Jump to content
IGNORED

Czy w moim przypadku warto zainwestować w odtwarzacz CD?


WK75

Recommended Posts

Witam. Zacznę od tego, że jestem osobą o słuchu absolutnym. To znaczy, że absolutnie rozróżniam, kiedy grają a kiedy nie... :) A tak na serio, to zwracam się do doświadczonej braci audio z prośbą o pomoc w następującym temacie: dysponuję sprzętem w takiej oto konfiguracji - amplituner Yamaha RX-V663, kolumny Wharfedale Diamond 10.7 i bluray Sony BDP-S480. Sprzęt dobrze sprawuje się w kinie domowym, ale służy też do słuchania muzyki z płyt CD. Tak, wiem, że to budżetówka, ale opcja wymiany całości sprzętu nie wchodzi w grę. Pytanie zasadnicze brzmi: czy warto zainwestować w odtwarzacz CD (myślę o ONKYO C-N7050 lub Yamaha CD-N500) w celu znaczącej poprawy jakości dźwięku stereo? Niestety nie mam skąd pożyczyć dobrego CDka, żeby osobiście przekonać się, czy w takim zestawieniu jego zakup ma sens. Proszę więc o opinie osób z bogatszym doświadczeniem. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Nie warto - masz już źródło, a na amplitunerze różnice będą nieznaczne.

Tylko szkoda że jak masz słuch absolutny to nie słuchasz MUZYKI z dobrego stereo ...

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Witaj,

tak naprawdę Twój zestaw jest dobrany tak, że każdy z elementów odpowiada klasie pozostałych części, wszystko jest prawidłowo skonfigurowane. Jeśli dużo słuchasz płyt CD, rzeczywiście warto pomyśleć o dobrym odtwarzaczu CD, który podłączysz analogowo do amplitunera, co zagwarantuje Ci wykorzystanie znacznie lepszych przetworników w odtwarzaczu. Na pewno dobrym wyborem będzie Yamaha z modelem CD-N301, natomiast jeśli możesz zrezygnować z funkcji sieciowych odtwarzacza, lepsze brzmienie uzyskasz chociażby z modelu CD-S700 lub innych, konkurencyjnych odtwarzaczy CD np. Nad C546 BEE, Marantz CD6005 czy Pioneer PD-50.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salońu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Oczywiście, że chciałbym słuchać muzyki z dobrego stereo... Ale jak nasza reprezentacja narodowa "gra na tyle na ile pozwala przeciwnik", tak i ja słucham na tyle, na ile pozwala budżet domowy. Sprzęt niestety musi być kompromisem pomiędzy kinem domowym i stereo. Chciałem przede wszystkim poprawić jakość stereofonii, ale przyznam, że opcje sieciowe wymienionych przeze mnie odtwarzaczy również są bardzo kuszące...

muda44 - dzięki za opinię - bardzo pomocna z racji tego, że dotyczy tego samego amplitunera. Obecnie blu-ray mam podpięty koaksjalem. Liczyłem na to, że w przypadku nieco lepszego odtwarzacza CD jego DAC okaże się lepszy niż ten w amplitunerze i po podłączeniu go analogowo i włączeniu trybu pure direct jakość dźwięku się poprawi. Wygląda jednak na to, że lepsza jakość = wyższa półka wszystkich elementów zestawu, co jak pisałem w pierwszym poście, nie wchodzi obecnie w grę.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.