Skocz do zawartości
IGNORED

TEST-dla słyszących i niesłyszacych (okablowanie IC, i kabli głośnikowych)


Gracjan

Rekomendowane odpowiedzi

To nie upór ale chciałbym sobie coś na wiosnę zakupić sensownego ale nie w ciemno, nie będę zapiepszał za zesranym króliczkiem całe życie :-), jeszcze raz chciałbym zmienić klocki, głośniczki wiadomo, nigdy !! :-) ale jakiś wzmak i końcówka i może CD i koniec pie... króliczków :-). Listewkę potrzebuje byle co ażeby się jakoś zabezpieczyć, w sumie chciałem kupic UPS APC bo to sprawdzona firma i dac sobie spokój z wynalazkami :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sobie coś na wiosnę zakupić sensownego ale nie w ciemno

A co to znaczy "sensownego" co nie gra teraz,gra zle,jak tak to w czym jest problem,góra ci piszczy,dół za bardzo dudni,średnica jest (twoim zdaniem) nie taka-a po czym wnioskujesz.

A jaki masz pokój,jak to wygląda ,coś z akustyką kombinowałeś,-czy tylko klamoty przerzucasz-masz jakieś panele akustyczne,jakieś bass trapy itd-co ci w ogóle nie pasuje w odbiorze.

Podaj nazwy płyt w których coś jest nie tak w/g ciebie-konkretnie który nr utworu,i co jest nie tak.

Jak tu nie chcesz foto wstawiać-to na pw mi wstaw-oglądniemy ten salun. ;)

I naprawdę-zajrzyj do działu akustyka,a klamoty na razie sobie odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy "sensownego" co nie gra teraz,gra zle,jak tak to w czym jest problem,góra ci piszczy,dół za bardzo dudni,średnica jest (twoim zdaniem) nie taka-a po czym wnioskujesz.

A jaki masz pokój,jak to wygląda ,coś z akustyką kombinowałeś,-czy tylko klamoty przerzucasz-masz jakieś panele akustyczne,jakieś bass trapy itd-co ci w ogóle nie pasuje w odbiorze.

Podaj nazwy płyt w których coś jest nie tak w/g ciebie-konkretnie który nr utworu,i co jest nie tak.

Jak tu nie chcesz foto wstawiać-to na pw mi wstaw-oglądniemy ten salun. ;)

I naprawdę-zajrzyj do działu akustyka,a klamoty na razie sobie odpuść.

 

No i tu się zaczną problemy :-), wszystko mi gra OK ale ten zj**..... króliczek nie daje mi żyć łotr :-). Nie mam salonu bo przeprowadziliśmy się do domeczku który ma bidne 115 metrów i są klatki zesrane po 11 m2 więc wylądowałem ze swojego saloniku bajecznego prawie 35m2 do klatki, widocznie byłem niegrzeczny jak zawsze :-). Tu nie ma co kombinować z akustyką nawet, dopiero jak znajdę wolne z 50.000 ażeby poddasze zaadaptować i wtedy możemy mówić o słuchaniu :-). Na razie jestem przypalony przejść z Dali Ikon 7 mk2 na Dali Mentor 8 a na wiosnę jak już się osłucham klocków, dokupię coś sensownego powiedzmy do 30.000.

Kino mam osobno : Pioneer LX 71 apli i bluray i do tego cały zestaw Dali Ikon mk2 : Ikon 7, Ikon 5, sub i vocal a więc tu już nic nie kombinuję, teraz pora na stereo i jak pisałem, dla zabawy kupiłem 2 tygodnie temu NAD C-375BEE, do wiosny musi wystarczyć :-). Natomiast Dali Mentor 8 to mój szczyt gdzie mogę podskoczyć bo wiesz...wyżej h... nie da się :-) i na tym chciałbym zakończyć głośniczki bo będzie to całkiem fajne Dali w domu za też powiedzmy 40.000 same głośniczki i tyle mi w zupełności wystarczy do szczęścia, wszystkie kupuje nówki z salonu z 5 letnią gwarancją a więc sraczki nie mam :-). Sprzęt stereo mnie bardziej interesuje, teraz słucham jak pisałem na NAD-C375, DAC Pioneer N-50 a za chwilę jak siĘ pokaże N-70A :-) no i CD Pioneer PD-50 i do tego serwer Synology 412+ z dyskami 4 po 4 TB a więc 16 TB na muzę i filmy :-) no i na deser dobrze stuningowany serwer Lenovo S-20 i też tam nowy procek XEON, 12 gb ramu ECC itd., to całość moich gadżetów na których słucham :-). A o akustyce i innych detalach pogadamy jak zrobię sobie na poddaszu salon odsłuchowy ale to już w lecie pewnie :-), nie dam rady wywalić tyle kasy wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o akustyce i innych detalach pogadamy jak zrobię sobie na poddaszu salon odsłuchowy ale to już w lecie pewnie :-), nie dam rady wywalić tyle kasy wcześniej.

