Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz tranzystorowy do kolumn na Accutonach

aarfy_aardvark

Recommended Posts

Hej,

musiałem się pozbyć mojego dzielonego Phasta Triode SE który dzielnie napędzał kolumny na Accutonach (opisywane w tym temacie:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) - ze względu na zmianę mieszkania mam po prostu strasznie mało miejsca i muszę zmienić wzmacniacz na coś bardziej kompaktowego, poza tym było dla mnie dość męczące jego regulowanie, wymiana lamp itp - potrzebuję czegoś bezobsługowego, dlatego teraz celuję we wzmacniacz tranzystorowy.

Moje pytanie brzmi - jaki wzmacniacz najlepiej będzie do powyższych kolumn pasował? Słucham bardzo różnej muzyki - od jazzu tradycyjnego, przez klasycznego rocka / folk, indie, trip-hop, aż do electro (której ostatnimi czasy jest coraz więcej), dlatego potrzebuję czegoś uniwersalnego. Możliwe też, że będę musiał zmienić kolumny na podstawkowe - Canto Grand najpewniej, więc fajnie by było jakby wzmacniacz zgrywał się też z nimi.

Wypożyczyłem dziś Hegla H80 na odsłuch - gra to naprawdę bardzo dobrze, bas jest świetny, zdecydowanie lepszy niż z Phastem, jednak całość gra zdecydowanie zbyt ostro - słuchając winyli jest to trochę mniej odczuwalne, ale przez wbudowanego DACa ciężko wytrzymać przy rocku, wokalach - z electro radzi sobie świetnie. Nie wiem, czy to wina wbudowanego DACa, czy ten wzmacniacz po prostu tak gra?

W każdym razie wydaje mi się, że skoro Hegel gra zbyt ostro dla mnie, to lepiej celować w coś w klasie A - tylko co konkretnie? Chyba, że np. Roksan Kandy / Caspian albo Musical Fidelity M3i grają cieplej? A może coś od Vincenta?

Cena w okolicach której celuję, to ok. 3000-3500 zł, raczej na pewno używka.

Jako źródło mam gramofon Thorens 160 z wkładką Ortofon Red i pre Nuda Phono, jednak najwięcej słucham plików - tutaj jest Mac i DAC, którego też poszukuję - Hegel byłby super opcją ze względu na wbudowanego DACa, no ale jednak taka opcja raczej odpada.

Będę wdzięczny za rady! :)

Pozdrawiam

Jako pierwszy wypowie się posiadacz ów upierdliwego zestawu phasta;) pozdrawiam serdecznie.

Po pierwsze mam duże wątpliwości czy to był dobry krok sprzedając jolidę 502 i w ciemno wymiana na phasty, jest lepiej pod względem barwy i muzykalnosci ale tego pazura co miała jolka brakuje odrobinę, no i ten amerykański bas był świetny.

Przeszedłem odwrotną drogę i z długoletniej zabawy tranzystorami przeszedłem chwilowo na lampową fascynację i póki co powrotu nie będzie.

Nie bardzo wiem skąd wziął się stereotyp o tym, że lampa muli i słodzi ja takiej u siebie nie miałem, wręcz przeciwnie, no może phasty są niebezpiecznie blisko ale jak odezwie się wokal czy trąbka to już wiem, że uwielbiam szklane bańki.

Jeżeli chodzi o tranzystor z "lampową" manierą grania czyli nie grający bezdusznie, sucho i twardo to moim nr 1 jest asr emitter ( posiadałem 3szt i posiadam dalej) tylko za najstarsze używki trzeba dać min 6 tys ale warto !

nr 2 roksan caspian, doskonały mały naleśniczek o którym kiedyś powiedziałem, że zawsze będzie u mnie w szafie leżał czekając aż przestane gonić za wybitnym dźwiękiem za ciężką kasę( te póki co nie nastały)

Caspian to wzmacniacz, który po prostu gra muzykę i chce się go słuchać, ma swietną barwę i nasycenie średnicy, nic w nim nigdy nie zakłuje w ucho a rozdzielczość i szczegółowość brzmienia są naprawdę ok.

Asr to takie rozwinięcie brzmienia caspiana o lepszą dynamikę glębszą scenę i lepszą rozdzielczość oraz zupełnie inne możliwości wysterowania trudnych głośników.

Inne tranzytory, które miałem zawsze w pewnym stopniu większym lub mniejszym stawały się nieprzyjemne i techniczne po czasie, nawet jeżeli zrobiły świetne wrażenie na początku.

Daca również szukam, miałem kilka ale jednak przyzwoite cd ciężko pobić.

