Skocz do zawartości
IGNORED

Sounddeco fanclub!


Iceman007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc o tych Scanach oczywiście pisałem w kontekście tego, że dla mnie są lepsze ale nie tylko dla mnie a i pomiary przetworników SB Acoustics mówią, że spokojnie osiągają rezultaty przetworników 3-5x droższych. Moi znajomi mają podobne zdanie odnośnie kolumn Sounddeco. Kolega ma w domu kolumny za 30kzl i uważa, że drugi jego zestaw na F2 ma również lepszą średnicę niż te drogie paczki. Inny znajomy posiadający stare Zollery Temptation również jest zachwycony mozliwościami F2 a nie słuchał jeszcze moich F3 jeszcze lepszych. Przed Zollerami miał między innymi w domu Paradigm S6v3, Harpia Dobermann MK2, B&W 801, ESA Credo które kupił w ciemno i natychmiast pogonił bo grało tragicznie na basie (też ich słuchałem i tylko się pośmialiśmy a na drugi dzień allegro). Pierwszy znajomy miał też w domu trochę drogich konstrukcji, ja również. Średnicy z F2 czy F3 z dobrą lampą dla mnie jest wybitna i absolutnie nie przystająca do ceny tych kolumn. Mimo wszystko wracamy do tematu bo widzę, że dużo osób uraziło, że nie pieniądze grają. Najlepiej byłoby jakby ktoś napisał do czego udało mu się porównać kolumny Sounddeco. Brakuje tu większej ilości opinii.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Sabriny Wilson Aufio wracaodo Scana na środku choć akurat Wilson Audio to nie jest marka ktora mnie zwala z nóg. Mają wysokie ceny i tym wyrobili sobie marke. Brzmienio cena jakość jest taka sobie.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem coś znaleźć o tym powrocie ale nie udało mi się. Rozumiem, że to taka Twoja próba osłabienia wizerunku SB Acoustics razem z tym, że Wilson to słaba firma, która ma tylko wysokie ceny :-) Chciałbym zobaczyć źródło Twojej wiedzy. Mam nadzieję, że się nim z nami podzielisz. Rozumiem tez ze Wilson jest tak głupi, że do najtańszej kolumny pakuje najlepszy głośnik a później zastosuje go w droższych ?

 

http://theaudiotraveler.com/2014/10/10/rmaf-2014-wilson-audios-bewitching-sabrina/ tu opis założeń i konstruowania Sabriny. Hmm głośnik 5 cali Scana wynika z innej koncepcji kolumny. Resztę każdy sobie tam doczyta kogo to interesuje.

 

Teraz czekam na potwierdzenie Twoich rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli F3 takie super to pytanie jak radzą sobie w ostrym rocku i metalu? Czy jest sens gnać na odsłuch?

Slogany że coś gra duuużo lepiej niż wskazuje cena nie robią już na mnie większego wrazenia:)

Wszystko co wchodzi na rynek tak gra... do momentu odsłuchu.

Ale jesli tu tak jest byłoby genialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzą sobie. Nie gubią się. Są wystarczająco szybkie żeby grać Toola czy Korna i regularnie taką muzykę na nich słucham. Bas również daje radę, nie gubi się. Słuchać ale najlepiej z lampą dobrą. Kolumny które nie dają sobie rady z taką muzyką u mnie nie mają szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman007

Mogę Ci powiedzieć tyle , że akurat jeśli chodzi o moje źródło informacji na temat Scana i Wilsona to jest ono bardzo iwarygodne bowiem pochodzi z firmy Wilson Audio...:) tyle mogę powiedzieć.

Natomiast SB Acoustic brzmieniowo cały czas odstaje od Scan speaków czu ci się to podoba czy nie.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dyskusja jakich wiele niestety, na poziomie chłopców w piaskownicy, którzy przechwalają się swoimi starszymi braćmi… Nikt ich nie widział…

Zachwyt samymi przetwornikami, to jak oceniać rosół na podstawie urody i parametrów kury, z której ma powstać. Jeszcze daleka stąd droga do wybitnego obiadu… Tak samo jak brzmienia.

I najwięcej w klubie mają do powiedzenia Ci, którzy nie słuchali, ale już wiedzą, że nie warto, bo słyszą wykresy głośników.

 

Kolumny grają i to jest fakt. Wymysł nie tylko mój, ale relacje klientów, również takich wiecznych malkontentów i miłośników drogich przetworników. Za 10tyś, mało jest tak fajnych kolumn jak Alpha F3, a za 30tyś mało tak dobrych jak Sigma 2. Nagroda 6moons dla F3 też o czymś świadczy. Zostają na stałe w naszej ofercie, więc zapraszam na odsłuchy.

 

Wracając do samych przetworników, to już kiedyś przerabiałem na tym forum awanturę na temat AudioSolutions Euphony 90 i tego, że nie mają prawa grać a tym bardziej niskim basem.

Na żywo kilku teoretyków miało okazję zweryfikować swoją „wiedzę”.

