Jump to content
IGNORED

TEST-dla słyszących i niesłyszacych (okablowanie IC, i kabli głośnikowych)


Gracjan

Recommended Posts

W związku że nikt się nie( odważył ) :)przyjąć wyzwania(a nagroda już kupiona-skrzynka wódki-:),zgrzewka piwa będzie dokupiona i gorąca pieczona gęś będzie zamówiona jak osoba chcąca się podjąć testu -się zdecyduje).

Osoby słyszące kabelki -( ich wpływ na brzmienie) czy to głośnikowe,czy RCA tak zwane interkonekty twierdzą że rozróżniają te kable,a już na pewno są w stanie rozróżnić kabelek zbudowany na bazie srebra(lub posrebrzany) względem kabelka z (czystej miedzi) powiedzmy 5N.(5N to określenie czystości miedzi)

O specyfikacji zawartości srebra w kablach,i miedzi w miedzi ;) można poczytać w necie.

Test miał być na zasadzie że kto odgadnie 10 razy jaki kabelek jest wpięty(mowa o kablach głośnikowych),czy to srebro czy to miedz wygrywa nagrodę. ;)

Dla ułatwienia-nie chodzi o fantazjowanie,co się poprawiło w/g słuchającego-tylko krótka odpowiedz-czy jest tak samo czy inaczej.(czy to ten sam kabel czy inny) będą dwa ;)

Przykład-wpinam kabel,-koleś słucha,po jakimś czasie wpinam drugi,koleś słucha -i oczekuję tylko odpowiedzi czy jest tak samo czy coś się zmieniło. ;)

Przecież jak wychwytuje różnice -ten osłuchany (to powinien słyszeć lub nie słyszeć zmiany) o ile ja przepiąłem kabel z miedzi na srebro,lub odwrotnie lub wcale. ;)

O ile są różnice to wystarczy odpowiedzieć,że (albo jest tak -samo,albo jest inaczej) nie interesuje mnie filozofia co się zmieniło.

Dodam że do mojej nagrody kolega też się z forum dołączył więc jest razy 2.

Który nie kojarzę -ale pewnie się niebawem ujawni.

DO MODERACJI.

Nie ma wyje...nia wątku na bocznicę.

Cwane lisy niech rękawicę podejmują.

Koleś pisał że sprzęt chce widzieć-nie,- nie zobaczysz kolego-ale zapewniam cię że są to klocki w których piszecie że zmiany słyszycie,kolumny oczywiście będziesz widział,ha ha,trudno żeby były za ścianą,system po całości wpięty może kosztować(bo to dla was chyba ważne,-od 20-do 35 tyś.

Pomieszczenie 25,26m2-akustycznie (lepiej niż w 3/4 lokum o których piszą że kabelki słyszą)

ZAPRASZAM

Oczywiście po (zabiegu) zasłonę systemu grającego odsłaniamy,i koleś widzi czego słuchał,(elektronika) widzi dwa kable(srebro i miedz) wszystko jest rejestrowane kamerą na przepinającego kabelki-a do tego za każdym razem prócz kamery możemy robić foto wpiętych kabelków do wzmacniacza i do kolumn. ;)

W tytule napisałem też o IC-nie ma problemu-będzie i miedz,będzie i srebro.

 

Aha-nie jest tak bosko-to osoba która jednak nie (usłyszy różnic) celowo nie piszę nie odgadnie-TO NIE KONKURS U IBISZA-, na TAK-lub NIE to zwraca pieniądze za zakup towaru który jest nagrodą. :)

Nima lekko. ;)

Link to comment
Share on other sites

Wątpię żebyś znalazł chętnego.

Najlepiej różnicę słychać u siebie na własnym sprzęcie, płytach, które słuchałeś setki razy.

Po wymianie IC, co jakiś czas podnoszę głowę ze zdziwieniem, nawet jeśli nie specjalnie się wsłuchuję, bo akurat robię coś innego.

A oba kable były z podobnego przedziału cenowego. (Nordost Red Dawn ls i Cardas Golden Presence)

 

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Link to comment
Share on other sites

Płytki można mieć swoje. ;)

Jak (artyści z tego forum ) słyszą różnice między odcinkami kabla tego samego producenta,tej samej marki, różnice tylko w dł-(0,5 cm &1m) no to co to ma wspólnego z własnym sprzętem :)

No to zapraszam z własnym sprzętem-zrobimy to samo tylko na jego gratach.:)

Będzie więcej przygotowania-ale da radę. ;)

 

Znając życie-zaraz kolega SzuB wyskoczy i powie-"to ty udowodnij że nie słyszysz" ha ha-więc proszę:

Ja słucham 10 razy a ty przepinasz-moja odpowiedz "nie ma zmian" cały czas identyko-to moja odpowiedz :)

Teraz kolega SzuB-ja przepinam a kolega mówi-czy coś się zmienia czy nie-STARTUJESZ?

