Skocz do zawartości
IGNORED

ANDROID - system OS, czy ogarnie nasze KINO DOMOWE ?


janunio

Rekomendowane odpowiedzi

Na telefonach od kilku lat rządzi ANDROID OS (Operacyjny System).

Powala MS Windows.

ANDRIOD jest na topie podobnie jak przed laty przegrany ale doskonały LINUX.

 

Czy czas więc dla TV i Kino Domowe / STEREO z twarzą i filozofią ANDROID ?

 

Inny temat:

Ultra HD sprzętowe Playery mają interfejs ANDROID.

Musiałem się tego "kumania" nauczyć.

Jest teraz OK !!

 

Czekam na Wasze opinie.

Teraz SONY TV są już na ANDROID OS.

Zapewne za chwilę posiadacze nowych projektorów SONY będą musieli wejść w filozofię ANDROID TV.

Witam!

Moim skromnym zdaniem Android na telefony to bardzo niedopracowany system, który przez każdego producenta jest "wzbogacany" różnymi nakładkami i autorskimi pomysłami, które niekoniecznie pomagają a w większości uprzykrzają życie. Korzystałem z Androida jakieś 4 lata na urządzeniach różnych producentów i na razie podziękuję. Mam wrażenie, że przez ten cały czas byłem beta a może i alfa testerem tego systemu.

W urządzeniach audio -video...? Ja również dziękuję! Możliwości może i fajne, ale czy to będzie stabilnie działać...? Wątpię. Czy naprawdę (prawie) wszędzie trzeba wpychać zielonego robocika...?

Obawiam się jednak, że producenci za niedługo będą zmuszać nas - konsumentów do kupowania takich wynalazków poprzez brak alternatywy...

 

Pozdrawiam

Wydaje mi się, że ANDROID OS jest najbardziej rozpowszechnionym na świecie systemem - posiadacze smartfonów.

Im będzie łatwo operować systemem w TV.

Dla nich TV staje się przyjazny.

Musi jednak jeszcze powstać nowa zakładka na appki dla telewizorów.

 

Coś jak WINDOWS kontra DOS.

 

Mam 4K player na Androidzie. Sam doświadczyłem wygody jaką daje ANDROID na nowym i nie aplikacje dla telewizorów.

Jest ciekawie.

Póki co PHILIPS i SONY ANDROID TV już stoją na półkach.

Mam 4K player na Androidzie. Sam doświadczyłem wygody jaką daje ANDROID na nowym i nie aplikacje dla telewizorów.

Jest ciekawie.

Póki co PHILIPS i SONY ANDROID TV już stoją na półkach.

 

Philips sporo zaryzykował z tym Androidem, na początku nie szło mu z tymi telewizorami i użytkownicy skarżyli się na mniejsze problemy. Teraz jest już okej, a Sony przerabia to w tym roku od początku.

 

Dla mnie każdy może z tym systemem pójść w którą stronę chce, byle by została zachowana spójna przestrzeń dla tych samych aplikacji. Samo dostosowanie systemu do większych ekranów i większych odległości wymagało zapewne wiele pracy.

 

Powiedziałbym, że lepiej jakby Android stał się bardziej linkusowy, to znaczy było przynajmniej na rynku kika dystrybucji.

Mamy pierwsze i znakomite omówienie funkcji ANDROID TV znalazło się w teście modelu SONY X850C Koper/Gmeru.

 

"Kilka lat temu Sony było jednym z pierwszych partnerów Google TV przy próbie wprowadzenia Google na ekrany telewizorów. Projekt nie powiódł się, jednak w 2015 dwóch gigantów znów połączyło siły, dzięki platformie Android TV (wersja 5.0). Sony jest w pełni zaangażowane w idee Android TV w swoich urządzaniach Ultra HD i niektórych modelach Full HD (np. W805C). Zobaczmy zatem jak finalnie system prezentuje się na gotowych modelach i czy wszystkie obietnice z konferencji prasowych zostały spełnione.

