Skocz do zawartości
IGNORED

Non-Oversampling DAC


Peter Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest sens użyć tego DAC,a żeby wziąść sygnal cyfrowy wychodzący z CD ( SPDIF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

wrzućić przez tego DAC'a i dale j na preampa/wzmaka ??

 

a no i pytanko czy da sie tam zamontowac takie gniazdo jak do tego kabla na fotce wyżej

 

 

pzdr. Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Z trzy tygodnie temu, z elementów od Petera, złożyłem wersję premium tego DAC-a. Potem wyjechałem na urlop, układ został pod napięciem, żeby się wygrzewać. Dopiero od kilku dni słucham jak gra. Jako napęd w tej chwili DV-300 Pionieera. Przedtem Teac 3940 SE. Wrażenia? Lepsza scena, bardziej to wszystko poukładane, lepsza podbudowa basowa, dźwięk gładszy, lepiej się tego słucha. Jest to nie tylko moja opinia, ale i mojej żony, która słuch muzyczny ma zdecydowanie lepszy ode mnie. Jako kolumny w tej chwili klony Mietków, ale już niedługo zabieram się za ER18RNX/27TDFC w wersji Zapha. Mam nadzieję, że dzięki temu będzie jeszcze lepiej. Potem może Shagiklon.

 

Peter - dziękuję :-) Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Ostatnio zacząłem robić porządki z obudowami i wpakowałem NOS DACA do jakiej paczki. O ile wcześniej nie specjalnie się przejmowałem małymi niedociągnięciami to teraz kiedy zrobiłem porządek też z GC wolał bym NOS'a też dopieścić. Porblemy są dwa, po wyłączeniu transportu, lub wypięciu spdif'a gdy GC jest rozkręcony na 3/4 w głośnikach słychać cichy pisk. Przy takim samym rozkręceniu, kiedy nie gra muzyka (płyta w napędzie zastopowana) w głośnikach słychać cichy hum i szum (trzeba być blisko głośników). Podpiąłem pod GC M-Audio Transit i na pełnym rozkręceniu gałki żadnych szumów ani przydźwięku nie było. Nie wiem co tu mogłem popsuć bo konstrukcja jest prosta jak cepa. Może ktoś mógł by mi coś doradzić. Szczególnie chciał bym coś zrobić z tymi szumami bo za progiem już czekają głośniki o 8 decybeli efektywniejsze i może to już trochę doskwierać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum może pochodzić z TDA, on może trochę szumieć bo nie ma aż tak dużego odstępu S/N. Czy obudowa jest połączona z masą? Spróbuj równlegle do wyjść i masy dać jakieś kondensatory 150-390pF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że obudowa metalowa to chciałem ją podpiąć raczej do zerowania/uziemienia. Mówisz że do masy. Rozumiem że jak najbliżej zasilacza tą masę zbierać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Proszę o sugesteje na temat zamieszczonego schematu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcjonalny potencjometr bardzo wskazany. Najlepiej chyba połączyć go przez rezystor 1k a potencjometr dać 2k.

680ohm w NFB to za mało by uzyskać sensowne napięcie przy aktywnej konwersji. Lepiej dać 2k4 lub 2k7.

Kondensator w NFB z 4.7nF (472) zredukować do 4,7-22pF.

Elektrolity na wyjściu zastąpić foliowymi (ale mniejsza pojemność, wystarczy 2.2-4.7uF) bo i tak będą pracowały bez polaryzacji lub z niskim napięciem DC o nieznanej polaryzacji więc lepszy jest bipolarny (stały).

Napięcie zasilania DACa stabilizowane, min. +6V.

Opamp zasilany syemtrycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Mam na sprzedaż Non oversampling DAC Petera Daniela, w wersji premium (płytka i elementy od Petera, trafo w wersji audio, obudowa z AVT). Cena 500 zł.

 

Pozwolę sobie zacytować co pisałem jak go złożyłem:

"Z trzy tygodnie temu, z elementów od Petera, złożyłem wersję premium tego DAC-a. Potem wyjechałem na urlop, układ został pod napięciem, żeby się wygrzewać. Dopiero od kilku dni słucham jak gra. Jako napęd w tej chwili DV-300 Pionieera. Przedtem Teac 3940 SE. Wrażenia? Lepsza scena, bardziej to wszystko poukładane, lepsza podbudowa basowa, dźwięk gładszy, lepiej się tego słucha. Jest to nie tylko moja opinia, ale i mojej żony, która słuch muzyczny ma zdecydowanie lepszy ode mnie"

 

