Skocz do zawartości
IGNORED

Miasto 44 czyli Powstanie Warszawskie na ekranie.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie kino w pewnych gatunkach filmowych jest nie do zastąpienia...

Na dobre domowe kino trzeba wydać ok. 30-50 tys i w górę.

Adaptując jeszcze jedno pomieszczenie domowe tylko pod kino.

Przeliczając to kupisz ok.1000 biletów i więcej.

O dobrym 3D zapomnij.Chociaż nie chodzę na takowe.

Kupno,wypożyczenie płyty BluRay trzeba doliczyć i czekać na wydanie.

A dupę warto nieraz w zimny wieczór ruszyć z domu i przespacerować się z kobietą lub dzieckiem do kina.

Nie widzę sensu,aczkolwiek ma to swoje zalety.Kiedyś się w to bawiłem i przeszło mi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje podejście i każdy ma swojego bzika jak ja to mówię. Ja wydałem dosyć spore pieniądze na KD i wielu innych tutaj użytkowników tego forum , niestety małżonka nie zgodziła się na projektor który myślę by całkowicie dał radość z oglądani filmów w domu...Do tego dosyć sporo kupuje filmów ale nie wyobrażam sobie nie iść do kina na pewne filmy... Kino dla mnie zawsze zostanie kinem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka zapytała mnie dlaczego wszystkie polskie filmy są albo o wojnie albo bezdennie głupie ?

 

Dobrze, że nakręcono ten film. Pokazuje on polski kretynizm kóry żyje do dziś. Pierw poprzez decyzje o powstaniu zniszczono Warszawę i stracono tysiące istnień ludzkich. Do dziś się to kultywuje i opkazuje, że nic innego nie potrafimy.

 

>justas32

Twoja córka całkowicie ma rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można Arton dyskutować w tym temacie - sam film jest naprawdę bardzo dobry i warto go obejrzeć. Myślę też że dużo się mówi w mediach o tym co potrafimy, tylko nie wszyscy potrafimy to wykorzystać w 100%. Teraz to już i tak mleko rozlane więc nie ma co biadolić odnośnie Powstania, bo stało się i trzeba mieć szacunek do tych ludzi którzy zginęli i którzy jeszcze żyją do dnia dzisiejszego.. Myślę że część z tych ludzi naprawdę wierzyło w to że im się uda... Część z tych filmów które mamy faktycznie są o wojnie bo to duża część naszej historii i stąd zapewne tyle ich powstało..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już i tak mleko rozlane więc nie ma co biadolić odnośnie Powstania, bo stało się i trzeba mieć szacunek do tych ludzi którzy zginęli i którzy jeszcze żyją do dnia dzisiejszego.. Myślę że część z tych ludzi naprawdę wierzyło w to że im się uda.

 

Niestety zbyt ciężko przychodzi nam wyciąganie wniosków. Czesi byli mądrzejsi i to trzeba umieć przyznać.

 

Tylko wojenny gatunek filmów został dobrze opanowany. Już od dawna mówi się , że nic innego nam nie wychodzi. Może to się zmieni i jakieś jaskółki się pojawiają. Ja zamiast takiego filmu wolałbym mieć tamtą nie zburzoną Warszawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arton Czesi to generalnie kraj który nic nie robi jak i nie chce nikomu podpaść - taka natura ich i Ci co mieszkają tam już zauważyli jaki to jest naród.. Zobacz w sprawie Ukrainy , nawet palcem nie kiwnęli...

A propo filmów to zobaczymy wiesz może kiedyś będzie lepiej na razie jest lekko mówiąc średnio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pokazuję, że głupotą jest szanować głupotę. Oni mają piękna stolicę my film. U nich nie było rzezi niewiniątek. May mamy przepiękne rocznice klęsk. Nam wychodzi dobrze matryrologia i czczenie różnych tragicznych rocznic historycznych. W naszej oświacie historia kończy się na 45 roku. Mamy jakiś niezrozumiały kłopot ze współczesnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdą jest,że wszystkie polskie filmy są o wojnie albo są głupie.Odsyłam do wątku o polskim kinie.

 

Takie opinie najczęściej pochodzą od ludzi,którzy polskich filmów nie oglądają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak mają je oglądać, skoro są o wojnie albo głupie? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak mają je oglądać, skoro są o wojnie albo głupie? ;)

Takie są właśnie do ściągania w necie.

