Skocz do zawartości
IGNORED

Liniowy zasilacz 19 Volt


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jaki będzie koszt podzespołów bez obudowy do zasilacza liniowego 19 Volt o mocy 60-70W? Dawno nie lutowałem ale chyba odkopię lutownicę bo dostałem ofertę ok 1000 zł za coś takiego (z obudową) co dla mnie jest zbyt dużo jak na zasilacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 A /19V to ok 200 max( trafo ok 50,radiator ze 20 elektronika 50-100)

Cienko coś, panie kolego.

I to pewnie do laptoka.

Złośliwy jestem, ale to mija się z celem, przerabiałem to już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie podziel wiedza albo zamilcz terminus. Innego powodu nie widze zebys tu pisal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie podziel wiedza albo zamilcz terminus. Innego powodu nie widze zebys tu pisal.

Wow, wiedza jest wszędzie, np. książki, pdf-y producentów. Jeśli interesuje Cię akurat to napięcie i prąd, chętnie pomogę.

Domyślam się, że kombinujesz zasilanie do laptopa. A w jakim celu liniowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie laptop ale prawie :) Intel NUC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do autora wątku: ponieważ Twoje pytanie nie dotyczy audiovoodo proponuje zadać je na elektrodzie lub innym podobnym forum,unikniesz w ten sposób wielu bzdurnych dyskusji i odpowiedzi( po niektórych z nich już widzę jakiś nadgorliwy moderator już się przejechał :( )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Rzeczywiście chyba czas na rejestrację na elektrodzie. O dość prostych konstrukcjach jak zasilacz lepiej tu nie dyskutować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na przetwornice napięć w NUC (5V 3,3V i napięć do chipsetu, procesora i ram) to może naświetli Ci to że podłożenie wcześniej stabilizowanego zasilacza na trafku nic nie pomoże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na przetwornice napięć w NUC (5V 3,3V i napięć do chipsetu, procesora i ram) to może naświetli Ci to że podłożenie wcześniej stabilizowanego zasilacza na trafku nic nie pomoże

 

Dokładnie o to chodzi. Płyta takiego komputera upstrzona jest zasilaczami impulsowymi dostarczającymi lokalnych napięć dla poszczególnych podsystemów. Dlatego zmiana typu pierwszego, głównego zasilacza jest bez sensu, bo nic nie daje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi. Płyta takiego komputera upstrzona jest zasilaczami impulsowymi dostarczającymi lokalnych napięć dla poszczególnych podsystemów. Dlatego zmiana typu pierwszego, głównego zasilacza jest bez sensu, bo nic nie daje.

 

Też tak myślałem ale pchany audiofilskim szałem zrobiłem do swojego PC zasilacz 19v ,iniowy i cholera niestety jest lepiej. Potwierdzone przez kilku znajomych nie związanych z audiochorobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu zbudowałem zasilacz liniowy do HTPC na Atomie D2550. Polecam prostą aplikację na LM1084, jak pisał wyżej Muzg.

Ja z braku powyższego zastosowałem LM338 na radiatorze A4291 dł. 10cm. Okazało się że po poskładaniu całego zestawu z dyskiem SSD całość pobiera 1,2 -1,8 może max 2 A przy 12V podczas max obciążenia procesora, więc nieco przesadziłem z wydajnością prądową, choć przy pracy ciągłej lepiej w tę stronę:)

Polecam zastosowanie jakiegokolwiek zabezpieczenia przed pojawieniem się napięcia wyższego niż potrzebne na wyjściu jak choćby takie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Po przesiadce z PC zasilanego standardowym zasilaczem miałem wrażenie że dźwięk jest "lepszy" na HTPC, ale brak na to dowodów naukowych, a umysł płata różne figle:)

 

powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej spojrzałbym na to pod kątem eliminacji zasilacza impulsowego wpiętego w listwę, jak na wpływ na sam komputer. Zasilacze niby CE mają, ale i tak to nie są zbyt rygorystyczne normy co do emisji przewodzonych, więc może zakłócać inne urządzenia wpięte do tej samej listwy zasilającej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej spojrzałbym na to pod kątem eliminacji zasilacza impulsowego wpiętego w listwę, jak na wpływ na sam komputer. Zasilacze niby CE mają, ale i tak to nie są zbyt rygorystyczne normy co do emisji przewodzonych, więc może zakłócać inne urządzenia wpięte do tej samej listwy zasilającej.

 

...trafiłem na podobną argumentację podczas szukania rozwiązań.

Niektóre impulsowe nie są zupełnie ciche, a ja mam PC bez wentylatora i innych "dźwiękotwórczych" komponentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też tak myślałem ale pchany audiofilskim szałem zrobiłem do swojego PC zasilacz 19v ,iniowy i cholera niestety jest lepiej. Potwierdzone przez kilku znajomych nie związanych z audiochorobą.

 

No wlasnie najlepiej samemu sprawdzic. Ja slysze duze zmiany po odpieciu hdd, cd-rom i wentylatorow no i chcialem tanim kosztem sprawdzic jaki wplyw bedzie mialo zasilanie liniowe. Bo czemu nie? :)

Yogi jakiego masz PC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.