Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór sluchawek Hi-end, do mp3


remiol

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie jeszcze na HiFi many 300? jak je porównacie do HD650 bo słyszałem wiele opinii pozytywnych, ale też ich nie ma w sklepie stacjonarnym ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Słuchałem AKG 550- oprócz teog, że były to najwygodniejsze słuchawki to dzwiek tragedia.. az kuło w uszy.. senki 598 - podobny do moich superluxow, denony 600 - calkiem niezle, a po wpieciu sluchawek do wzmaka to super, denony 7000 jakos tak(2k zł) po wpieciu do wzmaka - MASAKRA cos pieknego. Ale to byl wzmak za 2.5 tyś zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiol, bez urazy ale Twój opis to typowa podjarka osoby, która dopiero zaczyna przygodę ze słuchawkami.. :)

Tak właśnie jest, że na początku słuchawki typu K550 to kicha (nudno, płasko, sucho), a D7100 to wielkie WOW ze względu na obfitość basu i strasznie mocno konturowe brzmienie.

Ta cukierkowość i mocno basowy sound z D7100 znudzi Ci się góra po 2 miesiącach, zapewniam :D

Poza tym D7100 to słuchawki typowo portable, są do tego celu zaprojektowane - o czym świadczą ich parametry czy dołączone kable (jeden niby pro audiofilski, drugi z pilotem i mikrofonem do iPhone)

D7100 nie potrzebują wzmacniacza, one zagrają tak samo z czegokolwiek.

Zresztą każda recenzja tych słuchawek o tym pisze :)

Nie wiem do czego podłączyłeś na odsłuchach D7100 ale pewnie ładnie to wyglądało - więc i słuchawki ładnie Ci zagrały.

 

No ale chyba każdy musi przejść ten etap.

Ja też na początku jarałem się dźwiękiem z D7100, z DT990

Długo nie trzeba było, jak zaczęło mnie mdlić od brzmienia tych słuchawek i wróciłem do K550.

Tzn wracam, bo aktualnie słucham na HE-500, które są jakby perfekcyjnym rozwinięciem K550, ale jednak są to słuchawki otwarte a ja będę potrzebował za niebawem czegoś, co nie przekłamuje dźwięku i jest konstrukcji zamkniętej - dlatego ponownie kupuję K550

 

I jeszcze coś.. spróbuj kiedyś zainstalować jakikolwiek software'owy seqwencer audio i ułóż jakikolwiek pattern z kilkoma barwami.

Może nawet uda Ci się jakaś dłuższa aranżacja - powiedzmy 1 min.

Spróbuj to później zmasteringować na D7100, żeby brzmiało dobrze na każdym sprzęcie.. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, masz rację - przygodę zaczynam, wspomniałem wczesniej że z "normalnych" słuchawek miałem steelseriesy neckbandy(gamingowy shit). a teraz mam superluxy hmc 631 i gdybym nie uslyszal raz bose QC15 to bym pewnie dalej je uważał za zajebiste, a po dzisiejszym dniu już znów znalazłem jeszcze lepsze słuchawki - denony 600 i 7100 i widać ogromną różnicę gdy się je podepnie pod wzmaka.. nie mówię, że nie masz racji, że mi się znudzą, ale wiesz dawać ponad tysia za headsety i 500 za wzmaka(mam nadzieje ze bedzie juz cos sensownego za te pieniądze) które już na początku mi się nie widzą totalnie to troche średni pomysł raczej.. a co sądzisz o młodszym bracie Twoich słuchawek - HE300? Szukam ich gdzieś do odsłuchu ale nie moge znaleźć a są też świetne opinie i może one będą złotym środkiem :D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-300 nie słuchałem, więc pojęcia nie mam jak grają.

Wbrew pozorom, to właśnie HE-500 są złotym środkiem jeżeli chodzi o brzmienie, z pośród chyba wszystkich modeli słuchawek.

Nie mówię, że HE-500 są najlepsze na świecie, bo takie słuchawki nie istnieją, ale HE-500 zagrają przynajmniej bardzo dobrze każdy rodzaj muzyki - co czyni je cholernie uniwersalnymi, jak nie najbardziej uniwersalnym modelem na rynku :)

 

Moja rada jest taka: kup sobie używane D600, bo te słuchawki na pewno z czasem sprzedasz, więc nie stracisz za wiele na odsprzedaży.

Z czasem też wyrobisz sobie słuch i sam się dowiesz, czego Ci brakuje w Denonach.

Nowych słuchawek nie polecam kupować, jeżeli nie jest się naprawdę pewny czy zostaną na dłużej.

Dla przykładu, ja w tym roku kupiłem Grado SR325 za 1390 pln i sprzedałem je w idealnym stanie 3 tyg. po zakupie za 680 pln (allegro)

SR325 sprzedałem, bo szarpnąłem się na model Grado PS500, który kupiłem za 2850 pln i sprzedałem po 3 miesiącach w bdb stanie za 1280 pln (allegro)

Także sporo pieniędzy wtopiłem w szukaniu swojego brzmienia słuchawkowego..

 

Poluj na okazje na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za pomoc, na dniach pojade wszystkie proponowane modele gdzieś odsłuchać, najgorzej będzie z he300 ;/ A jeszcze mam pytanie jaki wzmak do +- 500zł polecacie? tylko fajnie byłoby gdyby dałoby się go coaxialem podpiąc do mojej karty dźwiękowej w PC(żeby z niej leciał do niego sygnał - asus xonar d2) i był w nim przełącznik na głośniki stereo edifiery r2600, żeby nie trzeba było dużo kombinować - klikam guzik i grają głoźniki zamiast słuchawek. Macie może jakies pomysły? Widziałem ze w prodigy cube coś takiego jest, tylko czy na tym wzmaku słuchawki tego pokroju się nie będą marnowały? i tam chyba nie ma możliwości podpięcia do nich karty dźwiękowej bo on jest sam w sobie kartą dzwiękową chyba..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3szybkie zdania"kozaki do odsłuchu MP3 wybierane z posrod kilkunastu słuchawek"

 

Marszal Major,czy jak tam sie to pisze-super granie muzykalne dynamiczne,

 

AKG-540 rewelacja,muzykalność,wszystko to napedzane gównianymi wzmacniaczykami,a mimo to grało super,

 

Chłopie zamiast wydawac 1500zł na słuchawki zainwestuj w porządny wzmacniacz diy,bo fabryczne to cienkie czkawki,do 1000zł,i kup se koss porta pro,i bedziesz mógl słuchać_Nie ma mocnychy na Marjole" do woli i z frajda, gwarantuje ci to jako uzytkownik HD600 i otl kamyka,kosy sa lepsze od hd600 do Mp3 bo nie rozbieraja ich do golasa>: jak to robia bezlitośnie HD600

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzis hd 600, akg 701, i beyerydynamici t90. t90 zajebiste, separacja po prostu niesamowita, troche mi jedynie brakowało basu. Hd600 totalnie mi nie spasowały, jakies dziwne plastikowe brzmienie, a 701 nawet niezłe, jeszcze na pewno chce posłuchać kilka audiotechnikow i he 300. Nie mam jedynie zamiaru kupić słuchawek troszke lepszych niż mam teraz, bo hmc 631 maja świetne opinie, wystarczy recki poczytać. Na słuchawki juz mniej wiecej sie sam zdecyduje, chyba ze ktoś ma opinie odnośnie tych he 300... teraz potzebuje wzmaka jakiegos tak jak opisałem.. zna ktoś jakiś sensowny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.