I to jest właśnie robota od dupy strony.

Klamoty wymienić przy ch..wej akustyce,co i tak nic nie da,a potem działać z akustyką.

To że kupisz drożej coś nowego(nie znaczy że coś poprawisz) nie ingerując w akustykę.Tylko będziesz miał nowe zabawki-i nic więcej.To jest przykład setki kolegów z tego forum,jak to robią,a branża ręce zaciera-bo znowu leszcz jest na nowe klamoty,a ty nadal masz ch..nie z odbiorem-bo w pokoju jak w wiaderku.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie robota od dupy strony.

Klamoty wymienić przy ch..wej akustyce,co i tak nic nie da,a potem działać z akustyką.

To że kupisz drożej coś nowego(nie znaczy że coś poprawisz) nie ingerując w akustykę.Tylko będziesz miał nowe zabawki-i nic więcej.To jest przykład setki kolegów z tego forum,jak to robią,a branża ręce zaciera-bo znowu leszcz jest na nowe klamoty,a ty nadal masz ch..nie z odbiorem-bo w pokoju jak w wiaderku.;)

 

No tak ale ja się różnię od tych leszczyków barowych tym ,że o tym wiem ;-) ale lubię sobie patrzeć na nowiutkie klocki :-), akustyka nie króliczek, nie spie...... :-), będzie i ona ale od dupy strony jednak :-), świadomy jestem tego bo mam już swoje latka :-). Jak zrobię poddasze to wtedy tylko przenoszę klocki na górę i już odpalam Żubra i pa :-). Jak do wiosny się osłucham z tym co mnie interesuję i wybiorę słuchając w studiach, to mam pewność, że jak zrobię poddasze na bajkę, to musi być OK, teraz jakoś to przeżyję :-), nie kupuje w ciemno i nie słucham w klatce :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak-ale po co nowe klocki kupować-jak w lepszej akustyce zagra to sporo lepiej.

I po co na nowe klocki wydawać-na wakacje będzie- a kolumny sporo lepsze(owszem)-ale lepsze dla ciebie a nie droższe.

 

Dlatego napisałem, że dla mnie jak i zapewne dla innych fanów Dali, Mentor 8 zdecydowanie zagra lepiej niż Ikon 7 i tu nie muszę nawet ich słuchać, kupuje w worku i w ciemno :-).

A klocki nowe, tak żeby już położyć lage na króliczka i niech teraz on mnie goni :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież akustyki nie będziemy oglądać tylko słuchać dlatego najpierw nacieszmy oko a później ucho :-), oczywiście za chwilkę się posypią "wykłady" co z nas za słuchacze ale wiesz gdzie to mam ? :-).

No chyba że tak...bogatemu wszystko wolno.

 

Dlatego napisałem, że dla mnie jak i zapewne dla innych fanów Dali, Mentor 8 zdecydowanie zagra lepiej niż Ikon 7 i tu nie muszę nawet ich słuchać, kupuje w worku i w ciemno :-).

A klocki nowe, tak żeby już położyć lage na króliczka i niech teraz on mnie goni :-).

A po czym wnioskujesz że zagrają lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że tak...bogatemu wszystko wolno.

Niestety golas jestem dlatego muszę aż rok to budować ażeby wszystko grało, bogaty wyrzuca na blat plastik i łyka jak indor, my nie :-).

 

A po czym wnioskujesz że zagrają lepiej?

 

Intuicja golasa i pełne zaufanie do Dali :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś złotouchy jeszcze jest żeby zabłysnąć-czy lipa z tematu?

 

Daj spokój, przecież nie ma tu ani jednego z tymi kabelkami poważnymi, szkoda czasu i nerwów lepiej muzy posłuchać :-).

Sam pomyśl, czy ludziki które mają taki sprzęt, wdawają się w takie dyskusje ? maja to w dupie, zamykają się w swoich studiach i kombinują co tu jeszcze polepszyć, im nic nie trzeba udowadniać więc sam pomyśl kto tu może pisać... sprzedawcy i ludziki które mają jakieś tam kabelki na które zbierali lata więc szkoda czasu. Tak już na marginesie tego, to myślę, że te magiczne kabelki muszą jednak robić coś , tylko te naprawdę dobre, nie te za 1000 zł bo przecież nie byłoby tylu leszczy barowych którzy by je kupowali :-) wiec coś w tym jest ale jak pisałem, kabelki do sprzętu z wysokiej półki nie jakiejś maniany za 2000 zł :-) bo to już chore jeśli nie masz na dobry sprzęt a kupujesz kabelki warte więcej niż sprzęt bo i takich tu geniuszy widziałem :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 15-20 tyś jest(był ) koleś,który grał na drutach ze sprzętem tańszym-znajdę to,i przytoczę ci,a reszta systemu-......nie pamiętam,ale nic full wypas,tak ku..wa można gościa wykręcić-w sensie branża-kup pan,będziesz pan zadowolony.

