Tannoy DCT6, albo dolożyć trochę i kupić monitory KEF R300. Na odsłuchy nie mam czasu się wybierać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz pochodzi wtedy z 20 minut i się wyłącza

Z jaką głośnością ?

Dodam, że nagrzewa się on dość znacznie choć nie stoi on w miejscu zabudowanym więc wentylacje ma. Jak chodzi jako integra to problem nie występuje i mniej się grzeje.

Tak jakby sie wzbudzał i wyłącza sie od temperatury .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz włączoną funkcję eko, która wyłącza wzmak przy braku sygnały przez 30 min. Wciśnij jednocześnie STANDBY i MP aby wyłączyć tą funkcję. Przynajmniej w C356 i C375 w nowych rewizjach tak jest.

Boro ma rację-ja też używam 356 jako KM-a SM6 jako DAC i Preamp-i do puki opcji EKO-nie wyłączyłem to tak było.-wyłącza się podczas cichego słuchania,bo przy głośnym słuchaniu się nie wyłączy.

Wciśnij jednocześnie Standby i MP przy włączonym wzmaku-dioda powinna mignąć przy standby i po zawodach-o ile 326 ma tę opcję.

Czułość gniazda wej w NAD jest słabsza przy opcji EKO (na to wygląda) i się wyłącza.-

 

-o ile 326 ma tę opcję.

Teraz tak pomyślałem-;) no przecież jak się wyłącza to znaczy że ma,a jak ma to można to wyłączyć. ;)-tak myślę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,ale wzmak wyłączył się dzisiaj zaraz po 5 minutach grania. Już go odesłałem i zastanawiam się co dalej z moim audio. Więc po kolei :

Mam SM6 jako źrodło, i monitor audio BX2 które mogę sprzedać , co dalej? pomóżcie. Budżet jak w poście na górze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,ale wzmak wyłączył się dzisiaj zaraz po 5 minutach grania.

Ojjjj-to ty miałeś opcję SUPER EKO w nim zamontowaną. :) he he-a tak poważnie ,to faktycznie musiało być coś z wejściem MAIN IN-no bo po CD RCA-było ok.

Co do reszty to trudno coś poradzić-rozumiem że trzeba brać na 100% pomieszczenie 20m2-bo takie ma być za x-czasu,no chyba że na chwilę coś za grosze do 9m2 a potem coś innego-ale to bez sensu.

Kup najpierw kolumny ,a wzmak potem się ogarnie,-jakie trudno powiedzieć-do 3,5-4 koła jest tego full.

Koledzy na 20m2 biorą i monitory-więc chciał czy nie chciał musisz posłuchać monitora i podłogowej i określić się co ci pasuje-a różnica jest w potędze grania spora.

Jak już to będzie wiadome to wtedy szukamy dzwięku jaki ci będzie pasował z wybranych kolumn(podłogowe &monitory).

A na końcu wzmak-lub końcówka do Pre w SM6.

No i czy klamoty nowe czy używane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Gracjan

Masz rację, że powinienem najpierw kupić kolumny, ale obecnie jestem bez wzmaka i muszę coś kupić do tych 9m2 i BX2, które kiedyś wymienię. Wzmak, czy końcowka może być używana. Z nowych myślalem o Nadzie 356(choć ta jakość wykonania i jak czytam same problemy), albo końcówce mocy Atolla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ma grać zaraz to kup jakiś wzmak.....tylko,czy ten wzmak potem będzie grał w systemie z SM6 i no ......właśnie jakimi kolumnami.

Jak wywrotowcem nie jesteś ,i disco dla osiedla nie musisz robić to bezpiecznym wzmakiem w budżetowej cenie jest na pewno NAD 356.

Większość kolumn z zakładanego budżetu napędzi i z SM6 w roli końcówki gra extra za te pieniądze.

Można by się pokusić na Xindak PA-M (końcówka) - tylko nie wiadomo jakie kolumny będą potem i czy je nagłośni w 20m2- ale też z SM6 wypadnie o.k..-choć Nad zagra głośniej.

Więc to nie takie proste.

Za 4 z małym hakiem jest teraz Anthem Integrated 225 (nowy) który też w/g(recki) powinien zagrać z nim(SM6) dobrze i on już jest dość potężny-z dobrym zasilaniem itd-no ale też wolał bym posłuchać niż gdybać.

