Skocz do zawartości
IGNORED

Musical Fidelity M3i - ciche buczenie z transformatora?


awietek

Rekomendowane odpowiedzi

A jak bardzo Ci szumi ten Roksan?

 

Więc tak po pracy zabrałem się przykrecenie sróbki od dolu. Jak kręciłem od dołu to mi trafo sie obrócilo i odlaczylo sie gniazdko trafo z jakaś tam płytką :) Musialem odkrecić obudowe ;)

Przy włączeniu zasilania pstryczkiem brzeczy nadal glosniej za chwile jednak ustaje praktycznie jest nie slyszalne z metra. Slychac jak przyloze ucho do bocznej sciany tam gdzie jest transformator. Wydaje mi sie że Angole chcąc byc konkurencyjni dla chinczykow robią jakieś ciecia w materialach potem sa takie skutki. W ampli marantza nic mi nie brzęczy ale i transformator pewnie jest o połowę mniejszy...i obudowa w wiekszosci to plastik ktory pewnie nie daje takiech pogłosu jak solidna obudowa z metalu jaka jest w Roksanie.

Roksan ma jeszcze jeden problem z gniazdem zasilajacym po jakims czasie sie zaczyna ruszać. Straszna tandeta z tym gniazdem zadnych srub mocujących tam nie widzialem. Może tak ma byc anty wibracyjne gniazdko...

 

Tak czy inaczej nie oddam Roksana. To co on wyrabia z moimi Klipschami to juz żeby poczuć poprawę musiałbym wydac pewnie kilka razy więcej na inne kolumny. I tak nie wiem czy będą grały lepiej czy po prostu tylko inaczej... Od razu mowię że nie jestem zwolennikiem przestrzennego dzwięku. Miałem to w mini wiezry Sony i kojarzy mi się to z wlasnie takimi domowymi zabawkami bardziej jak z HI... coś tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, ze toroidy z reguly nie powinny brumiec / buczec

 

jesli cos takiego wystepuje gdy wzmacniacz nie pracuje pod obciazeniem to oznacza to tyle ze trafo jest bardzo kiepskiej jaksoci

 

bo oczywiscie pod obciazeniem nawet toroid bedzie slychac

 

W momencie samego wlaczenia slychac silne brumienie bo transformator pracuje niemal na zwarciu w momencie rozpoczecia ladowania baterii kondensatorów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie samego wlaczenia slychac silne brumienie bo transformator pracuje niemal na zwarciu w momencie rozpoczecia ladowania baterii kondensatorów

 

Dzięki za wyjasniennie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awietek jak masz możliwość to wymień na inny .

 

Brałes pod uwagę może Musicala M3 si?

Za duża różnica - nie mam takiego budżetu.

Poczekam na ten bloker Tomanka i zdecyduje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączeniu zasilania pstryczkiem brzeczy nadal glosniej za chwile jednak ustaje praktycznie jest nie slyszalne z metra.

W Heglu H100 występuje identyczny problem, niektórzy twierdzą, że u nich nic nie "buczy". U mnie dużo pomógł DC Blocker Tomanka, ale idealnie nie jest. Jednak w niektóre dni (???) lekkie buczenie słychać. Dla mnie nie ma to żadnego znaczenia - nie jest to aż tak słyszalne, żeby było słyszalne podczas cichych odsłuchów. Żaden z moich znajomych (dość zorientowanych w temacie audio) nie wychwycił "buczenia" a na moją informację o takowym na ich ustach pojawiał się lekki uśmiech oraz "no i co z tego? ja nic nie słyszę..."

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Heglu H100 występuje identyczny problem, niektórzy twierdzą, że u nich nic nie "buczy".

 

U mnie buczenie trafa występuje czasami w Heglu H80 - podejrzewam zakłócenia od lodówki lub pompki pieca C.O. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w Pm6005 tez nic nie slysze - totalna cisza... ale jak zagra to juz chce go od razu wylaczac... :)

Musze poszukac czegos do wypozyczenia najlepiej - jak znajde jakiegos 8005 to wyprobuje a jesli nie to bede odkladal na M3Si.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3si pewnie w jakosci brzmienia bedzie jak ten, co Ci furczał.

Szkoda doplacac.

Niby tak - glowne co je rozni to DAC w Si. Fakt ze wtedy dedykowny dac + amp powinien jednak jakis postep w jakosci zrobic...