Ja już ci wirtualnie odpowiadam (bez słuchania) że zmian nie ma.:)-i to jest moje udowodnienie że ja zmian nie słyszę,a swoje mi udowodnisz? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest chml

(Konto usunięte)

Płytki można mieć swoje. ;)

Jak (artyści z tego forum ) słyszą różnice między odcinkami kabla tego samego producenta,tej samej marki, różnice tylko w dł-(0,5 cm &1m) no to co to ma wspólnego z własnym sprzętem :)

No to zapraszam z własnym sprzętem-zrobimy to samo tylko na jego gratach.:)

Będzie więcej przygotowania-ale da radę. ;)

 

No i to już jest propozycja nie do odrzucenia dla posiadacza magicznych kabli. Ja ze swojej strony dokładam skrzynkę dobrego czerwonego wina dla tego, który słyszy. A dla posiadacza magicznego kabla Coax albo USB - dwie skrzynki.

Link to comment
Share on other sites

1. Odsłuchujący powinni przywieźć własne wzmacniacze, źródła i kolumny - takie na których łatwo słychać wpływ kabli.

2. Kabel nie powinien być srebrny kontra miedziany bo nie sam materiał decyduje o wpływie kabla na dźwięk. Kable powinny być modelami ciepło grającymi vs jasno grające - takie łatwo jest rozróżnić. Ponieważ wpływ kabli nie jest łatwo rozróżnialny na każdym sprzęcie. A przecież chodzi o to czy kable mają w ogóle wpływ czy nie. Więc należy to zbadać na sprzęcie który na kable reaguje jak panienka na wydaniu.

3. Test taki o tyle nie ma sensu że na drodze do łatwego rozpoznawania kabli (a także każdego innego czynnika mało wpływającego na dźwięk) stoi psychoakustyka. Słuch jest u naczelnych stosunkowo słabo rozwiniętym zmysłem, ale to nawet nie jest tu problem. Problem jest w uwadze słuchowej i pamięci słuchowej. Mózg - "procesor" - nie jest w stanie przydzielić większych zasobów zmysłowi słuchu. Człowiek może jeszcze dobrze słyszeć, ale jeżeli chodzi o dłuższe skupianie uwagi na szczegółach z pogranicza słyszalności a zwłaszcza pamiętanie takich szczegółów - mózg jest tu bardzo słaby. Reasumując - wpływ odpowiednich kabli na droższych systemach USŁYSZY KAŻDY. Ale stuprocentowa rozpoznawalność innego kabla w systemie jest dla mózgu zadaniem ewolucyjnie niepotrzebnym i na przeszkodzie stoi jej słabość pamięci słuchowej i uwagi słuchowej. W droższym sprzęcie przełączenie kabla z ciepłego na jasny USŁYSZY KAŻDY (słyszała to nawet moja żona - więc każdy). Ale swobodne odtwarzanie i porównywanie tych informacji wymaga olbrzymich możliwości słuchowych dostępnych raczej nielicznym przedstawicielom homo sapiens.

4. W kilku ze stu kretyńsko zakładanych wątków o kablach na identyczny test mający pokazać wpływ kabli na dźwięk zapraszał do siebie Elberoth. Chętnych nie było, chociaż dyskutantów wielu. U niego sprzęt, warunki odsłuchowe i porównywane kable na pewno nie były by gówniarskie ...

5. Bardziej ciekawe wydaje mi się zrobienie takiego testu wpływu kabli na dźwięk podczas najbliższego Audio Show w Warszawie. Termin za miesiąc - może organizatorzy pokoju DIY skusili by się na zorganizowanie sprzętu do przeprowadzenia takiego testu aby przekonać niedowiarków i ostatecznie zakończyć zakładanie szczeniackich wątków na Audiostereo ...

Link to comment
Share on other sites

Guest SlawekR

(Konto usunięte)

Znowu kolejny wątek "wojenny" słyszący-niesłyszący? Czy tolerowanie odmiennych poglądów to naprawdę tak trudna sztuka, że aż wręcz niemożliwa i nie do przeżycia dla niektórych? Może czas najwyższy skupić się na słuchaniu muzyki, a nie na słuchaniu sprzętu i działalności misyjnej. I pomijam już fakt, w stronę których tez, ta działałność jest prowadzona, czy na "anty" czy "za", to jest po prostu nudne i uciążliwe dla całej reszty. I jedyne co rodzi w innych, to agresja słowna.