Kilka dni temu był u mnie audiofil z Poznania, słuchaliśmy na zestawie jolida fusion pre+ monobloki, później podłączyliśmy asr,a i gość patrzył na mnie trochę jak na wariata jak mu powiedziałem, że wolę granie lampy niż asr.

Był pod wrażeniem jak gra emitter.

szatan: jaki ten świat mały… ;) Phast nawet jak nie podejdzie, to problemu z nabywcą nie powinno być żadnego, to jest też duży plus tych sprzętów.

Ja chcę wrócić do tranzystorów ze względu na bezobsługowość i jednak lepszy bas, co tylko Hegel H80 potwierdził.

Asr zdecydowanie przekracza mój budżet, a co do Roksana - zgra się z jasno grającymi kolumnami? Jak sobie radzi z niskimi tonami, bo o nich nie wspomniałeś? W każdym razie to jeden z kilku moich typów.

mztv: z czym konkretnie od Atolla one grały, pamiętasz może? Atolla się boję że też zagra zbyt ostro, chociaż go nie skreślam - tutaj celowałbym w model IN100 SE najprędzej.

Ogólnie zastanawiam się nad:

Roksan Kandy K3

Roksan Caspian M2

Audiolab 8200A

Musical Fidelity M3i

Naim 5si

Atoll IN100 SE

Vincent SV-227

Hegla raczej odpuszczę, Naim i Audiolab najpewniej zagrają podobnie ostro do niego, więc zostałyby Roksan, Musical Fidelity, Atoll i może Vincent (chociaż to hybryda, a połączeń z lampą chciałbym uniknąć). Na Allegro jest też NAD S300, z tego co czytałem to ludzie ten piec polecali.

Coś z ww. skreślić od razu?

Pozdrawiam!

Jak chcesz niedrogi wzmacniacz do jasnych kolumn i nie do wyczynowego sluchania to caspian jest wg mnie 100% pewniak tylko kolumny nie moga miec zgaszonej gory.

Bas jest bardzo dobry napewno nic nie buczy ani sie nie wlecze choc nie jest jakis super twardy i konturowy raczej nazwal bym go miesistym i sprezystym.

Srednica w tym wzmaku ma ten magiczny pierwiastek z lampowcow, posluchasz zobaczysz.

Naima 5i sluchalem mysle ze to polka nizej od caspiana ale xs to tez fajny wzmak choc jasnieszy i zrywniejszy od caspiana z mniejsza glebia sceny tak go odebralem.

Atolla i vicka nie znam, sprzedalem jolide 502 klientowi ktory przesiadl sie na nia z vincenta 237.

Nad s300 fajnie zrobiona maszyna ale czytalem opisy o nim ze niby mocno wyczynowo brzmi czytaj tranzystorowo, moj kumpel ma na niego chrapke rowniez nie sluchalem go.

Twoje kolumny prezentuja sie bajecznie!

Jak chcesz niedrogi wzmacniacz do jasnych kolumn i nie do wyczynowego sluchania to caspian jest wg mnie 100% pewniak tylko kolumny nie moga miec zgaszonej gory.

Bas jest bardzo dobry napewno nic nie buczy ani sie nie wlecze choc nie jest jakis super twardy i konturowy raczej nazwal bym go miesistym i sprezystym.

Srednica w tym wzmaku ma ten magiczny pierwiastek z lampowcow, posluchasz zobaczysz.

Orientujesz się, czy są duże różnice między Caspianem M1 a M2? Lepiej celować w M2, czy to podobne sprzęty?

Tak myślałem że Naim zagra jasno - jeśli tak, to odpada raczej. Jakoś tam zakres poszukiwań powoli zawężam, nie jest źle.

A co do kolumn - dzięki! To był zdecydowanie świetny zakup, nadal jestem nimi zachwycony - tym jak grają i jak wyglądają :)

Szukałbym Classe cap101.

albo cap150:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Classe cap 150 > cap 101? Muszę o nim poczytać, bo kompletnie nie znam tego wzmaka.

Pzdr

Emitter to tez inna liga ale asr jak i classe nie mieszcza sie w 3500 zl ja mialem caspiana mk I oraz m1 i ten m1 byl troszke bardziej rozdzielczy z tego co kojarze m2 nie sluchalem.

Naim nie gra jasno tylko jasniej, jasno gra denon i exposure wedlug mnie

Cena za cap150 z ogłoszeń hifi jest życzeniowa i marne szanse, żeby ktoś sprzedawcę ucieszył tyle płacąc. Jeżeli byłoby to niewiele więcej niż 4k to IMO warto dołożyć i taka była moja myśl. Classe w Polsce nie jest chodliwą marką to i ceny (sprzedaży) są niskie.

Ewentualnie w niższym budżecie spojrzałbym na xindaka pam lub hybrydę jolida.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.