Jump to content
IGNORED

Microlab Solo7C New - problem


Kamil_59939

Recommended Posts

Witam.

Dostałem Microlab Solo7c jakies 8 miesięcy temu, uruchomiłem raz i nie za bardzo sie wsłuchiwałem. Ale teraz gdy miałem trochę więcej miejsca i postanowiłem je wyjąć i rozstawić, jestem nieco zawiedziony. W głośnikach zaczyna sie cośtam dziać w okolicach 17/60 w skali głośności. Wiem ze te chinczyki 110W i tak nie osiągnął, ale bez przesady przy 50/60 to ja sobie spokojnie przy nich stoję. Testowałem już na kilku kartach dźwiękowych i wielkiej poprawy nie słychać. Dzwoniłem już do sklepu i mówiłem o sytuacji itd, mam zrobić opis na kartce do sklepu bo oni chcą tak wysłać na gwarancje do producenta a nie bardzo się znają na tym co się tam mogło stać. I teraz pytanie do Was, co mogę tam dokładnie opisać. Czy to jest normalne ? Słyszałem że Solo7C mają dobrą moc do grania, a tutaj wcale szału nie ma. Na 60 nie rozkręcałem żeby coś się nie stało. Opinie kolegów którzy mówią mi że to jest napewno cos nie tak. Może ktoś coś powiedzieć na ten temat ? Czy mółgby ktoś coś podpowiedzieć jak ładnie to wszystko wytłumaczyć? Dodatkowo nie wyobrażam sobie żeby oni próbowali naprawiać te Solo, wolałbym nowy towar. Pisać o tym odrazu czy czekać na reakcje ?

Link to comment
Share on other sites

Niekoniecznie oznacza to problem w kolumnach. Może być że dajesz za mały sygnał na wejściu. np z CD wychodzi 2V, z bida karty muzycznej czy telefonu 0,7V i to może być mało. Popodłączaj pod różne urządzenia i zobacz czy na którymś będzie OK. Zobacz czy nie masz ściszonego wyjścia w mixerze i ustawieniach karty.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Faktycznie jest widoczna poprawa:) ale jeszcze jedno zastrzeżenie. Kabel 3.5 -->2xRCA od tego zestawiku jest dość slaby żeby nie powiedziec nijaki. I czy to może być jego wina skoro na takiej samej karcie dźwiękowej w różnych urządzeniach działa zupełnie inaczej? Jedno z urządzeń bylo nowe i nie miało wyrobionego wejścia, zestaw działał na nich bardzo dobrze. Z wyrobionym juz wejściem nie bylo tak fajnie.

Link to comment
Share on other sites

Na wzmocnienie raczej nie chyba, że ten co masz to straszliwa bryndza. Ale jesli w komplecie z urządzeniem to spodziewałbym się bryndzy, ale nie straszliwej.

Czy hama, czy vitalco to nikt ci nie powie, bo oni brandują swoją nazwą różne rzeczy produkowane w chinach, poczynając od poziomu jakościowego "bryndzy straszliwej". Ale mają też i znośne produkty. Ja kiedyś kupiłem ic Hamy za naście złotych i okazał się być całkiem przyzwoity. Ale po obrazku na alle... to nic nie idzie ocenić, bo kabel powinien mieć solidne ekranowanie, a "bryndza straszliwa" potrafi mieć grubą izolację żeby wyglądało na ekranowane. Jak nie rozetniesz to się nie dowiesz.

Prolinka raczej możesz bezpiecznie kupować.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.