Widzialem 6i na ebayu za 1200 ale to juz duzo za duzo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze poszukac czegos do wypozyczenia najlepiej - jak znajde jakiegos 8005 to wyprobuje a jesli nie to bede odkladal na M3Si.

Za około 6000zł ( około 7000zł nowy ) kupisz mało używanego Denona PMA2020AE . Nie jest to ciepłe granie MF ale ma inne zalety jak dynamika , rozdzielczość czy rewelacyjny bas.

Zero burczenia czy innych dziwnych spraw a wzmacniacz jest składany w Japonii .

Niestety nie ma " audiofilskiego " znaczka za to jest zrobiony porządnie od podstaw bez pitolenia i nadmuchanej ideologii .

Sorry , jak we wzmacniaczu MF za 14000zł widzę tanie i niskiej jakości kondensatory Jamicona w zasilaczu i dochodzi to trafo to po głowie się drapię co można ludziom wciskać za gruba kasę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w Pm6005 tez nic nie slysze - totalna cisza... ale jak zagra to juz chce go od razu wylaczac... :)

Musze poszukac czegos do wypozyczenia najlepiej - jak znajde jakiegos 8005 to wyprobuje a jesli nie to bede odkladal na M3Si.

 

Odpusc sobie te maranze, nawet 15s2 gra cianko w porownaniu do innych marek z tej polki. To juz wolalbym vincenta. Jedynie seria 11 prezetuje przyzwoite granie. To moja subiektywna opinia.

Co do traf to w zadnym marantzu nigdy nie buczalo mi trafo. Teraz mam denona 2020 trafo nic nie buczy a obok ampli yamahy (made in Malaysia) i trafo juz slychac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Vincenta 236 ale nie wiem którą wersję .

Przeciwieństwo grania PMA2020AE i chyba nawet podobny do grania MF ale to nie jest prawdziwe granie .

Jak ktoś szuka spokoju i maskowania informacji to OK .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma " audiofilskiego " znaczka za to jest zrobiony porządnie od podstaw bez pitolenia i nadmuchanej ideologii .

 

Tak, jak marantz, w środku tez nie ma tanich elementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znow mam zagwozdke... Gdyby nie buczal to zapomnialbym o calej sprawie a teraz znow mi szukac przychodzi.

A czy twn Denon 2020 to nie taki Marantz wyzszej klasy? 11? Tylko w innej obudowie?

Z drugiej strony za duzych mozliwosci do powiedzmy siedmiu paczek to nie mam...

W ogole to musialbym celowac w 1520 w moim budzecie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy twn Denon 2020 to nie taki Marantz wyzszej klasy? 11? Tylko w innej obudowie?

Denon i Marantz są obecnie w jednych rękach ale to zupełnie inne konstrukcje . Obydwie firmy stosują bardzo dobre elementy .

W cenie Denona PMA2020AE nie ma równie dobrego Marantza .

Marantz ma lepsze odtwarzacze CD niż Denon ( w danej cenie ) a słabsze trafa / moce w stosunku do Denona ( w danej cenie )

W ogole to musialbym celowac w 1520 w moim budzecie...

Tego odpuść . Seria PMA2XXX to całkiem inaczej zrobione wzmacniacze .

Z drugiej strony za duzych mozliwosci do powiedzmy siedmiu paczek to nie mam...

Poluj , za około 6000zł kupisz idealną używkę i zamykasz temat na lata .

 

Zobacz jeszcze na pilota tego Denona . Niby tylko pilot ale aluminiowy z góry z metalowymi przyciskami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego C356 muszę (do obudowy) przyłożyć ucho, żeby usłyszeć ciche buczenie. Ale słyszę to tylko, gdy w otoczeniu jest naprawdę cisza (np. w nocy). Postanowiłem nie dociekać więcej. Chyba, że z czasem zacznie buczeć głośniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy twn Denon 2020 to nie taki Marantz wyzszej klasy?

 

Pamietam jak pierwszy raz koledzy starzy wyjadacze z salonu audio byli sceptycznie nastawieni do 2020 , bo to przeciez malo audiofilska nazwa.

Jak zapieli pod MA Platinium to szczeki im opadly hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o Advance Acoustic xi120?

Czy ktos mial do czynienia z tym francuzikiem?

Pytam bo gdzies czytalem niezle review no i bylby w moim budzecie jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.