Jump to content
IGNORED

Ocena zestawu

Kaiketsu

Recommended Posts

Dzień dobry,

posiadam obecnie następujący zestaw:

- karta dźwiękowa AIM SC808 (jestem fanem bitperfect + flac)

- wzmacniacz Sony TA-550ES

- głośniki Sony SS-G3

Napiszcie, jak oceniacie to połączenie i czy coś byście wymienili, by uzyskać lepszą jakość dźwięku.

pozdrawiam was.

Całościowo to raczej nie dam rady finansowo :) Jeden element - to już bardziej.

podstawowe pytanie, czy czegoc ci brakuje w brzmieniu?

Być może to urojenia, ale mam wrażenia, że sprzęt gra poprawnie, ale nieco sterylnie.

Tak jak mówi Genesis.

Dodatkowo, masz bardzo dobre kolumny. Sterylnie? Brakuje Ci dociążenia?

No niestety - słabo się znam, dlatego też chętnie się dowiem, czy nie widziwiam.

Ciężko mi to ująć, czasem dźwięk wydaje mi się odrobinę "papierowy" :)

Hmm, może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Na bas akurat nie narzekam, jest bardz dobry, ale czasem np. wokal (kobiecy) potrafi zgubić się gdzieś w tle, a męski - być dla odmiany irytująco dominujący. Być może kwestia ustawienia. Dla mnie zestaw "wolnostojący" to nowość, całe życie słuchałem muzyki z małych odtwarzaczy MP3.

>>Kaiketsu

Hmm, raczej wina zapewne nie tylko akustyki ale i zestawu, który pozycjonuje nagrania i dobrze :) Masz uczucie, że nic nie gra tak samo? :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

To się nazywa pozycjonowanie nagrań. Jutro na PW podam Ci konkretne płyty, które powinny pokazać klasę zestawu :)

Zastanawia mnie jedna rzecz - słuchasz tylko plików?

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Są takie systemy, które zagrają każdy gatunek, ale jak płytę z danego gatunku, Pan Mieciu zrealizuje kiepsko, no to nawet najlepszy system na świecie nic z tym nie zrobi...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.