Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki otwarte do 1500 zł


Łukasz_59588

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zaraz, zaraz. Kto powiedział, że mam zamiar wypożyczać wszystko co popadnie? Wystarczy przejechać się do jakiegoś salonu, wziąć ze sobą swój sprzęt i posłuchać jak to gra ;) Sklepy audio to nie bazar, że w ciszy posłuchać tam nie można :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, fakt. Wstępna selekcja jak najbardziej. Będą modele, które z miejsca odpadną, choćby przez niewygodę. Np takie Audeze LCD2 :) Świetne wykonanie, ale masa zabija:)

 

Tylko ważne, aby salon zechciał te wyselekcjonowane wypożyczyć do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie ten wątek, a dokładnie słuchawki hifiman.

1. Czy one mają większe muszle od DT990 pro (te są za małe na moje uszy zdecydowanie bardziej wygodne są Sennheiser HD 545)

2. HE300 i HE500 grają płasko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie ten wątek, a dokładnie słuchawki hifiman.

1. Czy one mają większe muszle od DT990 pro (te są za małe na moje uszy zdecydowanie bardziej wygodne są Sennheiser HD 545)

2. HE300 i HE500 grają płasko?

1. Tak mają większe.

2. Nie grają płasko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem HE-300 więc się nie wypowiem, ale słuchawki które będą pasowały i do klasyki i do metalu, to raczej nie istnieją :)

To są tak skrajne rodzaje brzmień, że po prostu nie da się tego pogodzić, aby jakakolwiek para słuchawek dobrze zagrała oba gatunki.

Do metalu HD650 będą spoko - bo to ciemne i dociążone granie, ale do klasyki będą muliły.

I odwrotnie, przykładowo AKG Q701 sprawdzą się super w muzyce poważanej, przez swoją rozdzielczość i szybkość i szerokość sceny - ale w metalu nie będzie tego powera aby cieszyć uszy wybrzmiewaniem perkusji, czy gitary basowej.

 

Pewnym kompromisem są właśnie słuchawki HE-500, które w miarę sprawdzają się w obu gatunkach, ale raz że są drogie, a dwa że można lepiej - wybierając inny model pod konkretny rodzaj muzyki.

HE-500 to taki allrounder, rewelacyjnie sprawdzający się w elektronice, w muzyce typu ambient, nieźle w rock i blues.

Do jazzu, klasyki i muzyki wokalnej lub typowo instrumentalnej w HE-500 jest dobrze, ale nie rewelacyjnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy by mi nie przyszło do głowy określenie "płasko" w stosunku do jakichkolwiek słuchawek Hifimana. Panowie, to nie ta liga. Płasko mogą grać słuchawki za 500 zł.

 

Ale o tym jak słuchawki HE-500 zagrają decydują również pozostałe elementy toru audio.A najistotniejszym będzie listwa zasilająca. Reszta również oczywiście: jaki odtwarzacz CD, wzmacniacz i nawet kable słuchawkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem HE-400 i to na swoim sprzęcie i powiem Wam... trochę kiepsko wypadają. Co do wygody to ja nie mam żadnych zastrzeżeń. W muszlach M50 moje uszy się nie mieszczą, w HE-400 tak i to już daje im przewagę. Tej wielkiej wagi jakoś nie czuję. Z wyglądu podobają mi się bardzo, ale no ten dźwięk... Scena wcale nie jest jakoś znacznie większa niż ta w M50. Basy mają naprawdę super. To pierwsza rzecz, która rzuciła mi się do głowy. Są wręcz aksamitne, nadal bardzo dynamiczne, no basy są palce lizać. Po tonach wysokich spodziewałem się chyba troszkę więcej, ale mimo wszystko nadal wypadły dobrze, trochę lepiej jak w M50. Teraz niestety przejdę do najgorszej części ich brzmienia. Takiego środka jak u nich to ja nie słyszałem nigdy. Wokale brzmią strasznie sztucznie, są bardzo wyrzucone do przodu, a za razem tracą cały swój wydźwięk. Po prostu brzmią dziwnie i nienaturalnie. Gitara akustyczna tak samo. Nie mam pojęcia co się stało w tym dźwiękiem. Środek to zdecydowanie to co odrzuciło mnie najbardziej. Nie uważam również, by HE-400 były słuchawkami jasnymi (pewnie przez ten nienaturalny, przytłumiony, wyrzucony w przód środek). Wychodzi na to, że ogólnie wolę swoje M50 niż te Hifimany. Większa wygoda i lepsze basy mnie nie przekonały. Mimo wszystko coś w sobie mają i po zdjęciu ich z głowy znowu chce się je założyć na uszy, lecz niestety ten środek... On psuje wszystko. Zazwyczaj nie używam EQ, ale do tych słuchawek musiałem trochę kręcić suwakami. Niestety nie ważne co bym nie zrobił to one po prostu nie brzmią tak jak powinny. Na dodatek mam dziwne uczucie słyszenia jakby echa? Coś jakbym słyszał dźwięk ze słuchawek, który dochodzi wprost do moich uszu jak i ten, który z nich wychodzi. Nie wiem, czy mają tak wszystkie słuchawki, ale również nie wpływa to pozytywnie na moje odczucia. Czytałem na necie, ze parę osób również to stwierdziło słuchając HE-400. Nie mam pojęcia czego teraz szukać. wiem tylko tyle, że to coś musi mieć lepszy środek, bo już moje Jaybird Bluebuds X (bezprzewodowe dokanałówki!) brzmią bardziej naturalnie jak te Hifimany. To tyle mojej opinii o tych niebieskich potworach, a ja wracam do szukania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nigdy by mi nie przyszło do głowy określenie "płasko" w stosunku do jakichkolwiek słuchawek Hifimana. Panowie, to nie ta liga. Płasko mogą grać słuchawki za 500 zł.