 

Daj spokój, przecież nie ma tu ani jednego z tymi kabelkami poważnymi,

Ja mam bardzo poważne kable-przynajmniej tak branża twierdzi. :) do testu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 15-20 tyś jest(był ) koleś,który grał na drutach ze sprzętem tańszym-znajdę to,i przytoczę ci,a reszta systemu-......nie pamiętam,ale nic full wypas,tak ku..wa można gościa wykręcić-w sensie branża-kup pan,będziesz pan zadowolony.

 

 

Ja mam bardzo poważne kable-przynajmniej tak branża twierdzi. :) do testu. :)

 

Poważne ? masz po 10k albo więcej ? :-) nie masz więc też nie powinieneś tu zabierać głosu bo jesteś tak jak ja golas :-) a to , że branża nie ma już gdzie sprzedawać tych magicznych kabelków to już napisałem wcześniej i pewnie połowa ze "słyszących" to własnie partyzanci z branży czyli zapomnieli napisać i dodać, że są sprzedawcami :-).

Branża jest po to ażeby zarabiać nie doradzać :-), zauważ co kto doradza, czy to co dobre czy to co ma w ofercie, czy na czym jest duża marża czy to na czym jest jej nie wiele ? :-), przecież to proste i oczywiste dlatego nie biorę udziału w takich dyskusjach bo szkoda czasu, lepiej Żubra walnąć :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie o tym mówię :-), trzeba określić najpierw co to dobre kable bo dla jednego będą dobre Van den Hull , dla drugiego Klotz a przyjdzie 3 i powie, że to wszystko "budżetowe" i znów w dupie ciemnej jesteś :-) dlatego temat jest raczej dla dzieciaków które nie maja co robić tylko napiepszać o niczym w klawiaturke :-), ja tam Panie się nie znam :-), ja mam Klotz Twinmax 2x4 mm i są zajebiste i magiczne :-) a najbardziej magiczne w nich jest : CENA :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Lepszy Dźwięk

"warte każdego funta, solidnie zbudowane, brzmią fantastycznie." Hifi World wrzesień 2011

“Tellurium Q Black zostaje Najlepszym Kablem 2010 roku magazynu Hi-Fi World

“... pośród wyjątkowej oferty kabli głośnikowych firmy Tellurium Q każdy znajdzie coś do swojego systemu audio. Wszystkie otrzymują pięć Globów...” Hifi World

“...wyjątkowo bogata i czysta średnica niezależnie od modelu... Blue poprawi brzmienie nawet najskromniejszego systemu podczas gdy Ultra Black zagra znakomicie w systemie z dowolnej półki cenowej.” Hifi+ Kabel roku 2010

Jak dobre są te kable? "Szczerze? To najlepsze kable głośnikowe jakich do tej pory kiedykolwiek słuchałem." Paul Rigby, Hifi World. marzec 2012

Grevor-on jest dla ciebie-zagra znakomicie w systemie z dowolnej półki. ;) z moim Nadem gra o.k-to i z twoim zagra. :)Teraz Radek gra na Odysseyu,i mówi że chyba grubiej na basie :),wczoraj wypiliśmy po 2*200g ,tej ŻUBRÓWKI -i już mówił że jednak bas ten sam co na Q Black. ;) hmmm ona robi cuda...tzn ŻUBRÓWKA.

 

 

 

 

 

To widocznie mało gość słuchał ,bo w innej recce pisze gość to samo,na temat innych kabli(że lepszych nie słuchał) buha ha-mogli się umówić .

 

Matrix zyskał mój szacunek za kapitalne zrównoważenie rejestrów, bliskie pełnej neutralności, i za niczym nieskrępowaną przestrzeń. Oczywiście spotykałem już przewody budujące scenę o nadnaturalnych gabarytach, ale w wypadku Matrixa chodzi raczej o wierną lokalizację poszczególnych źródeł i o występujące między nimi powietrze. Moja rekomendacja.

 

 

 

- to jest kabel o budowaniu sceny o (nadnaturalnych gabarytach)-k..wa,jakie to są "nadnaturalne gabaryty"-wchodzimy do Matrixa. ;) mam go i jest normalna. ;) ale jak ktoś chce budować "nadnaturalnie" to vuala

 

 

 

 

 

Dźwięk Odysseya jest otwarty i dynamiczny, z realistycznym oddaniem rytmu i detali. Niskie składowe mają znakomity ciężar i timing. Na słowa uznania zasługuje także naturalna średnica i spójne jej połączenie z sopranami. Pod względem prezentowanej barwy jest to bardzo zrównoważony kabel. Podobne obserwacje dotyczą przestrzeni ? rysowana jest sugestywnie, ze stabilną lokalizacją poszczególnych źródeł.