Sprawa następna-mi może by pasował,a ty posłuchasz i powiesz że to nie twoje granie-....Rozumiesz.

Gdzie mieszkasz,może jak masz blisko to u mnie kilku konfiguracji można by posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek-bardzo zmysłowa odpowiedz..:) tylko jaki Rotel,jaki Vincent-i w konfiguracji z SM6 słyszałeś jak to zagrało? i na jakich kolumnach?-bo ja Vincenta z SM6 na oryginalnych lampach słyszałem,236 mkii- i pożal się panie .......

Sam myślę sprawdzić 237-ale jak to ta sama szkoła,to odpuszczę.

Bez SM6 w torze-może jest inaczej,no ale to co,sprzedać teraz kolega ma SM6-żeby Vicka posiąść...:)

Tu trzeba pokombinować-=nie na pałę-bierz ROTELA,i jeszcze nie wiadomo jakiego,a po za tym ja Rotela też tu nie widzę. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały SM6 to w ogóle ciężko dopasować, Słyszałem go ze wzmakiem Cambridge Audio 651A i dźwięk był za jasny. Z Nadem 326 jako końcówka grał najlepiej, więc model 356 powinien zagrać jeszcze lepiej. Ciekawi mnie ten Atoll (pozytywne recenzje)

Za 2500 można jeszcze wyrwać końcówkę Audiolab 8200 M (ale jak to zagra?). Cena za Xindaka jest w tym momencie za duża o 1000. Kiedyś kosztował chyba 3000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,ale wzmak wyłączył się dzisiaj zaraz po 5 minutach grania. Już go odesłałem i zastanawiam się co dalej z moim audio. Więc po kolei :

Mam SM6 jako źrodło, i monitor audio BX2 które mogę sprzedać , co dalej? pomóżcie. Budżet jak w poście na górze.

 

Sam sprzet za te pieniadze jest bardzo ok. Ja swojego najpierw kupilem na allegro nowy z cena dziwnie niska. Jak sie okazalo cena musiala byc niska bo sztuki ktore sprzedaja sa wybrakowane wiec swojego wadliwego odeslalem i podziekowalem... Kolejnego kupilem za normalna cene (wyjsciową) i gra super do dzis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że NADy w trybie pracy końcówki się grzeją. Niezależnie od wzmocnienia na wejściu, jednak mojej c370 nigdy nie zdarzyło się wyłączenie. Jak masz okazje, aspirację i wolną walutę zmieniaj na wyższy model:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem ze c372 w trybie końcówki i integry grzał się tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że NADy w trybie pracy końcówki się grzeją. Niezależnie od wzmocnienia na wejściu, jednak mojej c370 nigdy nie zdarzyło się wyłączenie.

Zgadzam się-i dodam że w tych pieniądzach nie widzę lepszej opcji(stosunek jakość,cena,wydajność,parametry) mowa o samych końcówkach mocy zawartych we wzmacniaczach.

 

maczbik-na giełdzie za 3 koła stoi MF A 300-dzwoń ,jedz pytaj,każdy tu klamot wymieniony przy nim to zabawka.

Mało tego jest też Anthem 225 w stanie idealnym za 3 koła,też dzwoń,pytaj,jedz i kombinuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gracjan za rady, ale chyba jednak zdecyduję się na Nada c356 (ma swoje minusy, ale już go słuchałem i nawet mi przypadł do gustu, a taki dźwięk trąbki przeszył mnie na wylot i pozamiatał). Tego Atolla niestety nie słyszałem i boję się w ciemno kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że NADy w trybie pracy końcówki się grzeją. Niezależnie od wzmocnienia na wejściu, jednak mojej c370 nigdy nie zdarzyło się wyłączenie. Jak masz okazje, aspirację i wolną walutę zmieniaj na wyższy model:)

Mam od środy C326BEE i nic się nie grzeje .

Próbowałem go też w roli końcówki z SM6 i też jest OK .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto jak gra i ile czasu,zapodaj 30 db na SM6 -i pograj 1h.

Nikt chyba nie ma na myśli gorącego że ręką nie dotkniesz-ale bardzo ciepło jest,nie leciutko,bardzo ciepło,ale nie gorąco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na jaki cytat odpowiedziałem .