 

Co do mojej wiarygodności, jako branży, to po pierwsze się nie ukrywam, jak wielu na tym forum, po drugie słucham i porównuję na żywo sporo różnych produktów, w wielu konfiguracjach, zamiast się podniecać wykresami na ekranie, po trzecie, nie promuję, tego, w co nie wierzę i co według mnie nie gra fajnie. Oczywiście, nie każdy musi się ze mną zgadzać, ale najpierw warto posłuchać. Zwykła rzetelność i mozolne budowanie swojej marki. Zależy mi na tym, aby klienci nie zasilali rynku wtórnego produktami kupionymi u nas.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy Sounddecco grają dobrze , bardzo dobrze czy przeciętnie - tylko o stwierdzene Icemana, że najlepsze celulozowe ( revelatory scana czy illumintory) głośniki na świecie są kiepskie.

Faktem jest natomiast że można zarówno spieprzyć brzmienie Scanów jak i uzysakać świetne brzmienie z SB Acoustics - i odwrotnie :)

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy Sounddecco grają dobrze , bardzo dobrze czy przeciętnie - tylko o stwierdzene Icemana, że najlepsze celulozowe ( revelatory scana czy illumintory) głośniki na świecie są kiepskie.

Nacinane Revelatory 18tki jako miodwoofery są kiepskie i nic nie pomoże projekt .

Średnica jest matowa i przytłumiona .

Węglowe są dużo lepsze .

Stare tweetery na dzień dzisiejszy nie dość że są drogie to też jakieś rewelacyjne nie są ( D2010/8513 , 9300 , 9500 , 9700 ) .

D3004/6600 też cudem nie jest o jakości wykonania nawet pisać mi się nie chce .

A byłem przez wiele lat " fanem " Scan Speaka do czasu jak posłuchałem dobrze zrobionych kolumn na tanich Daytonach i tweeterze Seasa ..

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare tweetery na dzień dzisiejszy nie dość że są drogie to też jakieś rewelacyjne nie są ( D2010/8513 , 9300 , 9500 , 9700 ) .

D3004/6600 też cudem nie jest o jakości wykonania nawet pisać mi się nie chce .

Nie w kwestii kłótni, bo nie lubię...ale jakbyś bliżej mieszkał, to mógłbyś posłuchać u mnie SS 2010 w Proakach R2S - złe to one nie są;-)

 

 

 

A te wielkie Sigmy (oczywiście z Wellsem..) pierwszą płytę RATM grały bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o tych Scanach oczywiście pisałem w kontekście tego, że dla mnie są lepsze ale nie tylko dla mnie a i pomiary przetworników SB Acoustics mówią, że spokojnie osiągają rezultaty przetworników 3-5x droższych.

Nie wiem czy wiecie ale SBA to byli inż. Scana którzy robili revelatora ;)

Te głośniki są podobne, mają podobną konstrukcję napędu .

Nawet przebieg zniekształceń i sama charakterystyka są podobne .

Jeśli chodzi o średnice charakter jest zbliżony i jako średnio tonowy na pewno SBA to lepsza opcja cena/ jakość .

Jednak revelator na basie ma przewagę porównując 18cm głośniki .

Ma większe liniowe wychylenie , większe SD , nieco lepiej dobrane TS , zejdzie niżej zagra głośniej .

Nie ma sensu podstawowej serii SBA porównywać do illuminatorów bo to inna liga .

Co innego satori które spokojnie mogą na średnicy z illumintormi konkurować a dodając do tego niższą cenę ...

Niedawno dostałem małe 5 calowe satori i już go z rąk nie wypuściłem ;)

 

Nie ma też sensu porównywać głośników w konkretnej aplikacji tak można porównać jedynie całe kolumny . Należy zawsze o tym pamiętać .

 

Nie słuchałem osobiście kolumn Sounddeco. Jak zwykle słyszałem skrajne opinie ;)

Słuchałem natomiast kolumnę na 17cm + SB29RDC w wykonaniu innej firmy i bardzo mi się ten zestaw podobał :)

 

Średnica jest matowa i przytłumiona .

Bo taka ma być .

I taka jest z RS180 jak wytniesz obszar gdzie rośnie 3 harmoniczna od brekup .

Inaczej rzeczywiście średnica efekciarsko żywa ;)

Ćwiczyłem ten głośnik na wszystkie możliwe sposoby i mnie nie powalił .

SBA ciekawsza opcja a tańsza :)

 

 

PS

lampa na SBA to zabicie wszystkiego dobrego w tych głośnikach :)

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa na SBA to zabicie wszystkiego dobrego w tych głośnikach :)

Ciekawe spostrzeżenie. Sounddeco F2 grały u kolegi z Metaxasem Solitaire z preampem firmowym, z XIndakiem PA-M z lampką z Tajwanu za 3000zł La Audio i z moim pożyczonym Lebenem CS-300F jeszcze z fabrycznymi lampami. Leben grał zdecydowanie najlepiej.

U mnie F3 grały tylko z Denonem PMA-2020 i Lebenem. Leben na fabrycznych lampach już daleko zostawił Denona a innymi nosami to już naprawdę przepaść się robi i o dziwo bas jest naprawdę niezły choć z Denona był trochę lepszy. F2 grały zdecydowanie gorzej na basie z Lebenem bo to już nie są tak łatwe kolumny jak F3. F2 + La Audio który miał bodaj 25W było już ok na basie.

