Jump to content
IGNORED

Kolumny podstawkowe B&W 685 s2 - czy nadają się do cichego słuchania?

Ravenik

Recommended Posts

Mam pytanie czy kolumny podstawkowe B&W 685 s2 nadają się do cichego słuchania? Do dyspozycji mam pokrętło "loudness". W tej chwili mam głośniki KEF iq-1 od 4-5 lat i trochę mi się znudziły. Słucham instrumentalnego chillout (lubie np. Toksyna FM - Chillout & More itp.), smooth jazzu głównie instrumentalnego, new age, trochę rocka w rodzaju Dire Straits, Pink Floyd - z plików bezstratnych (płyty cd zrzuciłem do plików flac). Nie słucham metalu (no może jeden utwór na miesiąc).

Wracając do tematu: B&W 685 s2 mają dobre recenzje i opinie w sieci, ale mój zapał do nich trochę chłodzi fakt że ich rekomendowana moc wzmacniacza jest 25W-100W podczas gdy w obecnych KEF jest "już" od 10W i przez to nie wiem czy B&W 685 s2 nadadzą się do cichego odsłuchu (nie jestem specem w tym temacie). Natomiast dobrze że są wentylowane z przodu bo miejsce na głośniki mam na parapecie okiennym. Pokój prawie kwadratowy 3.5x4m, w bloku, miejsce odsłuchu naprzeciw głośników. Po zmianie głośników chciałbym usłyszeć nowe niuanse, efekty (zwłaszcza w muzyce elektronicznej) i może nowe brzmienie. Chociaż z drugiej strony chciałbym zachować dobre brzmienie średnicy: wokali, pianina, gitary. Liczę na Waszą poradę odnośnie zakupu tych kolumn.

Witaj,

podaj proszę, z jakim wzmacniaczem kolumny będą współpracowały. B&W potrzebują na pewno znacznie więcej prądu niż Kef iQ.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Witaj,

podaj proszę, z jakim wzmacniaczem kolumny będą współpracowały. B&W potrzebują na pewno znacznie więcej prądu niż Kef iQ.

W tej chwili mam stary amplituner Denon DRA-565RD, ale myślę też o zakupie w bieżącym miesiącu:

- Yamaha R-N602

- ewentualnie Marantz PM-6005

zależnie jaką koncepcję wybiorę.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.