 

Ale o tym jak słuchawki HE-500 zagrają decydują również pozostałe elementy toru audio.A najistotniejszym będzie listwa zasilająca. Reszta również oczywiście: jaki odtwarzacz CD, wzmacniacz i nawet kable słuchawkowe.

Czyli lepiej sluchawek drozszych nie kupowac ;-) Plaskie - rowna charakterystyka czestoliwosci (czestotliwosci nie sa podbite).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę fachowe źródło tej definicji słowa "płaskie" bo chyba rozumiemy przez ten termin zupełnie co innego.Dla mnie "płasko" grające słuchawki grają odchudzonym dźwiękiem- to rozumiem przez "płaskie" granie.

 

 

Słuchałem HE-400 i to na swoim sprzęcie i powiem Wam... trochę kiepsko wypadają. Co do wygody to ja nie mam żadnych zastrzeżeń. W muszlach M50 moje uszy się nie mieszczą, w HE-400 tak i to już daje im przewagę. Tej wielkiej wagi jakoś nie czuję. Z wyglądu podobają mi się bardzo, ale no ten dźwięk... Scena wcale nie jest jakoś znacznie większa niż ta w M50. Basy mają naprawdę super. To pierwsza rzecz, która rzuciła mi się do głowy. Są wręcz aksamitne, nadal bardzo dynamiczne, no basy są palce lizać. Po tonach wysokich spodziewałem się chyba troszkę więcej, ale mimo wszystko nadal wypadły dobrze, trochę lepiej jak w M50. Teraz niestety przejdę do najgorszej części ich brzmienia. Takiego środka jak u nich to ja nie słyszałem nigdy. Wokale brzmią strasznie sztucznie, są bardzo wyrzucone do przodu, a za razem tracą cały swój wydźwięk. Po prostu brzmią dziwnie i nienaturalnie. Gitara akustyczna tak samo. Nie mam pojęcia co się stało w tym dźwiękiem. Środek to zdecydowanie to co odrzuciło mnie najbardziej. Nie uważam również, by HE-400 były słuchawkami jasnymi (pewnie przez ten nienaturalny, przytłumiony, wyrzucony w przód środek). Wychodzi na to, że ogólnie wolę swoje M50 niż te Hifimany. Większa wygoda i lepsze basy mnie nie przekonały. Mimo wszystko coś w sobie mają i po zdjęciu ich z głowy znowu chce się je założyć na uszy, lecz niestety ten środek... On psuje wszystko. Zazwyczaj nie używam EQ, ale do tych słuchawek musiałem trochę kręcić suwakami. Niestety nie ważne co bym nie zrobił to one po prostu nie brzmią tak jak powinny. Na dodatek mam dziwne uczucie słyszenia jakby echa? Coś jakbym słyszał dźwięk ze słuchawek, który dochodzi wprost do moich uszu jak i ten, który z nich wychodzi. Nie wiem, czy mają tak wszystkie słuchawki, ale również nie wpływa to pozytywnie na moje odczucia. Czytałem na necie, ze parę osób również to stwierdziło słuchając HE-400. Nie mam pojęcia czego teraz szukać. wiem tylko tyle, że to coś musi mieć lepszy środek, bo już moje Jaybird Bluebuds X (bezprzewodowe dokanałówki!) brzmią bardziej naturalnie jak te Hifimany. To tyle mojej opinii o tych niebieskich potworach, a ja wracam do szukania.

