Skocz do zawartości
IGNORED

Zapytanie dot. amplitunera.


delissimo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do zakupu nowego amplitunera a na wiosnę głośników. Obecnie słucham muzyki na zestawie: Canton Fonum 501 oraz Marantz SR-47. Sprawa nowych głośników to osobny problem i jeszcze odległy.

Jeśli chodzi o nowy amplituner to po biorąc pod uwagę osobiste preferencje, raz po przeczytaniu kilku tematów na forum, rozważam między Yamaha R-N500 a Onkyo TX 8050. Kusi jeszcze jednak trzecia pozycja i tutaj tkwi mój problem.Chodzi o Onkyo TX-NR626. Jest to amplituner kina domowego. Cena podobna a ma złącza HDMI co umożliwiałoby podpięcie kilku urządzen multimedialnych i swobodę przełączania miedzy nimi. Te dwa pierwsze tego nie mają. Teraz moje pytania do użytkowników:

1. Czy NR626 zagra stereo (nie potrzebne mi 7.2, nie potrzebuje kina domowego na obecna chwile)

2. Jeśli zagra stereo to jak zagra w porównaniu do dwóch powyższych (jakość).

3. Może jakaś ciekawa alternatywna opcja dla tego co napisałem (warunek - musi mieć odtwarzanie sieciowe oraz złącze gramofonowe PHONO).

Z góry dziękuję kolegom i koleżankom za pomoc.

Pozdrawiam użytkowników forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli system będziesz wykorzystywał wyłącznie do stereo, zdecydowanie proponuję pozostać przy klasycznym urządzeniu stereofonicznym. Tak naprawdę masz do wyboru amplitunera Onkyo TX-8050, Yamaha R-N500 oraz Harman Kardin HK3770. Yamaha jest najbardziej rockowa, dynamiczna, mocna. Onkyo łagodniejsze, dokładniejsze, bardziej analityczne. Wybór jednak zależy od Twoich preferencji oraz dobranych kolumn.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poza dźwiękiem który we wszystkich trzech przypadkach będzie dobry ( tak samo zadawalający dla przeciętnego użytkownika który i tak nie ma porównania) to już nic więcej nie ma znaczenia ?

Poza słuchaniem to jeszcze będzie trzeba urządzenie obsługiwać, tu są ogromne różnice... nie wierze żeby ktokolwiek po zabawie tymi klockami mogł kupić H/K

Solidność konstrukcji... tu też H/K to żarty

Awaryjność, tu też od H/K nie można wymagać że działa w 100%, w Onkyo już lepiej ale też poszło w "ilość", jakość mocno w dół, krótsza gwarancja, i co chwile jakaś wadliwa seria się objawia. (np. padające internety w "8050")

A "R-N500" raz że najnowszy,najwygodniejszy w obsłudze (ok subiektywne), wrażenie też sprawia najsolidniejszego, ma też najwięcej gwarancji i pilota zaprojektowanego zeby był wygodny a nie ładnie symetryczny...

 

Wydaje mi się że to jednak rozsadniejsze kryteria wyboru niż ustalanie jak gra a jak nie gra ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli system będziesz wykorzystywał wyłącznie do stereo, zdecydowanie proponuję pozostać przy klasycznym urządzeniu stereofonicznym

swiete słowa.

i zadnych hdmi, internetow, dsp i usb....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

tak jest, stereo - a jak koniecznie kino to Marantz. wykonanie przyzwoite, "brzmienie" jak w innych, awaryjność najmniejsza a to ważne - brzmieniem w stereo nie ma się co kierować, kina grają podobnie i na podobnym poziomie jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za udział w tym mikro temacie. Co do HK to widziałem jak to wygląda ( może babskie podejście ale dla mnie cukierkowe, nowoczesne i do G niepodobne - pierwsze złe wrażenie). I tak go nie kupie. Dzieki za cenne info dot. Onkyo TX8050 i jego awaryjnosci. Jesli ktos jeszcze wie cos ciekawego

to prosze pisac ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.