Jump to content
IGNORED

Technics CD 620a czy czyta CD-R ?

davero

Recommended Posts

Słyszałem o jednym odtwarzaczu, który nie czytał, bo producent mu "zabronił" (kino domowe firmy KEF- o dziwo coś takiego było niegdyś produkowane) ze względów ideologicznych, by nie piracić płyt.

Każdy odtwarzacz cd jest w stanie przeczytać cdr, bo współczynnik odbicia cdr-a różni się od współczynnika odbicia cd o max 20% i mieści się w zakresie pracy sprawnego, standardowego czytnika.

Gorzej z cdrw, bo tam to poniżej 20% współczynnika dla cd.

Jeszcze jedna ważna sprawa a mianowicie optyka. Jeśli odtwarzacz ma oryginalny laser to nie powinno być problemu z odczytem płyt CD-R (o ile jego stan jest w miarę przyzwoity), jeśli natomiast posiada współczesny zamiennik produkcji Made In China, to niestety jakość tych laserów jest tragiczna. O ile dobrze pamiętam to w odtwarzaczu tym siedział Philips CDM-4/19.

Słyszałem o jednym odtwarzaczu, który nie czytał, bo producent mu "zabronił" (kino domowe firmy KEF- o dziwo coś takiego było niegdyś produkowane) ze względów ideologicznych, by nie piracić płyt.

Każdy odtwarzacz cd jest w stanie przeczytać cdr, bo współczynnik odbicia cdr-a różni się od współczynnika odbicia cd o max 20% i mieści się w zakresie pracy sprawnego, standardowego czytnika.

Gorzej z cdrw, bo tam to poniżej 20% współczynnika dla cd.

Oj nie każdy, oj nie każdy - i to nawet z tych bardzo drogich:-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Pisałem, że każdy jest w stanie przeczytać cdr- to, czy czyta, zależy od tego, czy producent mu zezwoli.

Nie wiem, czy są gdzieś zestawienia tych "z zakazem", bo nie potrzebowałem tego szukać- o tym KEF-ie dowiedziałem się przypadkiem.

DVD Panasonica (nie pamieam modelu z roku 1999/2000) nie czytało dvd-r ani cd -r. Tak samo DVD philipsa - pierwsze które się reklamowało z 1998r też nie czytało. Miałem te DVD. Philps wtedy koszt 2tys rok 1998 panasonic ponad ciut rok 99/2000 już nie pamiętam dokładnie. Panas wykonanie bardzo dobre. Philips tragedia niczym dzisiejsze marketowki. Jak otwierała sie tacka to słychac ja bylo w częsci mieszkania. Pytam o tego CD bo kompletuje Technisca z lat 90-92. Sl PS 50 ciężko kupić w dobrym stanie podobno lasery sypały się i droga wymiana.

PS. Kupiłem już to CD zobaczymy jak przyjdzie - sprzedawca mówił , że czyta cd-r.

Mam model z 88r i też czyta z 1996 tak samo czyta, więc jak laser dobry to pewnie czyta jak pisze.

Dvd to inne zagadnienie- tam z początku wszystko, co wiązało się z samodzielnym nagrywaniem było blokowane- "najlepszym" przykładem jest firma Sony, która dopuściła odczyt mp3 w odtwarzaczach dvd, jak klienci prawie całkowicie przestali kupować ich odtwarzacze :-))

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.