Jump to content
IGNORED

Denon PMA 720AE - dwie pary kolumn, ryzyko spalenia?


AndrzejPiaseczno

Recommended Posts

Witam.

 

Teoretycznie wzmacniacz Denon PMA 720AE "udźwignie" dwie pary kolumn 8 omowych... ale to teoria. Ja mam Missiona mx4 - 8 omowe ale maja dolek 4 omy - i Boston Acoustic A26 - też nominalnie 8 omowe.

 

Muzyki słucham najczęściej na 9 - raczej cicho - btw. szacun dla mx4 że mają tyle basu przy tak cichym słuchaniu. Czasami rzadko słucham na max na 10 godzinie - dość głośno - skala jest od 7 do 17.

 

Chciałem zapytać czy Ktoś miał podłączone jednocześnie dwie pary kolumn 8 om do wzmacniacza 4 om? Teoretycznie wiem że jest ok ale jak praktyka - czy ryzyko spalenia jest dopiero poniżej 2 omów?

Link to comment
Share on other sites

Po co to już wiem :) nie wiem tylko czy można ..... a tak serio to Bostony są w drugim pokoju.

Generalnie będę słuchał jednej pary ale chcę się upewnić że włączenie wyjśc A i B jednocześnie nie spowoduje spalenia wzmacniacza.

Problemu z kontrolą głośności nie mam bo muzyki słucham ze smarfona przez Bluetooth :) Proszę nie piszczcie że to lipa bo tak nie jest - fakt wiele nagrań to lipa ale da się słuchać - wygoda przedewszystkim - jak chcę jakości zakładam słuchawki.

Link to comment
Share on other sites

Wg. pomiarów końcówka mocy daje radę 110 W dla 4 omów. Bostony podobno nie są prądożerne i trzymają znamionowe 8 omów, więc minimum to 2.7 oma w skrajnym przypadku. Zasilacz ma max. 200 W - rozumiem że przesterowany będzie "sypał" zakłóceniami.

 

Nie zamierzam robić dyskotek na 2 parach kolumn - bardziej pytam w kontekście tego czy włączenie obu par na chwilę - przez przypadek - przy normalnej głośności od razu spali końcówkę mocy i czy powinienem dla bezpieczeństwa dodać jakiś przełącznik hebelkowy itp. aby wykluczyć ryzyko. Ma Ktoś podobne doświadczenia?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.