 

 

 

 

Jak ktoś ma ch...wą średnicę-"mało naturalną" to polecam ten kabelek. ;)

 

 

Cadenza to kabel wszechstronny, pracujący niewiarygodnie dobrze z szeroką gama systemów stereo i wielokanałowych wstrzykując prawdziwe życie i bujność do brzmienia równocześnie poprawiając dynamikę i detaliczność. Tak jak w chorusie, tak w cadenza chodzi tylko o muzykę.

 

 

Mamy i "doktora"-ten to dosłownie ( wstrzykuje) prawdziwe życie. :)

 

 

 

W kolejnym Chordzie znów mamy nacisk na dynamiczny i prężny bas. Ten przewód znakomicie dyscyplinuje brzmienie, nadając mu bardzo stabilny fundament. Jest ono rytmiczne, dynamiczne, a bas jest tu niezwykle sugestywny. Muzyka wydaje się przez to bardziej masywna, a całość nabiera atrakcyjnego szlifu. Rytm przyśpiesza, a muzyka wydaje się wyjątkowo żywa. Zjawiska dynamiczne sprawiają wrażenie bardziej bezpośrednich.

 

 

 

W tym kablu "rytm przyśpiesza"-więc jest zdecydowanie idealny do NADA,bo w/g co niektórych NAD zamula. ;)

Muda czyta wszystkie recki i w opiniach potem na forum jest "debeściak"-zmienia tylko słowa i jest git

Kup Pan Chameleona-Nada panu odmuli. buhaha

No ale handlarz to handlarz-o byznes trzeba dbać. ;)

 

Najśmieszniejsze jeszcze jest to że :

Chord ma nawet "kierunkowość"-o ja pier..lę...zresztą nie tylko ta firma...

wersja instal jej nie ma? bo i po co,ale przewodnik ten sam.

wersja ze szpuli jej nie ma.ale przewodnik ten sam,ale już w koszulce teflonowej.oczywiście wszystkie 12 AWG

Ale kupując już kabel w konfekcji-momentalnie nabiera kierunkowości-i na koszulkach termokurczliwych oczywiście strzałki są. ;)

Wygląda na to że jak je "ubrali" w "bananki "to muszą wiedzieć w którą stronę mają biec"przewodzić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Chord ma nawet "kierunkowość"-o ja pier..lę...zresztą nie tylko ta firma...

wersja instal jej nie ma? bo i po co,ale przewodnik ten sam.

 

 

Jak zwykle bez pojęcia. Jeśli w "wersji instalacyjnej" przylutujesz z jednej strony ekran, to też będziesz miał kierunkowość, bo konstrukcja stanie się niesymetryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle bez pojęcia. Jeśli w "wersji instalacyjnej" przylutujesz z jednej strony ekran, to też będziesz miał kierunkowość,

W kablu głośnikowym ?-ty widziałeś jak jest zrobiony Chord Odyssey?W konfekcji? :)

 

jak chcesz oddam za pół ceny te sławną firmę wśród sprzedawców :-).

Dzięki-tymi wystarczająco mogę kogoś "związać"

 

Jak zwykle bez pojęcia

Jak zwykle z pojęciem. :)

 

W najlepszym przypadku możesz sobie teflon przysmażyć do wtyku. ;)

 

Po prawo wersja "instal"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Jak (artyści z tego forum ) słyszą różnice między odcinkami kabla tego samego producenta,tej samej marki, różnice tylko w dł-(0,5 cm &1m) no to co to ma wspólnego z własnym sprzętem :)<br />

 

Ja słyszę zmiany tylko w korelacji z żyłą wodną biegnącą pod moim budynkiem i prądem z własnej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę zmiany tylko w korelacji z żyłą wodną biegnącą pod moim budynkiem i prądem z własnej sieci.

No ja również- i po ŻUBRÓWCE.

 

Nie wiem, jak jest konfekcjonowany Chord

Foto wyżej.

 

A w kablu głośnikowym, na przykład w moim.

Trudno mi zgadnąć-jaki to jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejnym Chordzie znów mamy nacisk na dynamiczny i prężny bas.

Hm, jak się Chorda Odyssey 2 podłączyło w miejsce Klotza Ly215 w zestawie Hegel 80 i proac studio 115 to zacytowany fragment zgadza się w 100%. Może tańszy kabelek spełnił by moje wymagania jak Chord ale wole słuchać muzy niż ciągle czegoś szukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.