 

Może umówcie się na jeden wątek, w którym obrzucacie się wzajemnie błotem, a nie zakładajcie kolejnych wciąż i wciąż. Opatrzymy go odpowiednią klauzulą ostrzegawczą w tytule, że to bezwartościowy wątek, założony wyłącznie w celu realizacji ambicji udowadniania tezy "moja prawda jest najmojsza" i przy okazji dla lekceważącego obrzucania błotem adwersarzy, w celu podbudowania własnego ego.... Nikt kto nie jest tym zainteresowany, do wątku nie wejdzie, a wszystkich czterech, czy też pięciu, zainteresowanych będzie bez przeszkód wylewać sobie wiadra pomyj na głowę.....

 

Żartuję oczywiście. Ale takie wnioski niestety nasuwają się, przy sklonowaniu kolejnego wątku w podobnym stylu. Ludzi to najzwyczajniej w świecie wkurza, jeśli ktoś z uporem próbuje im narzucać swoje poglądy, nie zważając na nic. A sam "misjonarz" osiąga cel dokładnie odwrotny od zamierzonego, bo w kłótni która jest nieuchronną konsekwencją powielenia tematyki w kolejnym wątku, co samo w sobie ociera się się o uciążliwy trolling, nie może być mowy o argumentach merytorycznych, pozostają tylko personalne ambicje dokopania drugiej stronie.

Link to comment
Share on other sites

Jak widzę wirus się rozprzestrzenia ;)

 

Bez problemu rozróżnię przykładowo Van Den Hula The Name od Orchida .

Wypożycz sobie te dwa kabelki . Jak nie usłyszysz różnicy to faktycznie możesz sobie odpuścić wszelkie kable i zostać choćby z fajnym Qed Graphite .

 

Uprzedzając dalsze wpisy - nie jestem zainteresowany uczestniczeniem w tego typu testach .

Nie interesuje mnie poświęcanie czasu czy kasy na przejazd i udowadnianie komuś czegoś co jest dla mnie oczywiste od lat .

Zabawne jest to że pierwsze taki dobre kable miałem w 1997r ( Kimbr 4VS i PBJ z wtykami WBT a później inne ) .

Różnica do zwykłych była niepodważalna i stosuję to jako fakt z którym " trzeba " żyć . Dopiero w ostatnich latach na tym forum dowiedziałem się że kable nie mają wpływu i pewne osoby próbują mi to wmówić :)

 

Swoją drogą dziwię się że nie rozróżniasz kabli . Tego NADa przemilczę bo na nim faktycznie niewiele słychać ale miałeś na testach Krella S300i a tam już to i owo słychać .

 

czy na "anty" czy "za", to jest po prostu nudne i uciążliwe dla całej reszty. I jedyne co rodzi w innych, to agresja słowna.

Po sobie widzę że na początku sam się udzielałem w tego typu watkach ale obecnie mam na to znieczulicę .

Zajrzę , poczytam , pośmieje się ale już mi to dynda . Biorę to na luzie .

Link to comment
Share on other sites

Chętnie bym to wyzwanie przyjął, następnemu trollowi utarł nosa, jednak mam swoje warunki - 5000 PLN do puli. Po drugie - zabieram moje kable i płyty godzinę słucham na testowanym sprzęcie, w obecności mojego człowieka kable przepinane, całosc rejestrowana, no i najważniejsze na koniec, jesli odgadnę 10/10 Pan Graczyk, tfuuuu Gracjan, będzie musiał publicznie odszczekać( zarejestrują moi ludzie, udostępnione na forum) - HAU ,HAU, HAU GRACJAN NIGDY JUŻ NIE BĘDZIE PIAŁ!

?

Link to comment
Share on other sites

Niektórzy mają zacięcie:D

To ja tylko czekam aż drugi obóz wymyśli test kabli dla niesłyszących:D

Jak masz czas Gracjan to wpadnij na AudioShow, weź ze dwa kabelki i swoją płytkę może Panowie w którymś pokoju pozwolą CI się troszkę pobawić.

Zabierz od razu skrzynkę tej wódki będzie wesoło!

Link to comment
Share on other sites

 • Redaktorzy

[...]

4. W kilku ze stu kretyńsko zakładanych wątków o kablach na identyczny test mający pokazać wpływ kabli na dźwięk zapraszał do siebie Elberoth. Chętnych nie było, chociaż dyskutantów wielu. U niego sprzęt, warunki odsłuchowe i porównywane kable na pewno nie były by gówniarskie ...