 

Android TV wygląda tak samo na każdym urządzeniu, a producenci nie mogą zmieniać interfejsu, tak jak w smarfonach na systemie Android. Jednak mogą preinstalować aplikacje. Na terenie Polski dostaliśmy zatem wybrane aplikacje od razu na naszym pulpicie telewizora. Są to m.in serwisy wideo TVP, TVN Player czy Ipla. Menu jest szybkie i przejrzyste. Oparto je na kilku poziomach jak rekomendacje, polecane aplikacje, wejścia, aplikacje czy gry. O ile Philips korzysta dodatkowo z możliwości i aplikacji Smart TV o tyle Sony jest w 100% oparte na aplikacjach Android. Nie znajdziemy już tutaj np. Bravia Internet Video.

1. Dzięki platformie Android TV dostajemy bardzo szczegółową i dokładną obsługę głosową telewizora. Zarówno poprzez wydawanie do niego poleceń jak również poprzez głosową wyszukiwarkę oraz zadawanie pytań na które dostaniemy odpowiedź na ekranie telewizora. Do obsługi można użyć pilota multimedialnego czyli One Flick Entertainment ale również wydać polecenie do smartfona. W tym przypadku używamy aplikacji TV SideView (iOS, Android.) lub Android TV Remote Control (Android).

 

2. Google Cast. Rozwinięcie idei dongla Chromcasta, który posiadał całą masę aplikacji. Teraz nie musimy już jednak nic wpinać do TV. Bardzo ważną funkcjonalnością jest np. przesyłanie materiałów z urządzeń mobilnych na ekran telewizora. Jednak nie dzieje się to na zasadzie kopii lustrzanej, która obciążała nasz telefon oraz powodowała, że nie mogliśmy już nic na nim robić. Opiszę to na przykładzie aplikacji YouTube. W rogu aplikacji znajdziemy ikonkę Castowania, która po naciśnięciu wywoła materiał od razu na ekranie naszego telewizora. Telefon jednak nie bierze już udziału w całym procesie. Nie marnuje baterii oraz nie blokuje nam możliwości przeglądania innych rzeczy na smartfonie. W naszym teście wykorzystaliśmy najnowszy tablet Xperia X4, który możecie też zobaczyć na naszych filmach recenzujących opisywany telewizor.

3. Dostęp do sklepu Google Play. Daje nam to możliwość wybierania spośród setek tysięcy aplikacji oraz gier. Teoretycznie gdyż w odróżnieniu od Philipsa aplikacji jest ogólnie dość mało co trochę dziwi. Wygląda jakby firma miała bardzo dużą kontrolę nad tym co możemy zakupić. Telewizor posiada 8GB wbudowanej pamięci (z tego co pamiętam mówiono o 16...). Chciałem także podłączyć dysk twardy ale nie udało się go póki co wykorzystać do instalacji aplikacji. Do telewizora można podłączyć pada (podobno do 10 hehe). Ja użyłem tego od X360 oraz Razera od PC. Co ważne jeżeli kupimy jakąś aplikację na smartfonie to od razu pojawi się możliwość instalacji jej na TV: chodzi tutaj o jedno konto Google ID."

 

całość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszystkie TV pracują na jakiejś dystrybucji linuxa.

Android to też linux tylko lepiej przystosowany do obsługi przez zwykłego Kowalskiego.

Prędzej czy później wszystkie TV będą miały możliwości androida bo to nic innego jak duży tablet z obsługą tunera TV i we/wy audi/wideo.

Wszystkie TV pracują na jakiejś dystrybucji linuxa.

Android to też linux tylko lepiej przystosowany do obsługi przez zwykłego Kowalskiego.

Prędzej czy później wszystkie TV będą miały możliwości androida bo to nic innego jak duży tablet z obsługą tunera TV i we/wy audi/wideo.

 

Mnie chodził o co innego. Aby powstały na telewizory różne wersje Androida, na tyle różne by już np. zasługiwały na nadanie im nowej nazwy.

 

O ile jeszcze niedawno różnorodność systemów Smart była przeszkodzą, to jednakowe możliwości softu też nie są dobre. Jakby Philips zaczął rozwijać Androida pod potrzeby telewizorów byłoby wg. mnie super.

 

A wkrótce czeka nas nowy Windows, ciekawe czy telewizory będą brały udział w adaptacji tego systemu. :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.