Znajdź inne źródło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O moje źródła się nie martw. Domyślam się, że nazwisko Mamoń jest ci obce? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mogę się zgodzić, że pod względem realizacji film jest na poziomie rzekłbym, że nawet światowym. Kilka scen efektownych robiących duże wrażenie, większość jednak ociera się o efekciarstwo.

Jestem daleki od zachwytów, bo niestety poza dobrą realizacją ten film nie ma zasadniczo nic innego ciekawego do zaoferowania. Nie mam za złe, że reżyser nie ocenia i stara się być obiektywnym, nie osądzając żadnej ze stron. Ale drugiej strony, powoduje to, że film zasadniczo od pewnego momentu ogląda się bez większych emocji. Nie ma identyfikacji z bohaterami. Zasadniczo jedynym wątkiem fabularnym, jest "romans" przedstawiony niestety bardzo nieudolnie. Nie przekonała mnie gra młodych aktorów. Mam wątpliwości co do postaci Stefana, praktycznie od momentu jego wypadku. Przedstawienie agonii miasta to za mało, aby ten film uznać za dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodziło o wzięcie kasy za projekt. Zachwycił on urzędników. Czy wniósł coś istotnego do naszej kultury?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Według mnie jedna scena była fajnie nakręcona jak idą kanały i nagłe taka dziwna muzyka:-) Rzucają granatami itp...

 

 

Co gry bardzo mi się podobała gra tej dziewczyny Biedronka:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Dobrze, że nakręcono ten film. Pokazuje on polski kretynizm kóry żyje do dziś. Pierw poprzez decyzje o powstaniu zniszczono Warszawę i stracono tysiące istnień ludzkich. Do dziś się to kultywuje i opkazuje, że nic innego nie potrafimy.

 

 

Dobry film. Wierny historii i dobrze nakrecony. Chyba nie widzialem jeszcze takiej polskiej produkcji. IMO pokazanie walki jest na poziomie wroga u bram, szeregowca ryana czy kompani braci. Sa momenty troche holwoodzkie ale szczerze mowiac calkowicie nie przeszkadzaja, a tego sie wlasnie obawialem. Ludzie maja zastrzezenia czytalem do muzyki nowoczesnej czy zwolnionego tempa a dla mnie to jedne z ciekawszych momentow filmu. Nadaja calej produkcji ciekawy wymiar i sa dobrze wkompnowane. Dziwny jest ten swiat muzyka wywoluje gesia skorke u mnie, hehe ale to sie dzieje tez przy samej muzyce ;)

 

Arton nie chce dyskutowac, bo tu o filmie piszemy, ale jak widze ze ktos pisze 'kretynizm' i porownuje go do zachowan jeszcze z naszych czasow to mnie to mierzi poprostu. Jak tak sie podoba stolica czeska to mozna tam sie przeprowadzic. I ciekawy jestem jak bys sie sam zachowal gdybys zyl pod okupacja przez 5 lat i widzial jak morduja twoich sasiadow, znajomych. Tez bys mial wtedy takie spojrzenie zeby nic nie robic bo budynki moga zostac uszkodzone? Fajnie sie gada po fakcie, z perspektywy 70 lat, zadna sztuka rzucac takie oceny z pozycji cieplej kanapy. Wypadalo by tylko sie doglebniej zainteresowac sytacja w jakiej byla Polska i jakie miala opcje w momencie gry ryscy zaczeli ponownie (wojna polsko-bolszewicka, rozbiory) przechodzic przez nasze ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Warto obejrzeć ja mam na dvd ten film - dla mnie mega aczkolwiek zawsze do kilku scen można się przyczepić ale naprawdę jak na PL produkcję jest nieźle.. oczywiście to moje zdanie.. dzisiaj natomiast jest dawca pamięci... film na raz lub dwa razy :-) ale można obejrzeć..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całości zgadzam się, jak prawie zawsze, z Wojciechem. Podkreślić warto moim zdaniem jeden element właśnie - pokazanie zagłady miasta, ruin , walk, trupów w sposób nie egzaltowany, patriotyczny czy wojenny...ale przemiawiający do młodego widza, zarazem nowoczesny i tradycyjny, a scena płonącej Warszawy i ruin mostu - to mówi więcej, niż każda lekcja historii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz i raz jeszcze napisze jak ktoś nie oglądał to warto obejrzeć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obejrzałem i mnie się podobał.

Natomiast, czy jest dobry to nie wiem, bo słaby jest za mnie krytyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.