5. Bardziej ciekawe wydaje mi się zrobienie takiego testu wpływu kabli na dźwięk podczas najbliższego Audio Show w Warszawie. Termin za miesiąc - może organizatorzy pokoju DIY skusili by się na zorganizowanie sprzętu do przeprowadzenia takiego testu aby przekonać niedowiarków i ostatecznie zakończyć zakładanie szczeniackich wątków na Audiostereo ...

 

 

Właśnie u Elberotha miałem osobiście bardzo ciekawe doświadczenia związane z "rozróżnianiem kabli". Potwierdzam, że warunki były optymalne. Natomiast co do AS, to warunki są złe: nieznany system plus przypadkowe warunki akustyczne. Nie podejmowałbym się.

Link to comment
Share on other sites

Koleś pisał że sprzęt chce widzieć-nie,- nie zobaczysz kolego-ale zapewniam cię że są to klocki w których piszecie że zmiany słyszycie,kolumny oczywiście będziesz widział,ha ha,trudno żeby były za ścianą,system po całości wpięty może kosztować(bo to dla was chyba ważne,-od 20-do 35 tyś.

 

 

Nie wiem czy dobrze kojarzę Twój konfig, ale mówimy o

 

Nad 356 (jako końcówka mocy)

CA SM6

Focal 826 lub 816

 

Mógłbyś potwierdzić?

"To co teraz, ha?"

Link to comment
Share on other sites

Twój człowiek będzie dawał cynk co jest wpięte :-)

 

Byca , Twój człowiek będzie dawał cynk co jest wpięte :-)

 

Jedno w tym wszystkim jest ciekawe. Znów mnóstwo odpowiedzi, wojny podjazdowe a chętnych do podjęcia rękawicy brak...

 

Wasnie na taką odpowiedz czekałem - '' teoria spiskowa dziejów'', nie ma sensu sie udzielać i cokolwiek komu udowadniać, już to zrobiłem , po wygranej zostałem nazwany oszustem !!! Druga strona nie wywiązała sie do końca z umowy. Nigdy więcej !

?

Link to comment
Share on other sites

 • Redaktorzy

Cóż, odsłuch u Elberotha o którym pisałem, to były kolumny Avalon na przetwornikach Accutona, źródło dCS, monobloki MPM i okablowanie Nordost Valhalla. Plus pokój zbudowany specjalnie do celów odsłuchowych. Widzę pewną dysproporcję w warunkach, a przecież odsłuchu u Elberotha nie chciał się podjąć żaden z adwersarzy.

Link to comment
Share on other sites

Ja słyszę wpływ kabli w swoim systemie, ale te Wasze wojny mam gdzieś. Gdy Wy walczyliście zajadle, ja w tym czasie spędziłem wiele fajnych chwil ze swoimi płytami. Na eBay za grosze kupiłem kabel który w moim systemie najlepiej się sprawdza ( gdyby wszyscy słyszeli "kablową" zmianę w brzmieniu, to musiałbym o niego walczyć $$$ ). I jest spokój.

 

Rzadko bywam na forum, dlatego mogę na luzie odpalić sprzęt, zapalić świeczki i zanurzyć się w muzyce i nastroju.

 

Ale Wy walczcie, walczcie.

 

Tylko nie piszcie głupot. Zmiany słyszy się na sprzęcie w którym jest się osłuchanym (brzmienie, akustyka) dlatego robienie ślepego testu w innym pomieszczeniu nie ma sensu.

 

 

Teraz apel, do tych, którzy słyszą…. nie szkoda Wam czasu? Życia?

 

Jest tyle fajnej muzy do przesłuchania.

Link to comment
Share on other sites

Cóż, odsłuch u Elberotha o którym pisałem, to były kolumny Avalon na przetwornikach Accutona, źródło dCS, monobloki MPM i okablowanie Nordost Valhalla. Plus pokój zbudowany specjalnie do celów odsłuchowych. Widzę pewną dysproporcję w warunkach, a przecież odsłuchu u Elberotha nie chciał się podjąć żaden z adwersarzy.

 

Również widzę "drobną" różnicę.... ;-)

Nie mamy jednak co się martwić, kolega Gracjan zapłacił za Nad 356, CA SM6, Focal 816 - 20-35tyś, więc będzie słychać... :-)

 

,kolumny oczywiście będziesz widział,ha ha,trudno żeby były za ścianą,system po całości wpięty może kosztować(bo to dla was chyba ważne,-od 20-do 35 tyś.

Może ta frustracja wynika z przepłacenia??? Hmmm...