 

Przy wyborze słuchawek HE-400 z tego co pamiętam ważny był dobór odpowiedniego dla nich toru audio. Ja bym zapytał fachowca z jakim sprzętem grają one optymalnie i do tego - jeśli byłaby możliwość - posłuchałbym na takim zestawie lub chociaż na takim o zbliżonych parametrach. I dopiero potem można wydawać pełną opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchawek Hifmana serii HE trzeba się przekonać... na początku jak kupiłem HE 300 też nie spodobały mi się... natomiast teraz miesiąc od zakupu nie mogę się z nimi rozstać... uwielbiam ten dźwięk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem HE-400 i to na swoim sprzęcie i powiem Wam... trochę kiepsko wypadają. Co do wygody to ja nie mam żadnych zastrzeżeń. W muszlach M50 moje uszy się nie mieszczą, w HE-400 tak i to już daje im przewagę. Tej wielkiej wagi jakoś nie czuję. Z wyglądu podobają mi się bardzo, ale no ten dźwięk... Scena wcale nie jest jakoś znacznie większa niż ta w M50. Basy mają naprawdę super. To pierwsza rzecz, która rzuciła mi się do głowy. Są wręcz aksamitne, nadal bardzo dynamiczne, no basy są palce lizać. Po tonach wysokich spodziewałem się chyba troszkę więcej, ale mimo wszystko nadal wypadły dobrze, trochę lepiej jak w M50. Teraz niestety przejdę do najgorszej części ich brzmienia. Takiego środka jak u nich to ja nie słyszałem nigdy. Wokale brzmią strasznie sztucznie, są bardzo wyrzucone do przodu, a za razem tracą cały swój wydźwięk. Po prostu brzmią dziwnie i nienaturalnie. Gitara akustyczna tak samo. Nie mam pojęcia co się stało w tym dźwiękiem. Środek to zdecydowanie to co odrzuciło mnie najbardziej.

 

Miałem bardzo podobne odczucia gdy słuchałem HE-400

Wszystko super, poza średnicą która była odchudzona i wycofana - co całościowo nadawało nienaturalną tonację imho.

Już miałem odpuścić firmę HiFiMAN, ale ze względu na liczne i bardzo pochlebne opinie o HE-500 wypożyczyłem właśnie ten model na odsłuchy.

No i to był strzał w dziesiątkę :) HE-500 zawierają wszystko co najlepsze z HE-400 ale mają normalne średnie tony.

Każdy instrument - włącznie z wokalem - brzmi w nich nadzwyczaj naturalnie.

HE-500 potrafią zaczarować magią aksamitności dźwięku z przetworników planarnych, są przy tym równe - ale jednocześnie nie pozbawione odrobiny muzykalności.

Bardzo interesujące strojenie.

Poleciłbym Ci jeszcze odsłuchać HE-500, chociażby po to - by wyrobić sobie o nich zdanie i bardziej poznać dźwięk ortodynamików :)

 

BTW. HE-400 to typowa "V-ka", więc skoro nie przypadło Ci do gustu tego typu brzmienie, to od razu odpuść sobie Beyerdynamic DT990, bo to bardzo podobny styl grania.

No i ogólnie wszelkie słuchawki strojone na "V", są nie dla Ciebie - z tego wynika :)

 

Ale o tym jak słuchawki HE-500 zagrają decydują również pozostałe elementy toru audio.A najistotniejszym będzie listwa zasilająca.

 

frabz-WHAT-562bf9.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje M50 podobno grają V'ką, tak samo moje głośniki i strasznie podoba mi się ich granie. Sądzę, że trochę wycofana średnica to jedno, ale w ogóle inaczej brzmiąca to już drugie ;) Słyszałem, że wina może leżeć w pleatherowych padach od HE 400 i te welurowe zmieniają wszystko. Dam im drugą szansę i jakoś na weekend kumpel znowu mi je podeśle tym razem z welurami. Sam woli te pierwsze, bo basu więcej... :D Serio one miały coś w sobie. Po zdjęciu ich z uszu i włączeniu głośników nagle czegoś w dźwięku mojego stereo zaczęło brakować, ale zawsze jak je zakładałem uderzał ten środek. Dorwałem się wczoraj też do pewnej recenzji, w której gościu powiedział, że w tych standardowych padach te słuchawki brzmią okropnie, a te welurowe zmieniają zupełnie wszystko i są to jedne z najlepszych słuchawek typu "fun" jakie miał na uszach. Z M50 też miał styczność, więc kto wie. Link do momentu recenzji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać, że po środku jest HE-400i, który ma już inną wygładzoną charakterystykę brzmienia

http://sklep.rms.pl/hifiman-he-400i-he400i-sluchawki-przewodowe-audiofilskie-planarne-ortodynamiczne