F3 z tego co mi mówiono ma bardzo łagodny przebieg impedancji i specjalnie taki aby dobrze grać z lampą. Premiumsound też rekomenduje do F3 lampę jak widać a na bank wiele tranzystorów podpinali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda 44

No po prostu żal czytać Twoje wypociny o Revelatorach. przeważnie takie zdanie mają żałośni DIY-owcy, którzy nie potrafią stroić tych głośników i nie maja pojęcia jak mogą Revelatory zabrzmieć.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te kłótnie. Każdy słucha co chce i na czym chce. Jeden woli lampki, drugi tranzystor.

 

Wpiszę się klubu z klonem echo - gości nie u mnie ale w rodzinie jednak na tyle się nasłuchałem, że złego słowa nie powiem o tych głośnikach.

 

Pamiętam jak na początku trochę przy nich przysiedziałem i wróciłem do domu do mojej TL-ki na usherach to byłem nieźle wkurzony. Miałem wrażenie, że ushery się zepsuły hehe. Wiadomo inne granie.

 

@raven1985 - miałeś okazje porównać tego małego satori z jego większym bratem??

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzą sobie. Nie gubią się. Są wystarczająco szybkie żeby grać Toola czy Korna i regularnie taką muzykę na nich słucham. Bas również daje radę, nie gubi się. Słuchać ale najlepiej z lampą dobrą. Kolumny które nie dają sobie rady z taką muzyką u mnie nie mają szans.

 

Ok. To że grają wystarczająco szybko to jedno. Takich kolumn jest kilka na rynku.

Do tego potrzebuje dobrej, gestej niższej srednicy. Czy tu jest pożądany ciężar, czy raczej przejrzystość i klinika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w kwestii kłótni, bo nie lubię...ale jakbyś bliżej mieszkał, to mógłbyś posłuchać u mnie SS 2010 w Proakach R2S - złe to one nie są;-)

Grałem na nich w latach 1997-2004 i też z midwooferem na polipropylenie .

Znam je trochę ale to jednak nie to co choćby tani , metalowy Seas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale "grałeś" na Proakach, czy na innych kolumnach z tymi kopółkami SS?

Innych z różnymi wersjami zwrotnic i różnymi elementami co nie zmienia tego jak grają .

Każdy tweeter czy głośnik ma swoje plusy i minusy ;)

Jak chcesz możemy ciągnąć temat na PW a wątek zostawić właściwym tematom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Muda 44

No po prostu żal czytać Twoje wypociny o Revelatorach. przeważnie takie zdanie mają żałośni DIY-owcy, którzy nie potrafią stroić tych głośników i nie maja pojęcia jak mogą Revelatory zabrzmieć.

I po co taki wpis ?

 

Głośnik ten ćwiczyłem w kilku kolumnach Zaph ZR ( Jest też o tym mój wątek na forum . )

http://www.zaphaudio.com/ZRT.html

A to jest udany i porządnie zrobiony projekt

Jak i takich kolumnach w wersji od Akustyka

Te same opinie znam od wielu innych osób o matowości grania nacinanej 18tki .

 

Znam wiele różnych głośników , głośników grających różnie ale tylko ten jeden mi nie odpowiada .

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ok. To że grają wystarczająco szybko to jedno. Takich kolumn jest kilka na rynku.

Do tego potrzebuje dobrej, gestej niższej srednicy. Czy tu jest pożądany ciężar, czy raczej przejrzystość i klinika?

 

Podłączę się do pytania. Dodałbym, że potrzebny jest jeszcze mocny wyższy bas i do tego szybki.

Ostatnio testowałem w domu Audio Academy Hyperion IV i można powiedzieć, że są szybkie i dynamiczne, ale brakowało im wyższego basu, przez co gitary np. na czarnej płycie Metallicy nie miały ciężaru. Sam szukam podłogówek, które poradzą sobie z muzyką metalową już od ponad dwóch lat. Aż żal d... ściska, jak się posłucha jaki paździerz teraz jest sprzedawany i to w bardzo wysokich cenach. No chyba, że ktoś lubi cienkie i lekkie brzmienie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Podłączę się do pytania. Dodałbym, że potrzebny jest jeszcze mocny wyższy bas i do tego szybki.

Ostatnio testowałem w domu Audio Academy Hyperion IV i można powiedzieć, że są szybkie i dynamiczne, ale brakowało im wyższego basu, przez co gitary np. na czarnej płycie Metallicy nie miały ciężaru. Sam szukam podłogówek, które poradzą sobie z muzyką metalową już od ponad dwóch lat. Aż żal d... ściska, jak się posłucha jaki paździerz teraz jest sprzedawany i to w bardzo wysokich cenach. No chyba, że ktoś lubi cienkie i lekkie brzmienie.

Pozdrawiam

 

...Metallica...jesteś pewny, że to wina Twoich głośników...systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.