 

Fakt , że te nowe NADy są przekombinowane . SMD , masa zworek , kabelki itd .

Same końcówki w 326BEE też są bardzo wrażliwe i nie są tak stabilne jak w starszych wersjach wiec mogą się wzbudzać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Muda.

Widzę,że słuchałeś już dużo zestawów w życiu, a temat SM6 nie jest ci obcy. Wzmaka jescze nie kupiłem (myślę o tym nadzie 356), ale tak myślę że za 3000 można mieć creek evolution 2 albo audiolab 8200, które też można użyć jako końcówka. Miałeś może okazję testować je z SM6. 3tys to max ile byłbym w stanie wyłożyć na wzmak. Póżniej np. do takiego Creeka kupiłbym Usher V-602, albo jakieś Eposy.Muzyki to ja słucham w zasadzie każdej (oprócz hip hopu,hard rocka i metalu), ale przede wszystkim muzyki filmowej, klasyki, rock progresywny i pop (U2, coldplay itp..) Wydaję mi się że nad jest trochę napompowany i generuje za małą scenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że słuchałeś już dużo zestawów w życiu, a temat SM6 nie jest ci obcy. Wzmaka jescze nie kupiłem (myślę o tym nadzie 356), ale tak myślę że za 3000 można mieć creek evolution 2 albo audiolab 8200, które też można użyć jako końcówka. Miałeś może okazję testować je z SM6. 3tys to max ile byłbym w stanie wyłożyć na wzmak. Póżniej np. do takiego Creeka kupiłbym Usher V-602, albo jakieś Eposy.Muzyki to ja słucham w zasadzie każdej (oprócz hip hopu,hard rocka i metalu), ale przede wszystkim muzyki filmowej, klasyki, rock progresywny i pop (U2, coldplay itp..) Wydaję mi się że nad jest trochę napompowany i generuje za małą scenę.

 

To co mogę Ci doradzić .

C356BEE gra nie lepiej niż modyfikowany C320 / C320BEE i w takim przypadku 2000zł dołożyć do lepszych kolumn .

Ta opcja jest najlepsza i na już.

 

Opcja druga , przyszłościowa to użyć SM6 jako też przedwzmacniacza i kupić końcówkę powiedzmy Caspiana . Ale lepiej dołożyć z 500zł i za mniej więcej 3500zł kolega z forum kupił końcówkę Classe . Razem z SM6 to by był niemal Hi End ale tu by kulały kolumny .

Dlatego opcja przyszłościowa bo być musiał dozbierać do lepszych kolumn wartych tego zestawu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość baca5

(Konto usunięte)

:)

 

Nie no, ja Cię w sumie rozumiem... klient nasz pan ;)

 

 

Aczkolwiek jak mi klient mówi, że materiały to on sobie sam kupi, to mu grzecznie dziękuję. Bo w mojej branży nie ma opcji aby kupił taniej legalnie - a to ja się podpisuję pod instalacją.

 

Wzmaka jescze nie kupiłem (myślę o tym nadzie 356), ale tak myślę że za 3000 można mieć creek evolution 2 albo audiolab 8200, które też można użyć jako końcówka. Miałeś może okazję testować je z SM6. 3tys to max ile byłbym w stanie wyłożyć na wzmak. Póżniej np. do takiego Creeka kupiłbym Usher V-602, albo jakieś Eposy.Muzyki to ja słucham w zasadzie każdej (oprócz hip hopu,hard rocka i metalu), ale przede wszystkim muzyki filmowej, klasyki, rock progresywny i pop (U2, coldplay itp..) Wydaję mi się że nad jest trochę napompowany i generuje za małą scenę.

 

NAD, Creek, Audiolab, Usher, Epos... niezły rozrzut ;)

 

Ja akurat SM6 nie znam, mam rDAC Arcama z SBT jako transport.

 

Posłuchaj różnych konfiguracji, opisz oczekiwania i wrzuć tutaj. Bo tak w ciemno, to szkoda wywalać kasę.

 

Mnie akurat podoba się zestawienie Marantza z Tannoyem - tylko, że PM8003 ciężko jest wyrwać na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja Cię w sumie rozumiem... klient nasz pan ;)

Nie , tu chodzi o zdrowy rozsądek i najlepszy stosunek ceny modyfikacji do jakości / poprawy brzmienia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.