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak już od dziś siedzę z He-400 z innymi padami na głowie i o mój dobry Boże. To są kompletnie inne słuchawki. W żadnym wypadku nie brzmią już dziwnie, nienaturalnie. Słychać trochę wycofaną średnicę, ale taka już ich charakterystyka. Brzmią strasznie podobnie do mojego stereo, ale to dobrze ;) Basy nie są już aż tak aksamitne jak to napisałem wcześniej, ale na pewno są bardziej kontrolowane. Gorzej brzmią przy elektronice, znacznie lepiej słuchając rocka/metalu. Ogólnie mówiąc nadal mi się podobają. Góra dostała lekkiego skoku przy 14 kHz i bardzo mi się to podoba. Subtelna zmiana, ale zawsze na plus. No i oczywiście ten środek. W końcu się pojawił, w końcu brzmi normalnie. Ogólnie z moim torem słuchawki brzmią bardzo sucho, niczym moje stereo. Wszystko raczej wina (zasługa?) mojego wzmacniacza. Gdy podłączyłem je do mojego wzmacniacza gitarowego, który co prawda nie jest najwyższych lotów i gra bardzo ciemno od razu dało się usłyszeć różnicę. To samo z moim smartfonem (HTC One). Mocy oczywiście mu nie starczało, ale sama charakterystyka brzmienia bardziej mi się podobała niż na Rotelu. Widać, że wydźwięk słuchawek bardzo zależy od źródła, nie jak w moich M50. Nie ważne gdzie je podłączysz to praktycznie zawsze grają tak samo :D Jestem zdania, że z lepszym źródłem zagrały by znacznie lepiej, a już teraz bardzo podoba mi się ich granie. Mogły by tylko grać trochę mniej sucho, a bardziej "funowo", ciepło. Teraz natomiast świetnie nadają się do metalu. Bardzo chciałbym przesłuchać ich z jakimś innym źródłem. Myślicie, że taki Q21, który wymieniliście wcześniej wypożycza ampy? Trochę spodobała mi się ta opcja zamiast jeżdżenia do takiej Warszawy i szukanie sklepu, szczególnie nie z moimi słuchawkami, ale to nadal jest opcja :) Jeśli nawet to jakie źródło by się do nich nadawało i wypadałoby przesłuchać? Coś co zagra typowo ciepło, miałoby wystarczająco mocy (moje źródło daję z tym radę na styk) i broń Boże nie zrobiło mi z nich ciemno grających słuchawek? Coś takiego co wyrównałoby delikatnie brzmienie, nadało mu ciepła i mogłoby jeszcze subtelnie podkreślić najwyższe partie (bardzo lubię, gdy są wyeksponowane). To + HE-400 i jestem w niebie. Naprawdę bardzo mi się spodobały. Głupie pady, a jak bardzo zmieniły mój pogląd na nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, lecz koszt zmiany toru, a koszt zmiany padów raczej sporo się różni. A zwykła zmiana padów odmieniła te słuchawki zupełnie oczywiście w dobrym znaczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z HE-500, w nich też zmiana padów wpływa cholernie na brzmienie końcowe.

Tutaj pasuje określenie "niebo a ziemia" (w przeciwieństwie do bzdur o poprawie dźwięku "niebo a ziemia" po zmianie kabla, listwy zasilającej i innych dupereli)

Ja akurat słucham HE-500 na skórzanych padach, bo na welurach jest dla mnie zbyt cukierkowo i misiowato :D

W zasadzie to jakby się zastanowić, to masa recenzji słuchawek HE-400 i HE-500 powinna mieć w tytule info, na jakich padach była opisywana w momencie odsłuchu, bo zastosowanie padó z weluru i skóry daje zbyt różne rezultaty, jak na jeden model słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy listwa zasilająca i kable słuchawkowe to poprawa dźwięku w pewnych niuansach.

 

A jaką listwę zasilającą stosujesz,że tak zapytam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starą jak świat instalację elektryczną w całym budynku, budynek oddalony bóg wie ile od najbliższej stacji transformatorowej i elektrowni, używam najzwyklejszych kabli zasilających i listw zasilających :D

Używam tak zwyczajnych kabli zasilających i listw zasilających, że jakby je podłączyć do sprzętu high-end, to ten mógłby odmówić pracy :)))

 

Kabel słuchawkowy też wymieniłem na jakiś niby full wypas dedykowany i zbalansowany do HE-500 (DIY od Fatso z forum.mp3store.pl)

Kosztował mnie 300 pln o ile pamiętam.