 

Pamiętam na forum wpisy kolegi maniekin274. Miał identyczny konfig jak kolega Gracjan. Identyczny styl pisania z charakterystycznym "ha,ha" i "he,he" na czele. Tylko tamten słyszał kable głośnikowe. Co się stało Gracjan??? He,he,he! :-)

 

Posiadam ten zestaw,Focal seria 800( W)-gram na Chordach Odyssey 2.Zródło SM6-356 BEE jako KM.

Kolumny 70 cm od sciany tylnej,110 cm od bocznych.Są szczegóły-mnóstwo ,scena duża w głąb i w szerz.Kontrola basu na tych kablach jest lux.A do tego jest jeszcze większa przestrzeń ,jak by więcej powietrza.

Porównanie do Chord Silverscren i Ultralink Martix 2.

 

Gracjan vel maniekin274, po co to robisz???

"To co teraz, ha?"

Link to comment
Share on other sites

 

 

Wasnie na taką odpowiedz czekałem - '' teoria spiskowa dziejów'', nie ma sensu sie udzielać i cokolwiek komu udowadniać, już to zrobiłem , po wygranej zostałem nazwany oszustem !!! Druga strona nie wywiązała sie do końca z umowy. Nigdy więcej !

Czyli jednak juz nie ma chetnego, ale chociaz pokrzyczec mozna jaki to ja kozak. Ha.

?👈

Link to comment
Share on other sites

 

 

Wasnie na taką odpowiedz czekałem - '' teoria spiskowa dziejów'', nie ma sensu sie udzielać i cokolwiek komu udowadniać, już to zrobiłem , po wygranej zostałem nazwany oszustem !!! Druga strona nie wywiązała sie do końca z umowy. Nigdy więcej !

 

Jestem ostatni jeśli chodzi o teorie

spiskowe. A to już brzydko, gdy ktos nie dotrzymuje słowa, więc Ci się nie dziwię.

Sam swoje zdanie mam. W wątkach kablarskich zaznaczam jedynie kwestie metodologiczne badania :-) ew. refleksje.

pozdroovka.

Link to comment
Share on other sites

Panowie kablarze. Audio to jest dziedzina zbyt podatna na sugestie aby w tak delikatnej sprawie jak wplyw okablowania polegac na wlasnym słuchu a w zasadzie na ogólnym odczuciu sytuacji dzwiękowej (nastrój, dziwk , obraz, klimat ). Dla tego dziwie sie ze nie poddajecie sie testom. Piszecie ze warunki nie takie, ale innym razem ze róznica jest wyraźna. Ja chcialbym was zobaczyć nawet w ślepym tescie z zadaniem odróżnienia tylko 2 kabli pierwszy daje ja (taki za 8zł/m) a drugi przywozicie dowolny. Cały sprzet pozostały oraz wybór repertuaru zostawiłbym wam. Staram się być bezstronny ale logika podpowiada że kable glośnikowe nie mogą wpływać na dzwiek w słyszalny sposób. Po pierwsze są to elementy pasywne, więc z definicji nie mogą dzwieku poprawić, mogą go tylko nie zepsuć. Jesli mogą go tylko nie zepsuć lub zepsuć w jak najmniejszym stopniu to jest to zjawisko proporcjonalne do ich długości (im krótsze tym mniejszy degradujący wpływ rezystancji, impedancji, mniejsza długość anteny do zbierania zakłóceń z otoczenia...) - czyli najlepsze kable powinny miec długość dążącą do zera. Zakładając kabel idealny czyli nie wnoszący niczego, niezalezne od dlugosci, nawet gdy staniemy się posiadaczem takiego kabla nie możemy zapominac ze dalej sygnal biegnie dziesiatkami metrów zwykłego druta w cewce zwrotnicy oraz drutem w samej cewce głosnika o grubości włosa. Sytuacje wpięcia takiego idealnego kabla w system można porównać do poszerzenia drogi leśnej do szerokosci autostrady na odcinku 1m a reszte zostawic jak bylo. Przepustowości się na pewno nie zwiększy. Dla tego jesli twierdzicie że kable "grają" to nawet dla własnego spokojnego sumienia powinniscie poddac się takim testom.

Link to comment
Share on other sites

 • Pokaż nowe odpowiedzi
 • Archived

  This topic is now archived and is closed to further replies.

  Guest
  This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

   • No registered users viewing this page.
  ×
  ×
  • Create New...

  Important Information

  We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                    wykrzyknik.png

  AdBlock blocking software detected!


  Our website lives up to the displayed advertisements.
  The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

  Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

   

  Registered users can disable this message.