Pozdrawiam, Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę off-topic, ale nie ma sensu zakładać nowego tematu. Co myślicie o tym zestawie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ewentualnie ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żeby kupić w ciemno dwa i zrobić dual mono :) Z tuningiem oczywiście małym, bo nie sądzę aby był jakoś super dopracowany :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dual mom, to jest takie cudo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Głównie nad tym się teraz zastanawiam. WM, DIR i PCM zapowiada się ciekawie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Wychodzę z założenia, że żaden z tych daców dziełem inżynierii na pewno nie jest. Im coś mniejsze i prostsze, tym mniej można zyebać i dodać więcej od siebie :) I coś tam poprawić. Człowiek się zagłębi dopiero jak kupi znając życie. Dlatego bym wolał tego nosa. I z dual mono miałem na myśli przede wszystkim oddzielne masy analogowe dla dwóch kanałów itp. A każdy chiński dac ma masy wspólne, wszystko jest zalane i połączone jak w przedszkolu. Nawet w drogich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale u nich jest jednak wygodny komplet, no i cenowo ich ciężko przebić ;/ A to, że niesą szczytem inżynierii to wiadomo :)Chyba, że ktoś ma komplecik do tego NOS-a na zbyciu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Drogi, szanowny i początkujący moderatorze. A cóz Ci przeszkadza wpis kolegi w tym wątku? Rozumiem, gdyby oferta dotyczyła odkurzacza, ale w tym przypadku dotyczy dokładnie tematu wątku, Od lat często tak to funkcjonuje i nikomu raczej to nie przeszkadza. W watkach tematycznych organizuje się również zamówienia i wysyłki.

Ma to równiez często pozytwyny aspekt, bo temat potrafi znowu zacząc żyć i więcej nowych osób się nim zainteresuje . Akurat ten temat należy do ciekawych i odświeżenie mu nie zaszkodzi.

Przecież nie chcemy, by reguły wojskowego drylu dla zasady "może być gówno byle równo" doprowadziły do zaniku życia w tej zakładce? We wszystkim wskazany jest umiar, również w imperatywie porządkowania. A tego typu strofowanie zupełnie nowego użytkownika, może spowodować, ze pójdzie sobie gdzie indziej. A chyba nie o to Ci chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

"jar1" brawo !

Ten wątek jest ciekawy, przestudiowałem z otwartą "gębą", co prawda nie robiłem tego DACa ale ta zakładka naprowadziła mnie jak mój stary Philips 604 z 1991 roku może zagrać z tym nie pozornym TDA1543.

Jeszcze raz brawo, od czasu do czasu trzeba zwrócić uwagę moderacji.

 

"Norb_P7", wszystko włącznie ze schematem znajdziesz w tym wątku, z tego co pamiętam to eksperymentalne wersje były na uniwersalnych płytkach, elementy też w tej chwili są dostępne w kraju (sam TDA 1543 kosztuje 13 PLN).

Możesz również zajrzeć do AVT, tam mają jakiś kit z 4xTDA1543 łączonymi równolegle. Opcji jest wiele, dasz radę.

Pamiętaj że forum jest po to by pomóc (nawet w myśleniu, bez obrazy :-))

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolegom "jar1" i "ropniakowi" a także moderatorowi:) dzięki ogłoszeniu kończę finalizować transakcje i myślę że już niedługo będę się nim cieszył. Mam gainclona w wersji premium Petera, dac będzie uzupełnieniem zestawu:).

 

Mam jeszcze pytanko...słucham muzyki z komputera (flac) jeszcze przez Audinsta hud-mx1, jak podłączyć nos-dac'a do kompa? przez jakiś konwerter? czy to może być: M2Tech hiFace? czy są inne sposoby?

 

Pozdrawiam i dziękuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi, szanowny i początkujący moderatorze. A cóz Ci przeszkadza wpis kolegi w tym wątku? Rozumiem, gdyby oferta dotyczyła odkurzacza, ale w tym przypadku dotyczy dokładnie tematu wątku, Od lat często tak to funkcjonuje i nikomu raczej to nie przeszkadza. W watkach tematycznych organizuje się również zamówienia i wysyłki.

Ma to równiez często pozytwyny aspekt, bo temat potrafi znowu zacząc żyć i więcej nowych osób się nim zainteresuje . Akurat ten temat należy do ciekawych i odświeżenie mu nie zaszkodzi.

Przecież nie chcemy, by reguły wojskowego drylu dla zasady "może być gówno byle równo" doprowadziły do zaniku życia w tej zakładce? We wszystkim wskazany jest umiar, również w imperatywie porządkowania. A tego typu strofowanie zupełnie nowego użytkownika, może spowodować, ze pójdzie sobie gdzie indziej. A chyba nie o to Ci chodzi?

jar1 raz bys pomyslał to moze wpadlbys na pomysł ze dzial ogłoszeń czyta zdecydowanie więcej userów

a tak wszedzie szukasz czegos aby czynic uszczypliwości

jeszcze jedno jar 1 juz miałes swoje forum ktore moderowałes i jakos nikt o nim nie pamieta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie że jest

ale nikt nie jest workiem treningowym dla jar1 , zwrócenie uwagi userowi Norb ktory ma zatwierdzane wpisy bo jest zbyt krótko na forum aby dawał ogloszenia w stosownym temacie ktory ma duzą ogladalnosc jest kolejnym powodem do sterty pouczeń i wynurzeń

nikt wpisu Norb nie usunał , wpis został zatwierdzony i umieszczony w watku co chyba widac

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie: jak podłączyć nos-dac'a do kompa by cieszyć się formatem flac?

Przez jakikolwiek konwerter USB z wyjściem SPDIF. Jakość konwertera ma tutaj dość duże znaczenie odbiornik CS8412 chociaż kiedyś kultowy teraz nie jest najwyższych lotów i przez to dość wrażliwy na jakość sygnału na wejściu. M2tech będzie myślę odpowiedni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.