Różnic zbytnich nie uświadczyłem od tego, jaki jest w zestawie z HE-500 ;]

Poza tym, że ten DIY jest praktyczniejszy i nie ma efektu mikrofonowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem...

Kable słuchawkowe powinny być skonstruowane w sposób zapewniający jak najlepsze warunki pracy przetworników i wzmacniacza.

Wysoka pojemność kabla, to wyzwanie dla wzmacniacza, ale i sposób na brzmienie dzięki fajnym zniekształceniom wprowadzanym przez niektóre wzmacniacze.

Kabel można też skonstruować jako antenę i dostarczać do wyjścia wzmacniacza sygnały w.cz, które tam w środku mogą też zrobić brzmienie, ale nie zawsze, ponieważ wzmacniacze mają na wyjściach kondensatory ceramiczne i zwierają takie sygnały do masy, ale jakaś nadzieja ciągle pozostaje.

 

Innym "zagrożeniem" jest jednak rezystancja żył kabla słuchawkowego, która powoduje przesłuchy, czyli możemy sobie słuchać muzyki w słuchawce w której teoretycznie powinna być cisza. Nie wiadomo mi jednak, czy to przypadek, czy też kolejny sposób na kształtowanie brzmienia jak robią inne elementy konstrukcji słuchawek np. pady. Zasilając przetworniki niezależnie kablem 4-przewodowym, a nie 3-przewodowym niestety pozbawiamy się tej możliwości i być może słuchawki już nie brzmią tak dobrze jak w oryginale.

Tak więc możliwości są w kablach, jak i wzmacniaczach. Wzmacniacze mają taki parametr jak impedancja wyjściowa, co wiąże się z powyższym, ale dodatkowo zmienia brzmienie - wpływ na pasmo przenoszenia, DF, odpowiedź impulsową, THD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to parę postów wcześniej źle napisałem. Listwa rzeczywiście może wnieść poprawę ( np. Gigawatta ) , jeśli pozostałe elementy toru -zasadnicze, czyli wzmacniacz i odtwarzacz CD- będą też dobre. Zakładałem,że w systemie każdy ma mniej więcej dobry wzmacniacz i odtwarzacz. A tak przecież nie jest i to nie jest oczywiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja to jednak nie rozumiem dobrze dźwięku ;) Nie szukałem większego wyrównania, a większej V'ki! :) Zamiast kupować nowe źródło i wkręcać się w spiralę wydatków pobawiłem się EQ w moim Xonarze. Oto co dało mi zamierzony efekt (dolne boki prostokątów wskazują aktualny poziom EQ, więc żadne z pasm nie zostało podbite). Zacząłem od wyciszenia wszystkich pasm bym miał wystarczające pole do popisu. Potem lekko zwiększyłem te najwyższe tony, o których nie raz wspominałem. Następnie dosyć sporo podgłosiłem basy (szczególnie te najniższe), by zrekompensować wymianę padów. Oczywiście nie poszło to wszystko tak szybko i łatwo, bo narobiłem łącznie chyba 25 ustawień EQ przez jakieś 7 godzin odsłuchów, ale to jest to ustawienie końcowe ;) Efekty naprawdę są prześwietne. Dopasowałem brzmienie słuchawek pod siebie bez bezsensownego wydawania pieniędzy na kolejne DAC'i, listwy czy inne pierdoły. Po dłuższym odsłuchu HE-400, gdy założyłem moje M50 pamiętam tylko to co wypowiedziałem - "One naprawdę grają aż tak słabo?" ;) Od dziś jestem już szczęśliwym posiadaczem własnych HE-400 i może źle zrobiłem, że nie odsłuchiwałem dłużej innych modeli słuchawek, ale nie martwię się tym zbyt bardzo. Mam swoje i jestem z tego ogromnie zadowolony. Jedyne co zauważyłem, że HE-400 muszą grać dość głośno by pokazały pazury, ale jakoś mi to nie przeszkadza, bo lubię słuchać muzyki dosyć głośno (oczywiście bez przesady). Naprawdę pierwszy raz w życiu po słuchaniu czegoś innego stwierdzałem, że moje głośniki i M50 wcale nie grają tak bosko. Dziękuję bardzo za pomoc w wyborze słuchawek. Dzięki Wam na nowo odkrywam swoją bibliotekę muzyki. A ja teraz wracam do słuchania... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.