Jump to content
IGNORED

Początek przygody z kinem domowym - budżet 2,5tys

Dziaadzia

Recommended Posts

Panowie,

Zacznę od tego, że jestem kompletnie zielony w temacie, a zależy mi na tym żeby dokonać w miarę rozsądnego wyboru i nie żałować wydanych pieniędzy, głowa mi paruje i widzę, że bez pomocy osób obeznanych istnieje duża szansa, że po prostu nadzieje się na minę :) Tak więc, planuje zakup kina domowego w kwocie max 2,5 tys ( wiem, ze to raczej niewiele, ale nie przeskoczę tego ) TV jest aktualnie podpięty pod zestaw głośników 2.1 firmy MANTA... tak więc jest to dla mnie początek przygody :)

- pokój 5m x 7m ( TV znajduje się dłuższej ścianie )

- przeznaczenie : muzyka 40% filmy 30% TV 30%

- muzyka : muzyka elektroniczna, house, rnb - lubie basik

- podłączenie do TV 47 cali Samsunga

Szukam kina w układzie ampli + 2 kolumny frontowe i centralny ( suba moze dokupie pozniej ) , sprzęt który zwrócił moją uwagę ze względu na cenę i dość przyzwoite opinie to

Amplituner :

denon avr-x1100w - zależy mi na połączeniu bezprzewodowym ( dlna oraz bluetooth )

Kolumny :

czytałem lepsze i gorsze ( z przewagą lepszych ) opinie na temat kolumn TAGA TAV-606v3

Pytanie - Jest źle ? mozna lepiej ? Doradzcie, z góry wielki dzięki

Określenie lepiej jest względne i zalezy od naszych preferencji i niestety od zasobności portfela. Wiadomo, im grubszy tym będzie lepiej. Będzie więcej muzyki a i salon dość duży i niestety nie obędzie się bez odsłuchu. Tam na własne uszy ocenisz grę Taga 606.

Chcesz kino bez suba. Porażka. Do takiego salonu już Ci "mówię" szykuj w granicach 2 tys (+200-300 zł) na samego suba. Niestety chcąc mieć na dobrym poziomie efekty w kinie musisz tyle wydać. I to moim zdaniem jest minimum. I wcale nie drogo. Kupując suba w tej cenie , np Velodyne Impact 10 lub 12 (do kina raczej ten drugi) masz od razu bardzo dobre wspomaganie kolumn na basie. Do tego nie każdy sub się nadaje.

U mnie te Tagi grają na 25 metrach i jest dobrze, nie wiem jak zabrzmią w większym pomieszczeniu. Myślę,że nie powinno być zle. Dasz im dużo przestrzeni to zagrają. Muza jednak tylko dobrej jakości bo przy skompresowanej znacznie spada dynamika a to słychać.

Osobiście proponowałbym nie spieszyć się i dozbierać drugie tyle i to co teraz chcesz wydać na zestaw kupić za to amplituner a za drugą taką samą sumkę kolumny i będzie naprawdę gicio.Zaspokojenie na lata. Teraz niekoniecznie. Ale jak wspomniałem zależy to od naszych preferencji. Muszisz posłuchać kolumn i to w parze z amplitunerem nie wzmakiem. w salonie.

Ja ostatnio natrafiłem gdzieś na mega tanie zestawy 5.0 Auna czy jakoś tak miałem ci linka podesłać ale zacząłem komentarze o sklepie czytać i się przeraziłem, tak czy inaczej zestawy z tego sklepu, lekko mówiąc wyglądają barzo podobnie do znanych marek, ciekawe jak to gra w porównaniu np do gotowych zestawów koreańskich marek :)

Witaj,

Ja na Twoim miejscu natomiast poszukał bym kolumn Heco Victa, właśnie do tego X1100W.

W razie pytań pozostaje do dyspozycji.

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.