Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego wydaje mi się że z CD jednak gra lepiej ?


skali

Rekomendowane odpowiedzi

<br />Chodzi mi o to że lepszy transport t.j. z lapszym układem zasilania sprawia że jest mniej zakłóceń... i tyle. Nie wygładza zer i jedynek. Nie sprawi że kość przetwornika będzie inaczej interpretować zera i jedynki. W audio świecie najbardziej zawodnym elementem toru jest... ludzki umysł. Umysł który wmawia sam sobie że jakakolwiek zmiana w torze audio musi za każdym razem skutkować zmianą w jakości dźwięku. Właśnie stąd się biorą wynalazki pokroju kabli sieciowych for audio za 20 kafli. Bezpieczników, czy nawet kableków SATA w PC Audio. Bo umysł jest zawodny, podatny na sugestie.<br />

 

To są rzeczy dla mnie oczywiste , ja jestem mocno voo doo sceptyczny i nie musisz mnie uswiadamiać że bezpieczniki audio nie działają a świetnie działają audio-fobie i marketing.

Natomiast co do tych zer i jedynek to niestety , mocno upraszczasz coś co aż tak proste nie jest

Przetwarzanie transmisji strumieniowej danych cyfrowych nie jest transmisją pliku danych cyfrowych, dochodzi czynnik czasu .

Dlatego to co jest oczywistą prawdą dla obrazka w jpeg-u nie jest tak oczywistą prawdą dla strumienia audio. Przetwornik bedzie tak samo interpretował zera i jedynki , jednak w skutek róznych zakłóceń teoretycznie mozliwe jest , że nie w tym samym czasie co transport je wysłał. Przejscie z jedynki w zero to spadek napięcia z "wysokiego" na "niski", może to trwać różny czas i to może zależeć od zakłóceń. Tak przynajmniej piszą mądrzy ludzie, niektórzy nawet nie z branzy audio. To podobno ma znaczenie i to podobno może być słychać. Stąd zresztą potrzeba transmisji asynchronicznej.

 

<br />urządzenie służące za transport może zakodować inne dane dotyczące poziomów głośności dla różnych częstotliwości<br />

 

Sorry, ale pierwszo słyszę o czymś takim. Jak dla mnie - to niemożliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowa zmiana poziomu głośności jest jak najbardziej możliwa i jest realizowana przez oprogramowanie. Dlatego np w każdym programie do odtwarzania muzyki ta sama piosenka brzmi ciut inaczej, mimo że to są te same bity muzyki i ten sam DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest bitperfect. W porządnym odtwarzaczu masz kontrolę na tym czym czy stosowany jest jakiś softvol.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowa zmiana poziomu głośności jest jak najbardziej możliwa i jest realizowana przez oprogramowanie. Dlatego np w każdym programie do odtwarzania muzyki ta sama piosenka brzmi ciut inaczej, mimo że to są te same bity muzyki i ten sam DAC.

Może źle sie wyraziłem że to niemożliwe. Oczywiscie, jest to możliwe, ale kto by chciał spieprzyć świadomie np. transport CD / odtwarzacz strumieniowy/ software czymś takim jak różnicowanie poziomu wyjsciowego konwerscji C/A w zależnosci od częstotliwosci ?

Można oczywiscie dodac do programu do odtwarzania muzyki w komputerze cyfrowy equalizer działający w ten sposób , ale jako dodatek dla świadomego użytkownika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że uzywam dysku NAS Synology wpiętego bezposrednio do DAC-a ( czyli mini-komputera z oprogramowaniem na Linuxie, bardzo dużym HD w RAID-ie i z wyjsciem USB Audio ) Bardzo polubiłem Synology i jego bardzo dopracowane i stabilne oprogramowanie do audio (DS Audio na Ipada ). Czy Daphile ma nad takim rozwiązaniem jakieś przewagi ?

Jednakże z kilku względów wymieniam i tak model dysku Synology z 212j na 214 Play ( Dzisiaj własnie przyszedł ) . Zobaczę czy to coś zmienia, jak już pisałem wyżej modele z literką "j" i USB 2.0 nie pracowały z niektórymi DAC-ami o wejsciu USB asynchronicznym ( modele z USB 3.0 natomiast bez problem ) , zachodzi więc podejrzenie że na moim DAC-u obecny dysk wymusza pracę w trybie "Adaptive" a nowy dysk pozoli na pracę asynchroniczną. Separator może w dalszej kolejności.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle sie wyraziłem że to niemożliwe. Oczywiscie, jest to możliwe, ale kto by chciał spieprzyć świadomie np. transport CD / odtwarzacz strumieniowy/ software czymś takim jak różnicowanie poziomu wyjsciowego konwerscji C/A w zależnosci od częstotliwosci ?

Może nie tyle spieprzyć ile wyeksponować częstotliwości słabiej słyszalne (skraje pasma słyszalnego czyli powyżej 15 kHz i poniżej 50 Hz) bądź te, które dla ucha ludzkiego są po prostu przyjemniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarza CD, mp3 i kasety. Hajend pełną gębą nie ma to tamto. :P

 

A porownywales. To może być prawdą jeśli dekorowanie z mp3 jest słabsze a to jest niewykluczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że uzywam dysku NAS Synology wpiętego bezposrednio do DAC-a ( czyli mini-komputera z oprogramowaniem na Linuxie, bardzo dużym HD w RAID-ie i z wyjsciem USB Audio ) Bardzo polubiłem Synology i jego bardzo dopracowane i stabilne oprogramowanie do audio (DS Audio na Ipada ). Czy Daphile ma nad takim rozwiązaniem jakieś przewagi ?

 

Sorki za offtopic. Rzeczywiście masz rozwiązanie kompletne łącznie z wejściem usb asynchronicznym. Przy stosowaniu PC/laptop taki separowany konwerter miałby sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porownywales. To może być prawdą jeśli dekorowanie z mp3 jest słabsze a to jest niewykluczone.

Musiałbym sobie i siostrze zrobić ślepy test ale kto by chciał na takim szajsie słuchać czegokolwiek? :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.