Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór karty muzycznej PCI


mayer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Przymierzam się do wymiany karty muzycznej w swoim PC. Jako, że swój PC składałem w 2006 roku, więc wtedy wylądował tam tak niepolecany tutaj SB X-Fi Platinum. Wtedy były jednak inne priorytety, zapatrzenia i wgl. Ale nie o tym. Od niedawna w sumie za namową kolegi powolutku coś tam zmieniam w swoim tak zwanym home audio. Generalnie wymiana karty się szykuje, bo SB cuś chyba pada... Po małej lekturce tutaj i nie tylko w budżecie do 500 zł (używki) wybrałem takie oto typy:

 

ASUS Xonar Essence ST

Creative E-MU 0404/1212M

ESI Juli@

ESI Waveterminal 192X

ESI Audioterminal

M-Audio Audiophile 2496

TURTLE BEACH SANTA CRUZ 5.1

 

Generalnie bardziej zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku w odsłuchu niż tworzeniu muzyki etc. Grać już w zasadzie nie gram, filmy ze ścieżką 5.1 raczej też nie oglądam. Także karta pod tradycyjne stereo.

 

Esi Audioterminal... raczej odpada... nie ma sterów pod nowsze systemy. O Waveterminal 192X za dużo nie znalazłem, poza tym, że miała pozytywna recenzję na Estradzie. Xonar to zapewne raczej ciekawy kombajn ale z kategorii home/multimetia PC marketowego. Więc chyba waham się pomiędzy... ESI Waveterminal / Juli@ / M-Audio Audiophile 2496.

 

Monitory... Arcus AS5, Amp: HK 630.

 

Dzięki za jakąś ewentualną podpowiedź ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem na rynku polskim ma sie pojawić karta na wolfsonie wm 8741 www.audeos.pl/pl/p/AIM-SC808-Karta-dzwiekowa-7.1-PCI-e/464 .Może być lepsza od tego audiotraka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta karta jest na PCIe a kolega szuka na zlot PCI nie mniej prawie wszystko co wymienione w 1 poście to są starocie, nic dziś w dobie asynchroniczengo USB nie warte, o supporcie dla sterowników nie wspominając

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz Audiotrak Prodigy HD2 DE. Karta tania i dobra, z możliwością wymiany opampów, więc będziesz mógł skonfigurować ją pod siebie.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

źródło: PC mini ITX + Soekris DAM1021 R-2R DAC + Linux Audio Embedded System-SHADOW

wzmacniacz: DIY Aikido 6CG7 + 6N30P-DR słuchawki: Beyerdynamic T90, Yamaha HP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od ponad miesiąca kartę Audiotrak Prodigy HD2 DE .

Za diabła nie mogę usłyszeć różnicy w porównaniu z kartą z płyty głównej Gigabyte'a .

 

Sąsiad ma Marantza PM7005 z wbudowanym DAC'iem i jak znajdę chwilę czasu to pożyczę go i będę mógł porównać HD2 z czymś teoretycznie lepszym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od ponad miesiąca kartę Audiotrak Prodigy HD2 DE .

Za diabła nie mogę usłyszeć różnicy w porównaniu z kartą z płyty głównej Gigabyte'a .

 

A jako kodek ma ta płyta i czy ma tzw wzmacniacz słuchawkowy ? Tak jak przeglądam niektóre pomiary RMMA płyt z dobrą sekcją audio, to wyniki są często słabsze od osobnych kart dźwiękowych, nie wiem czy przypadkiem często nie mierzą ich na końcu po testach podkręcania OC wszystkiego na max, co zwiększa zakłócenia wewnętrzne.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten AIM SC808 to się chyba zapowiada jako ciekawa alternatywa dla np Xonara.

 

Ta karta jest na PCIe a kolega szuka na zlot PCI nie mniej prawie wszystko co wymienione w 1 poście to są starocie, nic dziś w dobie asynchroniczengo USB nie warte, o supporcie dla sterowników nie wspominając

 

Jakiś wolny PCI Express też się znajdzie. Kwestia dostępności takowych kart używanych na PCIe, jak Juli. Dlaczego starocie i nic nie warte? Możesz rozwinąć? Karty na usb nie szukam. Z resztą na porządny interfejs usb pewnie trzeba by wydać nieco więcej niż takowy wewnętrzny. Ze sterami nie jest tak źle w przypadku np ESI.

 

Mam od ponad miesiąca kartę Audiotrak Prodigy HD2 DE .

Za diabła nie mogę usłyszeć różnicy w porównaniu z kartą z płyty głównej Gigabyte'a .

 

Ciekawe, żeby integra brzmiała lepiej niż osobna dźwiękówka. Ja mam główną Asus P5W DH Deluxe z dzwiękówką Realtek-a (Realtek ALC882/D/M).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy warto dopisać Terrateca DMX 6fire. Działa pod Win7, można kupić tanio, a jakość dźwięku potrafi zawstydzić wiele stacjonarnych urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu testuję ESI Juli@, jako, że udało się zakupić w dosyć dobrej cenie. Przeskok jakościowy w odtwarzaniu.... wiadomo - musiał nastąpić ;) Za jakiś czas będzie można pomyśleć nad czymś innym dla porównania, co by nie stać w miejscu. Panowie dziękuję za podpowiedzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.