Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer PD-S601


pod_innym_nickiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy może mi ktos udzielić wiadomości jaki typ lasera jest w modelu Pioneer PD-S601. Autoryzowany serwis Pioneera w Katowicach podał mi cene wymiany lasera na 450 zł brutto plus 80 zł kosztów robocizny - niestety nie podali mi typu lasera. Czas oczekiwania na naprawe wynosi u nich 14 dni - skandal! Czy ten laser jest naprawdę aż tak cholernie drogi? Przecież za tą cenę można nabyć na allegro "nową" maszynę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PD-S601 ma słynny mechanizm z odwróconym talerzykiem, czyli Stable Platter Mechanism to się nie dziw, że tyle kosztuje, bo produkuje (a może lepiej produkował, bo chyba były wstrzymane) go tylko Pioneer.

Jest to dość unikatowa konstrukcja i z pewnością nie jest masowa w porównaniu z napędami Sanyo, Sony czy Philips. Oczywiście ci też robili dobre napędy ale nie z odwróconym talerzykiem ;-)

A dlaczego zmieniasz napęd - czyżby coś nawaliło? To dziwne, bo są to bardzo trwałe mechanizmy. Ja użytkuję swój od 10lat (codziennie min. 1-2 godziny grania!) i chodzi jak nowy, tylko od czasu do czasu małe czyszczenie optyki lasera i to wszystko!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić muszę bo raptownie masa płyt jakie wczesniej odgrywane były bezproblemowo jest nie do odczytania przez Pioneera. Nie znajduje scieżek (zaczyna grac gdzie mu sie podoba), przeskakuje, czas dostepu do sciezki wynosi baaaaardzo duzo. Czyszczenie lasera nic nie dało.

Oczywiscie płyty oryginalne graja ok, sprawa tyczy kopii na CDr. Cos sie po prostu stało (starośc chyba) i odtwarzacz przestał akceptować kopie które nie tak dawno jeszcze odtwarzał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakims innym temacie ktos poruszyl temat podkrecenia mocy lasera. Moze to pomoze.

A moze wystarczy tylko wszystko dokladnie wyczyscic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Temat nr 12273

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, przepraszam, nie doczytalem tej czesci o czyszczeniu lasera...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PEA - 1030

Cena okolo 280 zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ten laser to PEA 1030.Wymieniałem go w swoim 501.Laserek mozesz kupić w firmie Impel podzespoły elektroniczne mają go cały czas cena to 280,00zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi$kin ma racje, z tym laserem mogą być problemy. W serwisówkach występują (z tego co widziałem) 3 typy laserów. A co do firmy Impel to czekam już 2 miesiące na laser do mojego plejacza 1 i nie mogę sie doczekać. Mam kolegę co u nich zamawia i wiem że są problemy - w ofercie widnieje, a tak na prawdę to nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.